Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O mounodoulos o synonomatos mou.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Lol κι εγώ περίμενα κανέναν
       
      Ultron.
      Carpe diem

      Comment


      • Οχι ρε το ριξατε το spoiler στεγνά..!!!

        Comment


        • Eγώ τον Ground Zero εννοούσα
          sigpic

          Comment


          • Egw ennwousa ton Tanno
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Σε μια κρίση αμερικανιάς είδα το Thor.

              Μου φάνηκε μετριότατο. Αδιάφορο cast με εξαίρεση το Λόκι και το Θορ, αδιάφορο σενάριο, πολύ μέτριες σκηνές μάχης, φτηνιάρικα κοστούμια και πολλές ατοπίες (μαύρος και ασιάτης στο πάνθεον των Σκανδιναβών???). Βλεπόταν αλλά μέχρι εκεί, αν το είχα δει στον κινηματογράφο θα έκλαιγα τα λεφτά μου.
              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

              Comment


              • Το Thor ειναι επικη ταινια φαντασιας (περα απο super hero movie), παρακαλω να αγνοηθει το παραπανω ποστ.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • μαύρος και ασιάτης στο πάνθεον των Σκανδιναβών???
                  Κάθε καλή αμερικανιά που σέβεται τον εαυτό της οφείλει να είναι politically correct. Άλλωστε, αφού έχουν κατακτήσει την ισότητα σε κάθε άλλο τομέα το Σκανδιναβικό πάνθεον ήταν το τελευταίο οχυρό...
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Παρακαλώ πολύ να διαγραφεί το ποστ του Τίτου δίοτι κρίνεται ανεδαφικό.


                    Υ.Γ.
                    1ο ποστ από το λάπτοπ.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Μεγειές και να σου αντέξει χρόνια!

                      Για το Thor θα συμφωνήσω με τον Τίτο, πάντως. Μέτρια ταινία και περίμενα πολύ περισσότερα γιατί αισθητικά το πιάσανε το θέμα.

                      Eίδα πρόσφατα σε Blu-ray τα δύο Iron Man για νιοστή φορά, το νέο Conan και το Black Death.
                      Για τα πρώτα ούτε λόγος πέρασα τέλεια.

                      Το νέο Conan μου άρεσε. Όχι δεν τρελάθηκα, θεωρω πως αδίκως θάφτηκε τόσο πολύ και πως αν δώσουν ένα budget της προκοπής ο Momoa θα είναι ακόμη καλύτερος σε μια ταινία με θέμα το The Elephant Tower ας πούμε.
                      Από το Black Death δεν ήξερα τι να περιμένω και τελικά πέρασα πολύ καλά. Μου θύμισε αρκετά μια πιο σύγχρονη εκδοχή ταινίας της Hammer- είναι και βρετανική παραγωγή. Ωραία ταινία τρόμου εποχής και ο Sean Bean θεός όπως πάντα.

                      Τώρα ψάχνω να βρω ένα καλό box set ή κανά καλό deal να τσιμπήσω ταινίες του θεού Vincent Price όπως και της Hammer. Καίγομαι να δω τις δύο ταινίες του Phibes και το Witchfinder General( I'm Matthew Hopkins wichfinder!!! και σκάει η ριφάρα από Cathedral!!)
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • Kai egw klaiw gia logariasmo tou Momoa, einai o teleios Conan IMO kai exei piasei gia ta kala ton rolo, distyxws h ypoloiph tainia den htan antaksia.
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • Για την ταινία συμφωνώ ως ένα βαθμό. Το story θα μπορούσε να είναι καλύτερο σίγουρα. Αλλά οκ σαν origin story, μπορώ να το δεχτώ. Η επόμενη- αν υπάρξει, που μακάρι να υπάρξει για μένα- οφείλει να χρησιμοποεί ένα adaptation μιας κλασικής ιστορίας του Κοναν.
                          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                          Comment


                          • Ωραία ταινία τρόμου εποχής και ο Sean Bean θεός όπως πάντα.
                            Πεθαινει;
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • Κι εγώ αυτό αναρωτήθηκα με το που διάβασα ότι παίζει.
                              Thanks Sinclair.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Conan αν και φαν δεν το ειδα καν λογο Momoa.. Δεν ξερω στα trailer δε μου αρεσε καθολου, αλλα λεω να του δωσω μια ευκαιρια τωρα αφου λετε οτι ειναι καλος..

                                Σημερα μαλλον θα δω και Avengers και δυστυχως παω με προσδοκιες στο θεό(Ετσι πηγα και στο TDK και δεν το χάρηκα..)

                                Comment

                                Working...
                                X