Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • και τραγουδια που του αρεσαν
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Originally posted by Xeno
      Ε αν καποιος εχει κουραστει τοτε δεν εχει λογο να ασχοληθει με Tarantino in the first place. Σχεδον ο,τι εχει κανει ο τυπος ειναι tribute σε ταινιες/κατηγοριες ταινιων που του αρεσαν.

      Εντάξει ρε φίλε sorry απλά είπα την άποψή μου

      Comment


      • Θα το δω σημερα η αυριο το Django, το inglorious δεν μου αρεσε παντως και θεωρω οτι πρεπει να επιστρεψει στο στυλ reservoir dogs/pulp fiction o Tarantino, νομιζω του ταιριαζει καλυτερα..

        Comment




        • Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • Kαι γω μόλις τέλειωσα το django , μου άρεσε! Και δεν είμαι και ιδιαίτερη fan του Tarantino όποτε όπως προειπώθηκε , μου φάνηκε σαν όλες τις άλλες ταινίες του. :Ρ

            Comment


            • Originally posted by Raf View Post
              Εντάξει ρε φίλε sorry απλά είπα την άποψή μου
              E ok, no hard feelings, αλλωστε οπως ειπες δεν εισαι απο αυτους. Με την πρωτη ευκαιρια θα δω και το Argo, το ειδε κανεις απο εδω;

              Comment


              • Τσέκαρα τη λίστα των υποψηφιότητων των Oscar, συνήθως είναι καλός οδηγός για το τι ωραίο παίζει μέσα σε όλη τη βαβούρα, ήταν και το Argo όπως επίσης και το Lincoln με τον Daniel-Day Lewis αλλά επειδή δεν έχει σινεμάδες εδώ που είμαι θα περιμένω για rip.

                Comment


                • Originally posted by Raf View Post
                  Τσέκαρα τη λίστα των υποψηφιότητων των Oscar, συνήθως είναι καλός οδηγός για το τι ωραίο παίζει μέσα σε όλη τη βαβούρα
                  Το εννοείς αυτό τώρα;
                  "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                  Comment


                  • Συνηθως αυτά στα oscar είναι κ τα πιο βαρετα για την ευρεία μάζα.
                    Nintendo I.D.: paixtis
                    3ds friend code: 2664-2347-7128

                    Comment


                    • Οντως ολο κατι κουλτουριαρικα σαρωνουν σε αυτες τις εναλλακτικες απονομες.

                      Comment


                      • Originally posted by paixtis View Post
                        Συνηθως αυτά στα oscar είναι κ τα πιο βαρετα για την ευρεία μάζα.
                        Καλά, δε συμφωνώ ιδιαίτερα. Το ποιοτικό σινεμά είναι συνήθως πολύυυυυ μακριά από τα Όσκαρ (πάντα ήταν), ενώ τα ελάχιστα καλά φιλμ που βγαίνουν πλέον είναι συχνά μακριά ακόμη και από το φεστιβάλ Καννών και τους Χρυσούς Φοίνικες.

                        Οι όποιες ταινίες βραβεύονται με Όσκαρ και είναι "δύσκολες", στην πλειονότητά τους περισσότερο "σοβαροφανείς" ή (σπανιότερα) "ψευτοκουλτουριάρικες" μπορούν να χαρακτηριστούν, παρά πραγματικά κορυφαία δείγματα της κινηματογραφικής τέχνης.
                        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                        Comment


                        • Το εννοείς αυτό τώρα;
                          Ναι το εννοώ γιατί δεν είμαι σοβαρός σινεφίλ. Μου αρέσει ο καλός κινηματογράφος αλλά μέχρι εκεί. Μου αρέσει να ψάχνω για να δω κάτι όμορφο αλλά όχι σχολαστικά. Απο τα oscar τα τελευταία χρόνια έμαθα ταινίες όπως το King's Speech, το Black Swan, το 127 Hours, παλιότερα το Crash του 2004, ταινίες που ίσως να μη τραβούσαν τη προσοχή μου. Επίσης ρίχνοντας μια ματιά στις απονομές περασμένων δεκαετιών βρήκα και βρίσκω διάφορες καλές ταινίες. Για να σε προλάβω, ναι το ξέρω πως υπάρχει πλήθος αριστουργημάτων που ούτε καν αναφέρονται στα βραβεία της Ακαδημίας, δεν είμαι τόσο χαζούλης.

                          edit: θα με ενδιέφερε ωστόσω να μάθω πως εσύ ενημερώνεσαι.

                          ενώ τα ελάχιστα καλά φιλμ που βγαίνουν πλέον


                          Τελείως υποκειμενικό ζήτημα! ;)

                          Συνηθως αυτά στα oscar είναι κ τα πιο βαρετα για την ευρεία μάζα.


                          Δεν έχω δει κάποια στ'αλήθεια βαρετή ή (ψευτο)κουλτουριάρικη ταινία που να προτάθηκε για Oscar. Σίγουρα θα υπάρχει αλλά έλαθε της προσοχής μου. Πιστεύω πως τα Oscar έχουν μια σαφή κατεύθυνση που πάει προς το ποιοτικό mainstream, χωρίς πολλά-πολλά. Δε θα ήθελα να τα ισοπεδώνω όλα για χάρη μιας ιδεατά εναλλακτικής λογικής.

                          Comment


                          • Originally posted by Raf View Post
                            Τσέκαρα τη λίστα των υποψηφιότητων των Oscar, συνήθως είναι καλός οδηγός για το τι ωραίο παίζει μέσα σε όλη τη βαβούρα, ήταν και το Argo όπως επίσης και το Lincoln με τον Daniel-Day Lewis αλλά επειδή δεν έχει σινεμάδες εδώ που είμαι θα περιμένω για rip.
                            Originally posted by TheCursed View Post
                            Το εννοείς αυτό τώρα;
                            Θα συμφωνήσω με Raf, μια χαρά ποιοτικές ταινίες βρίσκω αυτές που κερδίζουν όσκαρ. Παραδείγματα The artist, Black Swan, King's Speech (δεν με πολυτρέλανε αλλά οκ), Slumdog millionaire, Crash (από τις αγαπημένες μου, παίζει και η Sandra Bullock) και πολλές άλλες. Σε καμμία περίπτωση σοβαροφανείς ή ψευτοκουλτουριάρικες όπως τις χαρακτηρίζεις.

                            Edit: Μα την Παναγία Raf δεν διάβασα το ποστ σου πριν γράψω το δικό μου
                            The illusion of free will is an illusion.

                            Comment


                            • To Die Hard pote tha parei Oscar omws?
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Ξέρω, από άτομο που δουλεύει στα village, ότι αν κάποια ταινία ακούγεται ότι έχει πάρει oscar, ο κόσμος πηγαινει να τν δει από περιέργεια στην αρχή λόγω Oscar και σε ένα μεγάλο ποσοστό αυτών των περιπτώσεων οι περισσότεροι βγαίνουν με σκυμμενα μούτρα στη μέση της ταινίας κ πολλά κακά σχόλια μετά στα άτομα που δουλεύουν..
                                Nintendo I.D.: paixtis
                                3ds friend code: 2664-2347-7128

                                Comment

                                Working...
                                X