Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Λανθανεστε αγαπητε, ειναι ενα στερεο 7/10, δε το συζητω.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • Άμα δεν το συζητάτε,τι άλλο να πω εγώ;
      Carpe diem

      Comment


      • Originally posted by Naked Snake View Post
        Χίλια συγνώμη πραγματικά, όλες οι απόψεις απόλυτα σεβαστές αλλά imo ο Affleck είναι ο καλύτερος Batman μόνο αμα γυρίσεις την βαθμολογία ανάποδα.Δεν έχω δει χειρότερο Batman απο τον Affleck.Βέβαια για να του δώσω και ένα credit, είναι και άτυχος γιατί διαδέχθηκε τον Bale που έθεσε πολύ υψηλά τον πήχη με την τριλογία.Αλλά γενικά είμαι της άποψης ότι ο Affleck είναι εξαιρετικός σκηνοθέτης αλλά απαίσιος ηθοποιός.
        Ποιος Bale ρε παιδια το ψευδο 1.75 ανεβασε τον πηχη ψηλα?? Ημαρτον.. Μην μπερδευεις αν η ταινια ηταν καλη η οχι μιλαμε ποιος ταιριαζει περισσοτερο στο ρολο και ο Affleck ειναι μακραν ο καλυτερος batman που εχει περασει.. Μπορει η τριλογια να ηταν καλυτερες ταινιες σιγουρα αλλα σαν batman ο bale απλα δεν επειθε. Επισης και στα fight scenes καμια σχεση, ειδες στην extended version τη μαχη στο werehouse?? Αυτο ηταν fight scene και true batman πιστος στο comic οχι ο bale που ηταν πιο αργος απο replay για να ριξει μια ατσουμπαλη μπουνια στο πουθενα σαν b-tier boxer..



        2:50 και μετα, πραγματικά ψυχακιας batman και intimidating οπως θα επρεπε να ειναι.
        Last edited by i Have no Equal; 04-04-2017, 12:13 PM.

        Comment


        • Θα συμφωνήσω. Τα Μπάτμαν του Νόλαν είναι η αδυναμία μου, αλλά ήταν τόσο δυσκοίλιος και αργοκίνητος ο Μπέιλ που μου την έσπαγε. Τον Άφλεκ δεν τον απόλαυσα καθόλου βέβαια σαν «σωστό Μπάτμαν» γιατί δεν μπόρεσα να παρακολουθήσω μετά το μισάωρο αυτήν την ταινία.

          Comment


          • Καλα οι fight scenes στο Dark Knight Rises ειδικα ηταν τραγικες, καπου διαβασα οτι εγιναν πολυ βιαστικα σε one shot.


            Do a barrel roll!

            Comment


            • Originally posted by i Have no Equal View Post
              Ποιος Bale ρε παιδια το ψευδο 1.75 ανεβασε τον πηχη ψηλα?? Ημαρτον.. Μην μπερδευεις αν η ταινια ηταν καλη η οχι μιλαμε ποιος ταιριαζει περισσοτερο στο ρολο και ο Affleck ειναι μακραν ο καλυτερος batman που εχει περασει.. Μπορει η τριλογια να ηταν καλυτερες ταινιες σιγουρα αλλα σαν batman ο bale απλα δεν επειθε. Επισης και στα fight scenes καμια σχεση, ειδες στην extended version τη μαχη στο werehouse?? Αυτο ηταν fight scene και true batman πιστος στο comic οχι ο bale που ηταν πιο αργος απο replay για να ριξει μια ατσουμπαλη μπουνια στο πουθενα σαν b-tier boxer..



              2:50 και μετα, πραγματικά ψυχακιας batman και intimidating οπως θα επρεπε να ειναι.
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Το προβλημα με το batman v superman για εμενα ηταν περισσοτερο το αθλιο editing, πραγματικα τα εκαναν θάλασσα, πχ εκει που παει να κορυφωθει η μαχη πεταγεται η Lois να χαλασει τη σκηνη και γενικα χαλαγε το pacing συνεχεια.. Δωστε μια ευκαιρια στην extended παντως, εχει αρκετο υλικο παραπανω και καλυτερο pacing, δεν ειναι τοσο "κακη" ταινια αλλα μενει σαν guilty pleasure περισσότερο. Η τριλογια ειναι σαφως ανώτερες ταινίες ομως δεν το συζηταμε..

                Comment


                • Ίσως τη δω κάποια στιγμή, απλώς με κούρασαν οι αλλεπάλληλες κλισέ σκηνές που έβλεπα καθ' όλο το πρώτο μισάωρο.

                  Originally posted by Ramp
                  Καλα οι fight scenes στο Dark Knight Rises ειδικα ηταν τραγικες, καπου διαβασα οτι εγιναν πολυ βιαστικα σε one shot.
                  Πέρα και από αυτό που ισχύει, το ίδιο το σενάριο της ταινίας είχε σοβαρό πρόβλημα. Ο g0 είχε δίκιο σε αυτό που λύσσαγε - βέβαια διαφωνώ πως η ταινία είναι βαρετή και μέτρια, όπως συνήθιζε να λέει, κυρίως επειδή είχε ατμόσφαιρα και μοντάζ.
                  Last edited by Raf; 04-04-2017, 12:49 PM.

                  Comment


                  • 1:30 ωρα μετα ξεκιναει να εχει καποιο ενδιαφέρον απότι θυμαμαι, ακομα και απο τοτε που υποτίθεται ανεβαζει στροφες πεφτει θυμα του αθλιου editing.. Εχει καποιες αρκετα badass batman moments παντως.

                    Comment


                    • Ένεκα Death Stranding είμαι σε mood Mads Mikkelsen.Μέχρι στιγμής έχω δει τα εξής :

                      The Necessary Death of Charlie Countryman. Ταινία-παράνοια.Ο Shia Le Boeuf που είναι τόσο ηλίθιος όσο ακούγεται το όνομα του, υποδύεται για άλλη μια φορά τον ηθοποιό, αυτή την φορά όχι τόσο αποτυχημένά καθώς η ταινία είναι για σκληρά ναρκωτικά.Ο Shia Le Boeuf ταξιδεύει απο την Αμερική στο Βουκουρέστι, έπειτα απο παρότρυνση της προ ολίγων λεπτών πεθαμένης - ναι βλέπει του νεκρούς ο Λε Μπουφ για λίγο μετά τον θάνατο - μητέρας του.Στο αεροπλάνο πιάνει κουβένται με Ρουμάνο κατσαπλιά, ο οποίος τα τινάζει εν ώρα πτήσης, και μιλώντας στον Λε μπουφ του λέει να βρει την κόρη του να της δώσει το σκουφί που της αγόρασε απο την Αμερική.Ο Λε μπουφ την βρίσκει, την καβλαντίζει, ο Mikkelsen καραδοκεί απο πίσω ως πρώην γκόμενος νυν νταβάς και γίνεται της πουτάνας το κάγκελο.Αν έχετε αρχιδοπαρέα, μπύρες και εχμμμ....θα περάσετε τέλεια.Εγώ δάκρυσα στα γέλια σε πολλές σκηνές.Ωραίο soundtrack.5/10



                      The Salvation. Μια ιστορία εκδίκησης, που περιστρέφεται γύρω απο την μετανάστευση των Δανών στην Αμερική στα μέσα του 19ου αιώνα.Είχε potential για περισσότερα, αλλά σε ορισμένα σημεία ήτανε φανερή η low budgetιλα.Ωμό σε ορισμένα σημεία, αλλά γενικά ''στεγνό'' σε συναίσθημα και μέτριοτατη κλιμάκωση.6/10

                      Bleeder.Πάμε στην βαθιά και σκληρή κουλτούρα τώρα.Ταινία που προβάλλεται μεταμεσονύκτια στην ΕΤ-2.Τρεις interconnected ιστορίες γνωστών μεταξύ τους και φίλων.Ο Mikkelsen εδώ παίζει τον pervert που δουλεύει σε video club (με VHS only!), αυτά τα παλιά που ήτανε σαν σπηλιές, και στον ελεύθερο του χρόνο μιλάει,βλέπει,προτείνει και ασχολείται πάντα και παντού με ταινίες.Τα φιλαράκια του, ένας μπράβος της δεκάρας και ένας ψυχάκιας που μοιάζει με τον Higuain και η γκόμενα του είναι η αδερφή του πρώτου βρίσκονται μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας.Η ταινία αφιερώνει περισσότερο χρόνο με αυτούς, αλλά πρακτικά έχει ως πρωταγωνιστή τον Mikkelsen, που στο τέλος επωφελείται ασυνείδητα του μπάχαλου που συμβαίνει.Βρωμάει λίγο hipsterίλα, αλλά είναι τόσο κουκου, που αμφιβάλλω αν την έχουνε ανακαλύψει ακόμα οι θαμώνες των wine bars.6/10.

                      @IHNE Φίλε, το τελευταίο πράγμα που ορίζει τον Batman ως ήρωα είναι οι σκηνές μάχης.Μα το τελευταίο όμως.Επιπλέον η σκηνή που παράθεσες, είναι για WWE και βουτηγμένη στην Αμερικανίλά.Κλασσική λογική των Αμερικάνων για να κάνουν Milking όταν πιάνονται με ένα franchise που εσχάτως γάμησε (Nolan Trilogy).Τι κάνουν δηλαδή?Batman...on steroids!Να μου λείπει το βύσσινο.Και επιμένω ότι το Begins είναι πολύ πιο πιστό στο κόμικ και εννοείται δεκάδες κλάσεις ανώτερη ταινία.Αν δεν έχεις το Year One του Miller βρες το σε pdf.

                      Comment


                      • Ωραία σχόλια, βλέπε ταινίες και γράφε!

                        Comment


                        • Originally posted by Naked Snake View Post
                          @IHNE Φίλε, το τελευταίο πράγμα που ορίζει τον Batman ως ήρωα είναι οι σκηνές μάχης.Μα το τελευταίο όμως.Επιπλέον η σκηνή που παράθεσες, είναι για WWE και βουτηγμένη στην Αμερικανίλά.Κλασσική λογική των Αμερικάνων για να κάνουν Milking όταν πιάνονται με ένα franchise που εσχάτως γάμησε (Nolan Trilogy).Τι κάνουν δηλαδή?Batman...on steroids!Να μου λείπει το βύσσινο.Και επιμένω ότι το Begins είναι πολύ πιο πιστό στο κόμικ και εννοείται δεκάδες κλάσεις ανώτερη ταινία.Αν δεν έχεις το Year One του Miller βρες το σε pdf.
                          Εχεις την αποψη σου εχω τη δικη μου, τα περισσοτερα comics που εχω διαβασει ο batman ετσι ειναι peak human και ρίχνει ξύλο οχι πιο αργός απο τον επιτάφιο. Μιλας για αμερικανιλα για ενα κλασσικά "αμερικανικο" θεμα των comics.

                          Το εχω hardcopy το year one και το begins ειναι απο τα αγαπημενα μου batman αλλα αυτο δεν αναιρεί οτι ο Affleck ειναι καλος batman και οι σκηνες δρασης καλύτερες ξαναλεω οτι δεν εκανα σύγκριση μεταξυ των ταινιών.

                          Comment


                          • Κινηματογραφίας συνέχεια, μεγάλη βδομάδα πέρασε, και το ξεβάπτισμα πήγε σύννεφο.Κάπου μεταξύ πίτσας,club sandwich και πασχαλιάτικης παραγγελίας απο 24ωρο βρωμικο, εμφανίστηκαν στην οθόνη μου τα εξής πονήματα :

                            1)Valhalla Rising : Η συνέχεια του Mikkelsen μαραθώνιου.Εδώ ο φίλος Mads υποδύεται έναν μονόφθαλμο βάρβαρο που αρχικά είναι αιχμάλωτος κάποιων αγύρτηδων με μούσια.Ο Mads παρότι αιχμάλωτος, είναι αρκετά level πάνω και σύντομα απελευθερώνεται για να ακολουθήσει ένα καραβάνι χριστιανοταλιμπάν που οδεύουν στους αγίους τόπους.Κάπου εκεί παρεμβάνουν τα σκανδιναβικά ναρκωτικά, και η γραμμή μεταξύ πραγματικού και φαντασίας θολώνει.Όχι για νυσταγμένους, είναι slow paced, θα το εκτιμήσουν οι λάτρεις της Guiness και γενικά όσοι ακούνε Blind Guardian. 5/10

                            2)Goodnight Mommy : Ταινία θρίλερ γερμανικής παραγωγής (μπλιαξ). Δύο δίδυμα επισκέπτονται την μητέρα τους η οποία κυκλοφορεί σαν μούμια μέσα στο σπίτι ένεκα κοσμητικής επέμβασης στη μουτσούνα.Η μαμά συμπεριφέρεται περίεργα και σαν φυρερ, τα παιδιά την ακούνε στερεοφωνικά και αρχίζουν να ψιλιάζονται ότι μάλλον κάτω απο τους επιδέσμους δεν είναι η μανούλα, και η ιστορία συνεχίζεται με μια αλλαγή ρόλων που μόνο 'τριπάκιας' θα σκεφτότανε.Απίστευτα μακάβρια, σιχαμένοι γερμαναράδες.Που τις ξεθάβω ο πούστης?6/10

                            3)The Autopsy of Jane Doe : Πτώμα-μουνάρα καταφθάνει σε νεκροτομείο πατέρα&γιου που το περιεργάζονται ψάχνοντας δε κοζ οφ ντεθ.Αφου της γδάρουνε μέχρι και την πέτσα (κυριολεκτικά) αρχίζουν οι αμερικανιές, τα jump scares και γενικά τα προβλεπόμενα.You saw that coming, τίποτα το ιδιαίτερο.4/10.

                            Comment


                            • Σας έφτιαξα ένα τοστ με αέρα να δυναμωσετε !

                              Comment


                              • Είχα διάθεση για Xenomorphis οπότε Prometheus to Alien Anthology και Predator Trilogy είχε ο μπαξές την τελευταία εβδομάδα. Εννοείται ότι τα 2 τελευταία Predators είναι εύκολα οι χειρότερες ταινίες των 2 πακέτων αλλά τέσπα, με nachos βλέπονται άνετα.

                                Comment

                                Working...
                                X