Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Το Juno θέλω να το δω κι εγώ κάποια στιγμή.Από τον ίδιο σκηνοθέτη μπορείτε να δείτε και το "Thank you for Smoking".Αρκετά ενδιαφέρουσα και ανάλαφρη ταινία με ωραία ερμηνεία από τον Aaron Eckhart.

    Εγώ πριν από 1 ώρα τελείωσα το "Troy".Το βρήκα αρκετά ενδιαφέρον με ωραίες σκηνές μάχης και αρκετά καλές ερμηνείες από τους περισσότερους ηθοποιούς(κυρίως από τους Peter O'Toole,Brad Pitt και Eric Bana,ενώ ο Orlando Bloom για άλλη μια φορά ήταν πολύ...μέτριος).Η Ελένη με χάλασε λίγο(όχι πως ήταν άσχημη,αλλά περίμενα να είναι κάτι το...ξεχωριστό )και επίσης το ειδύλιο που θέλησαν να δημιουργήσουν ανάμεσα στον Αχιλλέα και στη Βρυσηίδα.Τι να κάνουμε...Πρέπει να είναι και λίγο "κινηματογραφικό" το σενάριο σε τέτοιες περιπτώσεις για να πουλήσει μία τέτοια είδους ταινία.Γενικά το σενάριο σε πολλά σημεία ξεφεύγει αρκετά από όσα εμείς έχουμε "διδαχθεί",αλλά κανείς δεν είπε ότι η ταινία θα ακολουθούσε δουλικά την ιστορία-μυθοπλασία γύρω από τον πόλεμο της Τροίας(όπως γράφει στο τέλος "inspired by Homer's Ilias).
    Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

    Comment


    • #62
      Το Juno ειναι απο τις καλυτερες ταινιες της χρονιας την πρωτεινο και εγω

      Από τον ίδιο σκηνοθέτη μπορείτε να δείτε και το "Thank you for Smoking[/b]
      και αυτη ηταν καλη ταινια

      Neltharion το Troy που ειδες ειναι το director's cut ;
      ή απλα τωρα ειδες το κανονικο
      ρωταω γιατι ακουσα οτι το dc εχει 40 παραπανω λεπτα και θελω να ρωτησω αν εχει παραπανω μαχες μεσα

      Comment


      • #63
        Όχι,δυστυχώς,ήταν η απλή έκδοση.
        Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

        Comment


        • #64
          Μόλις είδα τα Resident Evil:Extiction και John Rambo.

          Το μεν Resident είχε τις φάσεις του και ομολογώ το ευχαριστήθηκα. Χαλαρά τα καλύτερα zombie της σειράς, ο Tyrant ωραίος αλλά λίγος και κορυφή όλη η σκηνή και ο θάνατος του Carlos. Ψιλοκουλή η φάση με τους κλώνους αλλά δε μασάμε.

          Για τον Rambo τι να πω τώρα.... Ωραία σφαξίδια είχε.

          Συνεχίζω με Deadly Mushrooms.
          sigpic

          Comment


          • #65
            Alien VS Predator 2.Πραγματικά το βρήκα πολύ καλύτερο του πρώτου μέρους ενώ ο Predator αυτήν την φορά είναι μόνος του και είναι μορφήηηηηηηηη.Παίρνει achievement στο "neutralize any alien threat".Τι Predator τι Elite

            Κατά τα άλλα έχουμε και σε κρίσιμες ώρες και τα άστοχα χιουμοριστικά στοιχεία της Αμερικάνικης κουλτούρας...

            Comment


            • #66
              Είδα τελικά εχθές το Cloverfield το οποίο μάλιστα περίμενα και καιρό.

              Άν και είναι απο εκείνες τις ταινίες που πολλοί θα νιώσουν ότι πέταξαν τα λεφτά τους (κυρίως λόγω σχετικά μικρής διάρκειας και απότομου τέλους),εμένα προσωπικά μου άρεσε πολύ.
              Άν σας άρεσε το Blair Witch Project (το πρώτο εννοείται) και γενικά την βρίσκετε με ιστορίες με τέρατα πιστεύω θα σας αρέσει. Ο παραλληλισμός με το προαναφερθέν έχει να κάνει με το γεγονός ότι και και τα 2 έχουν γυριστεί με παρόμοιο τρόπο (και καλά με ερασιτεχνική κάμερα) άν και το Cloverfield είναι απείρως πιο άγριο και αποκαλυπτικό σε σχέση με το Blair που βασίζεται περισσότερο στον ήχο και δέν δείχνει καθόλου δράση. Χιλιάδες φορές καλύτερο απο το αμερικάνικο Γκοντζίλα και γενικώς σκαλιά πιο πάνω (προσωπικά πάντα) απο τα δεκάδες σαβουροθρίλερ που κυκλοφορούν κάθε τόσο.Να προσθέσω επίσης πώς μου άρεσε ιδιαίτερα η σκηνοθεσία για ταινία του είδους.

              Να σημειωθεί ότι έχω κάποιες σοβαρές ενστάσεις σχετικά με ορισμένα πράγματα που συμβαίνουν προς το τέλος και αφορόυν τον ρεαλισμό (μέσα στα πλαίσια της λογικής της ταινίας πάντα) που είναι λίγο "άκυρα" αλλά τέλος πάντων...

              Το προτείνω πάντως στους φίλους των θρίλερ άν και προειδοποιώ πώς δέν είναι για όλους...

              Comment


              • #67
                Με 20 χρόνια καθυστέρηση είδα το Cyborg



                Βασικά ήθελα να το δω από περιέργεια, αφού αυτή η ταινία αρχικά ήταν να είναι η συνέχεια της ταινίας Masters of the Universe του 1987 αλλά στην πορεία τα πλάνα άλλαξαν. Μου άρεσε αρκετά, πολύ ατμοσφαιρικό και πολύ 80s

                Comment


                • #68
                  Νice.
                  Μορφή Van Damme.
                  Έχει απο καλές ταινίες (Λεοντόκαρδος, Κick-boxer, Παγκόσμιος πολεμιστής, Τime Cop και πολλά άλλα) μέχρι gtp (για τα πανηγύρια ) εντελώς....





                  Αχέμ..τέσπα χθες είδα το Μeet The Spartans. Απρόσμενα καλή χαζο-κωμωδία,αντίστοιχη των scary movie κτλ. Είχε καλή ροή για το είδος της, μόνο σε ένα σημείο το κούρασε λιγάκι. Φοβερές ατάκες και πολλά κουφά,από κριτικούς,άλλες ταινίες, ιστορία,showbiz μέχρι και videogames σατυρίζει και φυσικά ενα ακόμη συν η Carmen Electra B)
                  trailer
                  NDS themes

                  Comment


                  • #69
                    Superbad... Moufaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa&#33 ;!!!

                    Comment


                    • #70
                      Αχέμ..τέσπα χθες είδα το Μeet The Spartans. Απρόσμενα καλή χαζο-κωμωδία,αντίστοιχη των scary movie κτλ. Είχε καλή ροή για το είδος της, μόνο σε ένα σημείο το κούρασε λιγάκι. Φοβερές ατάκες και πολλά κουφά,από κριτικούς,άλλες ταινίες, ιστορία,showbiz μέχρι και videogames σατυρίζει laugh.gif και φυσικά ενα ακόμη συν η Carmen Electra cool.gif [/b]
                      Eisai sigouros?Sto imdb einai sto 2.9.
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • #71
                        Tι ν σου πω βρε φίλε...εγώ γέλασα πολύ πάντως κι όπως είπα, μόνο σε ένα σημείο το παρακάνανε (εκεί που ανταγωνίζονται στον χορό).
                        Γι αυτό που είναι (κωμική παρωδία),το ευχαριστήθηκα
                        NDS themes

                        Comment


                        • #72
                          Εγώ είδα τις προάλλες το Sweeney Todd, το οποίο απλώς με γοήτευσε. Τη θεωρώ by far την καλύτερη ταινία του Burton. Ατμόσφαιρα, μουντά χρώμματα, τέλεια αντίθεση μαύρου με κόκκινου, άψογη μουσική, πολύ ακραία και εκπληκτικές ερμηνείες. Για τα κοστούμια δεν το συζητάω, στη σκηνή, ειδικά, με τα όνειρα της τύπισας έδωσαν ρέστα. Παρόλα αυτά δεν ξέρω αν θα την έβλεπα σύντομα για δεύτερη φορά . Ο μόνος φόνος που με σόκαρε ήταν ο πρώτος, δεν το περίμενα τόσο bloody .

                          Όσο κάθομαι σπίτι παρακολουθώ μία σειρά ενός Γερμανού σκηνοθέτη (Rainer Werner Fassbinder), το Berlin Alexanderplatz. Αριστούργημα, αλλά και να πω κάτι δε θα μου δώσετε σημασία, lol .

                          Λογικά θα πάω σήμερα να δω και το L'Antena. Πρέπει να έχει ενδιαφέρον, αν το είδε κανείς ας πει καμιά εντύπωση.

                          Comment


                          • #73
                            Χθες είδα το Crank. Η ταινία είναι αποκλειστικά δράση, με την πλοκή να υπάρχει κάπου εκεί στο βάθος ίσα για να προχωράει η ιστορία. Άλλωστε και το βασικό θέμα της ταινίας μας προϊδεάζει για την δράση που θα επακολουθήσει. Δεν μπορώ να πω πως δεν την ευχαριστήθηκα πάντως. Είχε κάποιες σαρκαστικές ατάκες, ωραίες σκηνές δράσης και φυσικά τον Chester από τους Linkin Park σε μια σκηνή!

                            Comment


                            • #74
                              Χθες είδα το Crank. Η ταινία είναι αποκλειστικά δράση, με την πλοκή να υπάρχει κάπου εκεί στο βάθος ίσα για να προχωράει η ιστορία. Άλλωστε και το βασικό θέμα της ταινίας μας προϊδεάζει για την δράση που θα επακολουθήσει. Δεν μπορώ να πω πως δεν την ευχαριστήθηκα πάντως. Είχε κάποιες σαρκαστικές ατάκες, ωραίες σκηνές δράσης και φυσικά τον Chester από τους Linkin Park σε μια σκηνή!
                              [/b]
                              Η τελευταια σκηνή δεν είναι ο ορισμός της θεϊλας?
                              gently hold our heads,
                              gently hold our heads on high

                              Comment


                              • #75
                                SPOILER ALERT!!!!!!!!! !!!!!!
                                ->Αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι πέφτει από ελικόπτερο που απογειώθηκε κάπου 2 λεπτά πριν και κάνει ένα 10λεπτο μες στο νερό για να τσακιστεί στο έδαφος, προλαβαίνει να πάρει τηλέφωνο, να σκεφτεί για τον εαυτό του και για την γκόμενα και να αφήσει μήνυμα στον τηλεφωνητή, ναι, είναι ο ορισμός της θεΐλας <-

                                Comment

                                Working...
                                X