Announcement

Collapse
No announcement yet.

Γνώμες / προτάσεις για αγορές Hardware

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Σιγά ρε . Καμμία διαφορά δε θα δεις, πάρε ένα των 2-10€ και θα είσαι μία χαρά.

    Comment


    • #17
      Όχι δεν υπάρχει καμία διαφορά είτε κάνει 5 ευρώ είτε 500.

      Comment


      • #18
        Καλώς, θα το έχω υπ' όψιν μου

        Παρεμπιπτόντως τσίμπησα αυτήν την HD 5850 με 129€ από το Πλαίσιο. Σήμερα έγινε διαθέσιμη, όποιος θέλει να την τσιμπήσει ας το κάνει άμεσα, επειδή φέραν 400 κομμάτια και προβλέπεται να φεύγουν αέρα. Το μόνο "κακό" είναι πως έχει μόνο 1 DVI υποδοχή και οι άλλες δύο είναι με HDMI και Display Port. Στο insomnia έχουν αναλύσει μέχρι αηδίας το θέμα και όλοι συμφωνούν πως είναι ό,τι καλύτερο μπορείς να πάρεις με τόσα λεφτά. Θα την έβαζα στο θέμα με τα bargains όμως δεν είναι βιντεοπαιχνίδι

        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • #19
          WTF WTF WTF

          Ρε λες να πάρω 2η για επιδόσεις στο θεό ;

          Comment


          • #20
            Να ρωτήσω κάτι, λέω να πάρω τον AMD FX4100 (http://www.plaisio.gr/Computers/Hard...100WMGUSBX.htm)τον θέλω για gaming χωρίς να χρειαστέι να δώσω πολά χρήματα αξίζει????
            But, There's one they fear. In their tongue, he's Dovahkiin: Dragon Born!

            Comment


            • #21
              Τι specs έχει το PC που έχεις ήδη;
              Υπόψιν για gaming μετράει πρώτα η κάρτα γραφικών και αρκετά λιγότερο ο επεξεργαστής.

              Comment


              • #22
                Να σου πω την αλήθεια το pc moυ είναι λίγο πίσω τώρα ξεκινάω να το φτιάχνω,αλλά έχω δεί κάπια πράγματα (http://www.plaisio.gr/Computers/Hard...180-00-20R.htm) ή (http://www.plaisio.gr/Computers/Hard...X55TSHD09F.htm) και για Ram κατι τέτιο(http://www.plaisio.gr/Computers/Hard...-Kit%C2%A0.htm) Τι λες γίνεται δουλεία ;
                But, There's one they fear. In their tongue, he's Dovahkiin: Dragon Born!

                Comment


                • #23
                  Πάρε μνήμη με χαμηλότερα timings. Εγώ έχω την ίδια αλλά με 8-8-8-24.

                  Comment


                  • #24
                    Για την ακρίβεια είμαι ανάμεσα σε 2 cpus και δεν ξέρω πιον να διαλέξω (απο games πλευρά ) INTEL CORE I3-2100 ή AMD FX 4100 τι λέτε έχω μπερδευτεί με τα reviews που βλέπω στο internet
                    But, There's one they fear. In their tongue, he's Dovahkiin: Dragon Born!

                    Comment


                    • #25
                      Παίδες, για πείτε γνώμες.

                      Θέλω δύο laptop (όχι για εμένα, μην τρομάζετε ). Για το ένα, το μόνο που θέλω είναι να παίζει Starcraft II και το άλλο να μπορεί να τρέχει αξιοπρεπώς προγράμματα γραφιστικής όπως Photoshop και Coreldraw.

                      Recommended απαιτήσεις για Starcraft II
                      • Windows Vista®/Windows® 7
                      • Dual Core 2.4Ghz Processor
                      • 2 GB RAM
                      • 512 MB NVIDIA® GeForce® 8800 GTX or ATI Radeon® HD 3870 or better

                      Απαιτήσεις για Photoshop
                      • Ιntel® Pentium® 4 or AMD Athlon® 64 processor
                      • Microsoft® Windows® XP with Service Pack 3; Windows Vista® Home Premium, Business, Ultimate, or Enterprise with Service Pack 1 (Service Pack 2 recommended); or Windows 7
                      • 1GB of RAM
                      • 1024x768 display (1280x800 recommended) with qualified hardware-accelerated OpenGL graphics card, 16-bit color, and 256MB of VRAM
                      • Some GPU-accelerated features require graphics support for Shader Model 3.0 and OpenGL 2.0
                      • DVD-ROM drive
                      • QuickTime 7.6.2 software required for multimedia features

                      Απαιτήσεις για Corel Draw
                      • Microsoft® Windows® 7, Windows Vista®, Windows® XP, with latest service packs installed (32-bit or 64-bit editions)
                      • Intel® Pentium® 4, AMD Athlon™ 64 or AMD Opteron™
                      • 1 GB RAM
                      • 1024 x 768 screen resolution (768 x 1024 on a Tablet PC)
                      • DVD drive



                      Γενικά οι απαιτήσεις είναι μικρές, όμως βλέπω πως τα laptop ξεκινάνε από ψιλοστάνταρ τιμές 500άρικο και πάνω. Μερικά φθηνά που βρήκα στο site του Multirama είναι αυτά εδώ.


                      Asus - 370 €
                      HP Pavilion - 400 €
                      HP Compaq Presario - 400 €




                      Τι λέτε κι εσείς;

                      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                      Comment

                      Working...
                      X