Announcement

Collapse
No announcement yet.

Gamers Odyssey Music

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gamers Odyssey Music




    Λοιπον, το συγκεκριμενο topic θα φιλοξενει προσωπικες δουλειες πανω στη μουσικη απο τα μελη του go. Στο OP θα βρισκονται μαζεμενα ολα τα uploads. Οσοι εχετε ασχοληθει με τη μουσικη αισθανθειτε ελευθερα και ανεβαστε τις δικες σας προσπαθειες!!!

    Παρακατω η λιστα με τα κομματια που εχουν ανεβει μεχρι στιγμης.

    nooto
     
    The place I will return to Someday, Final Fantasy IX


    Το Ζanarkand, Final Fantasy X



    Room of Angels, Silent Hill 4



    Phantom Duck
     
    Ross of May, Final Fantasy IX


    Terra's Theme, Final Fantasy IX


    Great Warrior, Final Fantasy VII


    Bran Bal, Final Fantasy IX


    Koul
     
    Bloody Tears, Castlevania IV


    Lost Paintings
    , Castlevania SOTN


    Boss Battle Theme, Final Fantasy VII



    Sephiroid
     
    8-bit nostalgia, custom

  • #2
    Ωωωωω respect ρε, πολύ ωραίος! Σέβομαι πάρα πολύ τους ανθρώπους που ξέρουν να παίζουν μουσική, μου φαίνεται τόσο δύσκολο . Άντε περιμένουμε τα νέα σου uploads .

    ΥΓ: Μπορούμε να ρίξουμε και παραγγελίες; :xp:

    Comment


    • #3
      PWPW kai gamw!
      Trelo respect!
      Kai mono pou anagnwrisa to kommati ftanei.

      Mpravo, mpravo htan efxaristh ekplhksh, perimena na steileis to kommati se mena gia na to anevasw sto kanali mas, ean theleis na to kanw perimenw na mou to steileis.

      Respect kai pali kai sigoura perimenoume kai alla an exeis.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • #4
        Μπραβο πραγματικα, πολυ χαιρομαι να βλεπω τετοιες προσπαθειες μιας και εχω αρκετα μεγαλη αδυναμια στο ειδος.
        Θυμαμαι καποτε που το συζητουσαμε και παροτι παει λιγος καιρος απο τοτε, τηρησες τα λογια σου και με το παραπανω .

        Δυστυχως δε νομιζω να υπαρξει και αναλογη ανταποκριση, αλλα θα θελα να δω κι αλλες προσπαθειες απο εσενα ή οποιονδηοποτε αλλο ενδιαφερεται.

        Κατι τετοια βλεπω και σκεφτομαι να το ξαναπιασω το αθλημα, αλλα οπως λεγαμε τοσα χρονια επαιζα keyboards αντι για πιανο, epic fail δηλαδη αν πας να παιξεις τετοια κομματια.

        Comment


        • #5
          Παιδια ευχαριστω πολυ για τα σχολια, οπως ειπα ειναι μια πρωτη προσπαθεια και εν καιρω θα αρχισω να κανω και αλλα uploads. Στο συγκεκριμενο κομματι προφανως υπαρχουν πολυ καλυτερες δουλειες (αν θελετε βαζω και το link της αγαπημενης μου οπου ενας τυπος απλα δινει ρεστα με πιο αργο τεμπο και εχοντας κανει ενα δικο του remix στο κομματι) αλλα σιγα σιγα πιστευω οτι θα υπαρξει βελτιωση.

          ΥΓ: Μπορούμε να ρίξουμε και παραγγελίες; :xp:
          LoL, ναι ρε αν εχετε κατι στο μυαλο σας και ειναι μεσα στις δυνατοτητες μου εννοειται!!

          Comment


          • #6
            Τσσσσ τα έσπασε Nooto, μπράβο!
            Θέλω να ανεβάσω και εγώ κάτι σε castlevania

            Comment


            • #7
              Nai koul tha htan teleia na akousoume kai esena sthn kithara!
              Perimenoume!
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • #8
                Ston dromo pou anoikse o Nooto, synexizei o Koul paizontas se klassikh kithara to kommati "Lost Paintings" apo to Soundtrack tou Castlevania SOTN.
                Osoi exetai paiksei to paixnidi apokleietai na mhn to anagnwrisete.
                Koul Dialekses poly kalo kommati na paikseis! (an kai edw pou ta leme poio kommati den einai kalo sto SOTN?)

                Anyway bravo! Egw to efxaristithika poly, to SOTN exei kai to agaphmeno mou game Soundtrack!
                Perimenw kialla gia na ta anevasw!
                Epishs ean to ksanagyriseis, steilto mou pali gia na to antikatasthsw!

                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • #9
                  Thnx αλλά εντάξει αυτό ας το πούμε 1η version γιατί έχει λίγες μέρες που το έβγαλα και μου είναι λίγο δύσκολο στο παίξιμο επειδή δέν ασχολούμαι με δαχτιλισμούς.. η ποιότητα του βίντεο είναι χάλια γιατί είναι απο το κινητό μου. Σκοπεύω σε λίγες μέρες να το γράψω σε άλλη κάμερα με καλύτερη ποιότητα και περισσότερο δουλεμένο χωρίς λάθη. Μαζί με το ίδιο θα σου στείλω και άλλο ένα τραγούδι με ηλεκτρική κιθάρα, έτσι λίγο καφρίλα!

                  Comment


                  • #10
                    Steile esy kai egw tha vgazw...
                    Otan steileis to kainourio tha katevasw afto kai tha anevasw to allo.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • #11
                      Respect man.

                      Comment


                      • #12
                        Room of Angels απο Silent Hill 4 played again by me



                        2o upload... Εχω χαμηλωσει τον ηχο και εχω μετακινησει την καμερα προκειμενου να μην υπαρχουν κραδασμοι. Ελπιζω να σας αρεσει!!

                        Το επομενο upload θα ειναι παλι απο ff, θελει αρκετη δουλεια αλλα θα ειναι πολυ major .

                        Koul, keep it up περιμενουμε και αλλες δουλειες man!!

                        Comment


                        • #13
                          Δε ξέρω σαν ήχος ποια ήταν καλύτερη προσέγγιση, στο δεύτερο βίντεο δεν ακούγεται τόσο δυνατά.
                          Όπως και να έχει περιμένουμε τα επόμενα.

                          ΥΓ. Μου άρεσε το μοντάζ του σήματος του go με το χέρι σου να ανοίγει την κάμερα.
                          Originally posted by Squall Leonhart
                          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                          Originally posted by 丹野
                          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                          Originally posted by Ryu_gr
                          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                          Comment


                          • #14
                            Πολυ καλη επιλογη και παλι, αρκετα ιδιαιτερο και ξεχωριστο κομματι και αυτο και εξισου καλη εκτελεση. Οντως παντως στο 1ο βιντεο ο ηχος ειναι πιο καθαρος.

                            Αντε να δουμε τι θα παρει σειρα, ειμαι περιεργος πραγματικα.
                            FF VI εχεις παιξει ετσι; Πιστευω πως ειναι μακραν το καλυτερο FF για piano arrangements.

                            Comment


                            • #15
                              Ειναι απο τις παραξενιες μου, για καποιο λογο δεν μου αρεσε πολυ στο επιπεδο ηχου του προηγουμενου κομματιου (το δεξι χερι παιζει πολυ πιο πανω απο το αριστερο και το συνολο δεν μου ακουγοταν ομοιομορφο) και εχω κανει ενα μικρο blur στο video. Επισης παιζει ρολο και η αλλαγη στη θεση της καμερας (που ειναι πιο μακρια). Anyway ειμαι σε φαση δοκιμων ακομα!

                              FF VI εχεις παιξει ετσι; Πιστευω πως ειναι μακραν το καλυτερο FF για piano arrangements.
                              Ναι συμφωνω, θα ακολουθησει κατι και απο κει!!

                              Θενκς παιδια για το feedback

                              Comment

                              Working...
                              X