Announcement

Collapse
No announcement yet.

Game Of Thrones

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    μια απτα ιδια και απο δω με deus_dope

    Comment


    • #17
      Χμμμ... Με αυτά που λέτε και αφού μιλάμε για HBO θα την αρχίσω και γω μετά τον Πάσχα την σειρά. Εγώ θέλω να δω ατμόσφαιρα τύπου LOTR για να πω οτι είμαι SOLD.

      Comment


      • #18
        Αν δεν κάνω λάθος, που μάλλον δεν κάνω, εσύ μου είχες προτείνει να δω το Rome. Το οποίο Rome ήταν κορυφή. Οπότε, πλην των άλλων, σκέψου μια φάση τέτοια, με πολλούς χαρακτήρες και δολοπλοκία αλλά σε fantasy setting.
        sigpic

        Comment


        • #19
          Tha to koitaksw otan teliwsw to Mentalist.
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • #20
            ο ορισμος της αδελφικης αγαπης ητανε η παρακατω ατακα
             
            “I would let Kahl Drogo’s whole army fuck you, and his horses too, if that’s what it took to get my throne back..”


            αν και δεν θυμαμαι πολλα πραγματα απο το πρωτο βιβλιο γιατι παει καιρος, εχω διαβασει τις 5 απο τις 7 νομιζω συνολικα νουβελες απο το song of fire and ice του george r.r martin, μπορω να πω οτι ο κοσμος του westeros αλλα και η ατμοσφαιρα εχει αποτυπωθει πολυ καλα στη σειρα αν κρινω απο το πρωτο επεισοδιο

            ο Sean Bean rules φυσικα

            Comment


            • #21
              Άσχετο,αλλά μιας και αναφέρθηκε, το Rome έχει βία;Έχω βρει τους 2 πρώτους κύκλους αλλά δεν τους έχω κατεβάσει ακόμα.Αξίζει;Τι ακριβώς παίζει;Είμαι σίγουρος ότι έχει αναφερθεί ξανά βέβαια,αλλά δεν θυμάμαι που.
              Carpe diem

              Comment


              • #22
                Ναι, το Rome είναι καλή σειρά Altair. Και σεξ και βία έχει. Αν σε ψήνει η εποχή, άρχισε να κατεβάζεις.

                /Δεν ξέρω αν έχεις δει Spartacus, δεν έχει πάντως σχέση με αυτό, είναι κατα πολύ λιγότερο θεαματική και έχει περισσότερο μπλα-μπλα και περίπλοκους χαρακτήρες.
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Bγήκε και το δεύτερο επεισόδειο, The Kingsroad.
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Τα έσπασε το 2ο επεισόδιο, πολύ δυνατό. Η σειρά αν συνεχίσει σε αυτό το επίπεδο θα μπει εύκολα στις αγαπημένες μου σειρές.

                    Comment


                    • #25
                      Πραγματικά εξαιρετική σειρά!Προβλέπεται μάχη μεταξύ νοθράκι,ξανθών βασιλιάδων εναντίον starks και του χοντρού βασιλιά!Lol!!
                      Nintendo I.D.: paixtis
                      3ds friend code: 2664-2347-7128

                      Comment


                      • #26
                        Κάνει μπάμ πάντως πως η γκόμενα θα χρησιμοποιήσει τους Νοθράκι ΚΑΙ εναντίων του αδερφού της...
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • #27
                          Πάντως θέλω να δω και τι θα παιχτεί και με τον μικρό stark.Πολύ μυστήριο...Κάτι μου λέει ότι θα παίξει σημαντικό ρόλο στη σειρά!
                          Nintendo I.D.: paixtis
                          3ds friend code: 2664-2347-7128

                          Comment


                          • #28
                            Τα είδα και εγώ τα επεισόδια. Ωραία παραγωγή, αλλά η ιστορία κινείται στα όρια του κλισέ μέχρι τώρα. Αυτό που είπε ο Somari είναι στάνταρ π.χ.
                            Βέβαια όλες οι παραγωγές της HBO ξεκινάνε αργά και ανεβαίνουν κάθε σεζόν οπότε περιμένω πολύ καλά πράγματα!

                            Comment


                            • #29
                              Την τηλεοπτικη σειρα την περιμενα εδω και 4-5 χρονια, απο οταν και ανακοινωθηκε απο των George R. R. Martin. Και εχοντας ασχοληθει με τα βιβλια και γνωριζοντας οτι θα ειναι παραγωγη του HBO ημουν σιγουρος οτι η ποιοτητα της σειρας ηταν εξασφαλισμενη


                              Άσχετο,αλλά μιας και αναφέρθηκε, το Rome έχει βία;Έχω βρει τους 2 πρώτους κύκλους αλλά δεν τους έχω κατεβάσει ακόμα.Αξίζει;Τι ακριβώς παίζει;Είμαι σίγουρος ότι έχει αναφερθεί ξανά βέβαια,αλλά δεν θυμάμαι που.
                              Altair ειναι η σειρα που αρχισε αυτο το trend με την αφθονη ωμη βια και σεξ στις τηλεοπτικες σειρες. Αν σου αρεσε το spartacus πιστευω θα σου αρεσει και το Rome, αν δεν υπηρχε το Rome δεν θα εβλεπες τοσο αιμα και full frontal nudity στο spartacus :xp:.


                              αν και δεν θυμαμαι πολλα πραγματα απο το πρωτο βιβλιο γιατι παει καιρος, εχω διαβασει τις 5 απο τις 7 νομιζω συνολικα νουβελες απο το song of fire and ice του george r.r martin, μπορω να πω οτι ο κοσμος του westeros αλλα και η ατμοσφαιρα εχει αποτυπωθει πολυ καλα στη σειρα αν κρινω απο το πρωτο επεισοδιο
                              Νταξει λογικο να μη θυμασαι τα παντα, καθε βιβλιο εχει 1000 σελλιδες. Αλλα αποκλειεται να εχεις διαβασει τις 5 απο τις 7 γιατι εχουν βγει μονο οι 4 ως τωρα

                              Ωραία παραγωγή, αλλά η ιστορία κινείται στα όρια του κλισέ μέχρι τώρα
                              Περιμενε εχει πολυ πραμα αυτη η σειρα να δειξει.

                              Comment


                              • #30
                                οχι ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ειχα διαβασει 5 βιβλια, αλλα για 100% θα πρεπει να τα βρω στο παταρι του εξοχικου μου

                                το 2ο επεισοδιο ητανε καλυτερο απο το πρωτο δολοπλοκιες ιντριγκα να περνουνε τα πανω τους!!

                                Comment

                                Working...
                                X