Announcement

Collapse
No announcement yet.

Game Of Thrones

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εγω παλι πιστευω πως η αποδοση της εν λογω σκηνης ηταν παρα πολυ καλη και λογικα θα ξεπερασε και τις οποιες προσδοκιες αυτων που εχουν ηδη διαβασει τα βιβλια.

    Comment


    • Εγω παντως ακομη δεν εχω συλλαβει τι ειδα μολις. Και δεν ειχα φαει και κανενα spoiler. Η πλακα ειναι οτι απο την αρχη μου εδινε την αισθηση οτι καποια πουστια τους ετοιμαζει αλλα μετα ελεγα οτι απλα ο Φρευ ειναι πολυ παραξενος και μαλακας και ηθελε να τους κανει να νιωσουν αβολα. Αυτο που εγινε ουτε που το περιμενα και ουτε ειχα φαει καποιο spoiler που να υποδεικνυει εστω κατι τετοιο.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • Βασικά αυτό είναι το μεγάλο ατού της σκηνής, η έκπληξη. Το γεγονός είναι τόσο ανίερο που, παρόλο που μου είχε περάσει από το μυαλό πιο πριν, σκέφτηκα πως θα ήταν πολύ τραβηγμένο.
        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • Ελπιζω η Αρια να τους γαμησει ολους μια μερα...

          ΥΓ: Ακομη δε μπορω να το πιστεψω, ειπα να δω Game of Thrones και κατεληξα να βλεπω Kill Bill μεσημεριατικα
          Do a barrel roll!

          Comment


          • S03E09 spoiler:
             
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • epic

              Comment


              • LOL μου αρέσει που ενώ το έβαλα σε spoiler tags κάποιος admin έγραψε και s03e09 spoiler
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • Ετσι παει; Σκετα spoiler tags δε λενε τιποτα, καλο ειναι να λες τι κανεις spoil.

                  Comment


                  • ...
                    οκαυ
                    -_-
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • Αξιζε τελικα γι αυτο και μονο!


                      edit
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Χαχαχαχα η ζουρλή με την κουβέρτα, κουκουλώθηκε μην την σφάξουν και κείνη

                        Δικαιολογημένες οι αντιδράσεις. Ομολογώ πως βλέποντας τη σκηνή ένιωθα αρκετά άσχημα και άβολα ξέροντας τι θα συμβεί, αν και σκηνοθετικά περίμενα αρκετά περισσότερα. Η σκηνοθεσία μου φάνηκε αρκετά by the book και θα μπορούσε να ανήκει σε οποιαδήποτε τηλεοπτική σειρά. Είμαι μίζερος, το ξέρω, αλλά ήθελα να δω γρήγορο μοντάζ, ζουμ σε πρόσωπα, τρεμάμενη και κινούμενη κάμερα, κάτι που να βγάζει νεύρο εν πάσει περιπτώσει. Είδα σταθερά κάδρα, όμορφα στημένα, δε λέω, αρκετές αλλαγές σε σχέση με το βιβλίο για λόγους οικονομίας του σεναρίου προφανώς, και αυτό που δε μου άρεσε καθόλου ήταν

                         
                        η ερμηνεία της Katelyn Stark από τη στιγμή που βάζει το μαχαίρι στο λαιμό της κοπέλας μέχρι τη στιγμή που κόβουν το δικό της. Μπορεί να είχε θέση σε θεατρικό σανίδι σαν κινησιολογία, δεν ξέρω, αλλά το να ανοίξει τα χέρια, να τσιρίξει και να μείνει εκεί συγγνώμη αλλά μου φάνηκε απογοητευτικό. Βλέπεις μια γυναίκα να κάνει ΙΙΙΙΙΙΙ και να είναι με τα χέρια στην έκταση.


                        Γενικά, μια απλά καλή απόδοση. Το ότι στο βιβλίο αποδίδεται μέσα από την οπτική του πιο πάνω προσώπου ίσως επηρρεάζει τη δική μου, αλλά συγκριτικά με τη δύναμη της σκηνής και αν αφαιρέσει κανείς το ξάφνιασμα πιστεύω είδαμε λίγα.

                        EDIT - απλά να προσθέσω πως δεν έχω διάθεση να προκαλέσω κανέναν, και ξέρω πως είμαι ο πιο αρνητικόςπου γράφει σε αυτό το θέμα κυρίως για να γκρινιάξει. Απλά λέω την άποψή μου
                        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                        Comment


                        • Οτι είπε ο Titus. Δεν λέω ότι είχα κάνα χοντρό θέμα, αλλά κάτι έλειπε στην σκηνή, ο τρόπος που αποδόθηκε δεν με ενθουσίασε ούτε έμενα.

                          Comment


                          • Για φιναλε περιμενα περισσοτερα, πολλα πραγματα μενουν μετεωρα για του χρονου. Αντε να δουμε. ΕΜηπως τρεναρουν τη σειρα σε σχεση με τα βιβλια για να βγαλουν πιο πολλες σαιζον;
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Για φιναλε περιμενα περισσοτερα, πολλα πραγματα μενουν μετεωρα για του χρονου. Αντε να δουμε. ΕΜηπως τρεναρουν τη σειρα σε σχεση με τα βιβλια για να βγαλουν πιο πολλες σαιζον;
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              •  

                                Comment

                                Working...
                                X