Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καινούργιο Legacy of Kain;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Καινούργιο Legacy of Kain;



    We haven’t seen a new Legacy of Kain title since 2003′s Defiance, but if a forum post about a Square Enix survey is to be believed, Kain or Raziel’s return might be close on the horizon.
    According to user DaveRabbit of the GameRevolution forums, Square Enix recently sent out a survey asking takers to choose one of several names for a new Legacy of Kain. They included: Obsidian Blood, Obsidian Sun, Dead Sun, and Revenant. The survey also asked whether the names sounded good alone or as a subtitle of Legacy of Kain, Soul Reaver, or Blood Omen.
    As always, take this with a large grain of salt. E3 is in just over two weeks. If Square really is planning a new game, we’ll probably see it there.


    Vre les?

    H Square Enix exei thn Eidos twra, opote den mou fenetai poly parakseno.
    Opws eipe kai o Solid Snake: "Fingers Crossed"
    Afth h E3 mallon tha exei perissotero endiaferon apo pote kai o kairos den pernaei!
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

  • #2
    Αν και ακόμα δεν έχω παιξει τα Soul Reaver 2 και Defiance, μακάρι. Με τα νέα sandbox δεδομένα, δε θα απέκλεια το ενδεχόμενο κάποιος νέος τίτλος να στρεφόταν προς τα εκεί.
    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

    Comment


    • #3
      ετσι παμε λιγο δυνατα φετος να σκανε οι ειδησεις μπομπες!!

      παντως δεν θα ηθελα να δω τη σειρα σε sandbox λογικη ακομα και με τα νεα δεδομενα στο ειδος

      Comment


      • #4
        ...Ρε λες????

        Sandbox και Legacy of Kain είναι δύο εντελώς άσχετα πράγματα, η σειρά είναι ο ορισμός του story driven. Επίσης, κρίνοντας από τη δουλειά της Eidos στο επερχόμενο Deus Ex 3, οτιδήποτε και να βγάλουν θα περιέχει τον απαιτούμενο σεβασμό σην ιστορία της σειράς - αν και LoK fanboys σαν κι εμένα είναι πολύ χειρότερα από τα DE fanboys.

        Από εκεί και πέρα αρρώστια σκέτη, αν επαληθευτεί μιλάμε για τη Δευτέρα Παρουσία σε συνδυασμό με το Ράγκναροκ, και θα με δείτε να σαλτάρω τελείως. Πάντως η screenshot του Raziel που έβαλε ο Ground Zero είναι από τις λίγες που δε μου αρέσουν, σαν undead τον κάνανε. Αν δεν είναι μπλε ελεκτρίκ δεν αξίζει το παλικάρι μας, αν και πλέον ελάχιστη σημασία έχει καθόσον τέζα.
        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • #5
          Να σου πω την αλήθεια, δε νομίζω ότι το sandbox δε μπορεί να συνυπάρξει με μια story driven λογική αλλά, για να είμαι ειλικρινής, κι εγώ δε ξέρω κατά πόσο θα ήθελα το συγκεκριμένο franchise να πάει προς τα εκεί. Απλά, γενικά, δε θα μου έκανε καθόλου εντύπωση αν ακολουθούσε τελικά τη τάση της εποχής.
          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

          Comment


          • #6
            Βέβαια τα παιχνίδια ήταν από πάντα sandbox. Ελπίζω κι εγώ στην συνέχεια του θρυλικού τίτλου, αρκεί να μην παρεκτρέπεται από την ιστορία των βαμπίρς.
            sigpic

            Comment


            • #7
              Μακαρι να γινει πραγματικοτητα, ειναι κριμα που δεν εχει βγει νεος τιτλος της σειρας τοσο χρονια, ενω αλλες σειρες λιγοτερο αξιολογες συνεχιζουν να βγαζουν αναριθμητους τιτλους.

              Παντως εγω πιστευω οτι η σειρα ειχε sandbox στοιχεια και δεν νομιζω να ειναι κακο ενας νεος τιτλος να εχει ακομα περισσοτερα.

              Comment


              • #8
                “There is a magical operation of maximum importance: The initiation of a new aeon. When it becomes necessary to utter a word the whole planet must be bathed in blood..."
                LEME!
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • #9
                  Δε σας απασχολεί το γεγονός ότι η Amy Henning δε μπορεί να συμμετέχει στο project;
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • #10
                    Ta panta mas apasxoloun alla thelame LoK tosa xronia twra pou entaksei pistevw pws tha einai kalh fash ena kainourio.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • #11
                      Ότι είπε ο G_Z, αλλά με την διαφορά ότι πιστεύω ότι θα μας δώσουν ένα ολοκαινούργιο LoK με γραφικά υψιστής τεχνολογίας. Ως το Defiance, είδαμε ότι συνέχεια αναβαθμιζόντουσαν σε γραφικά.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Με ενημερώνετε λίγο γιατί η Henning δε μπορεί να συμμετάσχει στο project?
                        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                        Comment


                        • #13
                          H alhtheia einai oti oute egw exw idea, isws o Straier kserei kati parapanw?
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • #14
                            Από όσο ξέρω είναι η director των Uncharted στη Naughty Dog οπότε λίγο δύσκολο το βρίσκω να συμμετέχει σε project άλλης εταιρείας.
                            Originally posted by Squall Leonhart
                            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                            Originally posted by 丹野
                            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                            Originally posted by Ryu_gr
                            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                            Comment


                            • #15
                              Έχουμε νέα από το μέτωπο!

                              Η Crystal Dynamics ετοιμάζει "reboot" της σειράς. Το θέμα είναι πως κανείς δεν ξέρει τι σημαίνει αυτό.

                              Σελίδα Uh oh ... it's a 404! (Page Not Found) - Ο πιο έγκυρος προορισμός για την αγορά των videogames, του hardware, του κινηματογράφου και των gadgets.


                              Από το VG247 η μόνη σίγουρη πληροφορία

                              the game is a full reworking of the vampire action classic, and includes a new art direction.
                              Πιστεύω (φοβάμαι!) πως το νέο art direction σχετίζεται με τη screenshot στην αρχή του topic. Σε κάθε περίπτωση υπομονήμέχρι την Ε3...
                              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                              Comment

                              Working...
                              X