Announcement

Collapse
No announcement yet.

Συζήτηση για τη 32 bit era

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Όχι ένα ένα ρε σεις, μια μερακλήδικη Saturn Collection θέλουμε σα του Mega Drive.
    Όλα μέσα.
    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

    Comment


    • Originally posted by Loggo View Post
      Όχι ένα ένα ρε σεις, μια μερακλήδικη Saturn Collection θέλουμε σα του Mega Drive.
      Όλα μέσα.
      Αυτό ακριβώς.Να μάθω κι εγώ που δεν ασχολήθηκα ποτέ με το μηχάνημα,πέρα από ένα μισάωρο στο Last Bronx σε μαγαζί.
      Carpe diem

      Comment


      • Saturn collection κι εγώ θα γούσταρα πολύ γιατί δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με την κονσόλα, αλλά λόγω όγκου παιχνιδιών είναι δύσκολο να βγει κάτι συγκεντρωμένο.
        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • PDS σε Live & PSN FTW. Εγώ θα γούσταρα και arcades να μπουν σε live όπως Sega Rally 2, Daytona 2, Scud Race και πολλά ακόμα(δηλαδή ότι κυκλοφορούσε σε model2-3 και μετά).Η Sega έχει τρομερό υλικό και το αφήνει ανεκμετάλλευτο. Πραγματικά είναι απορίας άξιο.

          Comment


          • Έχω την εντύπωση ότι, με τις πολύ εξελιγμένες τεχνικές συμπίεσης που είναι διαθέσιμες σήμερα, ένα Saturn Collection δε θα ήταν αδύνατο. Αν όμως μπορεί να το επιβεβαιώσει, ή να το διαψεύσει, και κάποιος πιο σχετικός από εμένα θα ήταν ακόμα καλύτερα. Ειδικά από τη στιγμή που πλέον περνάμε και σε storage medium επιπέδου Blu Ray νομίζω ότι δε θα υπήρχε πρόβλημα.

            Κατ' εμέ, είναι περισσότερο θέμα πρόθεσης. Μέχρι να βγει το Ultimate Collection του Mega Drive (που δεν είναι Ultimate αλλά τέλος πάντων) η Sega είχε πουλήσει ένα σημαντικό μέρος της συλλογής μέσω 30 διαφορετικών οδών.

            Υ.Γ. Μεγάλο fail που το επικό Daytona 2, αλλά και το Scud Race, δεν είχαν βγει στο Dreamcast.
            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • To Daytona 2 δε ξέρει κανείς γιατί δε βγήκε(ίσως γιατί η Sega δεν είχε το χρόνο να το μετατρέψει από Model 3 σε Naomi).Στη θέση του βγήκε το remake.To Sega Rally 2 για DC ήταν αστείο port.Το Scud Race ήταν να κυκλοφορήσει day 1 αλλά ένας λόγος που ακούστηκε είναι ότι τα δικαιώματα της Porsche τα είχε η Sony εκείνη την περίοδο.Υπάρχει κάποιο tech demo το οποίο υποτίθεται ότι τρέχει στο 20% του τελικού DC hardware.

              Comment

              Working...
              X