Announcement

Collapse
No announcement yet.

Final Fantasy IV Complete Edition

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Ektos an paizei tpt me thn psixologia pou leei oti to diskaki prepei na einai mesa sto psp kserw gw
    Το ενδεχόμενο να το θέλω για τη συλλογή μου δε σου περνάει από το μυαλό ε;

    Comment


    • #32
      Den eipa na mhn to agoraseis, epeidh aneferes to spasmeno UMD ypethesa oti theleis na to valeis kiolas sto PSP, pragma pou den xreiazetai na kaneis an to katevaseis.

      Guys, read what I say...
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • #33
        Λοιπον μετα απο μια μικρη παυση μιας και εδινα μαθημα, ξαναεπιασα το παιχνιδι και πλεον εχω φτασει στο σημειο που παιρνεις το Lunar Whale. Πηγα προς το φεγγαρι αλλα εφαγα ownage (ειμαι level 40) και αποφασισα να κανω τα optional dungeons του underworld. Τελικα καταφερα να παρω την Azura και τον Levianthan, πραγματικα τελειο dungeon και τελεια Boss fights.... Σειρα εχει το Sylph Cave.

        Το σεναριο ειναι παρα πολυ ωραιο και οπως ειπε ο Burai προχωραει με αρκετα γρηγορους ρυθμους και χωρις Fillers (και παρολα αυτα σε κανει να δενεσαι με τους χαρακτηρες). Εντυπωση μου εχει κανει το γεγονος οτι το μισο team ειναι dead, βασικα δεν περιμενα ο θανατος να υπαρχει τοσο εντονα σε ενα απο τα πρωτα final fantasy (αν και υποθετω οτι μερικοι θα επιστρεψουν, ηδη εχει γινει η αρχη).

        Το setting, η μυθολογια αλλα και η μουσικη ειναι επισης υπεροχα...Συνεχιζουμε, λογικα πλησιαζω προς το τελος...

        Comment


        • #34
          Pou na deis posoi pethenoun sto 2 dhladh.
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • #35
            Λοιπον, εχω φτασει στο τελος κανοντας τα παντα ολα (summons+ultimate weapons+side quests), ειμαι στις 27-28 ωρες και τα level ειναι 55-60. Θα το τελειωνα σημερα αλλα το τελευταιο dungeon ειναι απιστευτα σπαστικο (χωρις save και οι μαχες δεν εχουν evade). To εφτασα πριν το τελικο warp και επειδη δεν ηθελα να χρησιμοποιησω το megaelixir παρα μονο στο τελος, τελικα εχασα λιγο πριν μπω στο τελευταιο δωματιο (πως δεν εφυγε το psp απο το παραθυρο ενας θεος ξερει). Anyway, τελικες εντυπωσεις τις επομενες μερες!

            Comment


            • #36
              Που να παίξεις και το Final Fantasy 3 δηλαδή.
              Καλή επιτυχία την επόμενη φορά.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • #37
                Νooto σε νιώθω,το έχω πάθει κι εγώ αυτό στο FF4,ευτυχώς η έκδοση του ds έχει saves.
                Straier,στο FF3 δεν είχα κανένα θέμα που δεν είχε save στο τελικό dungeon.Οκ μου πήρε 2 ώρες τίγκα στην αγωνία,μην χάσω και χρειαστεί να το ξαναπαίξω όλο αυτό,αλλά τελικά το έβγαλα με τη μία.Βέβαια ήμουν κάπως overpowered.Προτεινόμενο επίπεδο ήταν γύρω στο 60 και ήμουν στο 70;Δε θυμάμαι ακριβώς,αλλά στάνταρ ήταν γύρω στα 10 επίπεδα η διαφορά.
                Carpe diem

                Comment


                • #38
                  Proteinomena levels?
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • #39
                    Από Guide.Να ξέρω,να πάω ή θα φάω άδικα 2 ώρες χαμένες;
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #40
                      Learn to overpower your enemies, tosa RPG exeis paiksei.
                      Get in there and pown them!

                      Den lew na mhn diavaseis guides, to antitheto malista, alla prwth fora akouw anthrwpo na dinei shmasia sta proteinomena levels.
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • #41
                        Τι guides για το FF III ρε παιδιά, που φτάσαμε πια ; Κάτι ήξερε η Nintendo και έβαλε το σύστημα με τον guide στο NSMBWii :xp: .

                        Comment


                        • #42
                          Είχα ρωτήσει κι εδώ και όλοι μου είπατε να δω κάνα Guide που είναι γεμάτο το Internet.Εσείς φταίτε.
                          Ground δεν κάθομαι να κάνω άπειρες ώρες grinding,βαριέμαι,μόνο όσο είναι απαραίτητο.;)
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #43
                            Παντως πολυ fail να μην υπαρχει save εξω απο τον τελικο κακο (θα μου πεις αλλες εποχες τοτε ). Επαιξα λιγο τον zeromus αλλα μοιραια εχασα μετα απο λιγους γυρους, τωρα παμε παλι απο την αρχη . Ισως ριξω λιγο grinding να ειμαι πιο ανετος. Για το ΙΙΙ που λετε ουτε που θελω να το σκεπτομαι

                            Comment


                            • #44
                              Το τελικό dungeon του FF4 έχει 2-3 save points απ'όσο θυμόμουν (και επιβεβαίωσα). Μήπως τα έκανες skip κατά λάθος;
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment


                              • #45
                                Ναι το dungeon σαν ολοτητα εχει 2 save points αν θυμαμαι καλα, το θεμα ειναι οτι μετα το τελευταιο save (που εχεις παρει και τα τελευταια ultimate oπλα) μπαινεις στην τελευταια περιοχη του παιχνιδιου (η οποια εχει αλλο σχεδιασμο και σε αυτην αναφερομαι ως τελευταιο dungeon) που αποτελειται απο 4-5 δωματια. Σε αυτο το μερος δεν μπορεις να κανεις skip τις μαχες και τα encounters ειναι αρκετα συχνα. Με αλλα λογια απο το τελικο save μεχρι και το final boss πρεπει να παιξεις κανενα τεταρτακι με 20λεπτο αναλογα με τη συχνοτητα των random μαχων (καποιες απο τις οποιες ειναι και δυσκολες πχ death mask x2 που δεν παλευεται). Ενταξει ριχνω λιγο γκρινια αλλα ενω ολο το παιχνιδι τα σπαει, κρατουσε τελικα ενα μεγαλο ασο (fail) στο μανικι του . Το καλο ειναι οτι πριν το final battle γινεσαι fully healed οποτε ευτυχως δεν χρειαζεται να χαλασω τα καλα items του παιχνιδιου..

                                Comment

                                Working...
                                X