Announcement

Collapse
No announcement yet.

Retro Game(r)s' Heaven: Nostalgia Inside

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Ποιος ανθρωπος θα εδινε σημερα Mega Drive με παιχνιδια οπως Sonic 3D για να παρει PSone με Fifa 96?
    Do a barrel roll!

    Comment


    • #32
      Thes kalytero.
      Mikros kai anoitos otan imouna mou xarise o xaderfos mou to FFVII gia psx original epeidi aftos den epaize Rpg,ela pou omos kai ego den epaiza rpg kai eixame kai gera oikonomika provlimata kai etsi apofasisa kai to skotosa gia 13 kopies psx games gia psone.
      Meta apo 4 xronia pou mpika gera ston kosmo tou gaming kai katalava ti m!@#$%a ekana,to epsaxna gia 3 xronia na to xanavro kai telika katafera to vrika kai malista 2 fores .
      Apo tote apofasisa na min xanadoso pote moy kanena paixnidi.
      Born From Darkness...Raised By Light....
      My Wrath Shall Be Cast Upon My Enemies Like Rain Pouring From Heaven
      Official O.G.C Member

      Comment


      • #33
        The best undiscovered NES games

        http://www.racketboy.com/retro/2007/03/bes...-nes-games.html
        NDS themes

        Comment


        • #34
          Ξερει κανεις που μπορω να βρω το Day of the Tentacle; Σημερα τερματισα το Maniac Mansion και θα ηθελα να βρω την συνεχεια. Βρηκα κατι torrents αλλα δεν κατεβαινουν....
          Βρηκα και το Zack MacKraken σε torrent μπαι δε γουει. Αυτο κατεβαινει. Λιγο αργα βεβαια.
          [/b]
          Επείδή τα ανωτέρω είναι retro stuff, μπορείς άνετα να ζητήσεις links στο μοναδικό τμήμα του forum που επιτρέπονται να στα δώσουν ανοιχτά - ναι, το retro τμήμα.

          Θα το βοηθήσει κανένα το παιδί ή θα μείνει χωρίς adventures?
          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

          Comment


          • #35
            http://www.emulatronic.com.ar/?sec=2&id=152

            Η DOS version ειναι εκει αλλα θα ορκιζομουν πως υπαρχει και Windows version αρκετα μεγαλυτερη size-wise... χμμμμμ.

            Comment


            • #36
              @ Ramparter: I DID A BARREL ROLL!!1!!11!1!11!! !!
              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

              Comment


              • #37
                http://www.emulatronic.com.ar/?sec=2&id=152

                Η DOS version ειναι εκει αλλα θα ορκιζομουν πως υπαρχει και Windows version αρκετα μεγαλυτερη size-wise... χμμμμμ.
                [/b]
                Thanks Xenovagrant!
                My blog:Doppel's Den

                Comment


                • #38
                  Συμφωνα με τον scatman το παραπανω link οδηγει στην ισπανικη εκδοση του παιχνιδιου...
                  Σε torrents που εψαξα το βρηκα ευκολα παντως και εχουν και την windows version με seeders.

                  Τσεκαρε το www.torrentz.com και κανε μια σχετικη αναζητηση.

                  Comment


                  • #39
                    Ευχαριστω Xeno για αλλη μια φορα. Το κατεβασα και ειναι στα Αγγλικα αυτη τη φορα
                    My blog:Doppel's Den

                    Comment


                    • #40
                      ScrewAttack's Top 20 SNES Games
                      http://www.gametrailers.com/player/31740.html 20-11

                      σήμερα βγήκε το 2ο μέρος:
                      http://www.gametrailers.com/player/32570.html 10-1

                      Υ.Γ. Το warning είναι όνομα και πράμα
                      NDS themes

                      Comment


                      • #41
                        Η πλακα ειναι η εξης: το νουμερο 1 παιχνιδι του SNES το επαιξα για πρωτη φορα προχθες, και πραγματικα ειναι φοβερο. Τα 18 απο τα 21 παχνιδια (οχι δεν ειναι λαθος το νουμερο) μπορω επιτελους λογω emulation να τα χαρω και να καταλαβω γιατι ειναι τοσο κορυφη. Αρκετα απο αυτα βεβαια τα ειχα παιξει μικρος, αλλα ποτε μου δεν μου αρεσε το SNES σαν κονσολα...
                        :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                        Comment


                        • #42
                          Ελεγα με αφορμη αυτο το τοπ 20+1 να ανοιξω θεμα για SNES appreciation.
                          Best console ever imo και το παραπανω video αποδεικνυει με τον καλυτερο τροπο το γιατι.

                          Comment


                          • #43
                            Best 16bit κονσολα σιγουρα, καθως το MEgaDrive υστερούσε σε RPGs και πληθωρα τιτλων. Αλλα το PlayStation ειναι μαλλον η best ever, καθως ανοιξε τις πορτες του gaming σε ολο τον κοσμο και πανω σε αυτο στηριχτηκε η συγχρονη βιομηχανια (imo παντα). Το SNES θα το αποκαλουσα την πιο λατρεμενη φανατικα κονσολα.
                            :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                            Comment


                            • #44
                              Πως μπορεις να κρινεις κατι για το οποιο εσυ λες οτι δεν εχεις ασχοληθει σοβαρα;

                              Νο οffense but.. hope you get my point.

                              Comment


                              • #45
                                Κοιτα, μπορει να μην ειχα τοτε SNES αλλα ειχαν αρκετοι φιλοι μου, και επιπλεον εχω και τα παιχνιδια για να συγκρινω τις κονσολες. Επισης ειχα PlayStation και θυμαμαι παρα πολυ καλα εκεινη την μεταβατικη περιοδο, αλλωστε με αυτα μεγαλωσαμε.

                                Πολλα απο τα παιχνιδια του SNES ειτε τα επαιξα αρκετα τοτε σε φιλους μου (ωρες ολοκληρες στο σπιτι με γονεις φευγατους τα καλοκαιρια...) ειτε τα παιζω τωρα και τα ανακαλυπτω. Μαλιστα τωρα που τα παιζω ειμαι σε θεση να κρινω πολυ πιο ανετα το κατα ποσο ειναι καλο ή οχι ενα παιχνιδι, λογω εμπειριας. Ετσι λοιπον το Super Metroid ειναι πραγματι επος για την κονσολα, ενω καποια αλλα παιχνιδια ειναι πιο αδυναμα.

                                Για να πω την γνωμη μου νομιζω πως το Earthbound αξιζε μια θεση στην 20αδα, αν οχι στην δεκαδα. Αλλα πεφτει θυμα των πολλων καλων Rpgs που εβγαλε η κονσολα.
                                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                                Comment

                                Working...
                                X