Announcement

Collapse
No announcement yet.

Retro Game(r)s' Heaven: Nostalgia Inside

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εμεις πηγαιναμε στο site του mega και παιζαμε "Ποιος θελει να γινει εκατομμυριουχος".
    Do a barrel roll!

    Comment


    • Χαχα, σωστός! Τι μου θύμισες!
      The illusion of free will is an illusion.

      Comment


      • Ναι ναι και εμείς prehistorik, "Ποιος θέλει να γίνει εκατομμυριούχος" και μπαίναμε στο site του Roberto Baggio και παίζαμε ένα flash game με εκτελέσεις φάουλ (μεγάλο κόλλημα τότε):xp:

        Edit: Το βρήκα σε σελίδα με flash games http://www.myfootballgames.co.uk/gam...cal-Kicks.html

        Comment


        • Ground τέλειο. Το πρώτο MegaMan ποτέ δεν το χώνεψα για να πω την αλήθεια, το θεωρώ εκνευριστικά δύσκολο και άδικο σε αρκετά σημεία. Αγαπημένα μου θα είναι πάντα το 2 και το X. Από κοντά ακολουθούν το 9 και το X5( ξέρω μπορεί να μην είναι τπτ το φοβερό αλλά την εποχή που το είχα παίξει το λάτρεψα)

          Στο 2 και το X σχεδόν κάθε χρόνο ρίχνω replay. Το Μaverick Hunter X είναι, imo, ένα από τα αρτιότερα remake που έβγαλε η Capcom. Κρίμα που λόγω πωλήσεων δεν προχώρησε περαιτέρω το project για remake και των άλλων δύο της σειράς για το SNES.
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • Egw epaiza para polly to Rockman and Forte (Megaman kai Bash) pou einai sto idio stylaki.
            Poly fovero game, ena apo ta agaphmena mou megaman.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Το Rockman & Forte είναι από τα κορυφαία Mega Man της κλασικής φόρμουλας. Πολύ ανώτερο απ’ το μετριότατο Mega Man 7 και καλύτερο του 8.
              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

              Comment


              • Προσωπικά ξεχωρίζω τα 2 και x4.Το 1 μου άρεσε πολύ αλλά το 2 πολύ ανώτερο με πολύ πιο λογικό βαθμό δυσκολίας και πιο διασκεδαστικό.Το x4 μεγάλη αγάπη με τον bro,άπειρες φορές τερματισμένο με όλα τα powerups,μέχρι που το αντάλλαξαμε στο μαγαζί του πειρατή της γειτονιάς με το symphony of the night.Αυτά είναι.

                Πω πω λογκο τα έπαιξες όλα;Χαρά στο κουράγιο σου αν το έκανες,καλά χρυσά τα megaman αλλά από ένα σημείο και μετά θα τα βαριόμουνα αν τα έπαιζα όλα.


                Tidy!

                Do not blame me.Blame yourself or God.
                In Matsuno we trust.

                Comment






                • For great justice.

                  Με τα 9 και 10 δεν έχω ασχοληθεί καθόλου πάντως.
                  There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                  Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                  Comment


                  • Το MegaMan and Bass- υπάρχει και στο gba νομίζω- δεν ήξερα πως είναι τόσο καλό.

                    Loggo κακώς... Για το 10 δεν μπορώ να πάρω θέση αλλά το 9 είναι εκεί ψηλά με τα κλασικά Megaman imo. Τέλειο OST, σωστή δυσκολία- σε σημεία βέβαια να τραβάς τα μαλλιά σου- και καλό platforming.

                    ΠΟΤΕ δε θα ξεχάσω τη μουσική από το X5 στο intro... μου είχαν πέσει τα σαγόνια στο πάτωμα τότε.

                    Κάποια στιγμή θέλω πάρα πολύ να αποκτήσω original έστω τα X του psone. Δυστυχώς τις collections αν και τις ζαχάρωνα ποτέ δεν μπήκα στον κόπο να τις αγοράσω.

                    Πέρυσι που απόκτησα πάλι το Megaman 2 είχα καταχαρεί- και φυσικα έπεσε το καθιερωμένο replay. Είχα πετύχει και την έκδοση της Itochu που είχα μικρός και ήταν σωστό blast from the past... Δεν ξέρω αυτό το game για μένα παραμένει αγέραστο. Άψογα γραφικά για NES, άψογη κολλητική μουσική και τέλειο gameplay. Ακόμη θυμάμαι τα χριστούγεννα που το είχα αγοράσει σε επίσκεψη στην Αθήνα από τα ΜΙΝΙΟΝ και καπάκι την επόμενη το TMNT 2 από jumbo. Άπειρο λιώσιμο... Όταν είχα βγάλει τους robot masters και είδα πως συνεχίζεται το game με τις πίστες του Dr. Willy- με ξεχωριστά bosses η κάθε μία- είχα καταχαρεί. Ειδικά το sprite από τον Dragon στην πρώτη πίστα του Wily... Aπίστευτο παιχνίδι. Δυστυχώς έψαχνα τότε απεγνωσμένα για το 3 αλλά πού να το βρεις στην ελληνική επαρχία.
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Originally posted by Sinclair View Post
                      Loggo κακώς...
                      Ναι...το ξέρω, αλλά βγήκαν σε μια εποχή που είχα πάθει Mega Man overdose, κάποια στιγμή θα παιχτούν σίγουρα. Τα Collection πάντως για μένα άξιζαν πάρα πολύ. Ειδικά τότε που η μόνη λύση ήταν το emulation στο PC, που εγώ τουλάχιστον δε το ευχαριστιέμαι τόσο, ήταν τέλειο να μπορείς να τα παίξεις όλα σε κονσόλα.
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • Εγω πάλι ήμουν σε φάση που ένα retro game oπως το MM 9 ήταν ό,τι έπρεπε. Είχα μόλις χακάρει και το wii οπότε δεν το είχα σκεφτεί ιδιαίτερα. Πρέπει κάποια στιγμή να τα ακουμπήσω και να το αγοράσω βέβαια για PSN ή XBL.

                        Αν δεν έχεις πρόβλημα με spoilers τσέκαρε το video review του Happy Video Game Nerd στο youtube. Aν και πιστεύω δεν υπάρχει περίπτωση να σε απογοητεύσει. Εκτός κι αν κυνηγήσεις τα in game medals( απάνθρωπα δύσκολα μερικά)
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • Afou sas arese to prwhgoumeno vazw kai afto:
                          Ta leei poly wraia, lol akrivws opws ta skeftomai kai egw!

                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Ωραία βίντεο Ground, ειδικά αυτό με τα Megaman το καταευχαριστήθηκα!
                            sigpic

                            Comment


                            • Να πω και γω τη Megaman εμπειρία μου! Έχω παίξει το Megaman X3 στο PSX. Αγαπημένη σκηνή (intro stage) όταν πιάνουν τον Megaman και σκάει μύτη Zero τουμπανιασμένος με σπαθί κτλ. με ΜΟΥΣΙΚΑΡΑ (click to hear!) και αρχίζει να σπάει κόσμο! Το game το είχα φτάσει 100% όσον αφορά τα power-ups αλλά ποτέ δεν κατάφερα να βγάλω τον τελικό, ένα τεράστιο μπουνταλά που έστελνε πίσω ότι του έριχνα, δεν ήξερα πως στο καλό χάνει ενέργεια, και μου έμεινε απωθημένο!

                              Ίσως κάποια στιγμή ψάξω για κάνα password (πολύ retro κατάσταση) για την τελευταία πίστα και τον βγάλω, έτσι, για την πάρτη μου.
                              The illusion of free will is an illusion.

                              Comment


                              • Το original dragon's lair που ήταν σε laser disk! (προκάτοχος του CD)
                                Πολύ σπάνιο! Παίζει τέλεια σε Windows XP! Όσοι ενδιαφέρεστε βιαστείτε γιατί δεν έχει πολλούς seeders!



                                Εδώ η version για τα DVD players:

                                http://thepiratebay.se/torrent/4991567/Dragon__s_Lair___Dragon__s_Lair_II___Space_Ace_%5B DVD-VIDEO%5D
                                The illusion of free will is an illusion.

                                Comment

                                Working...
                                X