Announcement

Collapse
No announcement yet.

American Horror Story

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • American Horror Story

    Υπήρξε αρκετό hype απότι έμαθα για αυτή την σειρά. Την περίμενα και εγώ, όμως την ξέχασα, μέχρι πριν κάποιες μέρες.

    ΟΙ εντυπώσεις μου μέχρι τώρα... Πολύ ενδιαφέρον από την αρχή, ωραία ατμόσφαιρα, και πολύ horror. Καλύτερο απότι περίμενα. Το drama που υπάρχει μέσα είναι αρκετά καλο, αρκετά "αληθινό".

    Είδα πριν λίγο το 5 επεισόδιο, και... Χάος. Μακάρι να συνεχίσει έτσι. Το συστήνω ανεπιφύλακτα, ειδικά στους λάτρεις τον horror.




  • #2
    Την βλεπω και εγω την συγκεκριμενη σειρα. Πολυ brainfucking show , μεχρι στιγμης πολυ καλο...

    Comment


    • #3
      Δεν περίμενα και κανέναν άλλο να ασχολείται με αυτήν. Ντροπή σου που δεν μου την σύστησες εξαρχής.

      Ακόμα δεν έχω βγάλει κάποιο ξεκάθαρο συμπέρασμα. Υπάρχουν πάντως κάποιες πολύ horror στιγμές.

      Η κόρη τους αν και δεν είναι ιδιαιτερα όμορφη, κάτι έχει που με τραβα πολύ. Πολύ ωραίο μωρό.

      Comment


      • #4
        Τα πραγματα οντως ειναι παρα πολυ μπερδεμενα ειναι η αληθεια αλλα ενταξει αρχη ειμαστε και σιγα-σιγα εχω αρχησει να νιωθω τι παιζει αν εχεις καποια απορια και μπορω να την λυσω ευχαριστως.
        Και εγω μην νομιζεις πριν 2,5 εβδομαδες περιπου την εμαθα την σειρα και εκανα catch up μεχρι το episode 6 ;)
        Εμενα στην συγκεκριμενη κοπελα μου αρεσει που ειναι τοσο σκοτινη και απροβλεπτη.

        Comment


        • #5
          A καλά που μου το είπες για το 6. Νόμιζα κάθε παρασκευή βγαίνει. Άντε να το δω και εγώ σήμερα αύριο.

          Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι που δεν κατάλαβα πέραν από αυτά που μας έχουν δείξει.

           

          Το σπίτι είναι στοιχειωμένο. Ο γιατρός τρελάθηκε που του πήραν το μωρό και του το έστειλαν σε βάζα, και αποφάσισε να το "ξαναφτιάξει". Ο ξανθός που νταραβερίζεται με την κόρη τους πρέπει στο παρελθόν να έκανε όσα εκμυστηρεύεται στον πατέρα της, απλός για κάποιο λόγο τα έχει βάλει στο πίσω μέρος του μυαλού του. Για να ξαναεπιστρέψει κάποιος και να δείχνει την στοιχειωμένη του παρουσία πρέπει να πεθάνει εντός σπιτιού, γίαυτό και η μάνα της retard ήθελε να την βάλει στο γρασίδι του σπιτιού πριν αφήσει την τελευταία της πνοή. Επίσης μας έδειξε ότι μπορούν να βγαίνουν και εκτος σπιτιού, πράγμα που αμφέβαλα στην αρχή. Κάτω από το κιόσκι ήταν θαμμένοι και η υπηρέτρια, και απότι φαίνεται έκλαιγε επειδή αν δεν βρει κάποιος τα λείψανα της θα μίνι καταδικασμένη να περιφέρεται εκεί μέσα. Στο υπόγειο το φάντασμα που επιτέθηκε στην "κακια" συμμαθήτρια πιστεύω ήταν ο γιατρός που έχτισε το σπίτι. Είναι αυτός επίσης με την στολή που άφησε έγκυο την πρωταγωνίστρια, καθώς πρέπει να ήθελε πολύ ένα μωρό μετά τον χαμό του δικού του. Αυτό που δεν πολυκατάλαβα ήταν με τις πίτες που έφτιαξε η γειτόνισσα, τι ακριβώς ήθελε να κάνει.

          Comment


          • #6
            ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ δεν υπάρχει αυτό που έγινε στο επεισόδιο 6! Πιο μυαλό σκέφτηκε κάτι τέτοιο!? "Ποιον είπες γουρούνι ρε!?" LOL Δεν υπάρχει λέμε!

            Comment


            • #7
              Originally posted by Aion View Post
              ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ δεν υπάρχει αυτό που έγινε στο επεισόδιο 6! Πιο μυαλό σκέφτηκε κάτι τέτοιο!? "Ποιον είπες γουρούνι ρε!?" LOL Δεν υπάρχει λέμε!
              Η μονη μαλακια που με χαλασε ειναι οτι στο συγκεκριμενο επεισοδιο παιζει ο χοντρουλης gay απο το Modern Family

              Comment


              • #8
                Αρχισα και εγω, μολις 2 επεισοδια. Μ' αρεσει. Δε τρομαξα μεχρι τωρα καπου αλλα ειναι το στυλ horror που γουσταρω.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Ramparter View Post
                  Αρχισα και εγω, μολις 2 επεισοδια. Μ' αρεσει. Δε τρομαξα μεχρι τωρα καπου αλλα ειναι το στυλ horror που γουσταρω.
                  Αυτό. Κάπως έτσι είπα και εγώ.

                  Βγήκε το επεισόδιο 7. Θα το δω απόψε μάλλον.

                  Comment


                  • #10
                    Παει και το 7, το 8 βγαινει σημερα; Πολλα like η σειρα το μονο που με χαλασε καπως ηταν η ιστορια με το
                     
                    τερατουργημα του δοκτωρ
                    .
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • #11
                      Καλή σειρά. Πολύ twisted πράμα... Μου είχαν προτείνει για horror & mystery το Supernatural αλλά εκείνο το βαρέθηκα μετα από 4 επισόδεια. Αυτό εδώ είναι σαφώς ανώτερο αν και δε ξέρω αν θα παραμείνει ενδιαφέρον. Πρέπει να πηγαίνει και κάπου. Το πιο disturbing για μένα είναι το intro. Δεν το αντέχω!


                      Comment


                      • #12
                        Ramparter δεν με χάλασε εμενα, αντίθετος. Δίνει μια κάπως υπερβολική μεν, αλλα σιχαμερή πινελιά στην όλη φάση που ταιριάζει πιστεύω. Εντωμεταξύ μήπως ξέρεις το όνομα της μουσικής που παίζει όταν δείχνει τον δόκτορα να κάνει τα τερατουργήματα του? Είναι παλιά και γνωστη, αλλα δεν ξέρω το όνομα της.

                        Chaoscrow Συμφωνώ. Όντως το intro είναι πολύ... ενοχλητικό. Ατμοσφαιρικό όμως και ταιριάζει.

                        Αν τελειώσει καλά το πρώτο season, τότε θα μου άρεσε να υπάρξει και δεύτερο με διαφορετική όμως ιστορία. Δηλαδή κάθε season και ένα ξεχωριστό horror story.

                        Comment


                        • #13
                          Δεν ημουν σιγουρος για τη μουσικη αλλα μου θυμιζε Dracula και τελικα μετα απο λιγο search βρηκα οτι ειχα δικιο. Περιπου στο 1:00 ειναι το σημειο που λες.
                          Δε ξερω βεβαια αν η μουσικη αυτη προυπηρχε και του Dracula.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • #14
                            Ωραίος! Μάλλον από εδώ είναι, δεν νομίζω να είναι πιο παλιά. Τώρα που το σκέφτομαι, δεν έχω δει την συγκεκριμένη ταινία. Καιρός είναι.

                            Comment


                            • #15
                              Poor Violet...
                              Do a barrel roll!

                              Comment

                              Working...
                              X