Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pote pisteyete oti tha peite......GAME OVER!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    check my sig...game over;no way.i still have lots of continues.
    Carpe diem

    Comment


    • #32
      otan pethano...

      Comment


      • #33
        Δεν βλεπω να σταματαω...H αληθεια ειναι πως με τον καιρο σταματησα να ασχολουμαι με καποια ειδη video games (παλιοτερα επαιζα τα παντα απο racing μεχρι fighting που πλεον τα εχω παρατησει) αλλα αυτο πιστευω οτι εχει να κανει με το οτι πλεον καθως μεγαλωνεις ζητας συγκεκριμενα πραγματα. Δεν μπορω να με φανταστω να μην ασχολουμαι με τον κινηματογραφο η την μουσικη πχ και ομολογουμενως το ιδιο ισχυει και για τα video games.

        Comment


        • #34
          Εγώ τον τελευταίο καιρό έχω πάθει κάτι αντίστοιχο με τον DjSolid (ναι, το Halo 3 ήθελε και Legendary, έτσι ΠΡΕΠΕΙ)
          Δεν βρίσκω την όρεξη να παίξω και ψάχνω άλλους τρόπους να περνάω την ώρα μου, ακόμα και διαβάζοντας.
          Δεν περίμενα ποτέ να μου συμβεί ποτέ αυτό.

          Μάλλον, δεν με άφηναν οι γονείς μου να παίζω όσο θέλω και το είχα απωθημένο, τώρα που μπορώ να παίξω οτι θέλω όποτε θέλω όσο θέλω, βαρέθικα.
          Άκυρο ε.

          Πραγματικά, μόνο το RE5 και SSBB περιμένω τώρα και ψήνομαι, να δω και τον Darth Vader στο SC4. Αλλιώς λίγα πράγματα. Βέβαια, δεν θα σταματήσω ποτέ οριστικά (ποτέ μην λες ποτέ), αλλά σίγουρα την τρέλα του έφηβου που θέλει να χωθεί σε ψιφιακές περιπέτειες έχει χάσει λίγο την μαγία του.
          Παραμένει όμως απτις αγαπημένες μου ενασχολήσεις.
          Τώρα καταλαβαίνω γιατί θέλουν περισσότερο online (multiplayer) και όχι single player. Για να γελάσεις λίγη ώρα.

          Comment


          • #35
            Ston Tafo mou tha valw na skalisoun "GAME OVER" ....... "INSERT COIN TO CONTINUE"
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • #36
              Ston Tafo mou tha valw na skalisoun "GAME OVER" ....... "INSERT COIN TO CONTINUE"
              [/b]
              Respect!!!

              ;) ;)

              Comment


              • #37
                Ελπιζω σε κανα τριαρι χρονια να ξεκοψω, δε θεωρω φισιολογικο το να παιζεις παιχνιδια μετα απο καποια ηλικια, βεβαια πολοι θα αντιδρασετε ομως αυτη ειναι η γνωμη μου.

                Comment


                • #38
                  ΦΥΓΕ 114 aplws ΦΥΓΕ!!!
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • #39
                    Ston Tafo mou tha valw na skalisoun "GAME OVER" ....... "INSERT COIN TO CONTINUE"
                    [/b]
                    Ανατρίχιασα ρε... Χτυπα ξύλο κιόλας

                    Σχετικά με την άποψη του ΦΥΓΕ114 θα διαφωνήσω.Προσωπικά θεωρώ μη φυσιολογικό το...να θεωρεί κάποιος μη φυσιολογικό να παίζει παιχνίδια(παντώς είδους) από μία ηλικία και μετά.Αν θέλεις μπορώ να σου αναλύσω και το σκεπτικό μου κάποια άλλη στιγμή γιατί τώρα δεν έχω και πολύ χρόνο να γράψω.
                    Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                    Comment


                    • #40
                      Φυγε αν θεωρείς ότι πρέπει να σταματήσεις να παίζεις από ένα σημείο και μετά τότε γιατί έχεις δώσει τόσα λεφτά για ηλεκτρονικά;Το xbox 360 δεν είναι και το πιο φτηνό προιον που μπορεί να αγοράσει κανείς...Πέρα από αυτά εγώ ξέρω άτομα με πτυχία,μεταπτυχιακά και οικογένεια που είναι και gamers και σε πληροφορώ πως στις υποχρεώσεις τους είναι 100% εντάξει.Αν έχεις σωστό προγραμματισμό και σωστή ιεράρχηση στις προτεραιότητές σου τότε μπορείς να πετύχεις τα πάντα.

                      Εντός θέματος τώρα.Δεν με βλέπω να κόβω ποτέ το gaming,αλλά στο μέλλον σίγουρα θα περιοριστεί αρκετά ο χρόνος που αφιερώνω σε αυτό.Μετά τον στρατό θα βγω στην αγορά εργασίας και τότε ο ελεύθερος χρόνος που έχω θα περιοριστεί σημαντικά.Δεν θα γίνει όμως το ίδιο και στην όρεξή μου για ποιοτικό gaming.


                      Tidy!

                      Do not blame me.Blame yourself or God.
                      In Matsuno we trust.

                      Comment


                      • #41
                        i alithia einai pos kai ego to idio tha elega prin merika xronia me ton fige114.....
                        ta pragmata omos exoun allaksei sto gaming kalos i kakos kai eno prin merika xronia ipirxe i apopsi pos to gaming einai gia pedia kai gia argosxolous efivous pleon theoro oti to megalitero meros tou gaming den apefthinete se mikres ilikies

                        exei anevei poli i poiotita tou gaming(.....nai kiklofori kai poli savoura)se tetio simio pou aggizei ton kinimatografo
                        kai alloste den einai tixaio pou kapia games ksepernoun se esoda akoma kai uperparagoges tou hollywood (opos ta GTA kai HALO)

                        omos einai logiko o kathenas na exei tis apopsis tou alla mia pou to aneferes re fige114 pia einai i ilikia orosimo tou gaming gia esena?

                        Comment


                        • #42
                          Αυτο που με προβληματιζει ειναι οι εμπειριες που εχω αποκομησει μεσα απο τα ελληνικα lobby στο xbox live, υπαρχουν πολλοι ανθρωποι ηλικιας απο 35 εως και 45 με οικογενειες κλπ, τις οποιες τις παραμελουν και πεζουν συνεχως live, δεν νομηζω οτι μου αρεσει αυτο το προτυπο οικογενειας πχ, ο καθενας στο κοσμο του κλπ, επισης δεν σημαινει οτι σε 3 χρονια θα παντρευτω ελεος απλα θα αυξησω τις υποχρεωσεις μου και θα προσανατολιστω σε μια καριερα που θα μου αποδοσει λεφτα...(πιο πολλα λεφτα απο οσα τωρα)οποτε θελω να αφοσιωθω εκει, τωρα αν θα παιζω μια στο τοσο αυτο δε το ξερω αλλα σιγουρα δεν θα ασχολουμαι σε καθημερινη βαση.


                          "omos einai logiko o kathenas na exei tis apopsis tou alla mia pou to aneferes re fige114 pia einai i ilikia orosimo tou gaming gia esena?"

                          δεν ξερω να σου πω ποια ειναι ηλικια στην οποια θα πρεπει να σταματησεις το Gaming νομηζω δεν εχει και νοημα , αλλα η ηλικια που που τα Videogames σε μαγευαν πιο πολλυ απο οτιδηποτε αλλο περασε ανεπιστρεπτη...

                          Comment


                          • #43
                            Σιγά ρε ΦΥΓΕ, εσύ δεν θα βλέπεις το κακό παράδειγμα θα βλέπεις το καλό. Με το σκεπτικό σου και στην ηλικία που είσαι τώρα μπορείς να αμελήσεις πολλά πράματα αν ασχολείσαι μόνο με το gaming, όπως πχ τα μαθήματα σου. Έτσι αργότερα όταν πάρεις και γυναίκα μόλις φθάνεις σπίτι δεν θα κάθεσαι σαν το βόδι πιάνωντας αμέσως το χειριστήριο για να παίξεις κάτι χωρίς να της πεις κουβέντα, αλλά αντιθέτως θα της δίνεις και ένα φιλάκι θα μιλάτε μαζί, θα τρώτε και μετά αν θέλει προτεινέ την να παίξεται μαζί ένα διπλό. Σίγουρα θα αποδεχθεί το gaming ως κάτι που σου αρέσει όπως κι εσύ θα αποδεχθείς άλλα πράματα σε αυτήν. Το gaming δεν είναι κάτι το παρανοικό.

                            Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι λένε ''θα σταματήσω-πρέπει να σταματήσω το gaming σε κάποια χρόνια και δεν πρέπει να σταματήσω να ακούω μουσική ή να βλέπω ταινίες''. Πλέον για εμένα, και θα συμφωνήσω εδώ απόλυτα με τον amon, τα videogames έχουν ωριμάσει σε μεγάλο βαθμό και τα περισσότερα πια ή τα μισά από αυτά απευθύνονται σε ενήλικα άτομα. Για εμένα δεν είναι χάσιμο χρόνου ή τόσο δύσκολο από εκεί που θα καθήσω 2-3 ώρες να ακούσω μουσική μεσά σε αυτόν τον χρόνο να παίξω ένα videogame. Για εμένα πλέον τα videogame είναι ένα αναπόσπαστο κομμάτι της καθημερινοτητάς μου όπως είναι και η μουσική.
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • #44
                              Με το σκεπτικό σου και στην ηλικία που είσαι τώρα μπορείς να αμελήσεις πολλά πράματα αν ασχολείσαι μόνο με το gaming, όπως πχ τα μαθήματα σου. [/b]
                              Απο το καλοκαιρι που εβαλα Xbox Live δεν εχω περασει ουτε ενα μαθημα...

                              Comment


                              • #45
                                no offense αλλά το ότι δεν είσαι εσύ συνεπής στις υποχρεώεις σου δεν πάει να πει ότι φταίνε τα παιχνίδια και γι'αυτό πρέπει να τα κόψεις.
                                κι εγώ τώρα στέλνω από τη δουλειά...δεν φταίει το internet που αμελώ τις υποχρεώσεις μου αλλά εγώ που είμαι "καμμένος"
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X