Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kingdom Hearts Saga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Το platinum είναι 3 playthroughs γιατί οι δυσκολίες δεν στακάρουν. Τα rare heartless paixti είναι κάτι καινούργιοι εχθροί στο final mix που είναι πολύ σπαστικοί αλλά είναι οι μόνοι που ρίχνουν κάποια rare drops + ότι οι περισσότερες συνταγές έχουν αλλάξει και έχουν μπει κάποιες καινούργιες.

    Comment


    • Originally posted by Grimmtak View Post
      Το platinum είναι 3 playthroughs γιατί οι δυσκολίες δεν στακάρουν. Τα rare heartless paixti είναι κάτι καινούργιοι εχθροί στο final mix που είναι πολύ σπαστικοί αλλά είναι οι μόνοι που ρίχνουν κάποια rare drops + ότι οι περισσότερες συνταγές έχουν αλλάξει και έχουν μπει κάποιες καινούργιες.
      Για εμένα το πιο απάλευτο στο πρώτο kh είναι ότι πρέπει να κάνεις όλα τα gummi ship missions για να πάρεις την πλατίνα. Απάλευτο εντελώς, είναι ένα εντελώς προαιρετικό μέρος του παιχνιδιού με το οποίο δεν ασχολήθηκα ποτέ και ούτε το έκανα και τώρα που έβγαλα 100% το 1.5. Τα έκανα όλα, απέκτησα τα πάντα, μόνο τα gummi ship άφησα. Εσύ γκριμ την πάλεψες; Υπάρχει κάποιο κόλπο για να βγουν εύκολα και αβίαστα;

      Όλα τα rare heartless έχουν κόλπο πάντως για να βγουν σχετικά εύκολα. Όποιος ενδιαφέρεται για περισσότερες λεπτομέρειες ας μου πει.

      Το 2.5 θα λιωθεί και αυτό όπως του αξίζει, είναι ένα από τα απωθημένα μου εξάλλου μια που χρόνια ήθελα να ασχοληθώ με αυτό. Πρώτα όμως θέλω να ξεμπερδέψω με shin megami tensei 4 και grand theft auto 5.


      Tidy!

      Do not blame me.Blame yourself or God.
      In Matsuno we trust.

      Comment


      • Ναι τα έβγαλα...στο proud κιόλας...Το μόνο που μπορώ να προτείνω είναι υπομονή για το τελευταίο mission της traverse town και όλα της atlantica. Επίσης αν πας τον monstro στη halloween town θα σε διευκολύνει πολύ περισσότερο (το έμαθα αργά...).

        Comment


        • Το khx(kh chi) έκλεισε χθες βράδυ τους servers του μετά από 3 χρόνια.
          Επίσης έρχεται major update στην Ιαπωνία για το khux(kh Unchained chi) όπου θα προστεθεί και multiplayer. Ελπίζουμε και στην Ευρώπη σύντομα!! Είχε anniversary χθες στην Ιαπωνία το khux μαζί με το κλείσιμο του khx. Όσο για την Ευρωπαϊκή,Αμερικάνικη έκδοση του khux επίσης υπάρχει update με νέα και χρήσιμα πράγματα! Τσεκάρετε στο playstore!!
          Attached Files
          Last edited by paixtis; 01-09-2016, 12:13 PM.
          Nintendo I.D.: paixtis
          3ds friend code: 2664-2347-7128

          Comment


          • Δεν ξέρω αν τίμησε κανείς άλλος την υπερ-συλλογή, μου φάνηκε είδα τον Phantom κάποια στιγμή να παίζει. Anyway τελειώνοντας για έβδομη (ναι της μετράω) φορά το πρώτο Kingdom Hearts μπορώ να πω πως τα 60 frames στέκουν ωραία, ειδικά αφού πρόκειται για το πιο slow paced παιχνίδι της σειράς. Επίσης, αυτό που πρόσεξα είναι ότι έφτιαξαν τα trophies, όπου ήθελες ένα playthrough για κάθε δυσκολία στο ps3, αλλά και το gummi-ship collector, που πλέον αντί για όλα τα blueprints, θέλει μόνο 30 (έκατσα και τα μάζεψα πάλι όλα γιατί πολύ απλά δεν το πρόσεξα...).






            Θάνατος ξανά στα White Mushroom.

            Comment


            • Ναι, σε είδα κι εγώ μέσα αλλά δεν ενόχλησα. Το καλύτερο δισκάκι έβερ πάντως, έχει τα πάντα όλα μέσα στην καλύτερη έκδοση που έχουν κυκλοφορήσει με 40€ ονομαστική τιμή. Οκ, πλην δύο φορητών τίτλων που τα έχει μόνο σε μορφή ταινιών, που όμως και εκεί το αποτέλεσμα δεν με χαλάει καθόλου.

              Είχα ξεκινήσει το 1.5 στο PS3 και τα τερμάτισα όλα στην πιο proud / critical δυσκολία, όμως τα τρόπαια μου το χαλάνε επειδή θέλει όντως ξεχωριστό Playthrough για τα ευκολότερα τρόπαια, άρα θα μείνουν για πάντα ημιτελή, κρίμας, τι να κάνουμε, δεν πειράζει. Καλό που το διόρθωσαν εδώ, αλλά και πάλι δεν νομίζω να ασχοληθώ. Είχα βάλει μπρος λίγο το ΚΗ 2 στο PS3, όμως έκανα υπομονή για να ξεκινήσω στα 60fps και μεγαλύτερη ανάλυση όσο έχω το PS4. Με το που έβαλα όμως το δισκάκι, το χέρι πήγε κατ' ευθείαν στο Birth By Sleep, δεν μπορούσα να κάνω κράτει και τελικά ξεκίνησα στο hardest με τον Terra και θα πάρει μπρος για completion σιγά σιγά. Δεν μπορούσα να σταματήσω να παίζω, το έκλεισα ύστερα από ένα 3ωρο επειδή δεν είχα χρόνο, κλασικό Kingdom Hearts.

              Έχω μήνες ενασχόλησης μπροστά μου, καλά να είμαστε και σιγά σιγά θα πάρουν όλα τον δρόμο τους. Έκανα και υπομονή και έχω ακόμα το 2.8, καλύτερα δεν γίνεται Το μόνο που μένει είναι να καθυστερήσει κάνα δυο χρόνια ακόμα το ΚΗ3, και είμαστε κομπλέ.


              Υ.Γ.
              Λόγω έλλειψης συλλεκτικής έκδοσης (μια ζωή τα ίδια με τα Kingdom Hearts), το πήρα από το Game.co.uk που είχε δώρο ένα exclusive print για προπαραγγελίες. Πολύ όμορφο, δεν με χάλασε.
              Attached Files
              Last edited by Phantom Duck; 21-04-2017, 03:54 PM.

              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

              Comment


              • Επίσης αξίζει να αναφέρω πως στο hardest που ξεκίνησα το Birth By Sleep με τον Terra (πάντα παίζω στο hardest όλα τα ΚΗ), ψόφησα στην πρώτη μάχη. Πέταγε απανωτά κύματα με unversed, και στο τελευταίο έπεσα, αυτά είναι που γουστάρω Μετά έπεσε λίγο φαρμ και θυμήθηκα τους μηχανισμούς επομένως ευκόλυνε το πράγμα, όμως έχω ακόμα μπροστά μου hardest με Aqua επομένως έχει ακόμα challenge η υπόθεση

                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                Comment


                • Triple post, πάλι για το Birth By Sleep.

                  Έχω χάσει απανωτές φορές στον Erakus με τον Terra και πρέπει να πάρω απόφαση πως θα πρέπει να παίξω με σύστημα και υπομονή επειδή δεν βγαίνει με button mashing. Εν τω μεταξύ την πρώτη φορά που είχα παίξει το παιχνίδι δεν είχα πάρει χαμπάρι πως έχει τόσο πράμα (προφανώς επειδή το έπαιζα στο PSP στον στρατό). Δεν είχα πάρει καν χαμπάρι πως μπορείς να αλλάζεις Finish Commands και ουσιαστικά να τα μαζέψεις όλα ανά χαρακτήρα. Βάλε και τα αυτοκόλλητα (που μόλις πήρα χαμπάρι πως τα κολλάς πάνω σε μία εικόνα), βάλε τις συνταγές, το crafting για να βγάλεις όλα τα αντικείμενα, τις άπειρες παραμετροποιήσεις που παίζουν για τα Command Styles και δεν ξέρω 'γω τι άλλο. Σχεδόν πλήρες παιχνίδι το σενάριο ενός μόνο χαρακτήρα, πόσο μάλλον όταν μιλάμε για τρεις χαρακτήρες.

                  Εν τω μεταξύ καμμένος ων κι εγώ, καθόμουν και ξεφύλλιζα το log που κρατάει το παιχνίδι για την πρόοδό σου και είδα πως έχει πληροφορίες για τα πάντα όλα. Για καμιά ώρα θα διάβαζα πληροφορίες από ποιες ταινίες είναι ο κάθε κόσμος / χαρακτήρας (π.χ. Χιονάτη 1937, Σταχτοπούτα 1950 κλπ) και κοιτούσα παράλληλα στο ράφι με τις Disney ταινίες για να δω ποιους χαρακτήρες επέλεξαν, από ποια περίοδο, κλπ. Κάψιμο

                  Με την αρένα επίσης θα ασχοληθώ όπως τις αρμόζει end game, αφού έχω τελειώσει τα πάντα και αφού έχει πέσει το βέλτιστο φαρμ, για να τους ξυλοφορτώσω όπως τους αρμόζει. Το μόνο κακό είναι τα mini games του Disney World που τα έβγαλα όλα στην μέγιστη βαθμολογία και ξεμπέρδεψα μια και καλή. Δεν νομίζω να το ξανακάνω με τους άλλους δύο χαρακτήρες, εξ άλλου τα τρόπαια τα πήρα και οι ανταμοιβές είναι ψιλοχαζομαρούλες. Το μόνο με το οποίο δεν ξέρω αν θα ασχοληθώ είναι το επιτραπέζιο που παίζεις στο world map. Λίγο που το είδα δεν μου φάνηκε ενδιαφέρον, θα το αφήσω κι αυτό για το τέλος και βλέπουμε. Μα να μην έχει τελειωμό αυτό το παιχνίδι πια;

                  Εν τω μεταξύ όποτε το βάζω μέσα, βλέπω τον Grimmtak να λιώνει κι αυτός, θα μας καταστρέψει το παιχνίδι μέχρι να το πάμε 100% . Πραγματικά ό,τι καλύτερο σε value for money αυτή η συλλογή, δεν παίζει να υπάρχει κάτι ανώτερο για εμένα αυτήν την στιγμή από άποψη ποιότητας, τιμής και χρόνου ενασχόλησης (συν Native 4K@60fps για τους κατόχους PS4 pro )
                  Last edited by Phantom Duck; 23-04-2017, 12:11 AM.

                  PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                  Comment


                  • Well, εγώ τελείωσα το speedrun μου στο KHFM και έχω platinum για δεύτερη φορά Πιο πολύ από το framerate κάνει μπαμ η (σχεδόν) απουσία των loading times. Εντωμεταξύ ενώ παλιά θυμάμαι ο Uknown με έπαιρνε από τη μούρη και με κοπάναγε στο πάτωμα, εδώ έκανα μόνο ένα Death και αυτό κλασσικά από το shock release. Ακόμα και το farming έφυγε νερό, σαν να ανέβασαν τα drop rates και το μόνο μέρος που χρειάστηκε να επιστρέψω για farming ήταν η Atlantika (Thunder και Frost Gems). Τα Gale, τα αντικείμενα από special Heartless όλα έφυγαν πολύ γρήγορα και το μόνο που έφαγα κλασσικά τα νιάτα μου ήταν το Mystery Goo από τα μικρά μανιτάρια και το αντικείμενο που ρίχνει το μεγάλο. Μέχρι και τρία Cosmic Arts έφτιαξα για τον Sora, ώστε να φτάσει max health, mp και ap. Για τα gummi ships δεν θα μιλήσω γιατί θα βγάλω χολή που έκανα τα πάντα χωρίς να χρειάζεται πλέον. Το μόνο που θα πω είναι πως σε όλα τα KH το διαστημόπλοιο πλέον θα λέγεται Regalia αυτόματα

                    Comment


                    • Εγώ μετά το Birth By Sleep θα ξεκινήσω αμέσως το ΚΗ2. Το είχα παίξει όταν πρωτοβγήκε, και θέλω να το δω τώρα που έχω φρέσκα σχετικά το 358/2 και το Birth By Sleep. Θυμάμαι τότε πριν καμιά 10αριά χρόνια είχα χαθεί τελείως με την ιστορία, όμως όταν το ξεκίνησα λίγο στο PS3 μετά από το 358/2, καταλάβαινα τα πάντα όλα. Ύστερα πάω βουρ για RE: Coded και 2.8 που είναι τελείως καινούργιες εμπειρίες για εμένα, να δούμε επιτέλους την τροπή που θα πάρει η ιστορία. Το 1.5 μέρος της συλλογής δεν νομίζω να το παίξω άμεσα. Σε μερικά χρόνια ίσως, αν κι εκεί ήθελα να κάνω ένα speedrun στο PS3 για να πάρω τα τελευταία τρόπαια που μένουν. Συνήθως δεν κυνηγάω τρόπαια, όμως στο συγκεκριμένο θα ήθελα να το έχω.

                      Ο χρόνος για Loading όντως μηδαμινός, μου έκανε κι εμένα εντύπωση, μπράβο στα παιδιά.

                      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                      Comment


                      • Θα πετάξω τώρα μια επική βόμβα μάλλον. Είμαι ο μόνος που γούσταρε τόσο πολύ το Days στο DS; Καθόμουν τις προάλλες και έβλεπε τα cutscenes και ένιωθα πως κάτι έλλειπε. Ντάξει το Re: Coded μπορεί να χαθεί στα Τάρταρα για πάντα .

                        Επίσης δείτε αυτό:
                        Last edited by Grimmtak; 23-04-2017, 12:21 PM.

                        Comment


                        • Τη θελω και εγω αυτη τη συλλογη, για την ακριβεια δεν το ειχα αγορασει στο ps3 γιατι περιμενα οτι καποια στιγμη θα εβγαιναν στο 4 με 60fps, αλλα ρε γαμωτο, τετοια συλλογη με τα παντα ολα μεσα, τι απαραδεκτο box ειναι αυτο .

                          Comment


                          • Καλά ναι, το εξώφυλλο είναι για τα μπάζα, λες και έκαναν fusion τις συλλογές του PS3 με έναν πρόχειρο τρόπο και το πέταξαν στο κουτί Αλλά αξίζει και πάλι, έτσι κι αλλιώς την ράχη θα βλέπεις στο ράφι Το Days δεν το έχω παίξει, όμως έχω ακούσει αντίστοιχα σχόλια από άλλους που είχαν ασχοληθεί μαζί του. Έβλεπα κι ένα βίντεο που εξηγούσε τι είχε μείνει έξω από την "HD Movie" έκδοση και για ποιον λόγο πίστευε πως ήταν σημαντικά, που οκ δίκιο είχε όταν το έβλεπα, όμως από την άλλη δεν με χάλασε και η εκδοχή της συλλογής, ίσα ίσα που μου άρεσε πολύ κιόλας.

                            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                            Comment


                            • To Days είχε μερικές πολύ σπαστικές αποστολές,αλλά κατά τ'άλλα ήταν πολύ καλό,είχε ωραία ιστορία και boss fights.To Recoded να πάει στον Καιάδα.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Τόσο χάλια το RE:Coded; Εγώ το περίμενα με ανυπομονησία

                                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                                Comment

                                Working...
                                X