Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kingdom Hearts Saga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Phantom ασχολείσαι με φρουτόμπαλα; Εγώ ασχολήθηκα ελάχιστα, δεν μου άρεσε ιδιαίτερα σαν υποπαιχνίδι.

    Λοιπόν, όπως ήταν αναμενόμενο άρχισαν να σκάνε οι πρώτες megaultraterraepicbombs.



    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

    Comment


    • Με τα πάντα όλα ασχολούμαι στα Kingdom Hearts. Επίσης έχω σταματήσει να βλέπω trailers, θα τα δω κατ' ευθείαν στο παιχνίδι (σε καμιά 5ετία )

      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

      Comment


      • Φαίνεται πανέμορφο.
        Δυστυχώς φαίνεται να επιστρέφουν τα shotlocks που ήταν κάπως ανούσιος μηχανισμός...
        Δεν ξέρω αν απλά φταίει το trailer αλλά τα ειδικά εφέ αν και εντυπωσιακά κάνουν αρκετά δύσκολο να παρακολουθήσεις τη δράση. Χρειάζεται μια ισορροπία μεταξύ ποζεριάς και ελέγχου. Δεν έχω παίξει το DDD αλλά από το demo το σύστημα που πηδάς από μέρος σε μέρος αν και εντυπωσιακό δε μου φάνηκε να λειτουργεί πολύ καλά όπως και το τρίγωνο στο KHII (που πολλές φορές το πατούσες χωρίς να καταλαβαίνεις ακριβώς τι έκανες).
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • Χωρίς να έχω παίξει το DDD,o Sora μου φάνηκε υπερβολικά δυνατός στο τρέηλερ.Να υποθέσω πως ξεκινάει ως master πλέον,επομένως και όλα τα encounters θα είναι ενάντια σε πλήθος εχθρών;
          Carpe diem

          Comment


          • Έβλεπα τώρα D23 Expo. Έδειξαν gameplay από κόσμο Toy Story και στο τέλος του βίντεο πέταξαν ένα coming 2018. Αν πετύχω το βίντεο πουθενά θα το ποστάρω.

            Edit:
            Long Version


            Short Version
            Last edited by Grimmtak; 15-07-2017, 11:15 PM.

            Comment


            • Μετά το πανέμορφο trailer για το KH 3 με το Toy Story World, αναζωπυρώθηκε το ενδιαφέρον μου για τη σειρά. Με συνοτπικές διαδικασίες αγόρασα την collection για το PS4 όπωε κσι το Prologue( κι ας είχα τα Final Mix limited στο PS3 από day one) Προς έκπληξή μου, με το που έβαλα το δισκάκι στο PS4 αμέσως εμφανίστηκε prompt για update( το οποίο μάλιστα ανέβηκε τέλη ιουνίου, ver.104)
              Η διαφορά σε σχέση με την έκδοση για PS3 είναι αρκετά μεγάλη, πέρα από τα σταθερά-πλέον μετά και το latest patch 60fps και την σωρεία των bugs που διορθώθηκαν-τα loading είναι μηδαμινά!
              Μην μακρυγορώ, την σειρά την παράτησα μετά το CoM για το GBA, παρότι είχα αγοράσει όλα επόμενα games μόνο και μόνο για collection, το οποιο από ένα σημείο και έπειτα βαρέθηκα-ίσως ήταν και το timing. Το πρώτο game ωστόσο παραμένει έρωτας, καθώς ήταν το game που πήρα bundle με το PS2 μου( μάλιστα δεν είχα αγοράσει memory card γιατί βλακωδώς νόμιζα πως ήταν συμβατό με τις memory cards του PSone και το έπαιζα ξανά και ξανά χωρίς save επί δύο εβδομάδες μέχρι να εξοικονομήσω για να την αγοράσω )

              Είμαι στην Neverland και περνάω πολύ καλύτερα από ότι θα ήθελα να παραδεχθώ. Βασικά αυτή η απλότητα του πρώτου τίτλου ακόμη και σεναριακά μου αρέσει πάρα πολύ( ίσως ταιριάζει και με το οτι είναι καλοκαίρι)όπως και το fanservice σε τίτλους της Disney. Επίσης δεν ξέρω να φταίει το ότι αλλάξανε κάτι στα controles ή αν είναι τα 60fps, αλλά πλέον παρότι η camera ενοχλεί σε σημεία, με το platforming δεν έχω σχεδόν κανένα πρόβλημα( θυμάμαι στα playthroughs στο PS2 να έχω απίστευτα νεύρα)

              Το game μέχρι στιγμής έχει κυλήσει νεράκι, δεν με ενοχλεί το ομολογουμένως απλό batte system( ίσα ίσα το θεωρώ και υπέρ του τίτλου) Ίσως φταίει που παίζω 1-2 ώρες μαξ εδώ και δύο εβδομάδες και το πάω χαλαρά, λόγω φόρτου εεργασίας. Εννοείται πήγα αυτή τη φορά με guide για τις επιλογές για γρήγορο leveling και παράτησα το sword, ενώ εξυπακούεται πως δεν είχα όρεξη για Proud κτλ ένα χαλαρό playthrough θέλω για να θυμηθώ τη σειρά( σωστή επιλογή το διασκεδάζω περισσότερο από το Proud στο PS3 όπου το παράτησα νευριασμένος στην Wonderland- είχα παίξει blind επιλέγοντας σπαθί και staff και παρατώντας την ασπίδα, ενώ παράλληλα είχα επιλέξει το αργό leveling από ότι διαπίστωσα κατόπιν εορτής)

              Ευελπιστώ μέχρι να κυκλοφορήσει το ΙΙΙ να έχω ξεμπερδέψει με την Collection και το Prologue
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment

              Working...
              X