Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kingdom Hearts Saga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Οι eliminators είναι το ποιο @#%@#%ο heartless του παιχνιδιού θα βγουν όταν δεν πρέπει. Είχα μια παρόμοια εμπειρία στο τελευταίο secret system sector με τα 12 floors, ενώ πήγαινα χαλαρά στην έξοδο για το τελευταίο μου βγαίνει eliminator και με σκοτώνει με τις τσατσιές του αλλά το κακό δεν είναι αυτό αλλά το ότι το floor είχε virus και έχασα όλα τα cp που είχα μαζέψει, τι να πεις από κει και πέρα....

    Comment


    • Έχεις εσύ τέτοιο item;Εγώ δεν έχω πάντως και έχω πάρει όλα τα prize sectors ως τώρα.

      edit:Grimm δε θέλω να φανταστώ τι πέρασες.Για κάτι τέτοιες μουφιές και μόνο θα το βάλω beginner,να δω το φινάλε και τέλοςΟύτε που θέλω να ξανασχοληθώ.
      Carpe diem

      Comment


      • Εγώ γουστάρω με τέτοια σκηνικά πάντως.Είναι μεγάλη πρόκληση, σπάζομαι ενδιάμεσα αλλά μ' αρέσει πολύ όταν καταφέρνω να τα βγάλω μετά από πολλές προσπάθειες έστω.
        Nintendo I.D.: paixtis
        3ds friend code: 2664-2347-7128

        Comment


        • Παίξε Dark Souls.
          Carpe diem

          Comment


          • Είναι απ'τις σειρές που δεν θέλω να ασχοληθώ καν...
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • At Last!

              http://gematsu.com/2012/05/nomura-it...rns-to-console

              Comment


              • Επιτέλους,καιρός ήταν να επιστρέψει το kingdom hearts εκεί που πρέπει.

                Ο νομουρα πάντως,πέρα από την επιστροφή,δήλωσε ότι καλοβλέπει και τις hd κυκλοφορίες...Για αυτόν τον λόγο πολλοί οπαδοί της σειράς περιμένουν hd κυκλοφορία των kingdom hearts 1,2.Μακάρι να δούμε hd κυκλοφορίες των final mix...

                Επίσης,έχουμε bonuses για προπαραγγελία του 3ds.Ορίστε λινκ για περισσότερα.



                Tidy!

                Do not blame me.Blame yourself or God.
                In Matsuno we trust.

                Comment


                • Φοβερή η συλλεκτική έκδοση και σίγουρη αγορά αν έρθει Ευρώπη.

                  Πάρτε ένα απίστευτο fan made βιντεακι που αποτίει φόρο τιμής στην σειρά.

                  Αφιερωμένο!!!




                  Δεν ξέρω πως θα είναι η εισαγωγή του kingdom hearts 3,αλλά ξέρω πολύ καλά πως θα μπορούσε να είναι αυτό το βιντεο.Στο πολύ άνετο.


                  Tidy!

                  Do not blame me.Blame yourself or God.
                  In Matsuno we trust.

                  Comment


                  • 20 ώρες μετά είδα τίτλους τέλους.Ακόμα και ο απλός τερματισμός έχει κάποια μικρά BBS spoilers αλλά τεσπά.Καλό παιχνιδάκι με μερικά πολύ σπαστικά σημεία βέβαια.Τλχ τελείωσε.Η μουσική με το τελικό αφεντικό λόγω υπόθεσης και μόνο μου άρεσε πάρα πολυ,μιας και δεν ήταν αυτό που περίμενε κανείς.Πάμε για BBS τώρα.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Άντε με το καλό να το ξεκινήσεις που είναι όλο το ζουμί τις σειράς ;)

                      Πολύ καλό το βιντεάκι deus, ειδικά το τραγούδι από πίσω. Μήπως άκουσε κανείς τίποτα για Mark of Mastery Edition για Ευρώπη ;

                      Comment


                      • Τελειωσα ενα απο τα τρια σεναρια του BBS (Terra) παιζοντας μονο στα καθημερινα πηγαινε-ελα στο τρενο (12 ωρες κρατησε). Θα γραψω εντυπωσεις οταν τελειωσω και τα 3 σεναρια, παντως το gameplay ειναι σιγουρα ο,τι καλυτερο εχω δει ως τωρα για τα δεδομενα των ΚΗ και το ολο item melding ηταν ενας απλος αλλα πολυ λειτουργικος μηχανισμος.
                        Οι κοσμοι του ηταν πολυ φτωχοι και μικροι παντως και απο ιστορια ειδα πολυ λιγοτερα απ' οσο περιμενα. Αν παιξω και τα αλλα σεναρια θα δω κατι παραπανω (οκ ολο και κατι θα δω δηλαδη, αλλα ελπιζω να αξιζει τον κοπο); Ως τωρα ειδα μια ιστορια απο την οποια εμαθα καποια πραγματα μονο για τον Xehanort και για την ωρα δε νιωθω πως εμαθα και κατι με φοβερο ενδιαφερον (light/darkness/masters/apprentices/dilemmas/betrayals/ - star wars light η ολη φαση). Πλακα ειχε δηλαδη οσο κρατησε αλλα εν τελει δεν εχω και πολλα να πω. Τουλαχιστον δεν ειχε αυτο το ασκοπο παιδεμα του 358/2, μακαρι να ακολουθουσαν αυτη τη σειρα σε ολα τα spin-offs με πιο straight to the point storylines.

                        Τωρα πιο πολυ σκεφτομαι αν θα παιξω τα αλλα 2 σεναρια σερι ή αν θα βαλω κανα αλλο παιχνιδι στο προγραμμα για ποικιλια. Τα επομενα σεναρια βεβαια θα βγουν σε κατω απο 10 ωρες, αφου σε αυτο το playthrough αργησα να ασχοληθω σοβαρα με το melding, ενω τωρα που το επιασα θα ειμαι λογικα πολυ πιο ανετος απ' την αρχη.

                        Comment


                        • Ωραίος.

                          Βασικά έπαιξες το 1/3 του παιχνιδιού οπότε όπως καταλαβαίνεις ναι,έχεις να δεις πολύ πράγμα από ιστορία.Τι πολύ βασικά,δεν έχεις δει τίποτα σχεδόν.Πρόκειται για τίτλο που ολοκληρώνεται όταν τελειώσεις και τα 3 σενάρια,δεν πρόκειται για 3 άσχετες μεταξύ τους ιστορίες αλλά αλληλοσυμπληρώνονται.Τα άλλα 2 σενάρια δεν έχουν καμία σχέση με αυτό που έπαιξες,οι ven και aqua έχουν εντελώς διαφορετικό gameplay,κινήσεις,bosses,ιστορία και επισκέπτονται διαφορετικές περιοχές.Οπότε ναι,αξίζει να παίξεις τα άλλα σενάρια.Υπόψιν,το σενάριο του terra είναι και το χειρότερο από άποψη ιστορίας.

                          Βσικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχει περάσει η γνώμη ότι το παιχνίδι έχει 3 παρόμοια σενάρια αλλά με διαφορετικό playable χαρακτήρα,είναι εντελώς λάθος άποψη για τους λόγους που προανέφερα.

                          Εντιτ:Η ιστορία που θα δεις μετέπειτα αξίζει και με το παραπάνω τον κόπο αφού γίνεται σύνδεση με τα υπόλοιπα παιχνίδια της σειράς.Στο playthrough του κάθε χαρακτήρα μαθαίνεις λεπτομέρειες για το πως τα γεγονότα στο bbs επηρέασαν τα επόμενα kh.Θα έλεγα πως σε λίγα prequel πετυχαίνεται τόσο καλά σύνδεση με τα επόμενα παιχνίδια,είναι λες και ο νομουρα είχε γράψει την ιστορία εξαρχής.


                          Tidy!

                          Do not blame me.Blame yourself or God.
                          In Matsuno we trust.

                          Comment


                          • IMO tou Tera to senario einai kai to kalytero, wraio telos epishs, ta exase ola o anthrwpas, poly thelw na ton ksanadw sto epomeno KH na kovei kwlous!!
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Οκ ευχαριστω, θα παρω μια ανασα και ισως συνεχισω απο την επομενη εβδομαδα. Ξαναειδα και το τελος του KH2FM, επιτελους καταλαβαινεις μεν τι γινεται, αλλα δεν ειναι και πως σου λεει κατι ξεκαθαρο.
                              Δε λεω κατι παραπανω μεχρι να τελειωσω και τα 3 σεναρια, παντως κατι re:coded και τα ρεστα δε σκοπευω να τα δω για κανενα λογο μιας και οπως ειδα δεν εχουν καμια ουσιαστικη συμβολη στο storyline. To KH:3D καποια στιγμη θα παρει σειρα παντως, αλλα οχι αμεσα.

                              Comment


                              • Δεν κάνει τίποτα,ότι χρειαστείς εδώ είμαστε.

                                ;)

                                Το recoded μην το δεις καθόλου,δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος.Εδώ εγώ δυσκολεύομαι να το παίξω.Το bbs όμως θα σε αποζημιώσει αν κάτσεις και το τελειώσεις.;)Όσον αφορά την ιστορία,όλα ξεκαθαρίζουν με πολύ ωραίο τρόπο όταν τελειώσεις και τα 3 σενάρια.Η ιστορία του τερα από μόνη της είναι μόνο ένα μέρος της πλοκής.

                                Άντε περιμένουμε περαιτέρω σχόλια όταν το προχωρήσεις!;)


                                Tidy!

                                Do not blame me.Blame yourself or God.
                                In Matsuno we trust.

                                Comment

                                Working...
                                X