Announcement

Collapse
No announcement yet.

The Last Story

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • The Last Story



    Developer
    Mistwalker, Artoon

    Genre
    Role-Playing

    Platform
    Wii

    Description
    The Last Story is a JRPG for the Wii console from Hironobu Sakaguchi that lets you take charge of a band of mercenaries and journey with them into a sprawling cinematic adventure. Enjoy the adventure alone in this epic Wii game or jump into online multiplayer modes with up to five other players.


    Με αφορμή το ότι ασχολούμαι τελευταία με τον τίτλο είπα να ανοίξω ένα θέμα γι αυτών. Σαν πρώτη εντύπωση μπορώ να πω ότι έχω ενθουσιαστεί. Πολύ καλά γραφικά για το wii αν και πρέπει να παιχτεί οπωσδήποτε στα 480p κάτι το οποίο είναι αδύνατων αυτή την στιγμή για εμένα αλλά και πάλι μπορώ να πω ότι το απολαμβάνω. Τα mechanics του combat system είναι αρκετά απλά και εντυπωσιακά. Ακόμα και μέσα στην πόλη έπαθα την πλάκα μου, μιας και δεν έχω ξαναδεί να περνάς από NPCs να τους σπρώχνεις και αυτοί με την σειρά τους να σε βρίζουν! Ακόμα και από μια ταμπέλα να περάσεις χτυπάς και μετά συνεχίζεις για να μην αναφέρω τι γίνεται όταν υπάρχουν φρούτα στον δρόμο. Σαν story μέχρι εκεί που έχω φτάσει είναι δεν έχει κατασταλάξει κάπου ακόμα αν και φαίνεται ότι τείνει προς τα κάπου. Το μόνο πρόβλημα που έχω δει στο παιχνίδι είναι η δυσκολία του. Χωρίς να έχω κάνει grinding μπορώ και περνάω της μάχες αρκετά εύκολα αν και ακόμα δεν έχω φτάσει μακριά στο παιχνίδι. Αυτή την στιγμή είμαι 21lvl στο chapter 16 και έχω παίξει περίπου 10 ώρες (πολλές φορές βέβαια το αφήνω ανοιχτώ και κάνω κάτι άλλο).

  • #2
    το επαιξα και προλαβα να το ολoκληρωσω λιγο πριν πιασω το ME3 , πολυ εξυπνο combat system που πραγματικα μπορει να δωσει νεο αερα στα υπολοιπα jrpgs που θα ακολουθησουνε , ομορφο σεναριο και ost με καλυτερο του σημειο τους χαραχτηρες (πως θα μπορουσε να χωλενει σε αυτους τους τομεις με τα ονοματα που ειχε απο πισω αλλωστε) ειναι σχετικα μικρο και αναλαφρο δεν χρειαζεται grinding σε πληρη αντιθεση με το xenoblade,οποτε μη φοβαστε να το αρχισετε και να ασχοληθητε μαζι του ακομα και αν εχετε περιορισμενο χρονο

    Comment

    Working...
    X