Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kickstarter Projects

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ε προτού το δω γιατί να κρίνω;;)


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

    Comment


    • Μα δεν το κρίνει κανείς,απλά ρωτάω αν περίμενες κάτι διαφορετικό; ;)
      Carpe diem

      Comment


      • Eπειδή είμαι backer- και μέγας MegaMan Fan- δηλώνω ικανοποιημένος. Επίσης να παρατηρήσουμε πως επιτέλους ο main char μπορεί και ρίχνει βολές διαγώνια κάτι πολύ ενδιαφέρον αν αξιοποιηθεί στο τελικό game. Γενικά από όσα έχω δει/ διαβάσει είμαι ενθουσιασμένος.
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • Μωρέ δεν αντιλέγω ότι θα είναι καλό, είμαι σίγουρος για αυτό, απλά περίμενα κάτι παραπάνω. Megaman fan είμαι και εγώ απλά έχω χορτάσει από την σειρά και δεν θα ήθελα να δω και άλλο megaman στιλ παιχνίδι. Περί ορέξεως...


          Tidy!

          Do not blame me.Blame yourself or God.
          In Matsuno we trust.

          Comment


          • Επειδή παρακολουθώ το game- με τα αποκλειστικά mails etc- έχει αρκετές προσθήκες και διαφοροποιήσεις, οπως το ότι μπορείς να παίρνεις abilities από τους απλούς εχθρούς( κάτι σαν το Kirby) Πολύ σημαντικό imo σαν προσθήκη είναι- αν είδα καλά από το vid- το multi direction shooting το οποίο αν το εφαρμόσει σωστά η ομάδα ανάπτυξης πιστεύω θα έχει ενδιαφέρον- άλλωστε κανένα MegaMan δεν είχε 8way aiming κάτι που από ένα σημείο και έπειτα ήταν λίγο χαζο και σε περιόριζε αρκετά όπως στο X6. Απλώς το συγκεκριμένο game από της συλλήψεώς του στο κεφάλι του Inafune, εναλλακτική στο MegaMan ήταν το οποίο η Capcom πλέον το έχει θάψει τελείως σαν σειρά... Αυτός ήταν και ο λόγος που, προσωπικά μιλώντας, το στήριξα day one. Από όσα έχω/ δει διαβάσει πάντως πιστεύω πως θα έχουμε έναν πολύ καλό 2d action τίτλο.

            Απλώς θα αναφέρω πως- αν και έχει επικρατήσει η αντίθετη άποψη και δεν ξέρω γιατί- τα MegaMan Zero( πολύ καλή λύση η Collection)καθώς και τα ΖΧ, ΖΧ advent είναι αρκετά καλά games- ειδικά η σειρά Ζero. Το all time low της σειράς imho δεν ήταν το Χ6( που υπέφερε από υπερβολική δυσκολία σε συνδυασμό με πολύ μέτριο lvl design)αλλά το ανεκδιήγητο X7- το X8 δεν ήταν άσχημο είχε κάποιες καλές στιγμές... Αλλά αν κάποιος ήθελε να παιξει έναν τίτλο στα χνάρια του MegaMan 2 και 3, θα πρότεινα χαλαρά το MegaMan 9- αν είχε βγει στα 8bit θα μιλούσαμε για κλασικό τίτλο.
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • Νομίζω πως εδώ είναι το πιο κατάλληλο σημείο...

              Μέχρι στιγμής δύο Kickstarted adventures έχουν σπάσει σε δύο τμήματα, για να μαζέψουν περισσότερους πόρους. Το πρώτο είναι το Broken Age της Double Fine (Tim Schafer κλπ), που κατάφερε με budget 6 μύρια να χρειάζεται κι άλλα, και το δεύτερο το πιο συντηρητικό στο funding Broken Sword 5.

              Και για τους δύο τίτλους δεν υπάρχει ιδέα για το πότε θα βγει η συνέχεια. Το Broken Sword ειδικά αναφέρει στο site "πρώτο τρίμηνο του '14" και ήδη έχουμε μπει στον Απρίλη (χώρια το πιο ελαστικό χρονοδιάγραμμα), ενώ το Broken Age εξασφάλισε τη δημιουργία του δεύτερου επεισοδίου με τα έσοδα της κυκλοφορίας του πρώτου, αλλά πάλι περιμένουμε.

              Προφανώς εκνευριστικό, και για τους δύο τίτλους. Τέλος πάντων, ο λόγος που γράφω είναι για όσους ενδιαφέρονται για το Broken Sword 5. Προσωπικά μου φάνηκε συμπαθητικό σαν adventure, μέτριας δυσκολίας, με προσεγμένο art direction, μάλλον πλαδαρό σενάριο και πλοκή, αλλά με αρκετά εκνευριστικά στοιχεία. Καρικατούρες χαρακτήρες που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ είναι τουριστικά στερεότυπα, απλοϊκοί διάλογοι, μέτρια σκηνοθεσία και ομιλίες, μερικά κομμάτια που υπήρχαν απλά για να υπάρχουν.

              Δεν ξέρω, στους οπαδούς θα αρέσει, αλλά μου έδωσε την εικόνα παιχιδιού που ποντάρει μόνο στη φανέλα του και το ρετρό στυλ του.
              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

              Comment


              • 3 μυρια το Broken Age οχι 6
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Χρηματοδοτήθηκε το shaq fu a legend reborn.

                  Το θρυλικά απαράδεκτο παιχνίδι αποκτάει sequel... Ήθελα να ήξερα ποιοι έδωσαν 450000 για να δουν sequel ενός εκ των χειρότερων παιχνιδιών όλων των εποχών; Άραγε θα είναι αντάξιο του πρωτότυπου;


                  Tidy!

                  Do not blame me.Blame yourself or God.
                  In Matsuno we trust.

                  Comment


                  • Shiness,indie rpg.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Φαίνεται καλούτσικο metroidvania, μου θυμιζει το ecclessia καπως.


                      Comment


                      • ^^ τι σχεση εχει αυτο το...πραγμα...που εχει για ηρωα με την θεα την shanoa?

                        Comment


                        • Μου το θυμιζει το art και τα relics(το μεγαλο σπαθι συγκεκριμενα) δεν ειπα οτι το φτανει σε θεμα main char..

                          Comment


                          • Βγήκε ανακοίνωση για τα tiers του Daymare:1998 που θα ξεκινήσει την καμπάνια στις 15/2 http://invaderstudiosofficial.com/si...ails-revealed/
                            Δείχνει να έχει σκοπό να γίνει κάτι σαν σύγχρονο Resident Evil 2, προσωπικά είμαι ενθουσιασμένος αν και φοβάμαι είναι μεγάλη η πιθανότητα να απογοητευτώ

                            Comment


                            • Πω ρε φίλε, δείχνει όπως ακριβώς θέλω τα Resident Evil. Μακάρι να βγει καλό γιατί το traileraki δεν είναι καθόλου άσχημο. Έρχονται στην μνήμη μου το Resident Evil 5 που το έπαιξα Co-Op και το 6 και βγάζω αφρούς από το στόμα μου. Πως κατάφερε η Capcom να ξεφύγει τόσο πολύ από το 4 στο 5, μου είναι δύσκολο να το χωνέψω.

                              Comment


                              • Το 7 πάντως μπορεί να είναι πρώτου προσώπου, όμως το όλο σκηνικό είναι πολύ Resident Evil. Το περιορισμένο inventory, οι γρίφοι, τα όπλα που παίρνεις σταδιακά, η βίλα, χάρτες, αντικείμενα, εχθροί, γενικά τα πάντα όλα πλην της κάμερας είναι κλασικό RE.

                                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                                Comment

                                Working...
                                X