Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kickstarter Projects

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    το ειχα σταμπαρει το grim dawn κανα 6μηνο τωρα αλλα δεν εγραψα τιποτα και φαινεται καλο , εκπληξη μου προκαλει η ειδηση καθως λεγανε να το βγαλουνε συντομα

    περιορισμενο κοινο τα diabloειδες? δεν θα το λεγα ισα ισα μαλιστα

    Comment


    • #17
      Ε ναι, σε σχέση με το κοινό των submarine simulations το κοινό των ARPG είναι μεγάλο, σίγουρα. Αλλά πόσοι είναι αυτοί που, εκτός του Diablo, θα παίξουν και Sacred, Dungeon Siege, Titan Quest; Μιλάω μόνο για point 'n' click ARPGs (δεν το ξεκαθάρισα πριν, αλλά προφανώς το κατάλαβες μιλώντας για diabloειδές.) Άλλωστε και οι πωλήσεις των τίλων αυτών δεν είναι οι καλύτερες - ούτε οι χειρότερες βέβαια, βρίσκονται κάπου στην μέση, και είναι οι 500.000-600.000 που τους αρέσει το είδος και ασχολούνται, και οι υπόλοιποι απλά παίζουν ένα ακόμα παιχνίδι (υπάρχουν και εξαιρέσεις βέβαια - Sacred 1.800.000 πωλήσεις, αν και εκδόθηκε το 2004, 4 χρόνια μετά το Diablo 2 (το οποίο παιζόταν ακόμα φυσικά - εδώ και σήμερα παίζεται) οπότε ο κόσμος είχε ακόμα στην ουσία φρέσκια την αγάπη για το είδος.)

      Comment


      • #18
        To Grim Dawn σίγουρα θα πιάσει τα χρήματά του και πιστεύω θα σταματήσει κάπου στο μισό εκατομμύριο. Τα action RPG δεν είναι τόσο δημοφιλή όσο ήταν κάποτε (κυρίως επειδή το online gaming τα χτύπησε αρκετά και το κοινό δε δέχτηκε ποτέ κάποιο παιχνίδι σα Diablo killer) αλλά έχουν σταθερό και πιστό κοινό. Απόδειξη το Torchlight που ήρθε από το πουθενά και έκανε πάταγο, τηρουμένων των αναλογιών, αλλά και επιτυχημένα παιχνίδια στο ενδιάμεσο σαν Titan Quest, Sacred κλπ. Η απόλυτη σφυγμομέτρηση είναι η κυκλοφορία του Diablo 3, ειδικά σε μια περίοδο που δεν κυριαρχεί κάποιο PvP πέρα του...League of Legends και μέσα σε μια χρονιά που θα δούμε πάρα πολύ φρέσκο αίμα στην κατηγορία. Γενικά πιστεύω έχουν σταθερό και αφοσιωμένο κοινό και οι πωλήσεις τους, μιλώντας αποκλειστικά για PC, είναι εφάμιλλες με αυτές οποιουδήποτε κορυφαίου τίτλου σε οποιαδήποτε κατηγορία πλην FPS.

        Επίσης ολοκληρώθηκε το Wasteland σήμερα ξεπερνώντας οριακά τα 3 εκ. ενώ το Shadowrun συνεχίζει ακάθεκτο και με μπόλικο έξτρα υλικό μετά το όριο του ενός εκ.

        Ένα άλλο ενδιαφέρον project, που δεν τα πηγαίνει καλά όμως, είναι το Nekro, που θυμίζει αρκετά Dungeon Keeper αλλά χωρίς μπουντρούμια και αισθητική Diablo.

        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • #19
          To προσθέτω με κάποια επιφύλαξη στο είδος action, δεδομένου ότι στην σελίδα λέει και
          Hailing from the era of great classics such as Myth: The Fallen Lords, Giants: Citizen Kabuto, Dungeon Keeper and more, we are creating a game rooted deep in PC gaming's history, but with all the flourishes you've come to expect from a modern experience.

          Comment


          • #20
            Για τους οπαδούς του Larry, χρειάζεται 12 μέρες για 80.000 ακόμα ώστε να χρηματοδοτηθεί. Για να δούμε, μου φαίνεται πολύ καλή ανατροπή.
            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

            Comment


            • #21
              Τελικά ο Larry χρηματοδοτήθηκε!!! Έφτασε τα 500.000 παρά τις αμφιβολίες και τη δυσκολία με άλλες 6 μέρες να παραμένουν. Αυτό που αγκομαχά είναι το Grim Dawn, αλλά ελπίζω να κάνει κάποιο πέταγμα.
              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

              Comment


              • #22
                ελπιζω να τα καταφερει και το grim dawn παντως αλλα απο οτι ειδα ειναι μεγαλη η διαφορα

                Comment


                • #23
                  Κοίτα να δεις που το μόνο που με ενδιαφέρει,είναι αυτό το οποίο δε θα πετύχει το στόχο του.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #24
                    Μόλις πριν από λίγα λεπτά τα κατάφερε το Nekro (που ήταν με διαφορά η πιο δύσκολη περίπτωση), τη στιγμή που πριν 3-4 μέρες ο στόχος των 100.000 φάνταζε αδύνατος. Αν δε τα καταφέρει το Grim Dawn θα είναι έκπληξη.
                    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                    Comment


                    • #25
                      ΩΠ! Το πιάσανε τα παιδιά??? Μπράβο τους!!!

                      Το Grim Dawn έκανε ένα ξεπέταγμα και όλα δείχνουν πως θα πετύχει το στόχο του. Το Shadowrun από την άλλη έκλεισε στο 1,85 εκ και όλα δείχνουν πως θα μας φτιάξουν παιχνιδάρα.
                      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                      Comment


                      • #26
                        Καλά απ' το Shadowrun έχω μεγάλες προσδοκίες.

                        Ένα άλλο πολύ ενδιαφέρον project, και σίγουρα το πιο φιλόδοξο απ' όσα έχω δει μέχρι τώρα στο Kickstarter, είναι το Republique. Η αλήθεια είναι ότι δυσκολεύεται μέχρι στιγμής (μάλλον λόγω του ότι η αρχική πρόθεση της ομάδας ήταν να κυκλοφορήσει τον τίτλο αποκλειστικά σε iPod Touch και iPad). Πριν από λίγες μέρες όμως ανακοινώθηκε και για PC/Mac, οπότε για να δούμε πως θα τα πάει.

                        Ειδικά οι fans του survival horror και του stealth αξίζει να το τσεκάρετε.



                        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                        Comment


                        • #27
                          Προστέθηκε, καθώς και ανανεώθηκαν τα ήδη υπάρχοντα projects. Όσα έχουμε βάλει μέχρι τώρα τα έχουν καταφέρει, οπότε μην ανησυχείς!

                          Comment


                          • #28
                            Μαντέψτε ποιό παιχνίδι ξεκίνησε Kickstarter...

                            CARMAGEDDON



                            400.000$ στόχος, 100.000 παρά κάτι ως τώρα, άλλες 28 μέρες, προβλέπω χαμό.
                            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                            Comment


                            • #29
                              Το είχα "αγοράσει" για το psone το Carmageddon περιμένοντας κάτι παρόμοιο με Twisted Metal και ήταν πραγματικά άθλιο game- έστω άθλιο port, γιατί στο PC δεν το είχα παίξει και ποτέ. Πολύ βαρετό... Μέσω kickstarter μου φαίνεται πως πέρα από τα καλά projects, μετά την επιτυχία της Double Fine θα βγει πλέον και ο κάθε πικραμένος να ζητάει funding για remake του Rise of the Robots ή του Crash Dummies.
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • #30
                                Ούτε κι εγώ το γούσταρα ποτέ αλλά έχει αποκτήσει τεράστιο cult status, οπότε έχει μια λογική. Υπάρχουν πολύ πιο περίεργα projects από το Carmageddon, όπως αυτό της Jensen πχ.
                                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                                Comment

                                Working...
                                X