Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kickstarter Projects

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ειδε πως και αλλοι κανουν pre-release early access στο steam και δεν εχασε την ευκαιρια,χαχαχαχαχα.Gib me monnies plox

    Comment


    • Originally posted by Ramparter View Post
      Επειδη ειμαστε ανικανοι να οριεθετηθουμε σε μια πολιτικη ηγεσια που μας κανει οτι θελει, μη βγαζουμε το αχτι μας σε developers που παλευουν για την επιβιωση τους και εχουν 1000 λογους αυτη τη στιγμη να ναι αγχωμενοι και πιεσμενοι με αυτη την εξελιξη.
      Καλά όλο το υπόλοιπο post να μπω στην διαδικασία να το αναλύσω και να του απαντήσω, αλλά όταν τελειώνεις έτσι μάλλον μου κάνεις πλάκα. Πάλι καλά που ξεκίνησες κάπως έτσι: "να μη λεμε αστοχιες αλλα να μιλαμε συγκεκριμενα". Αν τα περί πολιτικής ηγεσίας και άχτι δεν είναι αστοχία, αλλά το ότι συγκέντρωσαν 8 φορές το ποσό που αρχικά ζητούσαν (γεγονός) είναι, τότε μάλλον πρέπει να επαναπροσδιορίσεις τι σημαίνει αστοχία.

      Προφανώς πολλά θα κριθούν από το τελικό αποτέλεσμα, αλλά αυτό δεν παύει να σημαίνει ότι το υπάρχον μοντέλο "κάνω μια υπόσχεση, μαζεύω τα κέρατα μου" έχει πρόβλημα, και αυτό είναι που γίνεται απόλυτα εμφανές εδώ. Έχουμε δημιουργούς που έχουν συγκεντρώσει υπέρογκα ποσά και πριν καν παραδώσουν ότι υποσχέθηκαν ζητάνε και άλλα για 2ο project (πρώτα ο Fargo, μετά ο Schafer), και τώρα ο ένας μας λέει ότι τα λεφτά του τελείωσαν.

      Μόνο και μόνο αυτό λέει πολλά για τον Schafer δυστυχώς. Με ποια λογική όταν ξέρει ότι έχει να λύσει ένα τέτοιο σοβαρό ζήτημα ξεκινάει 2ο project, και μάλιστα 1 μήνα πριν σκάσει αυτή η εξέλιξη; Μόνο "αγχωμενοι και πιεσμενοι με αυτη την εξελιξη" δεν μου φάνηκαν στο pitch video του Μassive Chalice.

      Δεν επιθυμώ να αποτύχουν (στην τελική τον έχω ήδη υποστηρίξει με τα λεφτά μου, την καλύτερη υποστήριξη που μπορεί να λάβει), αλλά κάποια πράγματα πρέπει να κριτικάρονται, γιατί όταν έναν "σύστημα" σαν το Kickstarter "αμαυρώνεται" από τα μεγάλα ονόματα, αυτοί που θα πληγούν είναι όντως οι μικροί, που μέσω αυτού ψάχνουν τρόπο να ξεκινήσουν, και όχι ο Schafer και ο Fargo, που με τον έναν ή τον άλλον τρόπο θα την βρουν την άκρη τους.

      Comment




      • Άλλο ένα ελληνικό παιχνίδι... Δεν συγκρίνεται με το insection βέβαια (που πηγαίνει άπατο μέχρι τώρα) αλλά έχει πολύ πιο ρεαλιστικό στόχο.

        Comment




        • Εξαιρετικα ενδιαφερων kickstarter για τους fans του megaman( και οχι μονο) απο τον Keiji Inafune που ειναι ο designer του megaman.

          "Mighty No. 9 is an all-new Japanese side-scrolling action game that takes the best aspects of the 8- and 16-bit era classics you know and love, and transforms them with modern tech, fresh mechanics, and fan input into something fresh and amazing!"



          900κ για PC εκδοση και 2.5Μ για κονσολες.

          Comment


          • Επιτέλους, it begins :p

            Άντε να δούμε και Yu Suzuki, Sakaguchi και Kamiya σιγά σιγά.
            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • Πρώτα έκανα pledge και μετα το συνειδητοποίησα. Ομορφα...
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • Originally posted by Loggo View Post
                Kamiya
                wat?

                Comment


                • Ήδη πάντως έπιασε το στόχο του! Χαρείτε!
                  Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                  Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                  Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                  Comment


                  • Ενδιαφέρον 16-bit JRPG επηρεασμένο από Chrono Trigger, Phantasy Star IV και Suikoden για PC, Mac, PS4, PS Vita.

                    Cosmic Star Heroine is a turn-based sci-fi Japanese-style RPG from Zeboyd Games currently scheduled to come out in 2014 for the PC, Mac, PS4, and Vita!



                    Alyssa L’Salle is one of the galactic government’s top agents and always manages to save the day! But when she accidentally uncovers a dark conspiracy, her own government outs her as a legendary spy and the people’s champion! Sure, now she has hordes of adoring fans but every villainous organization she’s ever crossed in her career knows who she is and is out for her blood! Can she save the day once more while she faces her greatest challenge… Everyone!?

                    • Good old-fashioned classic turn-based RPG!
                    • Save anywhere! Minimal grinding (unless you want to)!
                    • Brisk pacing that respects your time!
                    • No separate battle screen! Battles take place directly in the dungeons & areas that you explore!
                    • 2D visual style straight from the height of gaming's 16-bit era!
                    • Animated cutscenes reminiscent of the Sega CD & Turbo Duo era!
                    • Soundtrack by Hyperduck (Dust: An Elysian Tail, Precipice of Darkness 4) inspired by the genre greats!
                    • Multi-character combo techniques!
                    • Intricately designed encounters make each new battle its own challenge!
                    • Your own spy headquarters! Recruit new agents to help it grow!
                    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                    Comment


                    • Χρηματοδοτήθηκε το Long Dark


                      Boogerman 20th Anniversary: The Video Game στο Kickstarter

                      Comment


                      • Obduction: από τους δημιουργούς των Myst και Riven

                        Comment


                        • To Obduction έπιασε τον στόχο στο Kickstarter

                          Comment


                          • La mulana 2, δεν εχω τελειωσει ακομα το πρωτο βεβαια αλλα θα χαρω να πιασει τον στοχο.

                            Comment


                            • Το la mulana 2 τελικά χρηματοδοτήθηκε, πολύ καλό νέο.

                              Πρώιμο gameplay video του mighty 9.

                              Δεν ξέρω για εσάς αλλά δεν με εντυπωσιάζει, παραείναι ίδιο με τα megaman.



                              Tidy!

                              Do not blame me.Blame yourself or God.
                              In Matsuno we trust.

                              Comment


                              • No offense αλλά περίμενες κάτι διαφορετικό;
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X