Announcement

Collapse
No announcement yet.

Suikoden 1

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Suikoden 1

    Καλημέρα σας.
    Ενδιαφέρομαι για το Suikoden το πρώτο,για το Playstation...δέχομαι και αντιγραφές/μεταχειρισμένα. Η τιμή συζητιέται μέσω ΠΜ.

    Ευχαριστώ!

  • #2
    Είναι λίγο άσχετο αλλά το όνομά σου είναι στα αγγλικά ή τα γερμανικά;
    Originally posted by Squall Leonhart
    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
    Originally posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Originally posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

    Comment


    • #3
      Αγγλικά

      Gift = Δώρο

      Comment


      • #4
        .. και στα γερμανικα προφανως κατι σημαινει και αρκετα διαφορετικο εδω που τα λεμε και μαλλον γι' αυτο εκανε το "αστειακι" ο Straier.
        Αυθεντικο να το βρεις εδω δεν το κοβω, αλλα αφου σου κανει και η αντιγραφη πώς και δεν το κατεβαζεις να ξενοιασεις;

        Comment


        • #5
          Gift στα γερμανικά είναι το δηλητήριο. Όντως γιατί να πληρώσεις για κόπια από τη στιγμή που το κατεβάζεις από το internet? Σε τελική ανάλυση ακόμη κι αν θες να το παίξεις σε PSone ή PS2 μπορείς να το κατεβάσεις από το net και να το κάψεις μόνος σου.
          Διαφορετικά ebay. Εδώ μέσα ειδικά, αν και υπάρχουν άτομα που το έχουν, δε νομίζω να το πουλήσει κάποιος. Εγώ τουλάχιστον δεν το πουλάω
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • #6
            Έτσι αγόρι μου,ρίξε αλάτι στην πληγή.
            Carpe diem

            Comment


            • #7
              Originally posted by Sinclair View Post
              Gift στα γερμανικά είναι το δηλητήριο. Όντως γιατί να πληρώσεις για κόπια από τη στιγμή που το κατεβάζεις από το internet? Σε τελική ανάλυση ακόμη κι αν θες να το παίξεις σε PSone ή PS2 μπορείς να το κατεβάσεις από το net και να το κάψεις μόνος σου.
              Διαφορετικά ebay. Εδώ μέσα ειδικά, αν και υπάρχουν άτομα που το έχουν, δε νομίζω να το πουλήσει κάποιος. Εγώ τουλάχιστον δεν το πουλάω

              Γερμανικά ξέρω ελάχιστα κατ'αρχήν...και από την άλλη,έχω δοκιμάσει στο παρελθόν,να το κατεβάσω αλλά τίποτα,βέβαια δεν ασχολούμαι και πολύ με το άθλημα του κατεβάσματος,οπότε δε ξέρω τα κόλπα για να τα βρίσκω.

              Comment


              • #8
                Πάντως θα είναι κρίμα να πληρώσεις για να το αγοράσεις κόπια από κάποιον άλλο που το κατέβασε (όπως είπαν οι προλαλήσαντες είναι σχεδόν απίθανο να βρεις κάποιον που θέλει να το πουλήσει εδώ μέσα). Πραγματικά είναι μισό λεπτό υπόθεση να βρεις το αντίστοιχο torrent και να το κατεβάσεις. Εναλλακτικά, αν θες να είσαι τελείως τυπικός και έχεις PS3 κατέβασέ το από το PSN.
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • #9
                  Και για να συμπληρώσω, δεν είχα διάθεση να σε προσβάλω απλώς ανέφερα την έννοια που υπονόησε ο straier. Aπό εκεί και πέρα αν θες τον τίτλο το κατεβάζεις από net( τσέκαρε piratebay, snesorama ή έστω βάλτο στο google συνοδευόμενο από τη λέξη torrent ή rapidshare) Τώρα αν το θες πραγματικά αυθεντικό τσέκαρε αμερικάνικο ebay όπου είναι αρκετά πιο φτηνό από την ευρωπαϊκή έκδοση. Πάντως σκέψου το κατά πόσο το θες το game γιατί το βρίσκεις στο χαλαρό πάνω από 30€ αμερικάνικο και 50-60 pal.

                  EDIT:
                  Κυκλοφόρησε EU PSN?? Δεν το ήξερα. Οπότε ακόμη μια εύκολη και οικονομική λύση.
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • #10
                    Κυκλοφόρησε EU PSN?? Δεν το ήξερα. Οπότε ακόμη μια εύκολη και οικονομική λύση.
                    Σορρυ, από ότι φαίνεται είναι μόνο στο αμερικάνικο store. Αλλά και πάλι...
                    Originally posted by Squall Leonhart
                    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                    Originally posted by 丹野
                    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                    Originally posted by Ryu_gr
                    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                    Comment


                    • #11
                      Δυστυχώς το snesorama έχει κλείσει. Πάτα στο πρώτο αποτέλεσμα και κάνε το download.



                      Θα χρειαστείς και τα ECM Tools που θα τα βρεις στην ίδια σελίδα.
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Loggo View Post
                        Δυστυχώς το snesorama έχει κλείσει. Πάτα στο πρώτο αποτέλεσμα και κάνε το download.

                        http://www.google.gr/#hl=el&sclient=...w=1422&bih=988


                        Όχι ρε γμτ.... SOPA, PIPA etc να φανταστώ ε??? Και τo megaupload από όσο ξέρω.
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Sinclair View Post


                          Όχι ρε γμτ.... SOPA, PIPA etc να φανταστώ ε???
                          Ναι δυστυχώς...και είχε πολύ σπάνιο πράμα.
                          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                          Comment

                          Working...
                          X