Announcement

Collapse
No announcement yet.

Role Players Realm

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asxeto alla thymamai otan prwtopaiksa to Koudelka se mia ekthesh ths Thessalonikhs pou to eixan se ena apo ta playstations ekei, oute egw katafernw na to paiksw, viskw to systhma maxhs spastiko, kamia sxesh me ta Tactics games pou mou aresoun.

    Exei vgei kai se manga BTW gia opoion endiaferetai na to psaksei.
    [/b]
    Gia opoion endiaferetai gia manga pou aforoun videogames opos Koudelka,Dragonquest,Fire Emblem ktl mpeite
    www.stoptazmo.com

    Sxetika me to Koudelka einai sxetika mikro se diarkeia.San paixnidi psiloaisxos alla ean thes na deis oli tin istoria apo pou xekinise(Koudelka) kai pou katelixe (Shadow Hearts Covenant) prepei na to paixeis kai afto.
    Born From Darkness...Raised By Light....
    My Wrath Shall Be Cast Upon My Enemies Like Rain Pouring From Heaven
    Official O.G.C Member

    Comment


    • SNk δεν ειναι το Koudelka?
      Γιατι δε μπορεις να το παιξεις Εvans?
      [/b]
      Από αυτά που είχα διαβάσει κάποτε θυμάμαι ότι το παιχνίδι το ανέπτυξε η Sacnoth (μελλοντική Nautilus, που ψόφησε και τα μέλη της έκαναν ένα studio εν ονόματι feelplus). Και το κουτί έχει το όνομα της Sacnoth (καθώς και της SNK).

      W/e δεν μπορώ να το παίξω γιατί δεν το αντέχω . Έλλειψη υποτίτλων (όταν παίζεις κυρίως το βράδυ απαιτείς υπότιτλους), γραφικά που δεν αντέχονται, πολύυυυυυ αργό για τα γούστα μου, αδιάφορο battle system και γενικά πολύ αδιάφορο. Ευτυχώς που το σενάριο του δεν αγγίζει άμεσα το σενάριο του Covenant, ενώ γίνεται μία αναλυτικότατη αναφορά σε όλα τα γεγονότα που πήραν μέρος στο παιχνίδι στο Shadow Hearts (το πρώτο).

      BTW scatman ασχολήθηκες με τα Shadow Hearts;

      Comment


      • το 3/
        Δεν ειμαι φιλος της σειρας. Αν θυμασαι σου ειχα πει παλιοτερα, οι gothic/σκοτεινες ατμοσφαιρες σπανια με ελκυουν
        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

        Authenticity sir, authenticity. "

        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



        Comment


        • Βγήκε και τρίτο shaodw hearts βρε mate .

          Όντως μου το είχες πει και παλιότερα, το ξέχασα. Λογικά θα σου είπα και τότε να ασχοληθείς με το 2, επομένως δεν το κάνω και τώρα . Το πολύ πολύ κατέβασε το για να το δεις λίγο (τελικά στο είπα ).

          Comment


          • Το The new world η καπως ετσι. Αυτο εχω δοκιμασει αλλα δεν το τερματισα. Το 3 δλδ

            Τα μονα gotho-τετοια που εχω αποδεχτει ειναι τα personas κ μερικα αλλα που μετριουνται στο ενα χερι.

            Mπααααα!
            Το επομενο PS2 rpg που θα παιξω ειναι το Χenosaga. Kανενα αλλο. Τα χουμε πει αυτα ;).
            Θελω quality γιατι το τελευταιο διαστημα ~δυστυχως~ επεσα σε σαβουρες κ επαθα...αηδια/

            Btw oτι και να γινει, μεινετε μακρια απτα : Ephemeral Phantasia, Eternal Quest κ Evergrace . Tα 3 Ε Της συμφορας
            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

            Authenticity sir, authenticity. "

            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



            Comment


            • Kαλά μην περιμένεις και ΤΟ gameplay στο Xenosaga episode I γιατί θα απογοητευθείς...Εγώ έφαγα μεγάλη ήττα.Αλλά είναι αυτό το καταραμένο το σενάριο που με κάνει να θέλω να το συνεχίσω όταν θα έχω χρόνο.
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • Eίναι όπως τα είπε ο daltoΕΕΕburai από πάνω, τα Xenosaga "πάσχουν" από gameplay (προσωπικά το πρώτο το θεωρώ unplayable ). Αν θες ανελέητα τέλειο gameplay ξέρεις ότι πρέπει να στραφείς σε covenant μεριά .

                Comment


                • σεναριο ψηφιζω
                  Xenosaga
                  " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                  Authenticity sir, authenticity. "

                  Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                  Comment


                  • Lost Odyssey TV spot
                    http://www.youtube.com/watch?v=ZTicI3dcnys

                    EDIT
                    Το κομμάτι αν και καλό μου φαίνεται εντελώς εκτός τόπου και χρόνου.
                    Σε σημείο νόμιζα πως επρόκειτο για OST ταινίας του Tarantino...
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Πολυ ωραιο το τραιλερ και φανταστικη μουσικη...μακαρι να βγει καλο το παιχνιδι παντως , δε ξερω αυτη η εταιρια με εχει αγχωσει lol .

                      Edit xeno παντως σε περιπτωση που θελησεις να το πουλησεις αν δε σου αρεσει καθολου μη κεχασεις τον φιλο σου τον songoku lol

                      Comment


                      • lol το white rambit σε διαφήμιση του Lost Odyssey. Καλή φάση B)
                        sigpic

                        Comment


                        • Songoku, τελικα βλεπω να το κραταω .

                          Ειναι πνιγμενο μεσα στην ουδετεροτητα/αδιαφορια κτλ απο αποψης πλοκης αλλα τουλαχιστον ειναι καλοφτιαγμενο και συμπαγες απο πλευρας δομης.

                          Δε μπορω να πω πως η αδιαφορη πλοκη και η μετρια αισθητικη (toriyama must die) αντισταθμιζονται πληρως απο τα αλλα θετικα του (σκηνοθεσια, level design, μουσικη, μαχες), αλλα οπως και να χει ειναι μια συμπαθητικη κλασσικουρα (μεχρι αηδιας κλασσικουρα ).

                          Ελπιζω να παιξω μετα απ αυτο το Covenant παντως και να μη χασω χρονο με αλλες βλακειες .

                          Αν μου αρεσουν αυτα θα μπω και με φορα στο Lost Odyssey.

                          Back to the roots?
                          Παιζεται.

                          Comment


                          • Xenov is re-entering the JRPG era. Καιρός ήταν... Ως respectful RPGamer σε γνώρισα και κατέληξες να παίζεις Kameo. Κάπου ξενέρωσα αλλά βλέπω ότι βρήκες το δρόμο σου. Εύγε .





                            Πρωί πρωί έφτασε .

                            Οι αρχικές εντυπώσεις πολύ θετικές, αν και μπήκε στο ραφάκι έως ότου τερματιστεί το Blue Dragon (19166 ώρες ως τώρα). Προτίμησα το ιαπωνικό dub, το αγγλικό μου φάνηκε λίγο lame. Ο Kaim φαίνεται να σπέρνει. Πολύ μούρη ο τύπος . ΦΟΒΕΡΗ μουσική ως τώρα (1 ώρα έπαιξα βέβαια). Το concept με τη μαγεία κτλ θυμίζει πολύ FF VI, κάτι που μου άρεσε πάρα πολύ, ενώ και η αισθητική του μπορώ να πω ότι έχει πολλά στοιχεία με αυτό. Η μαγεία κατέκλισε την κοινωνία, η βιομηχανία αναπτύχθηκε με βάση τη μαγεία και το τι αυτή προσφέρει... Μόνο παράπονο (αν και αδιάφορο) είναι ο σχεδιασμός κάποιων μοντέλων. Θα δεις κάποιους χαρακτήρες υπερβολικά καλοσχεδιασμένους, σε αντίθεση με κάποιους άλλους που θυμίζουν Baten Kaitos . Τέλος πάντων, προσωπικό κόλλημα είναι αυτό.

                            Τώρα για τους Importers (μια που φαίνεται ότι είμαι ο πρώτος που το άγγιξε). Μεγάλο κουτί (περίπου δύο φορές όσο ένα απλό dvd box), το manual είναι και στα αγγλικά και στα κινέζικα, το ίδιο και το οπισθόφυλλο. Το text είναι μόνο στα αγγλικά (μέσα στο παιχνίδι), ενώ υπάρχει δυνατότητα επιλογής μεταξύ τριών voices, αγγλικών, ιαπωνικών και κορεάτικων (προτίμησα τα ιαπωνικά). Γενικά παντού (εκτός του παιχνιδιού) οι γλώσσες πάνε ζευγάρι.

                            Τελευταίο σχόλιο και σκάω (πάω για διάβασμα, έχω και ένα blue dragon να τερματίσω). Τα achivements του είναι ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ (σε αντίθεση με τα paranoid achievements του Blue Dragon).

                            Αυτά .

                            ΥΓ: Πρέπει να ξυριστώ.

                            Comment


                            • Lol @ pic.

                              P.S.

                              Achievement whore.

                              Comment


                              • Πρωί πρωί έφτασε[/b]
                                Φαίνεται!!Btw nice pyjamas!!

                                Εμένα ήρθαν τα της Nortec.Τα λοιπά από play asia,αύριο λογικά(αν όχι ποτέ )
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X