Announcement

Collapse
No announcement yet.

Role Players Realm

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Το βασικό κακό που είχε ο τίτλος ήταν ότι ουσιαστικά η πλοκή ήταν ΑΚΡΙΒΩΣ ίδια με το eternia. Το βαρέθηκα λίγο και το έχω αφήσει. Ίσως να το ξαναπιάσω.

    Το νέο αν ξεφύγει από τα κλισέ της σειράς (πράγμα που αμφιβάλλω) θα είναι καλό.

    Ήταν σίγουρο ότι το sequel θα ερχόταν εδώ καθώς το πρώτο (λόγο έλλειψης ανταγωνισμού περισσότερο) πούλησε σχετικά καλά.
    https://www.emulator-zone.com
    I am an iteration closer to my desired solution!
    The World Ends With You

    I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
    Castlevania Lords of Shadow

    I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
    Hyperdimension Neptunia

    Comment


    • Όταν λέμε Mitsuda εννοούμε τον γνωστό Yasunori? Αν ναι τότε το παίρνω και γω αν και δε ξέρω τίποτα άλλο για το παιχνίδι.
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • Ετσι σε θελω. Fanboy-ish αποφασεις, παρορμητικοτητα κτλ.

        Mitsuda=GOD.

        Κι εγω ψηθηκα τρελα.

        Comment


        • Εμένα αυτό το Soma Bringer δε μου πολυγεμίζει το μάτι παρ'όλο που στο σενάριο και τη μουσική κοουτσάρουν 2 λατρείες...
          sigpic

          Comment


          • Chrono Trigger composer και στο Xenogears αν και το δεύτερο δεν το έχω παίξει η μουσική του CT ήταν φοβερή.

            Τώρα για το Soma Bringer με εξιτάρει το 3 wifi multiplayer και το action στοιχείο τις μάχες του.

            Sold.

            Comment


            • Εγώ θα ακολουθήσω την πάγια τακτική των τελευταίων μηνών... Μ3 και μετά αγορά (αν μου αρέσει). Το συγκεκριμένο game μου φαίνεται λίγο lame, λόγω αισθητικής, αλλά ίσως να αποδειχτεί έπος. Βέβαια έπος για το DS = non-existent αλλά w/e .

              Comment


              • LOL απλά......Εντάξει δεν είναι και τόσο χάλια ρε Nik έχει φοβερό σύστημα μάχης πάντως.
                [/b]
                Και κάπου εδώ τελειώνει ο μακρύς κατάλογος με τα θετικά.
                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                Comment


                • S-E: Dragon Quest IX nearly finished... And more Wii software
                  http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=234589
                  NDS themes

                  Comment


                  • Και το video review του παιχνιδιου απο το gametrailers προς το παρον σε sd

                    http://www.gametrailers.com/player/30354.html

                    Απολαυστε...κατα πασα πιθανοτητα θα το παραγγειλω και εγω μεσα στη βδομαδα.

                    Comment


                    • 10 Απριλίου, πανέμορφα, αύριο βρε αδελφέ . τέλος πάντων, τουλάχιστον θα κυκλοφορήσει (προλαβαίνω να ξεπετάξω και τα του ΧΒΟΧ 360).

                      Comment


                      • Και εδώ review και videoreview απο το ign
                        http://xbox360.ign.com/articles/849/849927p1.html
                        8.2/10
                        Αναφέρω μόνο την βαθμολογία και δεν σχολιάζω, καθώς δεν μπήκα καν στη διαδικασία να διαβάσω το review!
                        RPGs SUCKS! (και τώρα τρέχουμε!!!!)
                        Οσοι πιστοί διαβάσετε!
                        I attack sharks
                        when i smell them bleed
                        I dont go swimming
                        water just wants to be around me.

                        Comment


                        • Μόλις είδα το video review του GameTrailers και οφείλω να ομολογήσω πως εάν πριν ψηνόμουν μια φορά για το Lost Odyssey, τώρα ψήνομαι τουλάχιστον 2.
                          Σίγουρη αγορά με το 360 μάλλον κατά Πάσχα μεριά.
                          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                          Comment


                          • .. κι εμενα μ εψησε το review.. Δεν ειναι θεμα θετικων σχολιων, αλλα κυριως λογω τεκμηριωσης τους.
                            Uematsu και τα μυαλα στα καγκελα.. Για τον Sakaguchi δεν ειμαι σιγουρος... Μαλλον αυτος ο novelist εκανε τη βρωμικη δουλεια...
                            Btw πως τον λενε;
                            Kitase νομιζω.

                            Comment


                            • Sakaguchi Interview (On LO and more)

                              http://www.cheatcc.com/extra/lostodysseyinterview.html
                              NDS themes

                              Comment


                              • Άντε να δούμε αν θα καταφέρει να φτιάξει, όντως, ένα next-gen RPG.

                                Να σχολιάσω και το παραπάνω review, λέγοντας την κακία μου . Στο τέλος ακούγεται κάτι περί έλλειψης βάθους και πολυπλοκότητας, όπως αυτή του Mass Effect. Rofl . Πολύ βαθύ το Mass Effect, τόσο βαθύ που τερματίζεται σε 10 ώρες. Η πιο πρωτοποριακή στασιμότητα .

                                Edit: Το downloadable content του Blue Dragon (αυτό με τα παραπάνω επίπεδα δυσκολίας) έχει ένα εκπληκτικό bug. Ακυρώνει δύο achievements, συγκεκριμένα τα δύο secret achievements για τα perfect Mechat Shooting (ή όπως λέγονται), τα οποία δεν μπορείς να τα πάρεις έστω και αν κάνεις ότι πρέπει να κάνεις. Pathetic if you ask me . Όποιος ενδιαφέρεται για τα achievements και είναι αρκετά sissy (XD) και το παίζει στο normal (τρέχει XD) ας σβήσει το content για να μην έχει κάποιο πρόβλημα. Εγώ είμαι ήδη -60 gs . Κρατάω δύο saves μπας και λυθεί το πρόβλημα... Lame .

                                Τέλος πάντων, είμαι ένα κλικ πριν το τέλος. Ολοκλήρωσα ένα μεγάλο κομμάτι των μυστικών, τώρα ψάχνω κάτι δρακάκια και κάνω λίγο leveling. Ταυτόχρονα κινούμαι προς την τελική περιοχή. Ίσως να προσπαθήσω και τα μυστικά bosses (2), αλλά αν θέλει εξοντωτικό leveling θα το παρατήσω.

                                Comment

                                Working...
                                X