Announcement

Collapse
No announcement yet.

Role Players Realm

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Νομίζω ότι τα Chrono Trigger και Final Fantasy VI είναι ιδανικές περιπτώσεις για κάποιον που θέλει να παίξει κάτι 2D στο είδος. Όχι μόνο γιατί είναι κορυφαίοι τίτλοι, αλλά και γιατί η δυσκολία τους είναι πολύ βατή και το grinding σχεδόν ανύπαρκτο.
    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

    Comment


    • Αν και δεν ειμαι ο απολυτος ειδικος στο Chrono Trigger, ειναι απο τα πλεον αγαπημενα μου 16bit παιχνιδια. Ομως θα διαφωνησω για το grinding τουλαχιστον στο FFVI που το (ξανα)επαιξα σχετικα προσφατα (και τελειωσα). Εαν θελεις να εχεις μια σχετικη νορμαλ δυσκολια, θα πρεπει να κανεις λιγο grind περιπου στην μεση του παιχνιδιου, κυριως για ανεβουν ισαξια οι αγαπημενοι σου χαρακτηρες (τουλαχιστον, εαν οχι ολοι) του party σου. Και αυτο διοτι το τελευταιο dungeon του παιχνιδιου ειναι εξαιρετικα απαιτητικο. Ή τουλαχιστον αυτο περασα εγω στην εκδοση του GBA (που απο οτι ξερω ειναι και η πιο πληρης με αυτη του PSone/Anthology).

      I might be wrong though...
      :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

      Comment


      • Kingdom Hearts 2 kai Kingdom Hearts Birth by sleep final mix
        Kingdom Hearts 2.5:

        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment




        • Προσωπικά μιλώντας μου αρέσει πάρα πολύ από αυτά που είδα.Ελπίζω μόνο οι μάχες με τα απλά mobs να μην κρατάνε τόσο πολύ,γιατί θα γίνει κουραστικό.
          Carpe diem

          Comment


          • Square Enix has formed a Final Fantasy committee to ensure series quality



            Ena apo ta kefalia einai kai o Naoki Yoshida epeidh katafere kai gyrise thn apotyxia tou FFXIV anapoda.
            O Nomura den einai epeidh oi proteraiothtes tou vriskontai alou leei to arthro.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • O (Motomu) Toriyama τι δουλεια εχει εκει; Gtfo φιλε μπας και δει προκοπη η σειρα.

              Comment


              • Oloi afto lene xaxaxaxaxxaa
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • To Tales of Symphonia Chronicles έρχεται στην Ευρώπη

                  Comment


                  • Το περιμένουμε λοιπόν.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Πολύ καλή φάση,όποιος δεν έχει παίξει το symphonia ας το έχει στα υπόψιν,είναι ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ και από τα πολύ καλά tales of.Για το dawn of the new world από την άλλη δεν έχω ακούσει καθόλου καλά λόγια.


                      Tidy!

                      Do not blame me.Blame yourself or God.
                      In Matsuno we trust.

                      Comment


                      • Το έχω στο GC και περιμένω να «σπάσουν» το Wii για να καταφέρω να το παίξω. Καθόδον θα βρω και το 2ο Tales of Symphonia(Wii)!
                        sigpic

                        Comment


                        • Aν έχεις το ευρωπαικό tales of symphonia δεν είναι ανάγκη να σπάσεις το wii για να το κάνεις να τρέξει,τρέχει και έτσι.Αν από την άλλη δεν είναι pal,το wii έχει ήδη σπάσει,ψάξε για tutorias στο youtube,εκεί περιγράφουν την διαδικασία.


                          Tidy!

                          Do not blame me.Blame yourself or God.
                          In Matsuno we trust.

                          Comment


                          • Originally posted by Deus View Post
                            Aν έχεις το ευρωπαικό tales of symphonia δεν είναι ανάγκη να σπάσεις το wii για να το κάνεις να τρέξει,τρέχει και έτσι.Αν από την άλλη δεν είναι pal,το wii έχει ήδη σπάσει,ψάξε για tutorias στο youtube,εκεί περιγράφουν την διαδικασία.
                            Το θέμα είναι ότι το Wii είναι Ευρωπαϊκό, ενώ το ToS Αμερικάνικο. Το ανακάλυψα, όταν μου είπαν από Nortec για την καταγωγή του. Δεν έγραψε πάνω την καταγωγή του. Πήγα το Wii να το «σπάσουν», γιατί εγώ είμαι άσχετος σε αυτά. Περιμένω τηλ τους.
                            sigpic

                            Comment


                            • Τηλ. της Νορτεκ εννοεις;
                              Οριστε παντως και η CE του Bravely Default:

                               
                              Μονο 100 λιρες!

                              Comment


                              • Σίγουρα η Nortek θα το φέρει κι εδώ. Κάτι άκουσα κι εγώ απ' αυτό.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X