Announcement

Collapse
No announcement yet.

Role Players Realm

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Παίζω το Dragon Quest 4 Chapters of the Chosen.Είναι το πρώτο παιχνίδι της σειράς που παίζω και γενικά παίζω με αργούς ρυθμούς.Δεν είναι το Main game μου δηλαδή.Έχω παίξει 13 ώρες από τις αρχές Οκτώβρη.Το θέμα βέβαια είναι πως έφτασα πλέον στο 5ο και τελευταίο κεφάλαιο (χώρια το 6ο post credits chapter),και η ιστορία,για τα δικά μου γούστα πάντα,άρχισε να απογειώνεται.Μην φανταστείτε κάτι ιδιαίτερο,είναι πολύ κλασσικό το σενάριό του.Προφητεία,Chosen Hero,σώζει τον κόσμο από το κακό.Το θέμα είναι πως εξιστορείται και πλέον δεν είναι τόσο προβλέψιμο όσο νόμιζα.Κατά τ'άλλα το gameplay του είναι το κλασσικό.Ξεκινάς,μιλάς με npc,παίρνεις κάνα Level από μάχες στον overworld,αγοράζεις καλύτερο εξοπλισμό,πας στο dungeon,repeat.Απλό,λειτουργικό κι ευχάριστο.Ότι πρέπει για μικρά sessions.
    Κατά τ'άλλα,το παιχνίδι σου δείχνει μόνο για 10 λεπτά τον πρωταγωνιστή στον πρόλογο,και στα επόμενα 4 κεφάλαια,δείχνει την ιστορία και κίνητρα των υπολοίπων χαρακτήρων.Στο 5ο όμως παίρνεις τον πρωταγωνιστή και αρχίζεις και συναντάς τους άλλους και πας για την τελική ευθεία.Βέβαια απ'όσο ξέρω,το συγκεκριμένο κεφάλαιο διαρκεί όσο όλα τα προηγούμενα μαζί.Οπότε υπολογίζω ένα 30αρι στο νερό.
    Carpe diem

    Comment


    • Αν ισχύει,πρεπει να βρω τρόπο να πάρω την Crystal Deluxe.
      Square Enix will celebrate the 30th anniversary in the Final Fantasy series with new releases and stunning Final Fantasy compilation editions.
      Carpe diem

      Comment


      • Just to clarify: these plans just apply to North America, we don’t know yet about other regions.
        Για δες, μήπως χρειαστεί import. Πάντως ένα δισκάκι με τα FF I-IX για το PS4 θα το ήθελα πάρα πολύ στο ράφι μου τιμής ένεκεν. Ελπίζω να βγει κάποια απλή απλή έκδοση σε μία χαμηλή, ανθρώπινη τιμή.

        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • Παιδιά ισχύει ή είναι φήμες; Αν είναι αλήθεια μαζέυω και εγώ λεφτά για την crystal edition.


          Tidy!

          Do not blame me.Blame yourself or God.
          In Matsuno we trust.

          Comment


          • Carpe diem

            Comment


            • Πολύ ενδιαφέρον το βιντεακι αλταηρ, το έχω ξαναπει πως το βιτα ούτε νεκρή κονσόλα ούτε αποτυχία είναι, είναι ένα πολύ αξιόλογο μηχάνημα με ικανοποιητική βιβλιοθήκη αξιόλογων τίτλων που θα μπορούσε όμως να είναι κάτι πολύ καλύτερο από αυτό που τελικά κατάφερε.

              Τέλος πάντων, πριν λίγες μέρες δόθηκαν στην δημοσιότητα gameplay videos του Dragon Quest XI. Υπενθυμίζω πως θα κυκλοφορήσει μέσα στο 2017 για PlayStation 4, 3ds και Switch.

              2017年発売予定PlayStation®4、ニンテンドー3DS™ソフト『ドラゴンクエストXI 過ぎ去りし時を求めて』のオープニング映像です。映像内では、プレイヤー自身でもある主人公の旅立ち、仲間たちとの出会いが描かれています。また、冒険の舞台となる広大な世界や、仲間たちと共に凶悪なモンスターに挑む決死の戦いの様...

              2017年発売予定PlayStation®4、ニンテンドー3DS™ソフト『ドラゴンクエストXI 過ぎ去りし時を求めて』の世界を体験できる映像です。PlayStation®4では、ロトゼタシアの広大な大地を愛馬に乗って駆け抜けるフィールドの映像をお届けします。ニンテンドー3DS™では、華やかな街並を3Dグラフィック...

              2017年発売予定PlayStation®4『ドラゴンクエストXI 過ぎ去りし時を求めて』の旅の仲間カミュの紹介映像です。壮大な冒険に欠かせない重要な仲間たち。今回の映像では、主人公の頼れる相棒カミュを紹介しています。今後も、様々な仲間たちを紹介していきますので、続報にご期待ください。===この動画は株式会社スク...


              Tidy!

              Do not blame me.Blame yourself or God.
              In Matsuno we trust.

              Comment


              • Ένα από τα καλύτερα jrpgs ever κυλοφορεί στο 3DS στις 20/1, αν και θα προτιμούσα το Vita( καλύτερο OST, καλύτερα γραφικά πιο κοντά στην αυθεντική έκδοση...) Ωστόσο, δεδομένων των τεχνικών περιορισμών, φαίνεται να έχει γίνει πολύ καλή δουλειά, όπως και στο Dragon Quest VII. Με τούτα και με κείνα όλα τα single player Dragon Quest εκτός των 1,2 και 3 είναι πλέον playable στο 3DS.( τα 4,5,6 και 9 μέσω BC)
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • Οι της monolith, δημιουργοί της αποκλειστικής σειράς για κονσόλες της Nintendo Xenoblade Chronicles, θέλουν να κάνουν port το Xenoblade Chronicles X στο Switch. Προσωπικά θα ψηνόμουνα πολύ, όπως επίσης δεν θα έλεγα όχι σε Metroid Prime και Super Mario Galaxy. Και τα 2.


                  Tidy!

                  Do not blame me.Blame yourself or God.
                  In Matsuno we trust.

                  Comment


                  • Θα κυκλοφορήσει σε λίγο καιρό το remake του Secret of Mana. Οι συλλέκτες ξέρουν τι εστί τούτο.
                    sigpic

                    Comment


                    • Otan h SE einai to mono studio pou kontrarei sta isia thn Blizzard se Cinematics

                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • Originally posted by Ground_zero View Post
                        Otan h SE einai to mono studio pou kontrarei sta isia thn Blizzard se Cinematics


                        Ο.ο


                        Η ανάσταση του GZ.
                        sigpic

                        Comment


                        • Exei panw apo mhna pou eimai edw re....
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Originally posted by Ground_zero View Post
                            Exei panw apo mhna pou eimai edw re....

                            Ρε φίλε, είχες χαθεί από προσώπου γης πόσα χρόνια. Έχω να μπω πάνω από μήνες εδώ, οπότε μπήκα να δω τι καλό έχει, και ξαφνικά εσύ.
                            sigpic

                            Comment


                            • Oxi re ti xathika, sto forum den empaina, opoios me hthele me evriske sto fb eimai synexeia.
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Originally posted by Ground_zero View Post
                                Oxi re ti xathika, sto forum den empaina, opoios me hthele me evriske sto fb eimai synexeia.

                                Α κατάλαβα. Εγώ δεν πρόκειται να σε βρω, γιατί έχω κόψει το FB εδώ και χρόνια.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X