Announcement

Collapse
No announcement yet.

Role Players Realm

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Soma Bringer
    art, screens
    http://www.flickr.com/photos/25792657@N00/...57603671201575/
    scan
    http://i11.tinypic.com/85p9pn9.jpg




    Rumored Kingdom Hearts details

    # Roxas' gameplay in single player mode has been changed slightly to give him a more Kingdom Hearts feel.
    # Items obtained in Single Player Mode can be used in Multiplayer Mode.
    # The new gauge LP Mode has not been fully revealed, but is hinted to be used for powerful techniques.
    # Players may also participate in "Holograph Missions," which are not part of the main storyline, but are representative of how Organization members trained. It's uncertain if these are simply training missions or not.
    # Dodge roll feels more like Kingdom Hearts now.
    # Some returning enemies from Kingdom Hearts will be back; however they have been revamped and there are a few other surprises in the game.
    # This game is shooting for similarity to the original Kingdom Hearts, but with a darker edge.
    # It seems extra effort is being put into the cutscenes, character personalities, and conversations.
    # The actions and defenses of each Organization member are new, and attacks can be chained together.[/b]
    http://www.dsfanboy.com/2008/01/08/a-move-...hearts-details/




    Tales of Symphonia: Knights of Ratatosk
    screens, art
    http://64.233.179.104/translate_c?hl=en&u=...l%3Den%26sa%3DG
    info
    - enhanced version of the Flex Range Linear Motion Battle system
    - eight elements (earth, water, fire, wind, ice, lightning, light and darkness)
    - locations in the game have certain relationships with specific elements
    - Control: motion control can be used for special techniques during battles
    - defeated monsters can join your party, depending on character. Character status changes during battle.
    - New character: 20-year Richter Abend (storyline spoiler details here http://www.rpgfan.com/news/2008/1004.html )
    - Due out in Spring[/b]

    βλεπε και ποστ #10 για ΤοS,KH





    Dungeon Explorer DS
    screens, info
    http://gonintendo.com/?p=32840#more-32840



    Maple Story DS on target for 2008
    http://www.siliconera.com/2008/01/04/maple...arget-for-2008/


    Professor Layton - NA screens
    http://media.ds.ign.com/media/859/859513/imgs_1.html



    Famitsu unveils Monolithsoft's Infinite Frontier Super Robot Wars OG Saga
    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=225999
    κλικ στις εικόνες για μεγέθυνση

    - Banpresto x Monolithsoft
    - Terada from Banpresto (Mr SRW) is supervising
    - Koji Ishitani is producing for Monolithsoft, he produced Namco x Capcom too
    - Director is Soichiro Morizumi, the guy behind older SRW games and Namco x Capcom
    - RPG spinoff on DS, not strategy
    - Random Encounters
    - "Action" based battle system with 4 character parties
    - Hit a button over and over based on timing to score multiple attacks and combos
    - Spring 2008
    - Only on DS[/b]
    NDS themes

    Comment


    • #62
      Aν δεν κανω λαθος το PS2 PAL Edition δεν μπορει να παιξει Αμερικανικα games, δλδ δεν ειναι region free. Οποτε αγοραζεις adaptor/
      " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

      Authenticity sir, authenticity. "

      Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



      Comment


      • #63
        Έτσι όπως τα λέει ο Scatman είναι...

        Δεν μπορείς να παίξεις αμερικάνικα games στο ps2 σου.Η καλύτερη λύση είναι να βάλεις τσιπάκι πάντως...Ο evans έψαχνε καιρό λύσεις ask him, αν και αυτός σε τσιπάκι κατέληξε


        Comment


        • #64
          τι adaptor?
          από που τον αγοράζω
          το θέμα είναι ότι από τσιπακι κατέληξα στο αυθεντικό γιατί μου κολλάει σε ένα συγκεκριμένο σημείο
          και σε παραπάνω θέμα άκουσα από τον Scatman ότι θα παίζει ρολόι το αυθεντικό η κοπιά μου δουλεύει κανονικά αλλά μου κολάι σε εκείνο το μέρος δεν μπορώ να το παίξω ούτε στο PS3 ούτε στο PS2?
          I LOVE HIP HOP IT'S MY LIFE YO!!

          SEGA SATURN

          Comment


          • #65
            <div class='quotetop'>QUOTE("BWAF")</div>
            Professor Layton - NA screens
            http://media.ds.ign.com/media/859/859513/imgs_1.html [/b]
            Μου φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον...Η level 5 είναι μία εταιρία που έχει μέλλον στον χώρο και ωραίες ιδέες.Γενικά την πάω πολύ.Ας ελπίζουμε πως ο πρώτος της τίτλος για DS να γίνει ένα ακόμα διαμαντάκι στα πολλά του συστήματος


            Comment


            • #66
              Καταρχας να ξεκαθαρισουμε τη θεση μας γιατι δε μαρεσει ετσι οπως τα θετεις.

              1.) Δεν εχω κανενα λογο για τα διλημματα της τσεπης σου. Εσυ εισαι υπευθυνος γιαυτα.

              2.) Ειπες :
              το παρήγγειλα παντός από e-bay και θα έρθει σύντομα λες και αυτό να έχει πρόβλημα?[/b]
              κι αμεσως μετα απαντησα :
              Rodifire, δε χρειαζεσαι περισσοτερες εξηγησεις . Το Original CD λογικα θα σου δουλευει σα ρολοι tongue.gif
              Yπαρχει Ps2 emu -> http://www.pcsx2.net/ Εκει θα βρεις τα παντα που θες μεχρι και συμβατοτητα..αλλα ας μην κανουμε emu κουβεντα εδω, θα ξεφυγουμε[/b]
              Αρα δεν κατευθυνα κανεναν να κανει κατι. Ειχες κανει ηδη την παραγγελια και κατοπιν σου ειπα οτι εκανες το σωστο.

              3.) Πως ειναι δυνατον να μην εχεις τσιπακι, οταν μας λες οτι το παιζεις σε κοπια?

              4.) Δεν το εκανες να δουλεψει. Πως ξερεις οτι δε λειτουργει?
              Και σε ακραια περιπτωση που δε δουλεψει επειδη εχει προβλημα το DVD ή Ps2, ποιος φταιει?

              5.) Adaptor ειναι καλωδιο που αγοραζεις απο μαγαζι για να παιζεις εισαγωμενα games.

              6.) Και μια extra συμβουλη. Αγοραζουμε οταν γνωριζουμε τι εχουμε. Αγορασες απτο εξωτερικο διχως να ξερεις τπτ για συμβατοτητα υλικου? απαραδεκτο.

              Κανονικα δεν επρεπε να σου απαντησω για τις αιχμες σου σε εμενα, λες και φταιω εγω, αλλα απτην αλλη καταλαβαινω την αγανακτηση
              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

              Authenticity sir, authenticity. "

              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



              Comment


              • #67
                To αγγλικό dub είναι καλύτερο απο το ιαπωνικό original, σε μεταφέρει πραγματικά στην Γαλλία του Εκατονταετούς πολέμου.
                Χαίρομαι που στο forum το εχουν πάιξει αρκετοί γιατι στην Αμερική πρέπει να πήγε άπατο.[/b]
                x2.

                Πολύ καλή μεταφορά στα αγγλικά.Eπίσης σπεύσατε οι ενδιαφερόμενοι γιατί αρχίζει να εξαντλείται σιγά σιγά.

                Το Dark Chronicle το έχω παίξει ένα 40ωρο και το παράτησα...Random generated dungeons,κουραστικό battle system,ψάξε βρες τον Α ή Β και πείσε τον να ανέβει στο τρένο,η υλοποίηση των εφευρέσεων αν και θετική ήθελε λίγη δουλίτσα.Είχε σίγουρα πολύ καλά στοιχεία αλλά μπορούσε να είναι πολύ καλύτερο.Επόμενο βήμα-και συμφωνώ με τον Evans "στο μυαλό μου είσαι"-&#39;είναι το rogue.Παρομοια μάχη και συνήθειες μεταφέρθηκαν αλλά ντυμένες πιο ομαλά και προσιτά(όπως το λιγότερο σπαστικό lvling των όπλων και το synthesize)

                Ωστόσο το Chronicle αν και ψιλοκλισέ με κέρδισε με την αισθητική του και την όμορφη μουσικη του.Ίσως υπερτιμημένο από κάποια reviews,αλλά,όπως έχω ξαναγράψει χαίρομαι που η lvl 5 προχωρά σταθερά και δείχνει εξέλιξη από game σε game. ;)

                Αναμένω το White Knight Story με ιδιαίτερο ενδιαφέρον.Ελπίζω να αποφύγουν τα προβλήματα στο battle system του rogue galaxy και να προσφέρουν κάτι ακόμη καλύτερο.
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • #68
                  έχουν γίνει κάποιες παρεξηγήσεις και μάλλον φταίει ο τρόπος που θα τα είπα άλλο θα ήθελα να πω και άλλο θα έκανα να εννοηθεί, εννοείται ότι δεν έχεις εύθηνη και κανένας σας για τις επιλογές που κάνω ακόμα και αν αυτό θα ήταν μετά από μια συμβουλή κάποιου, δεν ήθελα να σε κατηγορήσω αν έτσι φάνηκε απλά ήθελα να πω πως για να είχες πει έτσι ίσος θα είχες κάποιο τρόπο στο μυαλό σου δεν εννοούσα ότι εσύ φταις που δεν μου παίζει στο κάτω κάτω 25 εύρω έκανε δεν θα τσακωνόμουν για τόσα λεφτά και ούτε θα γινόμουν άνθρωπος αν τα κρατούσα ελπίζω τώρα να κατάλαβες ότι δεν είχα σκοπό να κάνω κάποια επίθεση σε κάποιον η σε εσένα

                  δεν ξέρω που είπα ότι δεν έχω τσιπακι αλλά δεν πειράζει θα πω εδώ ότι το έχω τσιπαρισμενο το μηχάνημα και παίζω κόπια

                  το ξέρω ότι δεν είχα ιδέα από την αγορά άλλωστε είναι η πρώτη μου αγορά και είδα το ποσό που είναι μικρό και υπόθεσα μόνος μου (χωρείς να με νοιάζει να το πολύ ψάξω) ότι αφού παίζει η κοπιά θα παίζει και αυτό δεν θα το έλεγα απαράδεκτο γιατί δεν έχασα και τα πολλά λεφτά απλά είπα να δοκιμάσω με αυτό το πολύ αγαπημένου μου παιχνίδι και αυτή την λύση μήπως και καταφέρω τίποτα και είχα στο μυαλό μου πολλά όχι μόνο ότι μπορεί να μην έπαιζε ίσος να μην μου το έστελνε το σωστό η ελαττωματικό η πολλά μπορούσαν να συμβούν εφόσον δεν ήμουν παρόν

                  σε εσένα γιατί να σου κάνω επίθεση εσύ μου το πούλησες η εσύ μπήκες εγγυητής? τίποτα από τα 2 δεν έγινε απλά το είπα έτσι μήπως ξέρεις κάτι για να το είπες

                  τέλος πάντων ελπίζω να λύθηκε η παρεξήγηση και αυτή την φορά να το έθεσα σωστά (και καλά έκανες και απάντησες από το να το κρατούσες μέσα σου και να με είχες στο μάτι μετά)

                  πως μπορώ να τον ζητήσω τον Adaptor (επειδή είμαι άσχετος σε αυτά)και έχεις κάποια μαγαζιά να μου πρωτινής?
                  I LOVE HIP HOP IT&#39;S MY LIFE YO&#33;&#33;

                  SEGA SATURN

                  Comment


                  • #69
                    Δεν υπαρχει θεμα, εννοειται. Γιατι να σε βαλω στο ματι ρε, ο Μαγκαιβερ ειμαι ?

                    Απλα αυτο εδω :

                    σε παραπάνω θέμα άκουσα από τον Scatman ότι θα παίζει ρολόι το αυθεντικό η κοπιά μου δουλεύει κανονικά αλλά μου κολάι σε εκείνο το μέρος δεν μπορώ να το παίξω ούτε στο PS3 ούτε στο PS2?

                    δε μου εκατσε καλα στο ματι κ λανθασμενα θεωρησα οτι μου αφηνεις υπαινιγμους. Sorry
                    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                    Authenticity sir, authenticity. "

                    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                    Comment


                    • #70
                      x2.

                      Πολύ καλή μεταφορά στα αγγλικά.Eπίσης σπεύσατε οι ενδιαφερόμενοι γιατί αρχίζει να εξαντλείται σιγά σιγά.

                      Το Dark Chronicle το έχω παίξει ένα 40ωρο και το παράτησα...Random generated dungeons,κουραστικό battle system,ψάξε βρες τον Α ή Β και πείσε τον να ανέβει στο τρένο,η υλοποίηση των εφευρέσεων αν και θετική ήθελε λίγη δουλίτσα.Είχε σίγουρα πολύ καλά στοιχεία αλλά μπορούσε να είναι πολύ καλύτερο.Επόμενο βήμα-και συμφωνώ με τον Evans "στο μυαλό μου είσαι"-&#39;είναι το rogue.Παρομοια μάχη και συνήθειες μεταφέρθηκαν αλλά ντυμένες πιο ομαλά και προσιτά(όπως το λιγότερο σπαστικό lvling των όπλων και το synthesize)

                      Ωστόσο το Chronicle αν και ψιλοκλισέ με κέρδισε με την αισθητική του και την όμορφη μουσικη του.Ίσως υπερτιμημένο από κάποια reviews,αλλά,όπως έχω ξαναγράψει χαίρομαι που η lvl 5 προχωρά σταθερά και δείχνει εξέλιξη από game σε game. ;)

                      Αναμένω το White Knight Story με ιδιαίτερο ενδιαφέρον.Ελπίζω να αποφύγουν τα προβλήματα στο battle system του rogue galaxy και να προσφέρουν κάτι ακόμη καλύτερο.
                      [/b]
                      Πιστεύω ότι όταν ασχοληθείς αρκετά με το Rogue θα καταλήξεις στα ίδια συμπεράσματα με μένα. Μπορεί να μη προχώρησα πολύ το σενάριο του, αλλά αυτές τις 40κάτι ώρες που το έπαιζα έλιωνα σε μάχες και όταν λέω έλιωνα το εννοώ (φαντάσου ότι δεν είμαι ούτε καν στο 1/3 του παιχνιδιού και έφτασα στην 15η θέση στην κλίμακα με τους top hunters - από τους 100 -, έκανα κάποια achievements, όπως synthesize πάνω από 100 όπλα, σκότωσα σχεδόν όλους τους εχθρούς που μου έλεγε το παιχνίδι να σκοτώσω, ήμουν απόλυτα imba, αφού ήμουν δεν ξέρω και εγώ πόσο level, τα όπλα που έφτιαξα ήταν τουλάχιστον δέκα φορές καλύτερα από αυτά που πουλούσαν τα μαγαζιά). Το DC μου φάνηκε ότι είχε πολύ πιο ενδιαφέρον σύστημα ανάπτυξης όπλων, δεν ξέρω. Στο Rogue είναι αρκετά πιο ρηχό από ότι φαίνεται, αν και παραμένει ιδιαίτερα διασκεδαστικό και απολαυστικό.

                      Όπως και να έχει, τα έγραψα και άλλες φορές, το μεγάλο - του παιχνιδιού είναι η προσπάθεια του να αντιγράψει όλα τα καλά στοιχεία των FFXII, DQVIII και DC. Σε μεγάλο βαθμό τα καταφέρνει, αλλά το απαράδεκτα άθλιο σενάριο, το χαζό dungeon design και το πολύ ρηχό σύστημα κάπου χαλάνε την όλη εμπειρία. IMHO ήθελε ακόμα πολύ δουλειά και ελπίζω οι ιδέες να μεταφερθούν στα επόμενα παιχνίδια της εταιρίας, καλύτερα υλοποιημένες και με περισσότερο βάθος.

                      Comment


                      • #71
                        Συμφωνώ σε αυτό αν και είμαι νωρίς στις 4-5 ώρες στo jungle planet.Η πρ΄βτη πόλη ήταν οκ και αρκούντως "ζωντανή" για ps2 game.Το dungeon crawling είναι σπαστικό όντως.Πήγαινε σφάζοντας τα πάντα μέχρι το Α σημείο του χάρτη για να δεις πως δεν περνάς.Πήγαινε πάλι πίσω για να βρεις τον χαρακτήρα που χρειάζεται να σου δώσει το αντικείμενο κτλ κτλ κτλ.Επαναλαμβάνονται και αρκετά τα τοπία corridor like(για το jungle planet ομιλώ)και κάπου κουράζει.
                        Ωστόσο σιχάθηκα το lvl up στο Dark Chronicle γιατί ήταν περισσότερο χρονοβόρο imo και ήταν πολύ βαρετό με έναν εκ των 2 χαρακτήρων να σφάζεις εχθρούς και εχθρούς κτλ κτλ για να ανεβάσεις lvl τα όπλα...Φετίχ που έχουν και αυτοί στη Level 5 με το weapon leveling Btw γιατί ρε γμτ έκαναν πάλι δύσκολα τα mimic chests?Έλεος
                        Καλό είναι ωστόσο απλά πιστεύω έχει δείξει ό,τι άσους είχε από άποψη gameplay αρκετά νωρίς-δεν περιμένω και καμμιά έκπληξη.Σεναριακά ναι space opera κλοπιραιτ Star Wars,αλλά δεν περίμενα και τέλειο σενάριο.Απλά περίμενα πιο ενδιαφέρον battle system.Ωστόσο με την πρώτη ευκαιρία θα το συνεχίσω και όσο αντέξω...
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • #72
                          Δεν υπαρχει θεμα, εννοειται. Γιατι να σε βαλω στο ματι ρε, ο Μαγκαιβερ ειμαι ?

                          Απλα αυτο εδω :

                          σε παραπάνω θέμα άκουσα από τον Scatman ότι θα παίζει ρολόι το αυθεντικό η κοπιά μου δουλεύει κανονικά αλλά μου κολάι σε εκείνο το μέρος δεν μπορώ να το παίξω ούτε στο PS3 ούτε στο PS2?

                          δε μου εκατσε καλα στο ματι κ λανθασμενα θεωρησα οτι μου αφηνεις υπαινιγμους. Sorry
                          [/b]
                          ευτυχώς την δεύτερη φορά το έθεσα σωστά και λύθηκε η παρεξήγηση

                          δεν υπάρχει κανένας τρόπος να το παίξω στην χειρότερη και με adaptor(λέω στην χειρότερη γιατί σίγουρα Καλαμπάκα που μένω η Τρίκαλα δεν θα βρω)με action reaplay που έχω μια κοπιά η κάποιο άλλον τρόπο? δεν μπορείς να φανταστής απογοήτευση με περίμενε ο άδετος μου να ξυπνήσω(σηκώθηκε και αυτός νωρίς αλλά και εγώ κοιμήθηκα αργά γύρισα αργά και μετά έπαιζα μέχρι στις 6 silent hill ώσπου το τερμάτισα στο psp)και το ανοίγουμε και πουθενά δεν παίζει καμία πατέντα με αλλαγή πρώτα κοπιά και μετά original κάτι θα υπάρχει είναι η τελευταία μου έλπισα γιαυτό το παιχνίδι να το τερματίσω
                          HELPPP&#33;&#33;&#33;
                          I LOVE HIP HOP IT&#39;S MY LIFE YO&#33;&#33;

                          SEGA SATURN

                          Comment


                          • #73
                            Συμφωνώ σε αυτό αν και είμαι νωρίς στις 4-5 ώρες στo jungle planet.Η πρ΄βτη πόλη ήταν οκ και αρκούντως "ζωντανή" για ps2 game.Το dungeon crawling είναι σπαστικό όντως.Πήγαινε σφάζοντας τα πάντα μέχρι το Α σημείο του χάρτη για να δεις πως δεν περνάς.Πήγαινε πάλι πίσω για να βρεις τον χαρακτήρα που χρειάζεται να σου δώσει το αντικείμενο κτλ κτλ κτλ.Επαναλαμβάνονται και αρκετά τα τοπία corridor like(για το jungle planet ομιλώ)και κάπου κουράζει.
                            Ωστόσο σιχάθηκα το lvl up στο Dark Chronicle γιατί ήταν περισσότερο χρονοβόρο imo και ήταν πολύ βαρετό με έναν εκ των 2 χαρακτήρων να σφάζεις εχθρούς και εχθρούς κτλ κτλ για να ανεβάσεις lvl τα όπλα...Φετίχ που έχουν και αυτοί στη Level 5 με το weapon leveling Btw γιατί ρε γμτ έκαναν πάλι δύσκολα τα mimic chests?Έλεος
                            Καλό είναι ωστόσο απλά πιστεύω έχει δείξει ό,τι άσους είχε από άποψη gameplay αρκετά νωρίς-δεν περιμένω και καμμιά έκπληξη.Σεναριακά ναι space opera κλοπιραιτ Star Wars,αλλά δεν περίμενα και τέλειο σενάριο.Απλά περίμενα πιο ενδιαφέρον battle system.Ωστόσο με την πρώτη ευκαιρία θα το συνεχίσω και όσο αντέξω...
                            [/b]
                            Jungle Planet, ναι, από την αρχή κι όλας θα μυριστείς πόσο εκνευριστικά κλισέ είναι το σενάριο και πόσο uber lame σκηνοθεσία έχει το παιχνίδι . Για μένα Rogue Galaxy=customisation only, σενάριο, σκηνοθεσία, battle system, όλα αυτά μου φάνηκαν μετριότατα έως πολύ άσχημα. W/e . Αποφάσισα να το πάρω και εγώ από το play 23 και αν το συνεχίσω ποτέ, θα κατεβάσω κανά ntsc iso του παιχνιδιού.

                            Comment


                            • #74
                              Εγώ λογικά είμαι ο τρελός του χωριού.Αγόρασα μεν το 360 για τη νέα εμπειρία και για να μπω στο μάτι του Κουταράγκι,αλλά από την άλλη είχα παρασυρθεί από enchanted arms(μόλις έχασα την αξιοπρέπειά μου...)[/b]
                              Ελα ελα&#33;Κακιες.Μια χαρα τιτλος ειναι&#33; <_<
                              <div align="center">

                              "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                              Comment


                              • #75
                                Μίλησα με βάση το τι πιστεύουν οι πολλοί.Εμένα όσο έχω παίξει μου άρεσε και το θεωρώ υποτιμημένο.Απλά θα ήθελα σε σημεία να μην είναι τόσο άδειο.Μπορούσαν ας πούμε να είναι ορατοί οι εχθροί.
                                Το random generated στο συγκεκριμένο game χαλάει κάπου την όλη αίσθηση imo μιας και τα τοπία και οι πολεις-αν και φωνάζουν FF-είναι πολύ όμορφα.Bρίσκεσαι σε σημεία να προχωράς σε άδειους διαδρόμους και να περιμένεις την επόμενη μάχη.Επίσης πολύ εύκολο στο πρώτο 5ωρο που έχω παίξει.Γεμίζει και η ενέργεια μετά από κάθε μάχη Αλλά έχει ενδιαφέρον grid based σύστημα.Και τα golems-megaten like-είναι έξυπνη προσθήκη.
                                Θα ασχοληθώ εκτενέστερα σίγουρα.
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X