Announcement

Collapse
No announcement yet.

Για συμπληρώματα και υγιεινή διατροφή (πάλι)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Την γνωρίζω αλλά είναι ακριβή ρε φίλε.

    Comment


    • #17
      sOLiD SNAKE είσαι το μονο άτομο που ξέρω που του αρέσει η πρωτεΐνη με γεύση σοκολάτα. Μετά από λίγες φορες γίνετε αηδία, δεν μπορείς να την συνηθίσεις. Εγώ και όλοι όσοι ξέρω έτσι είμαστε. Μονο η σοκολάτα της American Whey που πήρε και βραβείο Best Tasting Protein είναι ok (Double Dutch Chocolate).

      Εγώ περνώ Dymatize Natural σε γεύση Vanilla πλέον. Να μειωθούν όσο περισσότερο οι μαλ*κίες που έχει μέσα μια πρωτεΐνη. Ήθελα να δοκιμάσω την Natural της ON αλλα για κάποιο λόγο δεν υπάρχει Ευρώπη πουθενά. Πλέον όμως κάνω αποχη από πρωτεΐνη μέχρι τέλος του Γενάρη.

      Γενικά δεν μπορώ να πω ότι έχω προσέξει, τουλάχιστον αισθητή, διαφορα όταν πίνω πρωτεΐνη απότι όταν δεν πίνω.

      Comment


      • #18
        Δεν πολύαπασχολεί το θέμα γεύση, πιο πολύ με ενδιαφέρει η διαλυτότητα και από γεύση απλά να πίνεται, να μην είναι αηδία δηλαδή . Από εκεί και πέρα είναι και θέμα γούστου. Για το άλλο που λες για την πρωτεΐνη, δεν κάνει θαύματα απλά είναι ότι πιο βασικό.

        Comment


        • #19
          Εγω πηρα gold με γευση vanilla γιατι δεν ειχε καμια αλλη και πραγματικα δεν πινεται με τιποτα με νερο(με γαλα παλευεται καπως...) Fail αγορα επρεπε να περιμενω..

          Comment


          • #20
            Να ρωτήσω κάτι και γω ο αδαής; Ποιος ο λόγος να χρησιμοποιείτε έτοιμες σκόνες πρωτεΐνης όταν μπορείτε να φάτε ασπράδια αυγών; Πέρα από το προφανές ότι η έξτρα πρωτεΐνη χρειάζεται μόνο αν χτίζετε τρελά μεγέθη μυών και η πρωτεΐνη που παίρνετε από κανονική διατροφή είναι πολύ περιορισμένη...
            Και το big choco είναι κρουασάν;
            Originally posted by Squall Leonhart
            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
            Originally posted by 丹野
            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
            Originally posted by Ryu_gr
            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

            Comment


            • #21
              MRP ( meal replacement ) και κυριως για PWO shake ( post workout )

              απλα βολεβει.

              περισσοτερα εδω -> http://www.abcbodybuilding.com/laywindownon.pdf

              και ναι το big choco ειναι κρουασαν, 1.5 ευρω στο περιπτερο :p

              Comment


              • #22
                Big Choco, 230-250gr, 1.5e
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • #23
                  Πολλά ντόπερμαν μαζεύτηκαν.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #24
                    Και η μερεντα/nucrema/nutella ορο γαλακτος εχει στα συστατικα, αρα ειναι και αυτη ντοπα

                    Comment


                    • #25
                      Η πρωτεΐνη από το φαΐ δεν είναι αρκετή για κάποιον που γυμνάζεται σταθερά με κάποιους στόχους. Επίσης μόλις τελειώσεις την γυμναστική, πίνεις το shake πρωτεΐνης για να θρέψης τους μύες σου όσο είναι ακόμα "ζεστοί". Να τραφούν όσο πιο γρήγορα γίνετε, να πιάσει τόπο καλύτερα η δουλειά που έκανες, τους ξεκουράζουν και καλύτερα, και βοηθούν στην ανάπτυξη. Αν βάλεις και λίγο υδατάνθρακα μέσα (όπως γλυκόζη σε σκόνη) ακόμη καλύτερα. Με νερό, χωρίς οτιδήποτε άλλο για να απορροφηθεί γρήγορα. Με φαΐ θα αργήσει. Επίσης είναι και καλο συμπλήρωμα, ειδικά αν κάποιος τρώει μέχρι και 8 φορες την ημερα.

                      Altair κόψε τις κρέπες, ξανάρχισε το κολύμπι, κανε και κάνα personal εκεί που είναι φτηνά, να γίνεις και εσύ.

                      Comment


                      • #26
                        1 κρέπα με λευκή σοκολάτα,σοκολάτα,μπανάνα,μπισκότο.
                        1 ατομική πίτσα.
                        1 ντόνατ σοκολάτα.

                        Κολύμπι μέσα στην Αθήνα;Που;
                        Carpe diem

                        Comment


                        • #27
                          1 Lacta κλασσικη, 1 Lacta Oreo, 1 Fanta πορτοκαλί - 4€
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • #28
                            Ρε Altair, σοβαρά τώρα, αυτά τρως κάθε μέρα ή απλά τρολάρεις

                            Comment


                            • #29
                              1/6 κούπας οινόμελου και ένα special βρώμικο με πατάτες απο Ιμαλάια. 5€

                              Comment


                              • #30
                                Αυτά τρώω ρε φίλε,αλλά πρέπει να κόψω τις μαλακίες γιατί οκ,ένα μήνα τώρα δεν έχω πάρει βάρος,αντίθετα έχασα ένα κιλό αλλά άμα συνεχίσω έτσι δε με βλέπω καλά.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X