Announcement

Collapse
No announcement yet.

Far Cry 3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by i Have no Equal View Post
    Ειμαι κοντα στο τελος και μπορω να πω οτι καιρο εχω να κολλήσω και να ευχαριστηθώ τοσο πολυ παιχνιδι.. Πρεπει να ειναι απο τα καλυτερα single player campaigns που εχω παιξει ever. Αυτο και το Crysis 1 εχω στοχο με την επομενη GPU να τα παιζω max σε 2560x1600 που θα παει καποια στιγμη θα γινει..
    σιγά χαλάρωσε λιγο

    evans νομιζω έχει oθόνη που υποστηρίζει την παραπάνω ανάλυση.
    Star Citizen videos Star Citizen gallery

    Comment


    • #17
      Τι οθόνη έχεις ρε τρελέ;

      Comment


      • #18
        Dell U3011 εχω εδω και 1.5 χρονο περιπου την ειχα παρει κοντα στο χιλιαρικο για αλλη χρηση εκτος games.. Ειναι καταπληκτικο monitor για ΟΛΑ τα αλλα εκτος gaming, γιατι απλα θελει πολυ ισχυρη GPU. Τα περισσοτερα τα παιζω 1920x1200 και εχω το γνωστο blur δυστυχως αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να παω πισω σε 1920 αναλυσεις ποτε..

        Μια 7950 λεω στα 300ε κοντα να με βγαζει για max αναλυση στα περισσοτερα games η ισως περιμενω για κατι καλυτερο.. 700ε δε δινω με τιποτα max 300 για GPU και πολλα ειναι..

        Comment


        • #19
          Originally posted by i Have no Equal View Post
          Τα περισσοτερα τα παιζω 1920x1200 και εχω το γνωστο blur δυστυχως αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να παω πισω σε 1920 αναλυσεις ποτε..

          Μια 7950 λεω στα 300ε κοντα να με βγαζει για max αναλυση στα περισσοτερα games η ισως περιμενω για κατι καλυτερο.. 700ε δε δινω με τιποτα max 300 για GPU και πολλα ειναι..
          ε ναι εχεις θολούρα γιατί δεν παίζεις στην φυσική ανάλυση, οπότε είναι πάντα προτιμότερο να ριχνουμε λιγο τα γραφικά και όχι βέβαια την ανάλυση.

          Για την κάρτα μια HD 7950 (απο 280 ευρώ ξεκινάει) με 3 GB VRAM είναι κτήνος με υπεραρκετή μνήμη για μεγάλες αναλύσεις. Και εγώ αυτή σκεφτομαι να αγοράσω ή την GTX 660ti 2 GB VRAM. Αλλά η HD 7950 μου φαινεται να εχει μεγαλύτερη αντοχή στο μέλλον.

          και γω το πολύ 300 ευρώ δινω για GPU και CPU, με 300 ευρώ παίρνεις ανώτερης κατηγορίας εξαρτήματα δηλαδή ανω της μεσαίας κατηγορίας.
          Star Citizen videos Star Citizen gallery

          Comment


          • #20
            Originally posted by i Have no Equal View Post
            Dell U3011 εχω εδω και 1.5 χρονο περιπου την ειχα παρει κοντα στο χιλιαρικο για αλλη χρηση εκτος games.. Ειναι καταπληκτικο monitor για ΟΛΑ τα αλλα εκτος gaming, γιατι απλα θελει πολυ ισχυρη GPU. Τα περισσοτερα τα παιζω 1920x1200 και εχω το γνωστο blur δυστυχως αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να παω πισω σε 1920 αναλυσεις ποτε..

            Μια 7950 λεω στα 300ε κοντα να με βγαζει για max αναλυση στα περισσοτερα games η ισως περιμενω για κατι καλυτερο.. 700ε δε δινω με τιποτα max 300 για GPU και πολλα ειναι..
            Αυτήν ήθελα να αγοράσω κι εγώ φέτος (σε αρκετά καλύτερη τιμή), κυρίως για non-gaming λόγους (σπαταλάω άπειρες ώρες μπροστά στον υπολογιστή για text-editing), αλλά τελεικά πήγα στο SA700 της Samsung, που νομίζω είναι ένα από τα καλύτερα 23άρια monitors. Κάποια στιγμή θέλω να πάω σε κάτι σαν το δικό σου, αλλά θα αργήσει αυτή η στιγμή. Πρώτα σταθερό εισόδημα και μετά. Όταν έκανα τα σχέδια της αναβάθμισης θεωρούσα δεδομένο ότι θα καθόταν οι υποτροφίες που είχα στο μυαλό μου. Αν τα αγόραζα όλα αυτά που ήθελα τότε, τώρα απλά θα ήμουν χρεωμένος .

            Comment


            • #21
              Και εγω εκανα μεγαλη υπερβαση στο budget για αυτη αλλα μετα απο κοντα 2 χρονια μπορω να σου πω οτι ηταν 1000% worth it.. Για οποιαδηποτε δουλεια ειναι καταπληκτικη, ειδικα για excel/spss/photo editing(εχει παρα πολυ καλη χρωματικη παλετα) και γενικα οτι θελει αρκετο real estate. Εγω που κανω και τρελο multitasking ειναι οτι πρεπει.

              Αν πας απλα δεν γυρνας πισω.. Σε gaming σε πρηζει ομως η ατιμη θελει beast GPU.

              Και εγω ΒΒ θεωρω οτι για εμενα η 7950 ειναι καλυτερη λογο 3gb ram αλλα ειμαι nvidia fan περισσοτερο, επισης στο far cry 3 βλεπω αρκετους να εχουν χαμηλα frames με 7950 ισως οι drivers φταινε δεν ξερω αλλα δεν ειμαι 100% σιγουρος..

              Comment


              • #22
                Σε καταλαβαίνω απόλυτα, σκεφτόμουν τα ίδια πράγματα όταν ήταν να κάνω την αγορά, αλλά ok σε εκείνη τη φάση ήταν απλά υπερβολή. Αν δω ότι σε ένα χρόνο από τώρα η οικονομική μου κατάσταση σταθεροποιείται, παίζει να πουλήσω 2x5850+monitor για να πάρω καλύτερη κάρτα + 27άρα. Το gaming θα είναι σίγουρα απόλαυση, αλλά το να έχω 3-4 τεράστια words/spreadsheets/R ανοιχτά και να δουλεύω με άνεση δεν το νικάει τίποτα.

                Comment


                • #23
                  Και κάπως έτσι,ένα,για μένα,ενδιαφέρον θέμα,έγινε εντελώς άχαρο.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #24
                    Τελος το game, μου αρεσε οπως ειπα και πριν παρα πολυ.. Μερικοι λενε οτι ειναι μικρο αλλα εμενα μου φανηκε αρκετα μεγαλο, ισως γιατι εκανα και μερικα side missions παραλληλα..

                    Γενικα 9/10 θα του εβαζα, χανει μια μοναδα γιατι ηθελα και καιρικα φαινομενα στο νησι, καταιγιδες και τετοια..

                    Comment


                    • #25
                      Καταιγίδες έχει. Εκτός αν εννοείς μουσώνες.

                      Comment


                      • #26
                        Που τις ειδες?? παντα λιακαδα εχει σε εμενα..

                        Comment


                        • #27
                          Σοβαρά;

                          Έχω παίξει κανά 10ωρο και μου έχει τύχει πολλές φορές καταιγίδα. Κρατάει λίγο αλλά είναι ωραία.

                          Πες και πόσο τα σπάγανε οι σκηνές που ήσουν κάτω από την επήρεια των παραισθησιογόνων.

                          Comment


                          • #28
                            Μπορεί να καταλάβει διαφορά το μάτι σε 23άρες οθόνες 2560 ανάλυση απο 1920?!

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by ChrisTop View Post
                              Μπορεί να καταλάβει διαφορά το μάτι σε 23άρες οθόνες 2560 ανάλυση απο 1920?!
                              Τι εννοεις?? Απ'οσο ξερω δεν υπαρχουν 23'' με 2560, lcd τουλαχιστον..

                              Comment


                              • #30
                                Οχ, άστο με φάγανε τα συμφραζόμενα. Νόμιζα οτι ήταν 23άρα η οθόνη σου.
                                Πάντως και σε 30 ίντσες η διαφορά είναι αισθητή ή όχι;

                                Comment

                                Working...
                                X