Announcement

Collapse
No announcement yet.

Goldeneye: Source

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Goldeneye: Source

    Πρόσφατα κυκλοφόρησε η 4.2 έκδοση του Goldeneye Source. Πρακτικά αυτή η έκδοση το κάνει πλήρως playable.
    Intro:



    Πλέον στο παιχνίδι υπάρχουν όλα τα maps του παλιού + νέα (από το single player του παλιού) αλλά και remakes που συνδυάζουν τη γεωμετρία των maps του original, με την σκηνοθεσία της ταινίας (και μάλιστα χρησιμοποιούν και remake της μουσικής της ταινίας για αυτές τις πίστες)!!! Για παράδειγμα:



    όπως βλέπετε έχουν χρησιμοποιήσει ακριβώς την αρχιτεκτονική της facility του παιχνιδιού του '97, αλλά τα textures είναι αντίγραφα από την ταινία + ότι έχουν βάλει δωμάτια από τα σκηνικά της ταινίας (δείτε στο 2:24 http://www.youtube.com/watch?v=69NlFxjn-m4 και απο εδω στο 2:54 http://www.youtube.com/watch?v=eRJaxNoPcBM :resp::resp::resp

    Όσον αφορά το gameplay, υπάρχουν όλα τα settings του original (weapon sets, πίστες, τύπος παιχνιδιού) ενώ μερικά τα έχουν εκσυγχρονίσει, συνεχίζοντας να διατηρούν στοιχεία από το παιχνίδι και την ταινία, όπως για παράδειγμα το "capture the flag" πλέον χωρίζει τους παίκτες σε 2 ομάδες, και η Janus ομάδα κυνηγάει το goldeneye key να το μεταφέρει στη βάση της, ενώ η ΜΙ6 ομάδα μια βαλίτσα με intelligence:

    I started playing Goldeneye: Source with Link and Empire and decided to record. Very excited now that the new 4.2 update hit, and I'm very satisfied with it ...


    (δυστυχώς πέφτει πολύ τσιρίδα από τους "let's players")

    Τέλος, αν κάποιος είναι forever alone ή τον σκίζουν στο multiplayer online (somari) έχει και bot battles!!!!
    ΥΓ: Από ότι λέγεται, αναμένεται να φτιάξουν και single player οι προγραμματιστές του mod, πάλι με πολλά πρόσθετα από την ταινία!!! Fingers Crossed. Επιπλέον, δε χρειάζεται να αγοράσετε τιποτα για να το παίξετε, θέλει απλά:
    • Steam
    • Source SDK (νομίζω πλέον το δίνει τσάμπα το steam, αλλά και να μη το δίνει μπορείτε να κατεβάσετε το team fortress 2 που το έχει ενσωματωμένο και είναι δωρεάν, άρα με ένα σμπάρο 2 τρυγόνια)
    • Goldeneye Mod...


    Ραμπίδη, Σωτήρη, κυρίως, περιμένω!!!!

    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

  • #2
    Πολυ καλο, θα ασχοληθω σιγουρα.. Το GE ειναι απο τα αγαπημενα μου games ever..

    Comment


    • #3
      Originally posted by i Have no Equal View Post
      Πολυ καλο, θα ασχοληθω σιγουρα.. Το GE ειναι απο τα αγαπημενα μου games ever..
      δωσε στημ ιδ να σε κανω αντ
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • #4
        Νομιζω ειναι iHaveNoEqual (κολλητα ολα) χωρις να ειμαι σιγουρος.. Μολις παω σπιτι το μεσημερι θα τσεκαρω για σιγουρα..

        Comment


        • #5
          Ok, εμένα supertrunksz, όποιος θέλει προσθέτει!!!
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • #6
            Δεν ξέρω αν θα ασχοληθώ αλλά αν έχουμε λαό γιατί όχι. Σε κάνω αντ

            Comment


            • #7
              Added.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • #8
                Άντε, ο Ραμπίδης το κατέβασε, για να βλέπω και άλλους
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • #9
                  to mod apo pou to katevazoume?

                  Comment


                  • #10
                    [Old release] GoldenEye: Source v4.2 brings fully customizable BOTS, ultra refined polish, enhanced scenario help, and fully rendered loading screens.
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • #11
                      Best game ever το original για μένα.Έχει μείνει το gameplay όπως ηταν το mod αρχικά ή το άλλαξαν και αυτό πιο κοντά στο original?
                      Nintendo I.D.: paixtis
                      3ds friend code: 2664-2347-7128

                      Comment


                      • #12
                        Τα κατεβασα(Team Fortress και GE source) παταω play και nothing happens, το ματιαξε ο Altair..

                        Comment


                        • #13
                          Τι σου βγάζει δηλαδή; Το εγκατέστησες το mod, στο βγάζει στη λίστα των games του steam?
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • #14
                            Το βρηκα τελικα σχεδον αμεσως αλλα ξεχασα να κανω edit το post.. Ηθελε την Source SDK base 2007(Δωρεαν ειναι στο library>Tools). το Team Fortress απο μονο του δεν εφτανε σε εμενα.

                            Τωρα κομπλε..

                            Comment


                            • #15
                              Nαι, για αυτο εγραψα πανω, δεν ηξερα ακριβως αν μπορεις να την κατεβασεις ξεχωριστα την source (μαλλον μπορεις, οποτε δε χρειαζεσαι το TF2, αλλα why not, τσαμπε game), οπότε εμένα απλά με το που το έτρεξα μου έκανε ενα update στην source (κανα 20λεπτο)... με κανεις add mia an de bariesai μηπως καταφερουμε na sthsoyme 1 game?

                              Best game ever το original για μένα.Έχει μείνει το gameplay όπως ηταν το mod αρχικά ή το άλλαξαν και αυτό πιο κοντά στο original?
                              και τα 2... πρακτικα ειναι mouse + wasd, αλλα με στοιχεια (πχ crosshair usage) του κλασσικου
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment

                              Working...
                              X