Announcement

Collapse
No announcement yet.

Goldeneye: Source

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    .. κι εκει που δεν εχει κανονιστει ποτε online συναντηση για pc game μεταξυ αρκετων κιολας μελων, αυτο θα γινει για 1η φορα για ενα Goldeneye mod που παταει στο HL2.
    Only in Gamers Odyssey.
    (Βλεπω να μπαινω κι εγω για το χαβαλε, free frags για οποιον ενδιαφερεται).

    Comment


    • #32
      haterz gonna hate

      A! Ραμπίδη, θα σου πρότεινα να συνδέσεις xbox controller (έχεις ενσύρματο; ) στο pc σου και μεσω αυτού το headset. Το μικρόφωνό σου είναι κοντά με τα ηχεία στο λαπτοπ και ακουγόταν η φασαρία της οθόνης σου παραπάνω από τη φωνή σου...

      Επίσης αν κανονίσουμε συνάντηση, κάποιος να βρει πως κάνουμε σερβερ, απλά με το "create server" που δοκιμάσαμε με τον ΙΗΝΕ μας έβγαζε σφάλμα "server not responding" όταν πηγαίναμε να συνδεθούμε οι clients πάνω του
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • #33
        dedicated server ειχα φτιαξει εγω πριν 2-3 χρονια, δεν ειναι τιποτα αρκει να εχεις ανοιξει τα καταλληλα πορτ στο ρουτερ, ουτε που θυμαμαι ποια ειναι βεβαια

        Θελει cpu και μπολικο upstream παντως, ( @πελαTitus μηπως εχεις vdsl εκει στην ολλανδια ? ) ειδικα αμα μαζευτουμε πανω απο 4-5 ατομα, καλυτερα να μπουμε ολοι μαζι σε κανενα ευρωπαικο server, χαρη θα τους κανουμε τοσο νεκρο που ειναι το mod :p

        btw εγω θυμαμαι οτι εχουν γινει παρομοιες συναντησεις σε UT3 demo - diablo 3 και LoL, μαλλον καποιοι εχουνε επιλεκτικη μνημη

        Comment


        • #34
          Originally posted by crpl_shepherd View Post

          Θελει cpu και μπολικο upstream παντως, ειδικα αμα μαζευτουμε πανω απο 4-5 ατομα, καλυτερα να μπουμε ολοι μαζι σε κανενα ευρωπαικο server, χαρη θα τους κανουμε τοσο νεκρο που ειναι το mod :p
          Ναι, ετσι ειπα 2 φορές, και με το που ειδαν οτι ειμασταν 2 ατομα μεσα πλακωσανε ολοι χαχαχα
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • #35
            Εχω headset της logitech για pc θα χρησιμοποιησω αυτο την αλλη φορα.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #36
              Εγω θα μπω το βραδυ παντως αν με δειτε στειλτε inv..

              Comment


              • #37
                Εκανα schedule event στο group για τις 10 το βραδυ μετα απο δημοκρατικες διαδικασιες, ΙΗΝΕ μην με στησεις

                edit : το αλλαξα σε 11, με bots με βλεπω να παιζω :p

                Comment


                • #38
                  Eγω είμαι μέσα και περιμένω

                  Comment


                  • #39
                    και γω τωρα το κάνω install
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • #40
                      Έβαλα το cd του orange box που έχω..Κάνει install την steam αλλά το steam platform κατεβαίνει με 1% ανά λεπτό...Lame!!!
                      Nintendo I.D.: paixtis
                      3ds friend code: 2664-2347-7128

                      Comment


                      • #41
                        Δεν παίζει να προλάβεις σήμερα έτσι κι αλλιώς. Το steam μία χαρά κατεβάζει εγώ χθες έπιανα και πάνω από 1 μβ/σ το mod όμως που το κατεβάζεις από άσχετο site σερνότανε.

                        Comment


                        • #42
                          Ωχ δηλαδή αν σέρνεται το steam φαντάζομαι για το mod..Δεν υπάρχει κανένας τρόπος για torrent??Αν είναι free download με μια αναποδιά στην ταχύτητα θα με πετάξει και μετά ξανά απ΄την αρχή...
                          Nintendo I.D.: paixtis
                          3ds friend code: 2664-2347-7128

                          Comment


                          • #43
                            Ο καλός ο leecher to mod το κατεβάζει με ταχύτητες 1megabyte / sec ++
                            Και εγώ μέσα... σε ποιον σερβερ θα παμε να κανονισουμε
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • #44
                              Mέσα κι εσύ αλλά βγήκες νωρίς
                              Εντάξει εγώ τελείως noob με fps αλλά έπρεπε να είχα mic να μοιράζω απειλές για ban να δείτε πόσα kills θα έπαιρνα Η πλάκα είναι πως με το που μπήκα πήρα kill από τον corpo

                              Comment


                              • #45
                                Τελικα ο I have no equal (in noobness) βγηκε αδικαιολογητως απων, δεν πειραζει θα του τα ψαλω στην επομενη αναφορα λοχου :p

                                @ paixtis 4 βηματα ειναι

                                1) κατεβαζεις steam client απο το steampowered.com

                                2) κανεις log in (duh!)

                                3) πας libary -> tools και πατας να ξεκινησει η εγκατασταση του source sdk 2007

                                4) κατεβαζεις goldeneye source 4.2.1 απο το link του somari

                                Το καταραμενο orange box cπου κολλαει ? δεν ειναι πυρηνικη φυσικη ημαρτον

                                @ sub_zero δες τα tips που εγραψα στην πρωτη σελιδα και ξαναδοκιμασε, εδω βγαιναμε τετ ατ τετ και εισουνα σαν σταματημενος, ΔΕΝ θελει shift στα κοντινα λεμε !

                                Τραβηξα και demo απο τις 3 πιστες που παιχτηκανε, temple facility και complex, για να δει καποιος το demo πρεπει να κανει extract το zip στον φακελο "gesource" και μετα οταν φορτωσει το παιχνιδι να πατησει στην κονσολα : playdemo go1, αν η κονσολα δεν ανοιγει με το ~ πηγαιντε options > keyboard > advanced > enable developer console.

                                Comment

                                Working...
                                X