Announcement

Collapse
No announcement yet.

Γυναίκες gamers

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    προσωπικα οταν ειπα "βαφομαι και φτιαχνομαι" εννουσα γενικοτερα πως η θυληκοτητα μου ειναι αντιστοιχα ανεπτυγμενη οπως κ μιας κοπελασ που δεν παιζει, σε ολα τα επιπεδα οχι μονο στην εμφανιση, μην παρεξηγηθω..

    Comment


    • #17
      Nai ase mhn parekshgeis ton Aion, nomizei pws zoume sto 1800 akomh me ta xiliades stereotypa.
      Ignorance is a bliss.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • #18
        ετσι κ αλλιως το θεμα ειναι γιατι δν υπαρχουν πολλεσς γυναικες που να ασχολουνται συστηματικα με το γκειμινγκ οχι κατα ποσο θα πρεπει να ασχολουνται η οχι:Ρ

        Comment


        • #19
          Nai o Aion pistevei pws kati tetoio einai adynaton, alla eipame, 1800....
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • #20
            Πάντως εγώ παλιά τα είχα με κοπέλα που χόμπυ της ήταν να κάνει οικοδομικές δουλειές και να ξύνει μούργα από σκούνες, αλλά το βράδυ την έβλεπες με το στριγκάκι και πα΄θαινες έμφραγμα (και εννοείται δεν ήταν "νταλικιέρης" στην συμπεριφορά και κοψιά της).
            Το ίδιο ισχύει γενικότερα για κοπέλες που έχουν κάποιο ή κάποια αντρικά (ή στην ανωτέρα καγκουρική "αντρίκεια") χόμπυ, η κοπέλα καλού φίλου μου είναι μια χαρά γυναικάρα αλλά ώρες ώρες καίγεται στο LoL και ξέρει απ'έξω το στόρυ όλων των ΑC...

            Μάλλον ο Aion ζει σε παράλληλο σύμπαν...
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • #21
              @Tenshiko Αυτό που μου έκανε εντύπωση πιο πολύ,είναι ότι παίζει η μάνα σου video-games,και να τα καταφέρνει κιόλας. Γιατί οι περισσότερες μαμάδες,απλά το πολύ μπορεί να παίξουν για πλάκα κανένα διπλό με το παιδί τους,και φυσικά να χάσουν....πολύ cool μαμά έχεις μπορώ να πω.

              Πάντως για τα RPG που λες,πιστεύω είναι το λιγότερο "αγορίστικο" είδος. Όπως τα Pokemon που λες π.χ.,είναι αγαπητά και από τα κορίτσια...δεν είναι ποδοσφαιράκι,ή παιχνίδι με αυτοκινητάκια για να κάνει κλικ περισσότερα στα αγόρια και στα....αγοροκόριτσα. ;)


              @Aion Δηλαδή εσύ όταν ακούς γυναίκες gamers,φαντάζεσαι γυναίκες με κοκάλινα γυαλιά,σπυράκια,κοντές και με μαλλιά δεμένα κότσο;

              Δυστυχώς αυτό το κωλοστερεότυπο όμως ισχύει και για τους άνδρες,δηλαδή ότι είναι γυαλάκιδες nerd. Φάση έχει όταν λέω έξω ότι παίζω βιντεοπαιχνίδια,και μου απαντάνε "μα δε μοιάζεις για gamer"...lol


              Κατά τα άλλα δε συμφωνώ σε αυτό που λες για το ποδόσφαιρο...τις cheerleaders στις διάφορες ομάδες τις έχεις δει;


              Όπως και να'χει προσωπικά το βρίσκω "turn-on" να είναι η γυναίκα λίγο tomboy.

              Comment


              • #22
                Aion θυμάσαι για την κοπέλα που έγραψα παραπάνω ότι παίζει Skyrim,Infamous,Assassin's Creed,Killzone κλπ;Όταν την πρωτοείδα,την πέρασα για μοντέλο.Άνετα από τις ομορφότερες κοπέλες που έχω δει,και όλα αυτά πριν μάθω ότι ασχολείται με gaming.Δουλεύει σερβιτόρα σκέψου και σπουδάζει νοσηλεύτρια.οπότε πιστεύω πως απλά είσαι προκατειλλημένος αρνητικά.Είναι σα να λες,ότι γιατί η γυναίκα δουλεύει,ενώ παλιότερα δε δούλευε.
                Carpe diem

                Comment


                • #23
                  χαχαχα ημουνα μικρη ρεεε για αυτο με κερδιζε.. κ η μαμα μου ειναι υπερσπαστικη σε καθε παιχνιδι δε θα βρει τροπο να περασει την πιστα αν δεν εχει ξεκλειδωσει πρωτα οοοολα τα extras:Ρ

                  καλα ναι οταν ακουνε γκειμερ πρεπει παντα να φορανε γυαλια κ να ειναι νο λιφερς :p

                  και οχι να το παινευτω αλλα και το αγορι μου τα ιδια λεει για μενα xD

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by TenshiKo View Post
                    χαχαχα ημουνα μικρη ρεεε για αυτο με κερδιζε.. κ η μαμα μου ειναι υπερσπαστικη σε καθε παιχνιδι δε θα βρει τροπο να περασει την πιστα αν δεν εχει ξεκλειδωσει πρωτα οοοολα τα extras:Ρ

                    καλα ναι οταν ακουνε γκειμερ πρεπει παντα να φορανε γυαλια κ να ειναι νο λιφερς :p

                    και οχι να το παινευτω αλλα και το αγορι μου τα ιδια λεει για μενα xD


                    Α και γω στην ίδια κατηγορία με τη μάνα σου είμαι!!!! Θέλω το παιχνίδι να το τελειώνω 100%....άλλωστε αυτός δεν είναι ο σκοπός του;


                    Γενικά όσοι έχουν σχέση με οθόνες,πάντα πρέπει να φοράνε γυαλιά...αλλά αφού έχουν βγει φακοί επαφής ποιος ο λόγος να φοράς γυαλιά;

                    Comment


                    • #25
                      εγω θελω να τα τελειωνω γρηγορα :Ρ γιατι αμα εισαι γκομενα παραπεμπει σε τσοντοκαθηγητρια κ ειναι σεξυ ;)

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Gift View Post
                        @@Aion Δηλαδή εσύ όταν ακούς γυναίκες gamers,φαντάζεσαι γυναίκες με κοκάλινα γυαλιά,σπυράκια*,κοντές και με μαλλιά δεμένα κότσο;
                        Είναι κακό να μου αρέσει αυτή η περιγραφή;


                        Δυστυχώς αυτό το κωλοστερεότυπο όμως ισχύει και για τους άνδρες,δηλαδή ότι είναι γυαλάκιδες nerd. Φάση έχει όταν λέω έξω ότι παίζω βιντεοπαιχνίδια,και μου απαντάνε "μα δε μοιάζεις για gamer"...lol
                        Πραγματικά ζήτημα εδώ μέσα να υπάρχει ένας που να είναι έστω κοντά στο στεροτυπο αυτό.

                        Όπως και να'χει προσωπικά το βρίσκω "turn-on" να είναι η γυναίκα λίγο tomboy.
                        +1000

                        και οχι να το παινευτω αλλα και το αγορι μου τα ιδια λεει για μενα xD
                        Εμένα τον κακομοίρη η δικιά μου με κράζει γιατί λιώνω όλη μέρα

                        Όσο για το post του Aion είδα μόνο την εικόνα και με πιάσαν τα διαόλια μου . Αυτά τα post περί γυναίκας και κουζίνας είναι κάτι παραπάνω από τρατζικ!

                        Comment


                        • #27
                          Και μιας και λέμε για γυναίκες gamer...διαβάστε αυτό το άρθρο,θα πάθετε πλάκα!!!






                          Πάνε οι εποχές που gamers, θεωρούνταν μόνο οι έφηβοι και συγκεκριμένα τα αγόρια έφηβοι. Πλέον όλο και περισσότεροι ασχολούνται με τα διάφ...

                          Comment


                          • #28
                            Ο Aion έχει δίκιο σε μεγάλο βαθμό, αλλά υπό την ακόλουθη οπτική: Οι πολύ εμφανίσιμες γυναίκες έχουν συνήθως τόσο μεγάλη δημοφιλία (ακόμη και τα άλλα θηλυκά τις προτιμούν για παρέα, τις τραβάει το ωραίο στο μάτι) που ουσιαστικά η κοινωνική ζωή γι' αυτές και πιο εύκολα αναπτύσσεται και είναι πιο ικανοποιητική.

                            Αυτό δε σημαίνει πως αποκλείεται να τους αρέσουν τα videogames, σημαίνει πως στις περισσότερες περιπτώσεις θα κάτσουν δυσκολότερα ν' ασχοληθούν για να διαπιστώσουν αν τους αρέσουν ή όχι.
                            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                            Comment


                            • #29
                              O Aion den exei dikio pouthena actually.
                              O Aion den leei afto pou eipes, leei pws an h gynaika asxoleitai me otidhpote asxoleitai enas antras (kata thn apopsh tou) afto aftomatws thn kanei antra, enw an enas antras gia paradeigma einai mageiras tote einai aderfh.
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • #30
                                Ίσος τα standard τα δικά σας για το πως είναι μια ωραία γυναικα και πως συμπεριφέρεται, να είναι αρκετά χαμηλά. Ο Ground_Zero κάνει πως δεν καταλαβαίνει και μου βάζει λόγια στο στόμα λέγοντας διαφορα όπως του ότι είπα πως αποκλείεται το ενδεχόμενο κάποια να παίζει VideoGames και ταυτόχρονα να είναι γυναικάρα. Ενώ πιο πάνω αλλα είπα.

                                Καταρχήν, ίσος να φταίει και το forum που κάνουμε την συζήτηση. Ούτε καν έχετε ιδέα ποσο δύσκολο είναι ένας άνθρωπος να ασχολείται ταυτόχρονα με εντελώς διαφορετικά πράγματα, και να τα κάνει και καλά κιόλας. Θέλετε την γυναικα να ασχολείται με τις ώρες με τα VideoGames, ταυτόχρονα όμως να είναι εντελώς φυσιολογική σαν γυναικα, να έχει αναπτύξει μια 100% γυναικεία συμπεριφορά, να συναναστρέφεται με άτομα άσχετα με τα VideoGames, να είναι όμορφη, και να αφιερώνει ένα σεβαστό χρόνο στον εαυτό της (κομμωτήρια αισθητικούς shopping εξόδους etc...). Μα πια είναι τελοσπάντων? Έχετε ιδέα ποσο σπάνιο είναι κάτι τέτοιο? Κάποιος πρέπει να είναι πολύ ισορροπημένος σαν άνθρωπος, κάτι που όμως οδηγεί σε αλλα αποτελέσματα που ίσος πάλι να είναι ανεπιθύμητα.

                                Λογικά αν ήμουν σε forum κυνηγιού, θα πεταγόταν πάλι ο κάθε άσχετος και θα μου έλεγε "Ο μα τι λες η γυναικα είναι ωραίο να ασχολείται με κυνήγι, να σκύβει μες τα βουνά και να φαίνεται το string αλλα ταυτόχρονα να έχει νύχια άθικτα, sexy, και ώρα για να πάει κομμωτήριο. Την μέρα θα κυνηγά με τσαμπουκά σαν άντρας και την νύχτα θα αλλάζει εικόνα και συμπεριφορά επειδή είναι διπλή προσωπικότητα."

                                NOOBS!

                                Άλλο να μαγειρέψει ο άντρας μια στο τόσο για να ευχαρίστηση την κοπέλα του, και άλλο να αλλάζουν οι ρολοι εντελώς. Ο άντρας είναι άντρας. Άλλο ισότητα, άλλο ανδρισμός και θηλυκότητα.

                                Εξαιρέσεις υπάρχουν, παντού υπάρχουν.

                                Προσωπικά κιόλας, δεν βρίσκω sexy κάποια να ασχολείται με πράγματα που είναι για άντρες. Να συζητά για αυτά και να πωρώνεται. Είναι και το πως εξελίχθηκαν κάποια πράματα και τα standards που υπάρχουν.
                                Originally posted by TheCursed View Post
                                Ο Aion έχει δίκιο σε μεγάλο βαθμό, αλλά υπό την ακόλουθη οπτική: Οι πολύ εμφανίσιμες γυναίκες έχουν συνήθως τόσο μεγάλη δημοφιλία (ακόμη και τα άλλα θηλυκά τις προτιμούν για παρέα, τις τραβάει το ωραίο στο μάτι) που ουσιαστικά η κοινωνική ζωή γι' αυτές και πιο εύκολα αναπτύσσεται και είναι πιο ικανοποιητική.

                                Αυτό δε σημαίνει πως αποκλείεται να τους αρέσουν τα videogames, σημαίνει πως στις περισσότερες περιπτώσεις θα κάτσουν δυσκολότερα ν' ασχοληθούν για να διαπιστώσουν αν τους αρέσουν ή όχι.
                                Μα ρε φιλε αυτό είναι αυτονόητο. Για όνομα του θεού δηλαδή. Κάποια είναι όμορφη, από το δημοτικό την κυνηγάνε 100 άντρες, το ξέρει, θα κλειδωθεί σπίτι να παίξει VideoGames? Που είναι κάτι κιόλας που δεν θεωρείτε γυναικείο σαν hobby? Μα αφού αυτό δεν είναι ΚΑΝ στην φύση του ανθρώπου. Το πρόβλημα βασικά θα ήταν να κλειδωνόταν όντως σπίτι και να έπαιζε VideoGames με τις ώρες! Δηλαδή να αλλάξουμε το DNA μας? Κύριε ελέησον δηλαδή...
                                Originally posted by Ground_zero View Post
                                O Aion den exei dikio pouthena actually.
                                O Aion den leei afto pou eipes, leei pws an h gynaika asxoleitai me otidhpote asxoleitai enas antras (kata thn apopsh tou) afto aftomatws thn kanei antra, enw an enas antras gia paradeigma einai mageiras tote einai aderfh.
                                F f f f f f f f FAIL! Hip... Hip... FAIL! Hip... Hip... FAIL!
                                Originally posted by Somari View Post
                                Νομίζω πως αν στο παραπάνω post προστεθεί αυτό τότε θα είναι 100% sync



                                (άντε, ίσως λείπουν επίσης και τα μπλε ledακια)
                                Καλά ρε είσαι σοβαρός? Γιατί μου έκανες edit την photo? Αυτή είναι η πραγματική http://i1136.photobucket.com/albums/...St/562218s.jpg

                                Comment

                                Working...
                                X