Announcement

Collapse
No announcement yet.

PSvita ή 3ds ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    To PS Vita COD λένε ότι κρατάει 1 ώρα και από κει και πέρα στο ΜΡ ότι κάνεις,που σιγά την κοινότητα που έχει το τίτλος στην πλατφόρμα.Πάρτο με LBP/AC3 Liberation καλύτερα.
    Carpe diem

    Comment


    • #32
      Σόρρυ ΙΗΝΕ αλλά όποιος προτείνει smartphone/tablet στη θέση φορητής κονσόλας δεν ξέρει τι του γίνεται.
      Καλή η οθόνη αφής για απλά πράγματα, αλλά λίγη, πολύ λίγη. Αν θες παιχνίδι της προκοπής που δεν είναι adventure απλά δε γίνεται χωρίς μηχανικό χειρισμό.
      Ασχολήθηκα αρκετά με το ipad της μάνας μου τώρα που είμαι Ελλάδα και πραγματικά τα μόνα παιχνίδια που κάπως λειτουργούν σωστά είναι αυτά που έχουν πολύ απλό χειρισμό (βλέπε Temple Run). Παιχνίδια με simulated σταυρούς και κουμπιά δε λειτουργούν καθόλου καλά. Ακόμα και στο PSV θα ήθελα κάποια πράγματα να μη γίνονται με οθόνη αφής. Και αν και μπορεί να φάω κράξιμο από κάναν Evans, η οθόνη αφής του DS μου άρεσε καλύτερα από του PSV...
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • #33
        Δεν διαφωνω οτι τα touch controls δεν δουλευουν για ολα τα games.. Αλλα δεν ειναι ακυρο να το προτεινεις σε καποιον που δεν θελει να ασχοληθει και τοσο σοβαρα οπως φαινεται καθως αυτα που προτεινα εχουν και αλλες λειτουργιες..

        Επισης υπαρχουν aftermarket αναλογικοι για tablets, για τα κουμπια δεν γινεται κατι δυστυχως..

        Comment


        • #34
          Λοιπόν θα αρχίσω με τα αρνητικα...

          Δε κάνει ΤΙΠΟΤΑ δίχως memory card!!! Φαντάστηκα πως χρειαζόταν μόνο για downloading αλλά ούτε το παιχνίδι δε με αφήνει να παίξω! Μεγάλο ξεφτλίκι για να φάνε 30 ευρώ ακόμα...!

          Παραπέρα τώρα η οθόνη η απόκριση και όλο το περιεχόμενο είναι εξαιρετικό, ωραία πρόσβαση στο ιντερνετ χωρίς την υποστήριξη adobe απο τον browser !!! ΓΚΡΡΡΡΡΡ τέλος παντων μπορείς να κατεβάσεις τα apps για youtube, fb, twitter αλλά πάλι θέλουν memory!

          Πάντως με καλύπτει τέλεια για ιντερνετ με ωραία οθόνη κλπ και νομίζω παίρνει και vodaphone 3G

          Μου άρεσε πάρα πολυ το store και κυρίως με αυτό θα ασχοληθώ, το assasins creed Altair δε μ αρέσει καθόλου οπότε καλύτερα το COD

          Πάντως γενικά πιάσαν τόπο τα λεφτά.

          Comment


          • #35
            Ούτε το PSP έκανε κάτι χωρίς memory, γενικά η λογική τους είναι να αποθηκεύεις τα πάντα σε κάρτα, απλά του Vita είναι αρρωστημένα ακριβές.

            Για παιχνίδια που υπάρχουν και σε retail προτίμησε να τα βρεις εκεί, εκτός και αν βάλεις PSN plus και τα παίρνεις τσαμπέ. Κατά τη γνώμη μου αξίζει τρελά αν δε σε ενδιαφέρει η συλλογή, βλέπεις τι παίζει στο plus, κατεβάζεις, τερματίζεις, διαγράφεις και αν δεν ξαναβάλεις Plus δε σε απασχολεί πυο δε θα έχεις πρόσβαση σε αυτό.

            Comment


            • #36
              Originally posted by Hipster Luffy View Post
              Πάντως με καλύπτει τέλεια για ιντερνετ με ωραία οθόνη κλπ και νομίζω παίρνει και vodaphone 3G
              Για να βάλεις 3G δεν πρέπει και να έχεις και το αντίστοιχο μοντέλο που χτυπάει 300άρι; Απ'όσο ξέρω εδώ Ελλάδα δύσκολα θα το βρεις.

              Comment


              • #37
                Originally posted by Enpsty View Post
                Για να βάλεις 3G δεν πρέπει και να έχεις και το αντίστοιχο μοντέλο που χτυπάει 300άρι; Απ'όσο ξέρω εδώ Ελλάδα δύσκολα θα το βρεις.
                fuck... υπαρχει κι αλλο μοντελο?

                Comment


                • #38
                  Ένα με 3G που δεν το ήθελες, τσάμπα κόπος και extra λεφτά. Εσύ ποιο πήρες αλήθεια;

                  Comment


                  • #39
                    εγώ ήθελα να μπαίνω ιντερνετ στις διακοπές επειδη δε πιανει ιντερνετ στο χωριό!!! Πω ρε μαλακια μνημη δεν εχει ιντερνετ δε πιανει...τα νευρα μου

                    Comment


                    • #40
                      Το Public είναι ο #1 προορισμός για προϊόντα τεχνολογίας και ψυχαγωγίας με χιλιάδες προϊόντα για κάθε μέλος της οικογένειας


                      θα ρωτησω για ατικατασταση, αυτο εχει και wifi και 3g?

                      Comment


                      • #41
                        Ενω αν επαιρνες ενα smartphone η ταμπλετα που σου ελεγα θα ησουν αρχηγοπουλο και θα εριχνες και καμια γκομενα στο χωριο.. Τωρα με το Vita και τα 12χρονα που εχουν πλεον ipad θα σε δουλευουν...

                        Comment


                        • #42
                          εσυ μιλάς για διπλή τιμη τώρα , δε παίρνεις τιποτα αξιολογο με αυτα τα λεφτα σε ταμπλετ κλπ

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by Hipster Luffy View Post
                            http://www.public.gr/product/gaming/.../#.UPhrpyc02So

                            θα ρωτησω για ατικατασταση, αυτο εχει και wifi και 3g?
                            Έχει και τα δύο, ναι.

                            Comment


                            • #44
                              Ξέρετε κανέναν που έριξε γκόμενα με smartphone;
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment


                              • #45
                                to endexomeno na kaneis to kinito wi fi hot spot paizei?

                                Comment

                                Working...
                                X