Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι έχετε σπουδάσει;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Το site του μαγαζιού μου : χρώματα / Χρῶσις

    Είχα περάσει και μηχανολογία την οποία παράτησα ενώ σκέφτομαι να πάω διακόσμηση..

    Comment


    • #17
      Originally posted by Hipster Luffy View Post
      Το site του μαγαζιού μου : χρώματα / Χρῶσις

      Είχα περάσει και μηχανολογία την οποία παράτησα ενώ σκέφτομαι να πάω διακόσμηση..

      Η διακόσμηση μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα επιλογή, μακράν καλυτερη απο μηχανολογία ^^

      Comment


      • #18
        Καλά σκέψου όμως ότι πατάω και τα 28 όπου να ναι, δε ξέρω αν θα χω την όρεξη να είμαι επιμελής, ωστόσο έχω τη δουλειά μου οπότε ότι κάνω το κάνω και σα χόμπυ.

        Η μηχανολογία ήταν μια εμπειρία κι αυτή πολύ πρακτική για μένα όμως.

        Comment


        • #19
          εγω τελειωσα πολιτικων δομικων εργων στο τει πειραια αλλα δουλευω σαν κυπουρος.

          sigpic

          Comment


          • #20
            Έχω πτυχίο Μουσικής με Τεχνολογίας. Είμαι και Dj, κάτι που ξέρετε αρκετοί. Γνωρίζω επίσης από ηχοληψία, πράγμα που είναι απαραίτητο για μουσικό ή ηχολήπτη ή τεχνικό ήχου.

            Τελείωσα και Γραφίστικη.

            Και τα 2 στο ίδιο ΙΕΚ Δέλτα Θεσσαλονίκης.

            Βασικά τον τελευταίο καιρό είχα σταματήσει για λίγο την συγγραφή των νουβέλων μου και το πολύ gaming, γιατί ήθελα να τελειώσω επιτέλους με τις σπούδες Γραφίστικης, τις οποίες επιτυχώς τελείωσα με τη μία.

            Τώρα περιμένω να με πάρουν τηλ να πάω να δουλέψω ως ηχολήπτης στο Δήμο Θεσσαλονίκης(Μη νομίζετε ότι θα δουλεύω για τον τουρκόσπορο τον Μπουτάρη. Προτιμώ να δουλεύω για τον Ελληνικό Λαό).

            Εσύ βρε, Azra, για πες μας τι σπούδασες για να δούμε.

            Originally posted by TenshiKo View Post
            Η διακόσμηση μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα επιλογή, μακράν καλυτερη απο μηχανολογία ^^
            Είναι πολύ ενδιαφέρον, γιατί αφορά 2 επαγγέλματα μαζί(Πολιτικός Μηχανικός, δλδ αρχιτέκτονας, και γραφίστας). Ένας φίλος μου που πήγε στο Survivor είναι διακοσμήτης.

            Θέλω να ρωτήσω λίγο κάτι γι' αυτό. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να σχεδιάζω κτίρια; Απ' όσο ξέρω το ArhiCAD είναι ένα από αυτά, αλλά μάλλον παλούκι, γιατί θα είναι και χρονοβόρο. Ρωτάω κάποιον που γνωρίζει περί Αρχιτεκτονικής και διακόσμησης.

            Το ψήνω να σχεδιάσω κάποια κτίρια που έχω ακόμα στο μυαλό μου και μετά να τα περάσω σε photoshop για χρώμα.
            sigpic

            Comment


            • #21
              μα τα πάντα θες να κάνεις ρε ταννο? ποιός είσαι; ο Παπακαλιάτης είσαι ;

              Comment


              • #22
                Originally posted by TenshiKo View Post
                Γιατί αυτό ;
                Κατά την αντίληψή μου, έτσι λειτουργούν οι άνθρωποι γενικότερα.
                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                Comment


                • #23
                  Originally posted by 丹野 View Post
                  Εσύ βρε, Azra, για πες μας τι σπούδασες για να δούμε.
                  Εγώ είμαι ο Azra απο 'δω και πέρα; Να ξέρω δηλαδή :Ρ

                  Ντάξει Τάννο ήμουν 800% σίγουρη ότι εσύ αποκλείεται να είχες ασχοληθεί μόνο με ένα πράγμα !! Εχω πολλούς φίλους που έχουν τελειώσει μουσική τεχνολογία αλλά απο δουλειά τίποτα...

                  Comment


                  • #24
                    Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • #25
                      Έχω τελειώσει Τουριστικές Επιχειρήσεις.Το καλοκαίρι δούλευα σε ξενοδοχείο,ρεσεψιόν,νυχτερινή βάρδια.Φέτος,λογικά θα ξαναπάω,εκτός κι αν κάτσει κάτι άλλο που υπολογίζω και περιμένω.
                      Επίσης,εγώ είμαι πιο πολύ ο τύπος σου,μόλις έφαγα μια κρέπα κι ένα σάντουιτς,αλλά μου τα έφτιαξε άλλη,μη ζηλέψεις.
                      Επίσης,πλέον στην Ελλάδα,η νόμιμη ηλικία είναι τα 16 και κάτι άκουσα ότι το κάνανε στα 13,αλλά δεν είμαι και σίγουρος.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by TenshiKo View Post
                        Εγώ είμαι ο Azra απο 'δω και πέρα; Να ξέρω δηλαδή :Ρ

                        Ντάξει Τάννο ήμουν 800% σίγουρη ότι εσύ αποκλείεται να είχες ασχοληθεί μόνο με ένα πράγμα !! Εχω πολλούς φίλους που έχουν τελειώσει μουσική τεχνολογία αλλά απο δουλειά τίποτα...
                        Ναι, αφού αποκαλύφθηκες πριν. Σε λένε Azrael όχι Αγγέλικο Παιδί.

                        Δεν χρειάζεται. Το να είσαι μουσικός παραγωγός έχει και τα πλεονεκτήματα του. Αρκεί να έχεις χωθεί με τα μούτρα σου στο επάγγελμα αυτό. Όσοι παράγουν μουσικά κομμάτια, είτε γίνονται εμπορικές επιτυχίες, είτε τα παίζεις σε underground φάσεις. ;)

                        Κι όμως, ασχολούμαι και με τα 2.

                        Απλά για να βάλω το γαμημένο Adobe Master Collection CS6(όσοι είναι γραφίστες, ξέρουν) στα macintosh, πρέπει να αναβαθμίσω το Macintosh OS.
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Επίσης,εγώ είμαι πιο πολύ ο τύπος σου,μόλις έφαγα μια κρέπα κι ένα σάντουιτς,αλλά μου τα έφτιαξε άλλη,μη ζηλέψεις.


                          Επίσης,πλέον στην Ελλάδα,η νόμιμη ηλικία είναι τα 16 και κάτι άκουσα ότι το κάνανε στα 13,αλλά δεν είμαι και σίγουρος.
                          Δεν εκπλήσσομαι καθόλου μπορώ να πω. :Ρ

                          @Tanno Οι φίλοι μου τα πουλάνε σε κάτι ραπάδες της κακιάς ώρας :Ρ Και ξέρω κάτι ψιλά απο Αdobe , εγώ cartoon animation θέλω να κάνω

                          Comment


                          • #28
                            Η ηλικία για σεξουαλική συναίνεση στην Ελλάδα είναι εδώ και χρόνια τα 15.


                            On-topic τώρα

                            Φέτος παίρνω πτυχίο μηχανολογίας από το ΤΕΙ Πειραιά.
                            Σαφώς πιο ενδιαφέρουσα η μηχανολογία από τη διακόσμηση.
                            I'm back bitches... Version 2.0

                            Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                            Comment


                            • #29
                              Όχι δεν τα έφτιαξε η μάνα μου.Ένα παλιό love interest που ρίξαμε κι ένα,μου τα έφτιαξε.αλλά ως εκεί,πλέον φιλαράκια.Αυτή έχει σχέση με έναν τύπο,εγώ έχω σχέση με τις κονσόλες μου.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • #30
                                Σαφώς πιο ενδιαφέρουσα η μηχανολογία από τη διακόσμηση.
                                fuck to the yeah.
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X