Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νi no kuni

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by Enpsty
    Συμφωνώ απόλυτα για το τέλος. Το πιο κουλό απ'όλα είναι ότι
     
    δεν υπήρχε ούτε ένα Ghibli animation για το τέλος.
    Ξενέρα.

    Στο alchemy εννοείς
     
    για το quest με τον γέρο στη σπηλιά που σου δίνει διάφορα recipes να ολοκληρώσεις;
    Έκανα μόνο τα 2 πρώτα μιας και βαριέμαι τρελά το farming. Αυτός και το S Rank της arena είναι τα μοναδικά που άφησα.
    Για το dinoceros ούτε που το πήρα χαμπάρι μιας και από την μέση του παιχνιδιού δεν πειραματιζόμουν με familiars. Είναι special ή μπορείς να το πιάσεις μόνος σου;
    Ναι,αυτήν την αποστολή εννοώ.Το κόβω να την παρατήσω και εγώ αυτήν την αποστολή,δεν έχω όρεξη για φαρμινγκ.

    Ένα καλό κόλπο πάντως είναι το εξής.Εξοπλίζεις ένα αδύναμο ραβδί στο oliver και χρησιμοποιείς το pulse γιατί πάντα σχεδόν βγαίνει ένα glim.Το κάνεις αυτό με την ελπίδα να σου βγει χρυσό glim και έπειτα το παίρνεις με τον swaine η miracle move του οποίου κλέβει ένα rare αντικείμενο με 100 % επιτυχία.Εννοείται ότι οι άλλοι είναι σε defence mode ή/και τους έχεις βάλει να μην κάνουν τίποτα.

    Ακόμα και με αυτό το κόλπο πάντως βαριέμαι να ασχοληθώ.

    Όσον αφορά το dinoceros,παίρνεις ένα ticket για αυτό ως ανταμοιβή από το quest του επιστήμονα που θέλει να σφάξεις 3 επικίνδυνα και καλά τέρατα.Αν έχεις όρεξη ανέβασέ το,έχει τρελά στατιστικά.Από ότι διαβάζω στα gamefqs μπορείς να το πιάσεις αλλά δεν έχω βρει που εμφανίζεται.

    Κάτι ακόμα,το super boss μπορείς να το πολεμήσεις όσες φορές θέλεις.Είναι πολύ πιο ισχυρό την δεύτερη φορά αλλά ρίχνει πάντα ένα σπάνιο αντικείμενο που χρειάζεται για alchemy.Αν έχεις υπομονή να το πολεμάς ίσως να αξίζει τον κόπο για να μαζέψεις από εκεί τα συστατικά.

    Εγώ πάντως έκανα τα πάντα εκτός από την s rank στην αρενα και την αποστολη με τον γερο στην σπηλια και το alchemy.Σε κάποια φάση θα προσπαθήσω την αρένα και τέρμα το παιχνίδι.


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

    Comment


    • #62
      Υπαρχει περιπτωση να εχω προσπερασει kindness?
      Ψαχνω να βρω για εναν τυπο στο χωριο του drippy και δεν βρισκω πουθενα..

      Comment


      • #63
        Απ'όσο έχω καταλάβει τα συναισθήματα που βρίσκεις είναι ακριβώς όσα σου χρειάζονται. Οπότε μάλλον θα σου ξέφυγε κάποιο ή θα πρέπει κάνεις κάποιο άλλο errand για να ''ξεκλειδωθεί'' κάποιο καινούριο. Αν δεν πάρεις το συναίσθημα δεν εξαφανίζεται οπότε να το έχεις προσπεράσει δεν παίζει.

        Comment


        • #64
          Mαλιστα,thanks.
          Θα προχωρησω και βλεπουμε.

          Comment


          • #65
            Aν δεν κάνω λάθος, εκεί παίρνεις μια αποστολή για πίσω στην έρημο και εκεί βρήκα kindness. Μπορείς να δοκιμάσεις κι αυτό.
            sigpic

            Comment


            • #66
              Μπορει να αλλαξει ο τιτλος του topic; με πιανει ενα ηλιθιο χαμογελο οποτε το βλεπω.

              Ευχαριστω.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • #67
                Όπως είπαν και τα παιδιά δεν γίνεται να χάσεις kindness.Το πολύ πολύ να χρειαστεί να το προχωρήσεις παραπάνω για να φτάσεις σε άλλη πόλη για να βρεις εκεί αλλά το να χάσεις δεν γίνεται με τίποτα.

                Γενικά το καλό σε αυτό το παιχνίδι είναι ότι δεν έχει τίποτα missable.Μόνο κάποια bestiary entries προς το τέλος του παιχνιδιού μπορείς να προσπεράσεις αλλά και πάλι πολύ δύσκολα γίνεται αυτό.


                Tidy!

                Do not blame me.Blame yourself or God.
                In Matsuno we trust.

                Comment


                • #68
                  Το πήρα και εγώ, να δω πότε θα βρω χρόνο να το ξεκινήσω...
                  https://www.emulator-zone.com
                  I am an iteration closer to my desired solution!
                  The World Ends With You

                  I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                  Castlevania Lords of Shadow

                  I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                  Hyperdimension Neptunia

                  Comment

                  Working...
                  X