Announcement

Collapse
No announcement yet.

Console vs PC vs Cloud gaming (remove amulet of logic before entering)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Roronoa View Post
    Still better than consoles. Ναι ειμαι λιγο πιο κατω απο ps4 σε επεξεργαστη αλλα δεν με εμποδιζει να παιξω τα (περισσοτερα) παιχνιδια που θελω, για αυτο αλλωστε δεν εκανα αναβαθμιση ακομα.
    Τι λίγο πιο κάτω ρε, με τέτοιον υπολογιστής φτιάχνεις καφέ μέχρι να γίνει το restart!

    IHNE, περίμενα περισσότερα από εσένα. :Ρ read between the lines mate, κάνε λίγη πλάκα!

    Comment


    • Βρε Roronoa μπήκα για να κάνω πλάκα και όχι δεν μπήκα για να στην πω άσχετα αν σπάμαρα στο post. Μιλάμε, γελάμε, χαχανίζουμε, έχει την φάση το pc vs consoles και φτάνει μέχρι κει. Ειλικρινά στο λέω μέσα από την καρδιά μου χαίρομαι πολύ όταν χαίρεστε κι εσείς με τις επιλογές σας κι αν κάμποσες φορές ακούγομαι εριστικός, μη πτοείσαι είμαι καλό παιδάκι. Έχω κι έχετε πολλά και ποικίλλα καθημερινά πράγματα για να ασχολείστε καθημερινά ή να σκοτίζεστε και πιστεύω ότι εδώ μέσα όσον αφορά το gaming πέρα από κανά επιφανειακό γκρρρρρρ στο chat ή κανά post διαμαρτυρίας για το hobby, όλα μέλι γάλα.

      Comment


      • Ανακαλυψες και εκμεταλευτηκες το πραγματικο νοημα του thread, δεν μπορω να σου κρατησω κακια.

        Comment


        • Originally posted by Evans View Post
          Τι λίγο πιο κάτω ρε, με τέτοιον υπολογιστής φτιάχνεις καφέ μέχρι να γίνει το restart!

          IHNE, περίμενα περισσότερα από εσένα. :Ρ read between the lines mate, κάνε λίγη πλάκα!
          Δεν διαβασα τιποτα...

          Πατημα βρηκα να πω αυτα που ηθελα..

          Comment


          • Originally posted by Roronoa View Post
            Τωρα γιατι τετοιες κουβεντες παιρνουν λιγο παραπανω "φωτια" απο οτι κουβεντες σε αλλα χομπι δεν ξερω. Υπαρχει αυτη η διαφορα φιλοσοφιας αναμεσα σε PC και κονσολες, φταιει και το οτι μας εχουν χωρισει σε κομματια. Δεν υπαρχει καπου αλλου αυτο, δεν το βλεπεις σε cinema, λογοτεχνια, ψαρεμα κτλ. Το βλεπεις σε μουσικη και ποδοσφαιρο αλλα πιστευω δεν φτανουμε σε τετοιο επιπεδο, ισως σε επιπεδο metal vs all. Δεν ειμαι σιγουρος γιατι φτανει σε οπαδικα επιπεδα, ισως ειναι ετσι η ψυχοσυνθεση του ανθρωπου που θελει να ταχθει με το μερος καποιου.
            Νομίζω για τους ίδιους λόγους που τη βρίσκουμε με εικονικούς κόσμους γεμάτους πειρατές, εξωγήινους, τέρατα... Είναι η παιδιόθεν (εν προκειμένω νομίζω περισσότερο αγορίστικη) ψυχοσύνθεση που θέλει τα στρατόπεδα και τους τσακωμούς για το ποιος είναι καλύτερος. Ειναι προέκταση του παιχνιδιού.

            Comment


            • We live the game!

              Comment


              • Καλα ρε roronoa πλακωνομαστε τοσες σελιδες και το συστημα σου ειναι πιο κατω απο το Ps4? Πιο κατω και απο τους plebs δηλαδη? Πηγαινε παρε καμια κονσολα να δεις το φως

                Comment


                • "Roronoa's briki is like a five-year-old PC. If it was as powerful as Consoles are today, you would see all different games. Most of the work developers put out there is to make them work on his PC"
                  - Josef Fares, Hazelight founder
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • Ρε roronoa μας ξεφτιλισες ρε φιλε, ειπα εγω η 1070 μια χαρα δουλεια κανει αλλα τι 750ti?? ελεος ρε συ μιλας και για pcmr και εχεις pc χειροτερο απο xbone...

                    Comment


                    • Ναι ειμαι λιγο πιο κατω απο ps4 σε επεξεργαστη αλλα δεν με εμποδιζει να παιξω τα (περισσοτερα) παιχνιδια που θελω, για αυτο αλλωστε δεν εκανα αναβαθμιση ακομα.
                      Btw ποσο pleb ατακα αυτη, λες και ακουω κανεναν peasant console owner

                      "Roronoa's briki is like a five-year-old PC. If it was as powerful as Consoles are today, you would see all different games. Most of the work developers put out there is to make them work on his PC"
                      - Josef Fares, Hazelight founder
                      Χαχαχαχαχα, now it makes sense

                      Comment


                      • To ομολογούν και οι 1st party, απο εδώ και στο εξης το βαφτιζω PS4 P(R)OTATO

                        Insomniac on Spider-Man: 1080P@60 Not Really an Option on PS4 Pro

                        Insomniac revealed that 1080P@60fps won't really be feasible for Spider-Man on PS4 Pro. They also said that first person view is in the game.


                        Originally posted by nooto View Post
                        Καλα ρε roronoa πλακωνομαστε τοσες σελιδες και το συστημα σου ειναι πιο κατω απο το Ps4? Πιο κατω και απο τους plebs δηλαδη? Πηγαινε παρε καμια κονσολα να δεις το φως
                        αλήθεια;

                         
                        Last edited by BigBOSS; 21-06-2017, 04:15 PM.
                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • Με εχετε παρει στo ψιλο, αλλα επειδη νομιζω πως τα λετε και στα σοβαρα ας πω δυο λογια.

                          Οι κονσολες δεν εχουν τα παιχνιδια που θελω. Ναι ειναι αληθεια, το gaming δεν ειναι μονο τα console exclusives και τα AAA budget games (που κουτσα στραβα τρεχουν και στο PC μου το ιδιο ή σχεδον το ιδιο καλα με ενα ps4, οχι ολα βεβαια αλλα οτι πληρωσα πηρα). Αυτα που δεν τρεχουν καλα ειναι κυριως καποια PC MMO και λοιπα online games. Δεν εχω τον παραμικρο λογο να αγορασω κονσολα περα απο της nintendo και 1-2 παιχνιδια του ps4.
                          Eιναι ακριβοτερες (τιμες παιχνιδιων, συνδρομες).
                          Δεν αναβαθμιζονται. Το PC που εχω το εφτιαξα λιγο λιγο. Ειναι και αυτο ενα hobby. Ειναι ωραιο οταν φτιαχνεις εσυ το συστημα σου, ειναι ακομα καλυτερα οταν μπορεις να το αναβαθμισεις και να γλυτωσεις λεφτα.
                          Δεν υποστηριζουν mouse keyboard. Sorry αλλα ειναι αηδια να παιζω fps με μοχλους.
                          Δεν μου δινουν την επιλογη να παιξω με χαμηλοτερα εφε ωστε να εχω μεγαλυτερο framerate. Ακομα και στο χρεπι μου μπορω να το κανω αυτο.


                          Το οτι δεν εχω καλυτερο PC ειναι κυριως οικονομικο θεμα και λιγο απο επιλογη. Τουλαχιστον ειχα την επιλογη να αγορασω τα εξαρτηματα που θελω. Οταν νιωσω την αναγκη μπορω να αναβαθμισω και καρτα γραφικων και cpu. Οχι μονο εχω πληρωσει λιγοτερα απο οσο κοστιζε ενα ps4 την εποχη που βγηκε (τα περισσοτερα εξαρτηματα μου τα ειχα αγορασει λιγο πιο πριν κιολας) αλλα εχω γλυτωσει και λεφτα λογω τιμων και συνδρομών. Καποιοι θελουν κορυφαια γραφικα, αλλοι ειναι ικανοποιημενοι με λιγοτερα πληρώνοντας λιγοτερα.
                          Peasant ειναι αυτος που πανηγυρίζει που η sony εδωσε αλλο ενα καλο bundleware μαζι με την online συνδρομη της και δικαιολογεί το the order 1866 να τρεχει σε 30fps γιατι ειναι πιο κινηματογραφικο. Peasant ειναι αυτος που νομιζει πως οι κονσολες ειναι καλυτερες γιατι εχουν uncharted.
                          Αν καποιοι θεωρουν peasants τους low budget gamers τοτε προβλημα τους.

                          Το PC gaming δεν ειναι καλυτερο λογω γραφικων, ειναι καλυτερο για 1002 λογους. Για εμενα τα γραφικα ειναι ενας απο τους μικροτερους λογους να ειναι καποιος PC gamer.
                          Last edited by Roronoa; 21-06-2017, 04:41 PM.

                          Comment


                          • #SolidarityToBottomEndGamers.

                            Comment


                            • Ούτε remove logic ούτε τίποτα, είναι θέμα ψυχολογίας. Συγκεκριμένα ότι ανήκεις κάπου, έχεις επενδύσει σωστά κτλ. Όπως κάποιοι επιδεικνύουν το αμάξι τους που έκαναν τόσο κόπο να αποκτήσουν, άλλοι που στηρίζουν την ομάδα τους γιατί νιώθουν ότι ανήκουν κάπου ή κερδίζουν κ.α.
                              Έτσι και στις κονσόλες/PC το setup που έχει επενδύσει ο άλλος θέλει να είναι το καλύτερο.

                              Ακόμα θυμάμαι ατάκα [MENTION=21]Loggo[/MENTION], "είναι σαν να τσακώνεται η κυρά Μαρίκα με τη γειτόνισσα για το ποια έχει καλύτερο πλυντήριο". ΟΚ, του το δίνω, ήταν έξυπνο, αλλά μάλλον είναι κάποιες κατηγορίες που έχουν περισσότερο υπόβαθρο και ταύτιση. Αλλιώς στο champions league δεν θα ήταν η Gazprom χορηγός αλλά μάλλον η κυρά Μαρίκα. Καλά ολόκληρο GO δεν έχουμε έναν ψυχολόγο να μας τα πει;
                              The illusion of free will is an illusion.

                              Comment


                              • Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X