Announcement

Collapse
No announcement yet.

Console vs PC vs Cloud gaming (remove amulet of logic before entering)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts





  • αληθεια τα PSN και XBLA των κονσολοπληβειων εχουν βαλει two step authentication ή ακομα ? :p

    - για την μανα Ninty δεν ρωταω καν, εδω τωρα θυμηθηκε να ζητησει συνδρομη για τις αισχρες (προς το παρων) υπηρεσιες που παρεχει, baby steps

    Comment


    • To PSN έχει ναι,εδώ και πολύ καιρό.
      Carpe diem

      Comment


      • Comment


        • Bayonetta λέει.
          Carpe diem

          Comment


          • Originally posted by Altair View Post
            Bayonetta λέει.
            ?

            Comment


            • Ναι ρε γατάκι,το ξέρω.Παιχνίδι του 2010,έχει ήδη βγει το sequel εδώ και 2 χρόνια και ξαφνικά μου θυμηθήκατε το 1 και το περηφανεύεστε κιόλας;Και μην ακούσω κουβέντα για emulators διότι τότε δε θα έπρεπε να σας νοιάζει ούτε για την κυκλοφορία του 1.
              Carpe diem

              Comment


              • Τι σημασια εχει αν ειναι του '10 η του '17 τα παιχνιδια ειναι διαχρονικα.. Το RDR για παραδειγμα το χω λιωσει στο ps3, θα χαρω αρκετα αν βγει στο steam και το ξαναπαιξω που ειναι το κακο σε αυτο?

                Comment


                • Κανένα κακό,κάθε άλλο όπως έχω ξαναπεί,είναι καλό που σπάνε τα console exclusives για να έχουν και οι peacants παιχνίδια να παίζουν.Απλά ήταν αστείο που με το teaser παντού διάβαζα σχόλια για Β3 αποκλειστικό σε pc και τελικά βγήκε το 1,7 χρόνια μετά.Και κάποιοι καμαρώνουν σαν τα γύφτικα σκεπάρνια και ανεβάζουν ποστ σαν του Ρορόνα.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Οι PCάδες Altair δεν έχουν ανάγκη από console exclusives μέχρι να κυκλοφορήσουν κι εκεί. Βέβαια, ισχύει και το ανάποδο αλλά τέλος πάντων, η υποκρισία φτάνει μέχρι τον ουρανό. Δεν μου αρέσει, σιγά το game αλλά μόλις βγαίνει για το σύστημα της αρεσκείας μου ξαφνικά μας ψήνει το παιχνιδάκι.

                    Comment




                    • Για να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου, 100k αγορές πάει να πει πως ο κόσμος ήθελε να το παίξει και έσκασε λεφτά γι' αυτό, άρα δεν είναι μόνο για το κοκόρεμα - στο οποίο κατά τα άλλα επιδίδονται με θέρμη οι φίλτατοι πισάδες του φόρουμ και τσαντίζουν τον Αλταΐρ.

                      Comment


                      • Το halo wars definitive edition παντως κανενας δεν το ζητησε XD

                        Αλταηρ πραγματικα δεν επιασες το νοημα του πικ που ποσταρα, its a fucking joke.

                        Comment


                        • Originally posted by Raf View Post
                          http://twinfinite.net/2017/04/bayone...eek-of-release

                          Για να κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου, 100k αγορές πάει να πει πως ο κόσμος ήθελε να το παίξει και έσκασε λεφτά γι' αυτό, άρα δεν είναι μόνο για το κοκόρεμα - στο οποίο κατά τα άλλα επιδίδονται με θέρμη οι φίλτατοι πισάδες του φόρουμ και τσαντίζουν τον Αλταΐρ.
                          Οπως γνωρίζω τα νουμερα των πωλήσεων μεσω steam δεν ειναι διαθέσιμα κάπου, παντως για 100k πωλήσεις δεν παίζουν ουτε 5k atm..

                          Top selling and top played games across Steam


                          Εγω τα console exclusives που ερχονται στο pc τα βλεπω καλοδεχουμενα και ας ερθουν μετα απο 10 χρονια αλλα μεχρι εκει, δεν εχω το pc main platform για αυτα.

                          Edit:

                          Τσεκαρα το steamspy και οντως δειχνει 100k owners αλλα online peak ειχε 4k ατομα περιπου, αλλο owners και αλλο sales ομως.
                          Last edited by i Have no Equal; 18-04-2017, 06:46 PM.

                          Comment


                          • Originally posted by i Have no Equal View Post
                            Οπως γνωρίζω τα νουμερα των πωλήσεων μεσω steam δεν ειναι διαθέσιμα κάπου, παντως για 100k πωλήσεις δεν παίζουν ουτε 5k atm..

                            Top selling and top played games across Steam


                            Εγω τα console exclusives που ερχονται στο pc τα βλεπω καλοδεχουμενα και ας ερθουν μετα απο 10 χρονια αλλα μεχρι εκει, δεν εχω το pc main platform για αυτα.

                            Edit:

                            Τσεκαρα το steamspy και οντως δειχνει 100k owners αλλα online peak ειχε 4k ατομα περιπου, αλλο owners και αλλο sales ομως.
                            To steamspy δεν ειναι 100% ακριβες, αλλα συνηθως πεφτει παρα πολυ κοντα με επίσημα νουμερα. Αν λεει 100κ τοτε ειναι εκει κοντα και μπορει και παραπανω.

                            Το online peak προφανως και ειναι χαμηλοτερο, δεν παιζουν ολοι ταυτοχρονα.

                            Owners=sales αν αφαιρεσουμε τα review copies copies ξερω γω.

                            Comment


                            • Originally posted by Roronoa View Post
                              Το halo wars definitive edition παντως κανενας δεν το ζητησε XD

                              Αλταηρ πραγματικα δεν επιασες το νοημα του πικ που ποσταρα, its a fucking joke.
                              Like PC gaming.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Ρε άντε ξεκολλήστε με αυτές τις ανούσιες συζητήσεις και τρέξτε στο steam για να αγοράσετε και να ξεκινήσετε το bayonetta Χ Θ Ε Σ, είναι καταπληκτικό παιχνίδι και ένα από τα καλύτερα της κατηγορίας του.


                                Tidy!

                                Do not blame me.Blame yourself or God.
                                In Matsuno we trust.

                                Comment

                                Working...
                                X