Announcement

Collapse
No announcement yet.

Console vs PC vs Cloud gaming (remove amulet of logic before entering)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Από το πουθενά έκανε την ανατροπή ο Straier. Που πάτε ρε pc gamers με τα μπουρούχια
    Πέρα από την πλάκα, για πες τι έχει πάνω το pc.

    Comment


    • #62
      Καμία 670 η 680 πιστευω, γενικα οπως ειδα τρεχει πολυ καλυτερα το benchmark με nvidia.. True console fan ειναι οποιος βγαλει λιγοτερο απο 1000 στο benchmark..

      Comment


      • #63
        εγώ θα ξανακάνω το test να δω τι ψάρια θα πιάσω (βέβαια το πρώτο game στο οποίο θα δοκιμάσω την νέα κάρτα θα ειναι ένα crysis, το crysis 3:xp αφού αλλάξω gpu κάποια στιγμή μέσα στο τρέχον έτος. Αναθεωρήθικαν τα σχέδια και περιμένω για GTX 770 ή HD 89XX.
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • #64

          Comment


          • #65
            Πωπω τι έχετε βάλει στα pc σας ρε???Τέρατα???
            Nintendo I.D.: paixtis
            3ds friend code: 2664-2347-7128

            Comment


            • #66
              Συγνωμη που ισως ειμαι εριστικος αλλα στα δυνατα PC που εχετε μερικοι ασχοληστε περισσοτερο με video games η ρυθμιζετε τις παραμετρους των υπολογιστων σας για καλυτερη αποδοση? Απο περιεργεια ρωταω.

              Comment


              • #67
                Originally posted by Ren_of_Heavens View Post
                Συγνωμη που ισως ειμαι εριστικος αλλα στα δυνατα PC που εχετε μερικοι ασχοληστε περισσοτερο με video games η ρυθμιζετε τις παραμετρους των υπολογιστων σας για καλυτερη αποδοση? Απο περιεργεια ρωταω.
                πηγαινε χρυσε μου να κανεις το 600στο σου playthrought στο dark souls γιατι η περιεργεια σκοτωσε τη γατα....:troll:

                Comment


                • #68
                  Αρχικά εγώ έχω και τα δύο, από κονσόλες ΧΒΟΧ & wii και σχεδόν όλες τις παλιές...

                  Θα πω μερικά λογικά πράγματα λοιπόν. Αρχικά σε αυτό το πόλεμο που λέτε έχουμε ξεκάθαρο νικητή, και είναι οι κονσόλες, αλλά για διαφορετικούς λόγους απο αυτούς που νομίζετε..

                  Το γεγονός λοιπόν πως ακόμα τα pc έχουν κάποια καλά παιχνίδια είναι επειδή αυτά σχεδιάστηκαν αρχικά για κονσόλες και αργότερα τα είδαμε στα pc, αυτό έφερε και την εξής αλλαγή, επειδή οι κονσόλες έχουν στανταρ χαρακτηριστικά ενω οι υπολογιστές απαιτούσαν αναβαθμίσεις στο παρελθον για να παίζεις κάθε καινούριο παιχνίδι πλέον, τα παιχνίδια στα pc επειδή χτίζονται κυρίως για κονσόλες έχουν ως γνώμονα τα στανταρ της συγχρονης κονσόλας, έτσι εκει που ήθελες νέο υπολογιστή κάθε 16 μήνες, μπορείς πια να φτιάξεις έναν καλό και να τον έχεις για 4 περίπου χρόνια. Εγω έχω υπολογιστη 4πυρηνο με hd 5770 & 4 DDR3 και παίζω σε φουλ ποιότητα στα 720p ότι τελευταίο παιχνιδάκι υπάρχει... λοιπόν αν δεν υπήρχαν οι κονσόλες είμαι σίγουρος πως το σύστημα του 1,000αρικου που είχα φτιάξει θα ταν σήμερα ρετρο!

                  Συνοπτικά ηγέτης είναι αυτός που οδηγεί το ρυθμό της εξέλιξης και όχι αυτός που ακολουθεί... σαφώς και τα παιχνίδια δείχνουν ομορφότερα και με μεγαλύτερες αποδόσεις στα pc αλλά δεν είναι παρα update εκδόσεις των κονσολών για αυτό και ακόμα δεν είδαμε γραφικά ps4 πριν την ώρα τους κι ας έχει κάποιος i7 + 6890 + 16g DDR3...τα ίδια παιχνίδια θα παίξει με τη διαφορά να μπορεί να μετράει τις τρίχες στα μαλλιά του χαρακτήρα...

                  Οι κονσολες επίσης χαρακτηρίζονται απο δυνατά φρανσιζ, είναι τα μάριο? το χάλο ή το metal gear? ότι πίπες και να πει κάποιος πωρωμένος με τα pc τα παιχνίδια αυτά είναι αστέρια, και πρέπει να είναι για να αγοράσεις και τη κονσόλα για να τα παίξεις...

                  Προσωπικά τώρα εγώ έχω βολευτεί το pc δεν είμαι τοσο πωρωμένος με τα παιχνίδια και επίσης τα κατεβάζω τσαμπε απο τορεντάκια οπότε κόστος μηδεν! Αυτό όμως δεν είναι μέτρο σύγκρισης είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης.

                  Τέλος όσοι ακόμα είναι 16χρονα funboys του pc μια ερώτηση, αν δεν είχατε χειρηστήριο xbox στο pc θα παίζατε ακόμα με τις μούφες της logitech να φανταστώ ε;

                  Comment


                  • #69


                    Logitech ftw!


                    Προσωπικά ενας λόγος που γουσταρω pc ειναι τα mmo's,δεν εχει μονο ports το pc.Αλλα εχει τα ports και εχει και τα mmo's.

                    Comment


                    • #70
                      ... πλάκα μας κάνεις ρε φίλε, αντιγραφή του Xbox είναι μέχρι και τα κουμπάκια έχουν τα ίδια γράμματα και χρώματα...

                      ΕΠΕΙΔΗ ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΧΕΙΡΙΣΤΉΡΙΟ ΧΒΟΧ ΣΤΟ PC!

                      Comment


                      • #71
                        Εγώ έχω κομπλάρει το wired controller του 360 και με αυτό παίζω στους emulators.

                        Comment


                        • #72
                          Πως το έκανες;Θέλω να κάνω το ίδιο γι'αυτό ρωτάω.

                          edit:Wired ε;Τώρα το πρόσεξα.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by Hipster Luffy View Post
                            ας έχει κάποιος i7 + 6890 + 16g DDR3...τα
                            καλά εντάξει αυτοι που έχουνε 16 gb ddr3 είναι παραπάνω απο υπερβολικοί, δεν χρειάζονται σε κανενα game
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • #74
                              ο i7 δεν χρειαζεται, οποιος παιρνει οτιδηποτε ακριβοτερο απο i5 3570k για gaming ειναι θυμα/αδαης/του αρεσει να του πιανουν τον κ*λο κλπ

                              οσο για την μνημη βαλε το ArmA να τρεξει σε ramdisk και τα ξαναλεμε noob

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by BigBOSS View Post
                                καλά εντάξει αυτοι που έχουνε 16 gb ddr3 είναι παραπάνω απο υπερβολικοί, δεν χρειάζονται σε κανενα game
                                Επειδή οι απαιτήσεις των pc games είναι για τα δεδομένα των κονσολών...

                                Comment

                                Working...
                                X