Announcement

Collapse
No announcement yet.

Console vs PC vs Cloud gaming (remove amulet of logic before entering)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Raf View Post
    Εξαίσιο παράδειγμα, που όμως επαληθεύει τη δική μου οπτική. Τα μίμια του ΠΑΣΟΚ έχουν μονολιθικά σαν στόχο το κόμμα και όχι τη νοοτροπία από πίσω. Γιαυτό και οι συριζαίοι είναι πρώτοι σε αυτά, όπως μπορεί να δει ο καθένας με μια γρήγορη ματιά στο τουίτερ. Καμιά αντίληψη δεν ήρθε με τα ιντερνετικά αστειάκια, το ΠΑΣΟΚ κυβερνά με 35% αυτή τη στιγμή.

    #off_topic_telos
    σμολ ριπλαη γιατι δεν μπορω να αντισταθω

    To meme "τοτε με πασοκ και τωρα με συριζα" σιγουρα δεν ειναι απο συριζαιους

    οκ δεν αξιζει να το συνεχισουμε εδω περα, ειδικα οταν δεν ειναι flame material (whats the point), οποτε το κοβω και εγω

    Comment


    • Με ρωτησες τι αλλαξε στο PC gaming και σε αυτο σου απαντησα. Το τι εκανε το συνολικα το market console gaming στο συγκεκριμενο σημειο δεν εχει τοση σχεση.
      Μα βρε καλε μου αυτο λεγεται εξελιξη, δεν ειναι αλλαγη του PC gaming. Δηλαδη με τη δικη σου λογικη το pc gaming αλλαξε γιατι πλεον δεν βαζεις δισκετες αλλα κατεβαζεις τα παιχνιδια απο το internet και ετσι ειναι πιο προσβασιμο. Λογικο δεν ειναι? Αφου τα παντα γινανε πιο προσβασιμα ειναι achievement οτι το pc δεν παιρνει δισκετες?

      Οι κονσολες δεν εχουν δωρεαν online, ουτε βαθιες εκπτωσεις οπως το PC, ουτε το κοστος αποκτησης μειώθηκε στο μισο.
      Οι κονσολες δεν ειχαν καν online χρονια πριν, δεν ειχαν καν εκπτωσεις χρονια πριν και το κοστος μια χαρα μειωθηκε στο μισο αν σκεφτεις το μισθολογικο πλαισιο σημερα και μια 20-30ετια πριν. Επισης δεδομενου οτι καποια χρονια πριν ο console gamer δεν ηξερε τι ειναι fps ή wrpg περισσοτερα παιχνιδια ηρθαν στις κονσολες απο τα pc αποτι στο pc απο τις κονσολες. Το αλλο σημαντικο ειναι οτι τα ειδη που ηρθαν στις κονσολες απο τα pc κονσολοποιηθηκαν σε οτι αφορα το interface και το interface αυτο σε πολλες περιπτωσεις διατηρηθηκε και στα pc. Αντιθετα, οτι ηρθε απο τις κονσολες στα pc περασε αυτουσιο χωρις καμια διαθεση προσαρμογης.

      Edit: Για να ειμαι πιο δικαιος ισως πρεπει να πω οτι το impact των παιχνιδιων που ηρθαν στις κονσολες ηταν πολυ μεγαλυτερο απο το impact των παιχνιδιων που ηρθαν απο τις κοσνολες στα pc. Αυτο δειχνει και το ποσο σημαντικα παιχνιδια ή ολοκληρα ειδη ειχαν τα pc ως αποκλειστικοτητες. Σε αυτο επαιξε βεβαια ρολο και η πτωση ποιοτητας στους τιτλους της ιαπωνικης βιομηχανιας που ηταν το κυριο pool της δευτερης μετατοπισης που περιγραφω.

      Και φυσικα ποτε δεν απεκτησαν ολα τα παιχνιδια αφου υπαρχουν πολυ περισσοτερα παιχνιδια που δεν κυκλοφορουν σε κονσολες. Και αυτα ειναι λιγα παραδειγματα.
      Δεν μου ερχεται στο μυαλο καποιο παιχνιδι που να θελω να παιξω και να μην μπορω στην κονσολα, σε αντιθεση με μια 10ετια πριν που υπηρχαν ενα σωρο. Αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι εχουμε περασει κατα τα γνωστα σε μια multi everything περιοδο. Το point μου ηταν οτι ειχαμε μετατοπιση ολοκληρων ειδων που ηταν αποκλειστικα σε συγκεκριμενα συστηματα σχεδον σε καθε διαθεσιμο συστημα και οτι πλεον ο developer δεν λειτουργει με τη λογικη οτι αυτο θα το βγαλω μονο στο pc ή μονο στην κονσολα (εκτος σπανιων περιπτωσεων). Τωρα εσυ εμενεις στη γνωστη ρητορικη του ποιος την εχει μεγαλυτερη. Ωραια υπαρχουν και παιχνιδια που δεν ηρθαν στις κονσολες ενω οτι game υπαρχει στον πλανητη κυκλοφορει στο PC. Happy?
      Last edited by nooto; 17-05-2017, 04:40 PM.

      Comment


      • Όπως οι κονσόλες έχουν peasants που δεν τους νοιάζει να παίζουν σε κατώτερες αναλύσεις με τα μισά fps, ή που αγοράζουν κάθε σύστημα μόνο και μόνο για το ετήσιο ποδοσφαιράκι και κάνα Call Of Duty άμα λάχει, έτσι και τα PC έχουν filthy casuals όπως η κλασική μάνα που έχει τον υπολογιστή μόνο για Bejeweled, η ξαδέρφη μου που παίζει πού και πού καμιά χαζομάρα σε κάναν browser game, ή γενικά ο κάθε ξέμπαρκος που κατέβασε το Steam για να παίζει τζάμπα Dota και μπαίνει μέσα μία στο τόσο.

        Δεν πα να χτυπιόμαστε ανάποδα εμείς εδώ μέσα. Αν ο κάθε «casual» πιστεύει πως η κονσόλα τον εξυπηρετεί, θα επιλέξει κονσόλα. Για να υπάρχουν, σημαίνει πως εξυπηρετούν κάποιες ανάγκες για τις οποίες υπάρχει ζήτηση από το κοινό. Κοινώς, παίζουν φράγκα.

        Για εμένα αυτό είναι το ενδιαφέρον κομμάτι. Τι κάνουν οι κονσόλες σωστά ώστε να προσελκύουν την πλειοψηφία ενός παιχνιδιού σε πολλές περιπτώσεις. Και αντίστοιχα το πώς γιγαντώθηκε το PC gaming τα τελευταία χρόνια, αν και τι χρησιμοποίησε από την αγορά των κονσολών, και τούμπαλιν τι μπορεί να χρησιμοποιηθεί πίσω στις κονσόλες κλπ. Για να μπούμε όμως σε αυτήν την κουβέντα, πρέπει να διώξουμε τις όποιες παρωπίδες έχουμε, αλλιώς δεν κάνουμε δουλειά.

        Το Witcher 3 για παράδειγμα έριξε την ποιότητα των γραφικών του τελικού παιχνιδιού, επειδή όπως αναφέρει και ο Marcin Iwinski, χρειάζονταν τις πωλήσεις των κονσολών. Αν αρχίσουμε να μπαίνουμε σε στρατόπεδα και αναφέρουμε γλαφυρότητες όπως «ΧΑΧΑΑΑ ΠΑΕΙ η αποκλειστικότητα του PC, BURNNNN Mustard race» ή αντίστοιχα «FilthY peasants, ψόφος γιατί κρατάτε τα παιχνίδια πίσω, n0000bz», τότε το χάσαμε το παιχνίδι. Τα σχόλια δεν είναι υπερβολικά, έχουμε δει όλοι μας και χειρότερα.

        Αυτό που νομίζω πως πρέπει να μας νοιάζει ως ψαγμένους, είναι το όλο υπόβαθρο. Δηλαδή το γιατί μία εταιρία σαν την CD Project Red έκανε παραχώρηση στο τελικό προϊόν της, αν άξιζε εν τέλει για τον καταναλωτή μία τέτοια κίνηση, κατά πόσον βοήθησε που οι κονσόλες από κλειστό σύστημα πήγαν σε x86 αρχιτεκτονική, τι δυνητικό κοινό έχουν, τι μέρος του κόσμου θα αγόραζε το παιχνίδι στο PC αν δεν υπήρχαν κονσόλες, κλπ.

        Η βιομηχανία είναι μία, και από εκεί και πέρα παίζουμε με παρακλάδια (κονσόλες, PC, smartphones, handhelds, κλπ). Νομίζω πως έτσι πρέπει να την αντιμετωπίζουμε κι εμείς, και όχι να κρατιόμαστε φανατικά σε ένα κλωνάρι και να σκούζουμε πως το δικό μας κλωνάρι είναι μεγαλύτερο από του άλλου.

        Και για να κλείσω, όταν βλέπεις τον Phil Spencer να γουστάρει με PS4 & Wii U exclusives και να κράζει τα Xbots, ή τον GabeN να δηλώνει πως το αγαπημένο του παιχνίδι έβερ είναι το Mario 64 και να κάνει ανακοίνωση του Portal 2 στην Sony E3 Conference, τότε δεν έχει και πολύ νόημα να τρωγόμαστε εμείς εδώ μέσα. Επειδή αν μας έβλεπαν, σίγουρα θα γελούσαν μαζί μας, θα έκαναν μπάνιο στα χρήματά τους και θα συνέχιζαν να παίζουν τα αγαπημένα τους παιχνίδια σε όποια κονσόλα / PC γουστάρουν

        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • Προκειται δλδ για αλλη μια κοινοτητα κομπλεξικων ανθρωπων (βλεπε LGBTQ) που ζηταν αποδοχη απο τους αλλους επειδη οι ιδιοι δεν εχουν αποδεχτει τους εαυτους τους.
          Κινδυνεύω να πάω το θέμα τελείως offtopic, αλλά Ραμπίδη αυτό δεν ισχύει. Οι μεν απλά την είδαν έτσι λόγω κομπλεξισμού, οι δε λόγω κοινωνικού ρατσισμού. Μη συγχέουμε καναπεδάτους νέρντς που γουστάρουν να το παίζουν μούρη πίσω από ένα πληκτρολόγιο επειδή έχουν να σκάσουν 1000ρικα για rigs με άτομα που ακούν απρόκλητα στον δρόμο "κοίτα την πουστάρα" επειδή προτιμούν αγοράκια αντί για κοριτσάκια.

          (δε νομίζω να έπαιρνε κάποιος τέτοιες απαντήσεις σε ερωτήσεις pc or consoles: https://www.youtube.com/watch?v=CKFijncNkxg )
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • Originally posted by Phantom Duck View Post
            Το Witcher 3 για παράδειγμα έριξε την ποιότητα των γραφικών του τελικού παιχνιδιού, επειδή όπως αναφέρει και ο Marcin Iwinski, χρειάζονταν τις πωλήσεις των κονσολών.
            Και παλί στα max setting έχει μεγαλη διαφορα απο την έκδοση των κονσολων που το τρέχαν σε medium-high με ελάχιστους npcs στο Νοβιγκραντ κουτσα κουτσα 30 fps με τρελες βουτιές στα 20fps στο ps4 και 900p στο one. Eγώ την πρώτη φορα το έπαιζα medium high με ενα μεσο frame rate πανω απο 50fps και τώρα που παιζω maxed setting 80-100fps βλέπω μεγάλη διαφορα στην συνολικη ποιοτητα αυτου που φαινεται στην οθόνη, ασυζητιτή μια κατηγορια πανω ανεβαίνει οχι πολυ μακρια απο την Ε3 . O κομπλεξικος κονσολας (οχι εσύ) πιστευει πως δεν υπάρχει μεγαλη διαφορα, και πιπιλάει αυτο που ανέφερες, πράμα που ειναι εντελως λάθος. Οπως και να χει έιτε έτσι είτε αλλιώς ειναι ένα πανεμορφο παιχνιδι.

            τώρα για πωλησεις το παιχνιδι στο pc πουλησε πανω απο 6 εκατομμυρια κομματια, και ισως ξεπερναει μαζι ps4 και xbox one.
            Last edited by BigBOSS; 17-05-2017, 04:58 PM.
            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • Originally posted by BigBOSS View Post
              [μπλα μπλα μπλα] O κομπλεξικος κονσολας (οχι εσύ) πιστευει πως δεν υπάρχει μεγαλη διαφορα, και πιπιλάει αυτο που ανέφερες, πράμα που ειναι εντελως λάθος. Οπως και να χει έιτε έτσι είτε αλλιώς ειναι ένα πανεμορφο παιχνιδι.

              [μπλα μπλα μπλα]
              Μου αρέσει η ταμπέλα "κομπλεξικός". Το να τον ενδιαφέρει τον άλλον το ίδιο το game (α πα παααα) -στοιχεία όπως ατμόσφαιρα, gameplay, μουσική- ώστε με την δική του ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ματιά να το θεωρεί σαν ίδια εμπειρία είτε το παίξει σε pc είτε σε κονσόλα, δεν παίζει ε; Όχι;
              Φαντάσου τώρα το αντίστοιχο με το παραπάνω που έγραψες, στο θέατρο: Έχω κλείσει σειρά 20 θέση, έχεις κλείσει σειρά 2
              - Στη σειρά 2 ήταν γαμάτα
              - Ε, και στην 20 ήταν γαμάτα, γιατί όχι
              - Ρε κομπλεξικέ, πλάκα κάνεις; Στη σειρά 2 έβλεπα άνετα τις φακίδες στο πρόσωπο του Μπέζου, να μη μιλήσω για την ευκρίνεια του καλσόν της Μακρυπούλιας.
              - [....] Εμένα μου φάνηκε το ίδιο ωραίο
              - ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΕΕΕΕΕΕΕΕ

              (τώρα στο παραπάνω απλοποιημένο παράδειγμα, μπορείς να διακρίνεις ποιος είναι ο κομπλεξικός; )
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Originally posted by Somari View Post
                Κινδυνεύω να πάω το θέμα τελείως offtopic, αλλά Ραμπίδη αυτό δεν ισχύει. Οι μεν απλά την είδαν έτσι λόγω κομπλεξισμού, οι δε λόγω κοινωνικού ρατσισμού. Μη συγχέουμε καναπεδάτους νέρντς που γουστάρουν να το παίζουν μούρη πίσω από ένα πληκτρολόγιο επειδή έχουν να σκάσουν 1000ρικα για rigs με άτομα που ακούν απρόκλητα στον δρόμο "κοίτα την πουστάρα" επειδή προτιμούν αγοράκια αντί για κοριτσάκια.

                (δε νομίζω να έπαιρνε κάποιος τέτοιες απαντήσεις σε ερωτήσεις pc or consoles: https://www.youtube.com/watch?v=CKFijncNkxg )
                Well said. Μπορεί πολλές φορές οι LGBTQ να εκφράζονται με ακραίο τρόπο (που σίγουρα δεν αντιπροσωπεύει όλη την κοινότητα), αλλά μιλάμε για μια μερίδα ανθρώπων που νομικά και κοινωνικά αντιμετωπίζουν προκαταλήψεις και δεν έχουν τα ίδια δικαιώματα με τους straight.

                Comment


                • Ναι ειναι καρακομπλεξάρα, γιατι απο τη μια δεν παραδέχεται οτι το ps4 ή xbox one του δεν μπορει να τα βγάλει πέρα με την pc έκδοση του Witcher 3 (ως προς το φαινεσθαι) και απο την αλλη ειρωνευεται τα "σάπια γραφικά ¨του Zelda BOTW σε Wiiu και Switch και επέρεται για τα γραφικά που δινει η κονσολα του. Αυτοι που εσυ λες πως εκτιμουν το καλο gameplay.
                  Star Citizen videos Star Citizen gallery

                  Comment


                  • Originally posted by BigBOSS View Post
                    Ναι ειναι καρακομπλεξάρα, γιατι απο τη μια δεν παραδέχεται οτι το ps4 ή xbox one του δεν μπορει να τα βγάλει πέρα με την pc έκδοση του Witcher 3 (ως προς το φαινεσθαι) και απο την αλλη ειρωνευεται τα "σάπια γραφικά ¨του Zelda BOTW σε Wiiu και Switch και επέρεται για τα γραφικά που δινει η κονσολα του. Αυτοι που εσυ λες πως εκτιμουν το καλο gameplay.
                    Οκ έτερον εκάτερον, όσο κομπλεξάρα είναι ο Πισάς που προσπαθεί να πείσει τον κονσολά ότι δεν περνάει καλά με την κονσόλα (λες και ο καθένας θέλει οδηγίες για το τι πρέπει να γουστάρει) άλλο τόσο κομπλεξάρας είναι ο xboxας που προσπαθεί να πείσει για το ίδιο τον switchα.
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • Originally posted by nooto View Post
                      Μα βρε καλε μου αυτο λεγεται εξελιξη, δεν ειναι αλλαγη του PC gaming. Δηλαδη με τη δικη σου λογικη το pc gaming αλλαξε γιατι πλεον δεν βαζεις δισκετες αλλα κατεβαζεις τα παιχνιδια απο το internet και ετσι ειναι πιο προσβασιμο. Λογικο δεν ειναι? Αφου τα παντα γινανε πιο προσβασιμα ειναι achievement οτι το pc δεν παιρνει δισκετες?
                      Δηλαδη απλα χρησιμοποιώ λάθος ορολογια. Οκ, το PC gaming εξελίχθηκε πολυ τα τελευταια χρονια , μαζι με αλλες αλλαγες που δεν ειναι μεσα στον ορισμο της εξελιξης, οπως για παραδειγμα η αλλαγη τακτικης απο τους publishers στην ημερομηνια κυκλοφοριας multiplatform παιχνιδιων που ειναι πολυ πιο συχνα πια day one. Ομολογώ πως ειναι καλυτερα ετσι.

                      Originally posted by nooto View Post
                      Οι κονσολες δεν ειχαν καν online χρονια πριν, δεν ειχαν καν εκπτωσεις χρονια πριν και το κοστος μια χαρα μειωθηκε στο μισο αν σκεφτεις το μισθολογικο πλαισιο σημερα και μια 20-30ετια πριν. Επισης δεδομενου οτι καποια χρονια πριν ο console gamer δεν ηξερε τι ειναι fps ή wrpg περισσοτερα παιχνιδια ηρθαν στις κονσολες απο τα pc αποτι στο pc απο τις κονσολες. Το αλλο σημαντικο ειναι οτι τα ειδη που ηρθαν στις κονσολες απο τα pc κονσολοποιηθηκαν σε οτι αφορα το interface και το interface αυτο σε πολλες περιπτωσεις διατηρηθηκε και στα pc. Αντιθετα, οτι ηρθε απο τις κονσολες στα pc περασε αυτουσιο χωρις καμια διαθεση προσαρμογης.

                      Edit: Για να ειμαι πιο δικαιος ισως πρεπει να πω οτι το impact των παιχνιδιων που ηρθαν στις κονσολες ηταν πολυ μεγαλυτερο απο το impact των παιχνιδιων που ηρθαν απο τις κοσνολες στα pc. Αυτο δειχνει και το ποσο σημαντικα παιχνιδια ή ολοκληρα ειδη ειχαν τα pc ως αποκλειστικοτητες. Σε αυτο επαιξε βεβαια ρολο και η πτωση ποιοτητας στους τιτλους της ιαπωνικης βιομηχανιας που ηταν το κυριο pool της δευτερης μετατοπισης που περιγραφω.
                      Αν το κοστος στις κονσολες μειώθηκε στο μισο τοτε στα PC μειώθηκαν στο 1/4? Pretty good.
                      Το Ps3 και το wii ειχαν δωρεαν Online, οχι πια. Το Ps4/xbone και το switch χρεωνει/θα χρεωνει. Αυτο ειναι μεγαλη διαφορα.
                      Κοιτα ηρθαν πολλα παιχνιδια σε κονσολες απο PC και πολλα απο κονσολες σε PC. Αλλα μερικα απο τα genres ηρθαν με "δειγματα". Ελαχιστα mmorpg, ελαχιστα strategy, λιγα περισσοτερα adventures. Για την βαρυτητα και το "consolisation" ισως εχεις δικιο αλλα δεν εχω χρονο να δω ποια μεγαλα PC gamers ηρθαν σε κονσολες.


                      Originally posted by nooto View Post
                      Δεν μου ερχεται στο μυαλο καποιο παιχνιδι που να θελω να παιξω και να μην μπορω στην κονσολα, σε αντιθεση με μια 10ετια πριν που υπηρχαν ενα σωρο. Αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι εχουμε περασει κατα τα γνωστα σε μια multi everything περιοδο. Το point μου ηταν οτι ειχαμε μετατοπιση ολοκληρων ειδων που ηταν αποκλειστικα σε συγκεκριμενα συστηματα σχεδον σε καθε διαθεσιμο συστημα και οτι πλεον ο developer δεν λειτουργει με τη λογικη οτι αυτο θα το βγαλω μονο στο pc ή μονο στην κονσολα (εκτος σπανιων περιπτωσεων). Τωρα εσυ εμενεις στη γνωστη ρητορικη του ποιος την εχει μεγαλυτερη. Ωραια υπαρχουν και παιχνιδια που δεν ηρθαν στις κονσολες ενω οτι game υπαρχει στον πλανητη κυκλοφορει στο PC. Happy?
                      Το τι θες να παιξεις εσυ δεν εχει σχεση με το τι κυκλοφοριες υπαρχουν, ισως δεν εχεις κανει ερευνα και δεν ξερεις. Και εγω δεν θελω να παιξω τα περισσοτερα απο τα console exclusives, αυτο δεν σημαινει οτι δεν υπαρχουν. Eστω και λιγοτερα πια γιατι οντως περισσοτερες μεγαλες κυκλοφοριες ειναι πια multiplats οποτε μενουν τα first party. Ναι δεν συμφερει να μην βγαζεις ενα παιχνιδι παντου, ισχύει αυτο και τα περισσοτερα ΑΑΑ games ειναι multiplat, και σε PC τα "μεγαλα παιχνιδια" ειναι λιγοτερα. Αλλα σε PC ανθουν πραγματικα τα indie games, που δεν ειναι πια τοσο indie οσο παλια.
                      Γενικα αυτη η πρωτη φραση ειναι η κλασσικη peasant λογικη του οτι δεν ειναι σε κονσολα δεν μου αρεσει και δεν με ενδιαφερει αρα δεν υπαρχει. Υπαρχουν δεκαδες PC games που αξιζουν τον χρονο καποιου.

                      Εγω δεν κερδιζω κατι με το να μην υπαρχουν αυτα τα παιχνιδια στις κονσολες, οσοι μενουν προσκολλημενοι μονο σε κονσολες χανουν. Ειμαι υπερ του ολα τα παιχνιδια να ειναι διαθεσιμα παντου, ειτε κονσολα ειτε PC. Αλλα κανουμε μια κουβεντα για το πια πλατφορμα αξιζει περισσοτερο τα λεφτα μας και τον χρονο μας και το ποσα παιχνιδια εχει η καθε πλατφορμα ειναι ισως ο σημαντικοτερος λογος. Αν εσυ γινεσαι triggered οταν καποιος να αναφερει πως κυκλοφορουν περισσοτερα παιχνιδια σε PC (αντικειμενικα κιολας) να βαζω ενα trigger warning.
                      Last edited by Roronoa; 17-05-2017, 05:37 PM.

                      Comment


                      • Αλήθεια οι hardcore ninty fans τι απέγιναν; κυκλοφορούν ακόμα εκεί έξω, ή αφομοιώθηκαν στα αλλά στρατόπεδα;

                        Comment


                        • Είστε μερικά άτομα εδώ μέσα που εκτιμώ αρκετά. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ασχολείστε με το trash topic.

                          Comment


                          • Originally posted by Grimmtak View Post
                            Είστε μερικά άτομα εδώ μέσα που εκτιμώ αρκετά. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ασχολείστε με το trash topic.
                            Θα ηθελα να μας πεις ομως γιατι ειναι trash topic.

                            Comment


                            • Originally posted by Roronoa View Post
                              Θα ηθελα να μας πεις ομως γιατι ειναι trash topic.
                              Έλα, μεταξύ μας, τόπικ για αλάνα γυμνασίου είναι
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • Originally posted by Somari View Post
                                Έλα, μεταξύ μας, τόπικ για αλάνα γυμνασίου είναι
                                 
                                Για αλανα λυκειου ειναι αλλα ηθελα να απαντησει και μετα να του γραψω "Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ασχολείσαι με το trash topic"


                                Παντως δεν θεωρω αυτην την κουβεντα αχρηστη, καποια μερα ο altair θα επιστρεψει στο pc gaming και αυτο θα ειναι μια μεγαλη νικη της PCMR

                                Και tbh οσο trash και να ειναι ολο και κατι βγαινει, και δεν ειναι κακο και λιγο trash talk. Ξερεις δεν εχουμε ολοι ορεξη να παιζουμε videogames, μερικοι απλα κανουμε shitposting.
                                Last edited by Roronoa; 17-05-2017, 06:13 PM.

                                Comment

                                Working...
                                X