Announcement

Collapse
No announcement yet.

Console vs PC vs Cloud gaming (remove amulet of logic before entering)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εγώ πάντως ρε παιδιά γράφω για το BotW δεν απαντά κανένας. Εδώ τουλάχιστον γίνεται κουβέντα.

    Comment


    • Βασικα Roronoa αυτο που βλεπω εγω ειναι πως οτι και να πει ο αλλος εσυ θα πιαστεις απο αυτο που θες να πιαστεις και εκει κολαει αυτο που ανεφερα πριν περι ρητορικης. Απο τα 1000 πραγματα λοιπον που αναφερθηκαν παμε να δουμε τι κρατησες...

      για παραδειγμα η αλλαγη τακτικης απο τους publishers στην ημερομηνια κυκλοφοριας multiplatform παιχνιδιων που ειναι πολυ πιο συχνα πια day one. Ομολογώ πως ειναι καλυτερα ετσι.
      Ειπα 100 φορες πως ειμαστε σε μια εποχη που τα παντα κυκλοφορουν παντου γιατι αυτο ειναι το οικονομικο μοντελο αυτης της περιοδου. Αυτο ισχυει και στις κονσολες και στα PC. ΔΕΝ αφορα μονο τη πλατφορμα που υποστηριζεις.

      Αν το κοστος στις κονσολες μειώθηκε στο μισο τοτε στα PC μειώθηκαν στο 1/4? Pretty good.
      Εγω ειπα οτι επεσε το κοστος ως προς το χρηστη και αυτο εχει να κανει με το κατασκευαστικο κομματι της αγορας, την εξελιξη της τεχνολογιας και τη μεγενθυνση του δημογραφικου. ΔΕΝ πηγα να συγκρινω ποιος επεσε πιο πολυ αλλα να πω οτι επεσε το κοστος ΓΕΝΙΚΑ, αποροια της εξελιξης που ειχε ο χωρος (που σταματησε απο ενα σημειο και μετα να αποτελει ειδος πολυτελειας ή ενα ακριβο χομπυ για λιγους).

      Το Ps3 και το wii ειχαν δωρεαν Online, οχι πια. Το Ps4/xbone και το switch χρεωνει/θα χρεωνει. Αυτο ειναι μεγαλη διαφορα.
      Αναφερεσαι σε μια αγορα με ιστορια 30 χρονια, πιανεσαι απο ενα μικρο κομματι αυτης της ιστοριας και το χρησιμοποιεις ως παγειο γεγονος, λες και παντα ειχαν online οι κονσολες και να τωρα τελευταια χρεωνουν τις υπηρεσίες τους. Μεγαλη διαφορα ειναι οτι περασαμε απο το PS2 στο X360 σε επιπεδο online, οχι αυτο που λες. Το αν θα ηταν καλυτερο να μην χρεωνεται η υπηρεσια ειναι τελειως αλλο θεμα αλλα η ιδια η χρεωση ειναι επισης σημειο της εξελιξης και του πως ανταποκριθηκε το κοινο σε πολιτικες των εταιριων. Το εκανε η Microsoft, επιασε , ακολουθησαν και οι αλλοι.

      δεν εχω χρονο να δω ποια μεγαλα PC gamers ηρθαν σε κονσολες.
      Δεν μιλησα για μεγαλα παιχνιδια, μιλησα για ολοκληρα ειδη παιχνιδιων που δεν ηταν καν γνωστα στους console gamers.

      Το τι θες να παιξεις εσυ δεν εχει σχεση με το τι κυκλοφοριες υπαρχουν, ισως δεν εχεις κανει ερευνα και δεν ξερεις.
      H φραση που χρησιμοποιησα ειχε να κανει με το οτι δεν υπαρχουν μεγαλα franchises που δεν κυκλοφορουν πλεον σε ολα τα συστηματα ή μεμονομενοι high profile και με μεγαλο impact τιτλοι οπως ηταν τα Elder Scrolls, Far Cry, Half Life 2, Doom 3, Kotor, NeverWinter Knights, Witcher, Balurs Gate που εγω ας πουμε δεν μπορουσα να παιξω στο ps2 (καποια απο αυτα ηρθαν αργοτερα στο πρωτο xbox λογω microsoft αλλα ηταν κατα κυριο λογο καθαρα pc games) και διαβαζοντας τοτε ειχα την εικονα οτι ειναι το holy grail του gaming (btw εφτιαξα pc γι'αυτα τα παιχνιδια).

      Γενικα αυτη η πρωτη φραση ειναι η κλασσικη peasant λογικη του οτι δεν ειναι σε κονσολα δεν μου αρεσει και δεν με ενδιαφερει αρα δεν υπαρχει. Υπαρχουν δεκαδες PC games που αξιζουν τον χρονο καποιου.
      Εξηγησα παραπανω τι εννοουσα, το οτι δεν υπαρχουν το υπεθεσες μονος σου. Απο κει και περα μιλας για peasant λογικη εσυ που απο την αρχη γραφεις οτι τα pc εχουν παραπανω παιχνιδια απο τις κονσολες (υποθετω οχι επειδη αυτα που εχουν οι κονσολες δεν σε ενδιαφερουν αλλα επειδη εισαι κατι σαν τον god του gaming που γνωριζει τα παντα και ξερει οτι τα αποκλειστικα των pc εχουν μεγαλυτερο value απο τα αποκλειστικα των κονσολων). To ασχημο ειναι οτι δεν μπορεις να διακρινεις το ποσο λεπτη ειναι γραμμη αναμεσα στη δικη σου λογικη, αυτη της PCMR και αυτη των peasants.

      Αν εσυ γινεσαι triggered οταν καποιος να αναφερει πως κυκλοφορουν περισσοτερα παιχνιδια σε PC (αντικειμενικα κιολας) να βαζω ενα trigger warning.
      Ναι εδω υποθετω οτι αφου ανηκεις στην master race εχεις by default την απολυτη εικονα της αγορας, ξερεις ακριβως τι παιζει και στα pc και στις κονσολες, κατεληξες οτι τα PC εχουν παραπανω παιχνιδια και τωρα ερχεσαι με διαφωτισεις γιατι εγω δεν ξερω.

      Εγω γενικα δεν μιλησα για το ποιο συστημα εχει τα περισσοτερα παιχνιδια και σε κανενα μου post δεν εκανα συγκριση συστηματων υποστηριζοντας οτι το ταδε ειναι το καλυτερο. Ισα ισα που ανεφερα οτι τα pc σε οτι αφορα την εμπειρια προσφερουν σαφως κατι ανωτερο, εχουν πλεον ολους τους high profile τιτλους, φυσικα εχουν δικους τους τιτλους πολυ μεγαλης αξιας (βλεπε starcraft, warcraft, ενα καρο strategy κλπ που παροτι δεν ανηκουν στα ειδη με τα οποια ασχολουμαι ΠΡΟΦΑΝΩΣ και αναγνωριζω την αξια τους), φυσικα εχουν τιτλους που μπορει να ειναι καλοι και να μην τους γνωριζω εγω λογω ελλειψης χρονου, ερευνας αγορα, whatever και και και. Οποτε για να ερθω να το κολησω με τα προηγουμενα μου post, αυτο ακριβως εννοω με τον ορο ρητορικη. Δεν παει να λεει ο αλλος και πραγματα με τα οποια συμφωνεις, οχι, το κασετοφωνακι θα μπει και θα ξεκινησει το education-brain wash...
      Last edited by nooto; 17-05-2017, 09:26 PM.

      Comment


      • Πραγματικα δεν καταλαβες τι γραφω και μου δινεις την εντυπωση πως δεν διαβαζεις τι γραφω. Κατι που ερχεται σε αντιθεση με το quoteαρισμα και πραγματικα με κανει να απορω.

        Μονο το steam εχει 14,646 παιχνιδια με τα 4791 να μπηκαν στην library πέρσι, αλλα οχι εγω ειμαι ο ξερολας που δεν ξερει τι του γινεται.

        Γραφω απλα λογικα πραγματα που θα καταλάβαινε ο καθενας:
        Τα PC ειναι συγκριτικα με τις κονσολες πολυ πιο φτηνα απο οτι παλια (σχεδον ιδιο κοστος για παρομοιο hardware), δεν εχουν το εξτρα κοστος του online, εχουν καλυτερες τιμες στα παιχνιδια και εχουν μεγαλύτερη ποικιλια τιτλων απο τις κονσολες. Καποια απο αυτα ΔΕΝ "υπηρχαν" παλια (και καποτε και οι καποιες εστω κονσολες ειχαν δωρεαν online) . Θες 20 χρονια, θες 10 χρονια. Πες το εξελιξη, πες το κολοκυθι. Καποιοι δεν το καταλαβαινουν αυτο.

        Και εχεις και την ψευδαίσθηση πως δεν κάνεις education brainwash? Νομιζεις πως το δικο σου κασετοφωνακι δεν ειναι το κλασσικο κασετοφωνακι που παιζει παντα απο την μερια των console warriors? Το εχω ακουσει απειρες φορες, το ξερω απ' εξω.

        Anyway σταματαω γιατι αναβουν τα αιματα και δεν υπαρχει λογος γιατι δεν εχω να χωρισω κατι με κανεναν. Ειπαμε ειναι trash topic, δεν χρειαζεται αν το παρουμε τοσο στα σοβαρα. Ενταξει διαφωνουμε, προσπαθω και εγω να καταλαβω τι λες, αν θες ομως διαβασε τι εγραψα πριν γιατι δεν καταλαβες τι θελω να πω, δεν θα προσπαθησω να τα ξαναγραψω.
        Last edited by Roronoa; 17-05-2017, 10:33 PM.

        Comment


        • Originally posted by Roronoa View Post
          1)Παντως δεν θεωρω αυτην την κουβεντα αχρηστη, καποια μερα ο altair θα επιστρεψει στο pc gaming και αυτο θα ειναι μια μεγαλη νικη της PCMR

          2)Και tbh οσο trash και να ειναι ολο και κατι βγαινει, και δεν ειναι κακο και λιγο trash talk. Ξερεις δεν εχουμε ολοι ορεξη να παιζουμε videogames, μερικοι απλα κανουμε shitposting.
          1)Αυτό θα γίνει μόνο αν σταματήσουν να υπάρχουν κονσόλες.Επίσης η MR είναι άλλη,μην τα ξαναλέμε.
          2)Λογικό,αφού δεν έχετε games της προκοπής.

          Originally posted by Raf View Post
          Εγώ πάντως ρε παιδιά γράφω για το BotW δεν απαντά κανένας. Εδώ τουλάχιστον γίνεται κουβέντα.

          Σόρρυ ολοκληρώνω εκκρεμότητες τύπου Luigi's Mansion και γράφω γι'αυτό.Θα γράψω και για το BOTW όταν το συνεχίσω,σύντομα δηλαδή.
          Carpe diem

          Comment


          • Originally posted by Altair View Post
            1)Αυτό θα γίνει μόνο αν σταματήσουν να υπάρχουν κονσόλες. Επίσης η MR είναι άλλη, μην τα ξαναλέμε.
            2)Λογικό, αφού δεν έχετε games της προκοπής.
            1) Θα σταματήσουν σύντομα, επειδή θα έρθει η στιγμή που η τεχνολογία θα φτάσει στα όρια που αρκετός κόσμος θα προτιμήσει τους υπολογιστές. Από τους υπολογιστές ξεκίνησαν όλα και από αυτούς θα τελειώσουν όλα.

            2) Δεν έχουμε; The Surge, Shiness, Tekken 7, Street Fighter V, Inside, κ.α. μέχρις και Deponia. Βαριέμαι να σου γράψω ολόκληρη λίστα από παιχνίδια που είναι αποκλειστικά στον υπολογιστή.

            Αν δεν υπήρχαν οι υπολογιστές, τα βιντεοπαιχνίδια δεν θα υπήρχαν καν. Όπως η Ελληνική γλώσσα είναι η μητέρα όλων των γλωσσών, έτσι και ο υπολογιστής είναι ο πατέρας της τεχνολογίας. Deal with it, scrub.
            sigpic

            Comment


            • Πω πω μου έγραψες παιχνιδάρες τώρα και με τάπωσες.
              Carpe diem

              Comment


              • Originally posted by 丹野 View Post
                1) Θα σταματήσουν σύντομα, επειδή θα έρθει η στιγμή που η τεχνολογία θα φτάσει στα όρια που αρκετός κόσμος θα προτιμήσει τους υπολογιστές.
                Φαντάζομαι οι υπολογιστές χρησιμοποιούν μαγεία αντί για τεχνολογία;
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • τώρα για πωλησεις το παιχνιδι στο pc πουλησε πανω απο 6 εκατομμυρια κομματια, και ισως ξεπερναει μαζι ps4 και xbox one.
                  Μπα...

                  You had one job PCMR!

                  Για το steam controller είδε κανείς αυτό που ρώτησα; Evans;
                  Επίσης το SteamLink δουλεύει καλά μέσω wifi;
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Originally posted by Somari View Post
                    Φαντάζομαι οι υπολογιστές χρησιμοποιούν μαγεία αντί για τεχνολογία;
                    Η μαγεία είναι της φύσης. Η τεχνολογία είναι της επιστήμης. Ο υπολογιστής είναι επιστήμη.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by straier View Post
                      Μπα...

                      You had one job PCMR!

                      Για το steam controller είδε κανείς αυτό που ρώτησα; Evans;
                      Επίσης το SteamLink δουλεύει καλά μέσω wifi;
                      παλιά και ανακριβη πλέον στοιχεία

                      βλέπω στο ps4 πουλησε 4.32 εκατομμυρια http://www.vgchartz.com/game/71482/t...r-3-wild-hunt/

                      στο xbox one 1.42 εκατομμύρια http://www.vgchartz.com/game/71481/t...r-3-wild-hunt/

                      στις κονσολες η συντριπτικη πλειοψηφεια που πωλήθικαν ειναι κουτάτα, σε συσκευασία.

                      στο steam κοντά στα 3 εκατομμύρια http://steamspy.com/app/292030

                      δεν υπάρχουν στοιχεια για GOG αλλα ξέρουμε πως περισσοτεροι αγορασαν την έκδοση του GOG (οπως κι εγώ) άρα πρεπει εκει να πουλησε τουλάχιστον αλλά 3 εκατομμύρια κομμάτια, που ειναι 100% καθαρό κέρδος για αυτους.

                      Αρα στο pc με τους πειρατές, ένα DRM FREE απο την πρώτη μέρα παιχνιδι , σημειωνει περισσότερες πωλήσεις απο ps4 και xbox one μαζι.
                      Star Citizen videos Star Citizen gallery

                      Comment


                      • Originally posted by straier View Post
                        Μπα...

                        You had one job PCMR!

                        Για το steam controller είδε κανείς αυτό που ρώτησα; Evans;
                        Επίσης το SteamLink δουλεύει καλά μέσω wifi;
                        Συγνώμη, ο θόρυβος βλέπεις...

                        Λοιπόν, steam controller σε RTS πιστεύω θα έπαιζε άψογα. Τα track pads λειτουργούν με εκπληκτική ακρίβεια κι έχουν φοβερό haptic feedback, ενώ μπορείς να παραμετροποιείς τα πάντα πάνω στο χειριστήριο. Η Valve έκανε πραγματικά εκπληκτική δουλειά σε αυτόν τον τομέα. Προφανώς η όλη παραμετροποίηση δεν είναι ό,τι πιο user friendly έχεις δει, μιας κι απευθύνεται σε ανθρώπους που γνωρίζουν τι κάνουν (πολύ ορολογία που κάθε άλλο παρά colloquial είναι), αλλά αξίζει τον κόπο.

                        Το steam link λειτουργεί εκπληκτικά τόσο μέσω γραμμής, όσο και μέσω WiFi. Βέβαια η σύνδεση που έχω έχω είναι υπερβολικά γρήγορη και το router είναι επίσης καλό, οπότε δεν ξέρω πώς θα λειτουργούσε σε πιο απλές γραμμές. Το συνέδεσα μία φορά μέσω 5Ghz channel και δεν είδα κάποια ουσιαστική διαφορά. Αν θέλεις να δοκιμάσεις την εμπειρία του steam link, Μπορείς να το κάνεις με ένα οποιοδήποτε laptop πάντως (in-home streaming λέγεται η λειτουργία).

                        Αλήθεια, Skype δεν μπαίνεις πλέον; XD

                        ένα DRM FREE απο την πρώτη μέρα παιχνιδι
                        Λ Ο Λ

                        Comment


                        • Originally posted by straier View Post
                          Επίσης το SteamLink δουλεύει καλά μέσω wifi;
                          Αν μενεις εξωτερικό και εχεις καλη γραμμη ναι, αν εισαι ελλαδα με 50αρα vdsl ισως, αν εχεις peasant ελληνικη γραμμή η μονη λυση καρφωτα στο router με ethernet. Παντως και σε video που βλεπω με καλες συνδεσεις στο wifi εχει θεματακια, υπαρχει και η λυση του powerline αν δεν εχεις κοντα lan.

                          Το steam link με εχει βολέψει απίστευτα πάντως.

                          Το controller το φερνεις στα μετρα σου και εχει πολλες επιλογες, απλα δεν ειναι καλύτερο για παιχνίδια με native controller support, στα υπολοιπα αναλογα το configuration μπορει να βολεψει, πχ στο golf it που στην ουσια πρεπει να βαλεις δυναμη κάνοντας drag και release το mouse δεν βολεψε καθολου δεν μπορουσα ποτε να πετυχω τη δυναμη που θελω με το touchpad ενω με το mouse ευκολα.

                          Comment


                          • Originally posted by BigBOSS View Post
                            παλιά και ανακριβη πλέον στοιχεία

                            βλέπω στο ps4 πουλησε 4.32 εκατομμυρια http://www.vgchartz.com/game/71482/t...r-3-wild-hunt/

                            στο xbox one 1.42 εκατομμύρια http://www.vgchartz.com/game/71481/t...r-3-wild-hunt/

                            στις κονσολες η συντριπτικη πλειοψηφεια που πωλήθικαν ειναι κουτάτα, σε συσκευασία.

                            στο steam κοντά στα 3 εκατομμύρια http://steamspy.com/app/292030

                            δεν υπάρχουν στοιχεια για GOG αλλα ξέρουμε πως περισσοτεροι αγορασαν την έκδοση του GOG (οπως κι εγώ) άρα πρεπει εκει να πουλησε τουλάχιστον αλλά 3 εκατομμύρια κομμάτια, που ειναι 100% καθαρό κέρδος για αυτους.

                            Αρα στο pc με τους πειρατές, ένα DRM FREE απο την πρώτη μέρα παιχνιδι , σημειωνει περισσότερες πωλήσεις απο ps4 και xbox one μαζι.
                            Digital console sales δε βλέπω πουθενά να αναφέρονται.Κλασσικά double standards.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • παλιά και ανακριβη πλέον στοιχεία

                              βλέπω στο ps4 πουλησε 4.32 εκατομμυρια http://www.vgchartz.com/game/71482/t...r-3-wild-hunt/

                              στο xbox one 1.42 εκατομμύρια http://www.vgchartz.com/game/71481/t...r-3-wild-hunt/

                              στις κονσολες η συντριπτικη πλειοψηφεια που πωλήθικαν ειναι κουτάτα, σε συσκευασία.

                              στο steam κοντά στα 3 εκατομμύρια http://steamspy.com/app/292030

                              δεν υπάρχουν στοιχεια για GOG αλλα ξέρουμε πως περισσοτεροι αγορασαν την έκδοση του GOG (οπως κι εγώ) άρα πρεπει εκει να πουλησε τουλάχιστον αλλά 3 εκατομμύρια κομμάτια, που ειναι 100% καθαρό κέρδος για αυτους.

                              Αρα στο pc με τους πειρατές, ένα DRM FREE απο την πρώτη μέρα παιχνιδι , σημειωνει περισσότερες πωλήσεις απο ps4 και xbox one μαζι.
                              Παλιά και ανακριβή τα στοιχεία οπότε ας αρχίσουμε να ψυχανεμιζόμαστε μερικά... Δηλαδή για να αλλάξουν τα στατιστικά τόσο πολύ από ένα σημείο και μετά (δεδομένου μάλιστα ότι οι πλειοψηφία των sales γίνεται σχεδόν πάντα τους πρώτους μήνες) σταμάτησε να πουλάει εντελώς στις κονσόλες και συνέχισε μόνο στο pc. Φυσικά στις κονσόλες δεν υπάρχουν digital sales.

                              Συγνώμη, ο θόρυβος βλέπεις...

                              Λοιπόν, steam controller σε RTS πιστεύω θα έπαιζε άψογα. Τα track pads λειτουργούν με εκπληκτική ακρίβεια κι έχουν φοβερό haptic feedback, ενώ μπορείς να παραμετροποιείς τα πάντα πάνω στο χειριστήριο. Η Valve έκανε πραγματικά εκπληκτική δουλειά σε αυτόν τον τομέα. Προφανώς η όλη παραμετροποίηση δεν είναι ό,τι πιο user friendly έχεις δει, μιας κι απευθύνεται σε ανθρώπους που γνωρίζουν τι κάνουν (πολύ ορολογία που κάθε άλλο παρά colloquial είναι), αλλά αξίζει τον κόπο.

                              Το steam link λειτουργεί εκπληκτικά τόσο μέσω γραμμής, όσο και μέσω WiFi. Βέβαια η σύνδεση που έχω έχω είναι υπερβολικά γρήγορη και το router είναι επίσης καλό, οπότε δεν ξέρω πώς θα λειτουργούσε σε πιο απλές γραμμές. Το συνέδεσα μία φορά μέσω 5Ghz channel και δεν είδα κάποια ουσιαστική διαφορά. Αν θέλεις να δοκιμάσεις την εμπειρία του steam link, Μπορείς να το κάνεις με ένα οποιοδήποτε laptop πάντως (in-home streaming λέγεται η λειτουργία).

                              Αλήθεια, Skype δεν μπαίνεις πλέον; XD
                              Αν μενεις εξωτερικό και εχεις καλη γραμμη ναι, αν εισαι ελλαδα με 50αρα vdsl ισως, αν εχεις peasant ελληνικη γραμμή η μονη λυση καρφωτα στο router με ethernet. Παντως και σε video που βλεπω με καλες συνδεσεις στο wifi εχει θεματακια, υπαρχει και η λυση του powerline αν δεν εχεις κοντα lan.

                              Το steam link με εχει βολέψει απίστευτα πάντως.

                              Το controller το φερνεις στα μετρα σου και εχει πολλες επιλογες, απλα δεν ειναι καλύτερο για παιχνίδια με native controller support, στα υπολοιπα αναλογα το configuration μπορει να βολεψει, πχ στο golf it που στην ουσια πρεπει να βαλεις δυναμη κάνοντας drag και release το mouse δεν βολεψε καθολου δεν μπορουσα ποτε να πετυχω τη δυναμη που θελω με το touchpad ενω με το mouse ευκολα.
                              Χμμμ με ιντρίγκαρε αυτό που λες για RTS αλλά μου φαίνεται πολύ δύσκολο να το πιστέψω... Δε με νοιάζει τόσο στα παιχνίδια με native controller support άλλωστε δεν είναι δύσκολο να συνδέσω το ps3 controller στο pc.
                              Δεν είμαι εξωτερικό πλέον αλλά στο steam link τι σημασία έχει το Internet που έχεις; Από ό,τι καταλαβαίνω όλα γίνονται μέσω router (θα ήταν βλακεία να στέλνει δεδομένα μέσω ιντερνετ και να τα ξαναπαίρνει από εκεί). Όχι ότι έχω router της προκοπής βέβαια. Απλά μου φαίνεται ανούσιο αν πρέπει να το συνδέσω με ethernet... To in-home-streaming είναι πρόγραμμα της Valve; Το κλασικό wifi streaming μέσω windows δεν είναι τόσο γρήγορο πάντως... Και τo powerline δυστυχώς δε μπορεί να μπει σε πολύμπριζα από ότι φαίνεται.


                              Μπαίνω skype αλλά κυρίως σαββατοκύριακο.
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment


                              • Δεν ειναι η ταχυτητα της γραμμης για αυτο το εθεσα λαθος, η ποιοτητα του δικτυου σου/router παιζουν ρολο στο in-home.Το wifi σε αρκετους κανει παρεμβολές απο αλλες συσκευές η δεν εχει καλο σημα η ριχνει πακετα ειδικα αν το εχουν μακρια με αποταλεσμα added latency/stutters. Aπο θεμα latency/bandwidth transfer υπάρχουν αρκετα συγκριτικά στο yt και το optimal λενε ειναι ethernet στο router. Το wifi σε αρκετους ειναι choppy με lag και ζορίζεται στα 1080p@60 και εννοειται με 5ghz καλο router αλλιως το ξεχνας.

                                Υπάρχουν και αυτα να δεις


                                και αρκετα video αν ψαξεις yt.

                                Παντως θεωρω τελευταια την επιλογη wifi, μονο αν δεν μπορεις να τραβηξεις ethernet η powerline.

                                Comment

                                Working...
                                X