Announcement

Collapse
No announcement yet.

Console vs PC vs Cloud gaming (remove amulet of logic before entering)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ρε φίλε το ζεις πολύ εξεζητημένα πάντως.

    Comment


    • Καλη καρεκλα > καλος καναπες ομως. Προσωπική επιλογη βεβαια και δεν υποτιμω τους καλους καναπεδες, αλλα αμα θες να καθεσαι ορθιος οταν παιζεις (σωστη σταση σωματος) η καρεκλα ειναι η patrician επιλογη. Ο καναπες ειναι καλος μονο για να παιζεις ξαπλα αλλα εκει το κρεβατι ειναι ανωτερο.

      Comment


      • Originally posted by Raf View Post
        Ρε φίλε το ζεις πολύ εξεζητημένα πάντως.
        Μεγάλωσα και πονάνε χέρια και πλάτες.

        Comment


        • Originally posted by Evans View Post
          Σιγά τις πανάκριβες, ένας μέσος καναπές αγγίζει 1000 λίρες, μη μιλήσω για καλούς. Εδώ ο μέσος PCας δεν έχει λεφτά να αγοράζει full price παιχνίδια και περιμένει τα steam sales μπας και αφήσει στην άκρη τα free to play του.

          Πάντως πρέπει να αγοράσω μία καλή καρέκλα ρε γαμώτο, από εδώ και πέρα θα δουλεύω από το σπίτι και η ντελικάτη πλάτη μου συνήθισε σε καρέκλα £400 λιρών που είχα στο πανεπιστήμιο (τη σούφρωσα από τους undergraduates, δεν έχουν ανάγκη τα 19χρονα από καλές καρέκλες).
          Γελαω απλα, 1500 λιρες δινει η pcmr για μια απλη gaming chair χωρις features https://www.amazon.co.uk/Embody-Herm...r+Embody+Chair

          Αν θες κατι καλυτερο πας εδω http://www.mwelab.com/builder/

          Παρτε εσεις καναπεδάκια και κρεβάτια, κοιταξτε να ειναι και ανατομικά ομως μην πονέσει και η μεση απο το πολυ console gaming..

          Ο μεσος pcmr εχει 1500-2000 games και 6 digits inventory στο steam, ο μεσος console pleb περιμενει με αγωνία τι ξεροκόμματο θα του πετάξει καθε μήνα το ps+ lol..

          Comment


          • Ο μεσος pcmr εχει 1500-2000 games και 6 digits inventory στο steam
            ''Indies και λοιπα trash 10λεπτου δεν θεωρουνται games'' ταδε εφη ihne

            1500 λιρες δινει η pcmr για μια απλη gaming chair χωρις features
            PCMR, οι ανθρωποι που δινουν 1500 ευρω για καρεκλες και διευρα για games
            Last edited by nooto; 19-07-2017, 04:09 PM.

            Comment


            • 3/10 για την προσπάθεια.

              Comment


              • Οι καναπέδες είναι πολυεργαλεία.

                Comment


                • Originally posted by Evans View Post
                  Οι καναπέδες είναι πολυεργαλεία.
                  ειναι και κουμπαραδες περα απο επιπλο για καθισμα

                  Comment


                  • Εγώ αυτή τη στιγμή, στο σπίτι στο νησί, την οθόνη την έχω μπροστά και πλάι στο κρεβάτι αλλά, επειδή είναι ηλίθιο setup + προτρέπει στην απόλυτη τεμπελιά, σκέφτομαι να μετακινήσω την οθόνη μαζί με τα παρεπόμενα στο παλιό γραφείο - το πρόβλημα είναι πως δεν έχω καρέκλα της προκοπής, παρά μια ξύλινη της καφετέριας. Προσωπικά θα αγόραζα μια αξιοπρεπή καρέκλα και δεν θα επένδυα σε καναπέ. Η καρέκλα ενθαρρύνει, πέρα από το προσεχτικό και αφοσιωμένο gaming, και την εργασία, τη μοναχική δουλειά (γράψιμο, πχ). Ο καναπές είναι όντως πολυεργαλείο αλλά ο εργένης ας κοιτάξει κάπου αλλού (εάν βέβαια πρέπει να επιλέξει ένα)

                    Αλλά το κυριότερο πρόβλημα είναι πως είμαι φοιτητής κι άφραγκος, τουλάχιστον 2 χρόνια μακριά από τη μόνιμη δουλειά που θα μου αποφέρει ρευστό, και ενώ με ενδιαφέρει δεόντως η ψηφιακή ψυχαγωγία, πιθανότατα το πρώτο μου χρήμα θα πάει σε ταξίδια.

                    Γελαω απλα, 1500 λιρες δινει η pcmr για μια απλη gaming chair χωρις features
                    Είναι στ' αλήθεια βολική αυτή η καρέκλα; Σαν να βλέπω πως δίνει πολύ λίγο χώρο για να αράζουν τα χέρια, συν του ότι δείχνει περίπλοκη και άσχημη....
                    Last edited by Raf; 19-07-2017, 05:24 PM.

                    Comment


                    • Πιστεύω ότι είναι προφανές ότι τρολαρω (όπως πιστεύω ότι το ίδιο κάνει και ο ΙΗΝΕ). It goes without saying ότι τόσο καναπέδες όσο και καρέκλες είναι σημαντικά έπιπλα που καλύπτουν διαφορετικες ανάγκες.

                      Πιστεύω ότι υπάρχει ένα όριο στο ποσά έχει νόημα να ξοδέψεις βέβαια. Έχω κάτσει σε καναπέ £1500 και £4000 (έκανα έρευνα αγοράς πρόσφατα λόγω μετακόμισης, τελικά αγόρασα έναν από ικεα στα £500 :Ρ ) και δεν ένιωσα διαφορά. Μεταξύ £500 και £1500 όμως ήταν γιγάντια. Το ίδιο με καρέκλα £50 και £400. Επίσης για δουλειά υπάρχουν πολλές εναλλακτικές λύσεις και γενικά μια καρέκλα από μόνη της δε θα προσφέρει λύσεις σε όλα τα προβλήματα. Ουσιαστικά πρέπει να αλλάζεις στάσεις, για αυτό πολλοί χρησιμοποιούν yoga balls και καρέκλες εναλλάξ μέσα στην ημέρα τους (το έκανα για ένα τρίμηνο και βοήθησε πολύ).

                      Comment


                      • Και εγω σε καρεκλα απο τα IKEA καθομαι παντως , την τηλεοραση την εχω πανω στο γραφειο απλα τραβαω την καρεκλα λιγο πιο πισω (ειμαι κατα βαθος pc gamer ).

                        Comment


                        • Στο σπίτι δεν έχω τίποτα από ΙΚΕΑ, θέλω τα έπιπλά μου γερά. Παρ' όλ' αυτά, δεν έχω μετανιώσει στιγμή για την IKEA Markus™ την οποία δίνουν με 10 χρόνια εγγύηση και όχι χωρίς λόγο απ' ό,τι φαίνεται αφού την λιώνω καθημερινά και εδώ και ~2 χρόνια είναι σαν καινούργια. Από τις ακριβές, είναι η φθηνότερη που είχα βρει, best buy ever

                          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                          Comment


                          • Έχει και καλή ποιότητα το ικεα πάντως, δεν είναι όλα άσχημα. Το κακό είναι ότι τα καλά έπιπλα κοστίζουν πολλά και δεν αξίζει πλήρως να επενδύσεις αν δεν έχεις μια πιο μόνιμη κατοικία. Σκεφτόμασταν πχ να δώσουμε αρκετά πάνω από χιλιάρικο για καναπέ, αλλά προτιμήσαμε κάτι φτηνό μέχρις ότου μετακομίσουμε σε κάτι που ξέρουμε οι θα μείνουμε για πολλά χρόνια, ή αγοράσουμε σπίτι.

                            Βιβλιοθήκη και τραπεζάκια του καφέ ψάχνω από καλά μαγαζιά, άντε να δούμε τι θα βρούμε.

                            Comment


                            • Originally posted by nooto View Post
                              ''Indies και λοιπα trash 10λεπτου δεν θεωρουνται games'' ταδε εφη ihne

                              PCMR, οι ανθρωποι που δινουν 1500 ευρω για καρεκλες και διευρα για games
                              QFT!!!


                              Εγώ έχω τον καναπέ μου,αράζω πίσω,απλώνω και τα πόδια στην καρέκλα που έχω just in case και είμαι άρχοντας.Δίπλα έχω το γραφείο με το λάπτοπ και ότι προμήθειες πιθανόν χρειαστώ.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Originally posted by i Have no Equal View Post
                                Ποιο πλεονέκτημα?? το mouse/kb είναι παρωχημένος τρόπος χειρισμού δεν το ξέρεις??
                                Σα τον ήχο μηχανικού πληκτρολογίου δεν έχει. Θέλω να παίζω Steet Fighter και ο αντίπαλος να έχει arcade stick.

                                Θέλεις ωτοασπίδες

                                Comment

                                Working...
                                X