Announcement

Collapse
No announcement yet.

Το Gamers-Odyssey και εσείς

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Εγώ νομίζω αρχές του 2004 ή του 2005( ου γαρ έρχεται μόνον ), μόλις είχα πάρει PC για την ακρίβεια. Πρώτο post στο συμβεβλημένο τότε forum του GPro με το CGM και απάντηση από τον Blackstorm αν θυμάμαι καλά. Burai_Fighter nick και avatar ένα από τα default του forum με ένα mech από Gundam.
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • #32
      Το πρώτο forum που γράφτηκα και παρακολουθούσα ήταν το Gamelife. Το πρώτο που άρχισα να συμμετέχω κιόλας ήταν το nintendo.gr.
      Ποιοτικά το καλύτερο forum (όσον αφορά τις GAMING συζητήσεις) που έχω υπάρξει μέλος ήταν το Gamelife την περίοδο πριν ο Dismiss γίνει αρχισυντάκτης. Γενικά σαν κλίμα και posts περι ανέμων και υδάτων το CGM μου είχε χαρίσει ΑΠΕΙΡΕΣ στιγμές γέλιου αν και ούτε σ'αυτό ούτε στο GamePro συμμετείχα πολύ ενεργά.

      Κατά τα άλλα σχεδόν 10 χρόνια σ'αυτές τις κοινότητες και το GO είναι πλέον το πρώτο πράγμα που ανοίγω όταν μπαίνω στο Ίντερνετ.

      Comment


      • #33
        Re seis poio htan to Gamelife?
        Gnwsto mou akougetai, eimoun kai egw mellos? Den thymamai
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • #34


          Klaps lygm θα βαλω τα κλαμματα, ηδη βρηκα μερικα μετριοπαθη nintendofanboyστικα ποστς μου
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • #35
            Xmmm to site telika to gnwrizw alla melos den eimoun.
            Ean den exw parei egw meros sthn syzhtish gia FFXII se ena forum tote sigoura den eimoun grammenos
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • #36
              Originally posted by Ground_zero View Post
              Xmmm to site telika to gnwrizw alla melos den eimoun, ean den exw parei egw meros sthn syzhtish gia FFXII se ena forum tote sigoura den eimoun gramenos


              Το Gamelife το θυμάμαι και εγώ, νομίζω κιόλας ότι ήταν το πρώτο gaming site που ειχα εντοπίσει όταν άρχισα να μπαίνω internet. Μάλιστα θυμάμαι ότι είχα κερδίσει και σε διαγωνισμό και έτρεχα στην Κηφισιά για να παραλάβω το δώρο.

              Όσον αφορά το Gamers-Oddysey είμαι ίσως από τους πιο νέους εδώ μέσα (γράφτηκα πριν δύο χρόνια). Το forum το παρακολουθούσα από παλιότερα ανά τακτά χρονικά διαστήματα, πλέον η επίσκεψη είναι καθημερινή, με περισσότερες της μίας φοράς τη μέρα. Το θέμα της "κλειστής παρέας" που έχει αναφερθεί κατά καιρούς ως αρνητικό θα έλεγα ότι συγχρόνως είναι και θετικό. Ναι μεν φαίνεται δύσκολο στο νεοφερμένο να μπει και να γίνει μέλος της παρέας, αλλά από την άλλη είναι και αυτό το κλίμα που τον τραβάει να ασχοληθεί.

              Πάντως σαν forum έχει το θετικό ότι απαρτίζεται από άτομα που έχουν κάτι να πουν και οι περισσότερες συζητήσεις που γίνονται είναι απολαυστικές ακόμα και αν δεν συμμετέχεις σε αυτές.

              Comment


              • #37
                Εγώ στο pcmag γράφτηκα όταν άρχισε να διαφημίζεται στο GamePro, που πρέπει να ήταν αρχές-μέσα 2004..

                Comment


                • #38
                  Ναι ο Hideo εχει δικιο και εγω νομιζω το 2003-2004 ειχα κανει εγγραφη (ειχα προλαβει το cgmag δηλαδη πριν τη δημιουργια του gamepro) με το ονομα songoku. Θυμαμαι οτι εκεινη την ημερα ειχαμε γραφτει εγω και ο ssj4-goku (ή καπως ετσι ) και το πρωτο post και των 2 ηταν πως μπορουμε να βαλουμε avatar απο το DragonBall . WoW μιλαμε για 10 χρονια ετσι?

                  Το GO και για μενα ειναι στις πρωτες σελιδες που ανοιγω και ιδιαιτερα μερες που παιζει διαβασμα και κατα συνεπεια πολλες ωρες σπιτι ειναι μονιμα ανοικτο Προσωπικα μου αρεσαν (και συνεχιζουν να μου αρεσουν) πολλες απο τις συζητησεις που γινονται κατα καιρους στις οποιες οπως ειπε ο Spahar ειναι και ωραιο απλα να τις παρακολουθεις.

                  Comment


                  • #39
                    Είχα γραφτεί νομίζω φθινόπωρο 2003,αλλά άρχισα να είμαι ενεργό μέλος από το 2005,πάλι φθινόπωρο.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #40
                      Το Gamers-Odyssey το παρακολουθώ απο τότε που γράφτηκα (2009). Μου αρέσει αρκετά και είναι το πρώτο gaming site που θα ανοίξω μόλις καθήσω στο pc.
                      Μιας και δεν postαρα όταν γράφτηκα, παρακολουθούσα καθημερινά το forum και πριν απο λίγους μήνες πήρα την απόφαση να συμμετέχω και 'γω στις συζητήσεις.

                      Comment


                      • #41
                        Ααα μα τι ωραίο θέμααα!! Καλά εγω στο go είμαι ολοκαίνουρια όπως ξέρετε.. Και ποτέ δεν γραφόμουν σε φόρουμς , εδώ και 2-3 χρόνια πατούσα τους τίτλους που με ενδιέφεραν και χάζευα γενικώς απο 'δω και απο 'κει.. Ούτε αν είναι ή δεν είναι καλό πάνω στο θέμα του gaming μπορώ να πω γιατί δεν έχω την εμπειρία να κρίνω. Αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι οτι όλοι είστε πολυ ψαγμένοι και ενημερωμένοι , για αυτό πιστεύω είστε και τόσο λίγοι και αυτός είναι ο λόγος που επέλεξα να γραφτώ εδώ. Ασχέτως του gaming , διάβασα πολλά έξυπνα και ενδιαφέροντα πράγματα μέσα στο φορουμ που με εντυπωσίασαν , μου αρέσει όπως "λειτουργεί" το φορουμ , μου αρέσει που είστε "εσείς και εσείς" και προφανώς αυτό είναι το αγαπημένο μου.

                        Comment


                        • #42
                          Να και κάτι που δεν ακούμε συχνά! Ευχαριστούμε για τα καλά λόγια και μακάρι να γράφεις πιιο συχνά!
                          Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                          Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                          Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                          Comment


                          • #43
                            Ααα μα τι ωραίο θέμααα!! Καλά εγω στο go είμαι ολοκαίνουρια όπως ξέρετε.. Και ποτέ δεν γραφόμουν σε φόρουμς , εδώ και 2-3 χρόνια πατούσα τους τίτλους που με ενδιέφεραν και χάζευα γενικώς απο 'δω και απο 'κει.. Ούτε αν είναι ή δεν είναι καλό πάνω στο θέμα του gaming μπορώ να πω γιατί δεν έχω την εμπειρία να κρίνω. Αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι οτι όλοι είστε πολυ ψαγμένοι και ενημερωμένοι , για αυτό πιστεύω είστε και τόσο λίγοι και αυτός είναι ο λόγος που επέλεξα να γραφτώ εδώ. Ασχέτως του gaming , διάβασα πολλά έξυπνα και ενδιαφέροντα πράγματα μέσα στο φορουμ που με εντυπωσίασαν , μου αρέσει όπως "λειτουργεί" το φορουμ , μου αρέσει που είστε "εσείς και εσείς" και προφανώς αυτό είναι το αγαπημένο μου.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • #44
                              yo bitchez
                              these walls built to stand come-what-may
                              lie shattered in the ashes

                              Comment


                              • #45
                                Welcome home

                                Τώρα πες μας πού ήσουν τόσο καιρό!
                                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                                Comment

                                Working...
                                X