Announcement

Collapse
No announcement yet.

Όταν ήμουν 8...(για "παιδιά" από 8 εώς 108 χρονών ;P)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Χμμμ....
    Παλιές εποχές ....

    Η μεγάλη μ αγάπη ---> Νταρτανιαν

    Λοίπα αγαπημένα : χελωνονιντζακια, σογκοκου, σκουμπι-ντου
    I like walking in the rain cause noone can see my crying

    Comment


    • #32
      Animaniacs



      Pinky and The Brain

      Comment


      • #33
        Πω ρε παιδια τι μου θυμισατε παλι
        Τι απιστευτες εποχες
        Καποτε τα καναλια ειχαν τρομερο παιδικο προγραμμα
        Και σπαζομαι αγρια που δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο σημερα .


        Ρε τωρα που που τα εχετε ποσταρει ολα αυτα και τα θυμαμαι ενα ενα
        δεν μπορω να καταλαβω ποτε προλαβαινα και τα εβλεπα ολα αυτά (και πολλα αλλα που δεν εχουν αναφερθει ακομα) τοσο καμμενος ημουν ;

        Burai respect για μια ακομη φορα
        Μου θυμησες το τεκνομαν που το εβλεπα καποτε στο σταρ αλλα δεν θυμομουν το ονομα

        [/b]
        Τύχες εξωγηινοι αν είναι δυνατον πηγαινα νηπιαγωγειο τοτε.


        Link Δυο χρόνια διακοπές με του δεινοσαύρους ? Jurra Tripper και Ashita E Free Kick τα εβλεπα και εγω στο NEW Channel τοτε και ειχα φαει τρελο κολλημα
        απο τα αγαπημενα μου που δυστυχως δεν εχουν δει πολλα ατομα και ειναι και απιστευτα δυσκολο να τα βρεις
        (στα ελληνικα δεν το συζηταω δεν πρεπει να υπαρχουν καν) μονο στα γερμανικα ειχα βρει καποτε κατι τορεντ και ειχα κατεβασει ενα επεισοδιο αλλα δεν το συνεχισα γιατι δεν ηταν καλη ποιοτητα δεν υπηρχαν υποτιτλοι και στα γερμανικα ειναι ξενερωμα




        να προσθεσω και εγω καποια που μου ερχονται τωρα

        Ultraman
        http://www.youtube.com/watch?v=-qmGyK4t0W8
        M.A.S.K.
        http://www.youtube.com/watch?v=M0BzBFWt8V8
        Spiral zone
        http://www.youtube.com/watch?v=FCpMl8UK1SY

        Comment


        • #34
          Τώρα οι σκεητάδες που λες,οι φιγούρες δλδ δε θυμάμαι πώς λέγονται αλλά θυμάμαι ονόματα...Το φλογοβόλο,ο καταστροφέας,η σιδερογροθιά κτλ και πρέπει να ήταν από την εταιρεία με τους μπουγελόφατσες.
          I'm on it mates.Αν βρω κάτι το ποστάρω.[/b]

          Σκετίστες και μπουγελόφατσες. Οι πρώτοι μιλάμε για εποχή 93-94 περίπου και τρελό κόλημα. Ο καλύτερος ήταν ένα κόκκινο πράγμα που έμοιαζε με ηλεκτρική σκούπα. Δυστυχώς δεν ολοκλήρωσα ποτέ τη συλλογή καθώς έναν δεν κατάφερα να τον βρω και το ακόμα πιο τραγικό είναι ότι κάποια στιγμή μου τος πετάξανε . Οι μπουγελόφατσες ακόμα πιο παλιά γύρω στο 92. Θυμάμαι αμυδρά να κυνηγιόμαστε προσπαθώντας να βρέξουμε ο ένας τον άλλο. Προσπαθώ να φέρω στο μυαλό μου τις διάφορες μορφές αλλά πέρα παό το γουρούνι, τον βάτραχο και τον ήλιο δεν μου έρχεται κάτι άλλο

          Comment


          • #35
            Σκετίστες και μπουγελόφατσες. Οι πρώτοι μιλάμε για εποχή 93-94 περίπου και τρελό κόλημα. Ο καλύτερος ήταν ένα κόκκινο πράγμα που έμοιαζε με ηλεκτρική σκούπα. Δυστυχώς δεν ολοκλήρωσα ποτέ τη συλλογή καθώς έναν δεν κατάφερα να τον βρω και το ακόμα πιο τραγικό είναι ότι κάποια στιγμή μου τος πετάξανε . Οι μπουγελόφατσες ακόμα πιο παλιά γύρω στο 92. Θυμάμαι αμυδρά να κυνηγιόμαστε προσπαθώντας να βρέξουμε ο ένας τον άλλο. Προσπαθώ να φέρω στο μυαλό μου τις διάφορες μορφές αλλά πέρα παό το γουρούνι, τον βάτραχο και τον ήλιο δεν μου έρχεται κάτι άλλο
            [/b]

            ΣΙΓΟΥΡΑ,σίγουρα οι μπουγελόφατσες κρατήσαν μέχρι 94-95.
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • #36
              Ειχα μια μπουγελοφατσα καρχαρια θυμαμαι, απ'τη μεση και πανω μπλε, απ'τη μεση και κατω γκρι.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • #37
                Κατ εμέ καλύτερη ήταν αυτή που είχε κράνος σαν του αμερικάνικου rugby, κόκκινο με μια μπλε γραμμή στην μέση και με το γνωστό προστατευτικό μπροστά
                NDS themes

                Comment


                • #38
                  Τι λέτε ρεεεεεεεεεε!!!!
                  Τραγιάσκας ftw!!!Και το γουρούνι τα έσπαγε όπως και ο Φρανκενστάιν που είχε την τρύπα για να εκτοξεύει νερό στο μέτωπο...
                  Χαμός γινόταν στις βρύσες του δημοτικού με δαύτες.Λούτσα μπαίναμε για μάθημα.Συγκινήθηκα τώρα.
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • #39
                    LoL το γουρούνι όντως τα έσπαγε, θυμάμαι επίσης έναν τύπο με ένα πούρο στο στόμα που πέταγε νερό από κει, είχα παρά πολλές τότε ρε γαμώτο, ούτε μια δεν έχω κρατήσει.

                    Link Δυο χρόνια διακοπές με του δεινοσαύρους – Jurra Tripper και Ashita E Free Kick τα εβλεπα και εγω στο NEW Channel τοτε και ειχα φαει τρελο κολλημα
                    απο τα αγαπημενα μου που δυστυχως δεν εχουν δει πολλα ατομα και ειναι και απιστευτα δυσκολο να τα βρεις
                    (στα ελληνικα δεν το συζηταω δεν πρεπει να υπαρχουν καν) μονο στα γερμανικα ειχα βρει καποτε κατι τορεντ και ειχα κατεβασει ενα επεισοδιο αλλα δεν το συνεχισα γιατι δεν ηταν καλη ποιοτητα δεν υπηρχαν υποτιτλοι και στα γερμανικα ειναι ξενερωμα[/b]
                    Άσε ρε, έχω ψάξει ΠΑΝΤΟΥ και δε τα έχω βρει πουθενά.
                    Δε βρίσκονται αυτά τα δυο δυστυχώς, ειδικά το Ashita δεν υπάρχει ΠΟΥΘΕΝΑ, το JT πάει στο διάολο υπάρχει στα Γερμανικά (που ναι είναι ξενέρα) αλλά τουλάχιστον δίνει σημάδια ζωής, το άλλο τίποτα.
                    Ο μόνος τρόπος να τα βρούμε, είναι να ψάξουμε τα prototypes που έδειχναν στο NEW.

                    Για να δω τώρα, ποιος θυμάται αυτό το ανελέητο ΕΠΟΣ.
                    Οι γόησσες και οι απροσάρμοστες ρε φίλε, κοινώς Jem, μα πόσο έπος.




                    Α ρε αθάνατο Juniors TV, α ρε επική συχνότητα 40.
                    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                    Comment


                    • #40
                      Όχι το Jemmmm xD!!!!
                      Απροσάρμοστες... Τι τελειωμένο παιδικό και κοριτσίστικο.Μπλιαχ!!!
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • #41
                        http://www.youtube.com/watch?v=nWNpYFDI43U

                        Για όσους θεωρούν τους Power Rangers cult...
                        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                        Comment


                        • #42
                          Σωτηράκη τώρα ανέβηκες 10lvl στο suoer ability "Cult Paixtoura".Καλα ρε συ θυμάσαι και την συχνότητα του Juniors?Που ΝΑΙ,ήταν 40!!!

                          Ραμπίδη κουλτούρα και εγώ είχα τον καρχαρία.ΚΑΙ αυτός με το πούρο κάτι μου θυμίζει.

                          Κάτι άλλο,μάζευε κανεις τα περιοδικά με τους δεινόσαυρους;Αυτά που τεύχος τεύχος έφτιαχνες τον σκελετό (και μετέπειτα και το περίβλημα).
                          Ξέρετε,το αυθεντικό που λαμπύριζε στο σκοτάδι,όχι η μούφα που κυκλοφορεί φέτος.

                          Επίσης τρελή πόρωση οι χλαπάτσες.Αυτές που κόλλαγαν στον τοίχο,όχι οι άλλες οι αηδίες που κυκλοφορούσαν περι 91-92 οι οποίες ήταν μια γλίτσα με ένα στρατιωτάκι μέσα.

                          Και για τέλος:

                          Mighty MAAAAAXXX





                          http://www.mightymax.co.uk/largepics/toys/skull2.jpg
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • #43
                            http://www.youtube.com/watch?v=nWNpYFDI43U

                            Για όσους θεωρούν τους Power Rangers cult... [/b]

                            Kαι το είχα διαγράψει από το μυαλό μου...Τώρα μου κόλλησε πάλι το ηλίθιο theme...

                            Αυτή η Saban.Μέχρι και το ελεεινό TMNT live action series έβγαλε.
                            http://www.youtube.com/watch?v=kk6g2knhDVU

                            Κάτι άλλο,μάζευε κανεις τα περιοδικά με τους δεινόσαυρους;Αυτά που τεύχος τεύχος έφτιαχνες τον σκελετό (και μετέπειτα και το περίβλημα).
                            Ξέρετε,το αυθεντικό που λαμπύριζε στο σκοτάδι,όχι η μούφα που κυκλοφορεί φέτος.
                            [/b]
                            Τις προάλλες το σκεφτόμουν...lol Είχα μόνο το κρανίο μετά κλασικά τα ακρίβυναν απίστευτα και δεν το έπαιρνα.Πρώτα τα οστά που φωσφορίζουν και μετά το εξωτερικό.

                            Να θυμήσω και τους στρατιώτες με το αλεξίπτωτο??Και φυσικά τους ακροβάτες με εκείνα τα ζελέ για χέρια πόδια.Τα ρίχναμε στο τζάμι και έπεφταν σιγά σιγά με τούμπες...Τα μαστίγια με την παλάμη στην άκρη από το ίδιο κολλώδες υλικό που αν έπιαναν τρίχες έχαναν την κολλητικότητα.Θεέ μου τι χημικά πιάναμε
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • #44
                              Σωτηράκη τώρα ανέβηκες 10lvl στο suoer ability "Cult Paixtoura".Καλα ρε συ θυμάσαι και την συχνότητα του Juniors?Που ΝΑΙ,ήταν 40!!![/b]
                              ‘Ακοπα ρε Νίκο απλά.

                              Καταρχήν ήταν η uber cult μπλε οθόνη με την early 90’s γραμματοσειρά που έβαζε κάθε τρις και λίγο στο Junior’s που έλεγε ?μπλά μπλά, ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ 40? και κατά δεύτερον, μια φορά είχα πάει στη θεια μου και δεν έπιανε το Junior’s στην cult τηλεόρασή της, θυμάμαι είχαμε πάρει τηλέφωνο στο κανάλι για να ρωτήσουμε που πιάνει, μα πόση κουλτούρα, από τότε δε ξέχασα ποτέ το ?συχνότητα 40?.

                              Κάτι άλλο,μάζευε κανεις τα περιοδικά με τους δεινόσαυρους;Αυτά που τεύχος τεύχος έφτιαχνες τον σκελετό (και μετέπειτα και το περίβλημα).
                              Ξέρετε,το αυθεντικό που λαμπύριζε στο σκοτάδι,όχι η μούφα που κυκλοφορεί φέτος.[/b]
                              ΓΑΜΑΤΟ ΗΤΑΝΕ
                              Θυμάμαι πρώτα έδιναν τον σκελετό, μετά το δέρμα και μετά μπογιές για να το βάψεις.
                              Εγώ σταμάτησα στο δέρμα LoL.
                              Όλο το δημοτικό το μάζευε.

                              Επίσης τρελή πόρωση οι χλαπάτσες.Αυτές που κόλλαγαν στον τοίχο,όχι οι άλλες οι αηδίες που κυκλοφορούσαν περι 91-92 οι οποίες ήταν μια γλίτσα με ένα στρατιωτάκι μέσα.[/b]
                              Οι χλαπάτσες ήταν αρρώστια και πολύ αντρίλα, κάποιοι παίζαμε με χλαπάτσες και κάποιοι τώρα παίζουν με gadgets και κινητά.

                              We Win

                              Τα Mighty Max δε μου άρεσαν ιδιαίτερα πάντως και παραήταν ακριβά.
                              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                              Comment


                              • #45
                                Εγώ πάλι είχα μαζέψει ολόκληρο τον τυρρανόσαυρο (που φωσφόριζε στο σκοτάδι παρακαλώ!!!) αλλά το δέρμα δεν κούμπωνε καλά και δεν το είχα προσαρμόσει. Νομίζω πως ο ξάδερφός μου έχει ακόμα και τα δύο. Θυμάμαι πως ο σκελετός δε μπορούσε να σταθεί στα δύο πόδια, αλλά είχα κάνει πατέντα και το είχα στήσει. Το κεφάλι του αποτελεί μνημείο cult, ενώ είχα κρατήσει τα τεύχη για χρόνια. Το περιοδικό λεγόταν "Δεινόσαυροι!" και μετά από κάποια περίοδο η καλλιτεχνική αναπαράσταση έγινε τόσο άσχημη που απλά σταμάτησα να το αγοράζω.

                                Και κάτι πραγματικά αρχαίο όμως...






                                Να πάρει, λείπει ο Μπλεκ με τον Κόντι και τον Καθηγητή Μυστήριο...Αλλά θα το βρω, πού θα μου πάει!!!
                                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                                Comment

                                Working...
                                X