Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ταξίδι/Διακοπές στην Ελλάδα

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Έχει και στην Κω μια παραλία γυμνιστών,στο Ψαλίδι αν θυμάμαι καλά.
    Carpe diem

    Comment


    • #17
      Μάλλον λάθος διατύπωσα την έκφραση μου για το ποτό. Ήθελα να πω για την μπύρα. 1000 συγγνώμη. Είναι κλασσική συνήθεια εδώ στην Θεσσαλονίκη να τα λέμε έτσι.

      Επίσης στην Ελλάδα είμαστε εμείς. Εδώ οι τιμές είναι ότι να ναι. Καλύτερα ψάξτο να βγάλεις άκρη εσύ.

      Τα νησιά που σου προτείναμε πάρτα, κάντα μία σύγκριση, δες για δωμάτια και ξενοδοχεία και είσαι κομπλέ. Θα χρειαστεί να κοιτάξεις τα οικονομικά σου και για το ταξίδι μ' επιστροφή. Κάλου κάκου κράτα καβάτζα €1000.
      sigpic

      Comment


      • #18

        εδώ είσαι

        Comment


        • #19
          [quote]Γιατί ρε? Ποσα υπολογίζεις να θέλω το λιγότερο δηλαδή?[/quote]

          Δεν έχω ψαχτεί με τιμές για να σου δώσω έναν αριθμό απλά ξέρω πως ειδικά φουλ σεζόν το νησί μου το τσιμπάει λίγο. Αν όντως ενδιαφέρεσαι, μπορείς να βρεις κάποιο δωμάτιο σε καλή τιμή βέβαια. Αξίζει, είναι πανέμορφο, έχει πολλές και καλές παραλίες (και γυμνιστών), έχει νυχτερινή ζωή (όχι τόσο έντονη όσο Μύκονο ή Πάρο ή Κω) αλλά πάνω απ' όλα προσφέρει ποιοτικές διακοπές. Και άμα ψάχνεσαι και αλλιώς, έχουμε και μοναστήρια/σπήλαιο Αποκάλυψης και ό,τι άλλο τραβά η όρεξή σου. Εγώ μένω εδώ χειμώνα-καλοκαίρι και με το ζόρι λέω πως βαριέμαι πού και πού.

          Comment


          • #20
            Ξέρετε κάποιο site για διαδρομές με μετρό και γενικά όλα τα μεταφορικά μέσα στην Αθηνα? Κάποιο για δρομολόγια και τιμές του πλοίου που θα μας μεταφέρει? Ψάχνω και δεν βρίσκω. Μονο για μια κάρτα βρήκα τουριστική που πληρώνεις 50 Ευρώ και για 7 μέρες μπορείς να χρησιμοποιείς τις συγκοινωνίες στην Αθηνα unlimited.

            Στα νησιά υπάρχουν σταθμοί ποδηλατων έτσι ώστε να μπορείς να νοικιάζεις και να αφήνεις σχεδόν οπουδήποτε το ποδήλατο?
            Originally posted by Altair View Post
            Έχει και στην Κω μια παραλία γυμνιστών,στο Ψαλίδι αν θυμάμαι καλά.
            Κω έχω ακούσει για ένα γνωστό μου που με ποδήλατο την γύρισε όλη άνετα. Είναι πολύ μικρό νησί ε?
            Originally posted by 丹野 View Post
            Τα νησιά που σου προτείναμε πάρτα, κάντα μία σύγκριση, δες για δωμάτια και ξενοδοχεία και είσαι κομπλέ. Θα χρειαστεί να κοιτάξεις τα οικονομικά σου και για το ταξίδι μ' επιστροφή. Κάλου κάκου κράτα καβάτζα €1000.
            Ναι, όπως με βλέπω θα πρέπει να έχω τουλάχιστον 800 Ευρώ μαζί μου.
            Originally posted by sub_zero View Post
            Αυτά είναι. Ιδού η ρόδος, ιδού και το πήδημα. Κάπως έτσι.
            [QUOTE=Raf;140884]
            Γιατί ρε? Ποσα υπολογίζεις να θέλω το λιγότερο δηλαδή?[/quote]

            Δεν έχω ψαχτεί με τιμές για να σου δώσω έναν αριθμό απλά ξέρω πως ειδικά φουλ σεζόν το νησί μου το τσιμπάει λίγο. Αν όντως ενδιαφέρεσαι, μπορείς να βρεις κάποιο δωμάτιο σε καλή τιμή βέβαια. Αξίζει, είναι πανέμορφο, έχει πολλές και καλές παραλίες (και γυμνιστών), έχει νυχτερινή ζωή (όχι τόσο έντονη όσο Μύκονο ή Πάρο ή Κω) αλλά πάνω απ' όλα προσφέρει ποιοτικές διακοπές. Και άμα ψάχνεσαι και αλλιώς, έχουμε και μοναστήρια/σπήλαιο Αποκάλυψης και ό,τι άλλο τραβά η όρεξή σου. Εγώ μένω εδώ χειμώνα-καλοκαίρι και με το ζόρι λέω πως βαριέμαι πού και πού.
            Που μένεις? Πάτμο? Ok θα δούμε και κανένα αρχαιολογικό, δεν θα λιώσουμε στην θάλασσα.

            Μέχρι τώρα κλείνουμε προς Κέρκυρα. Στο booking.com βρήκα τα Town Hotel Apartments που φαίνονται ενδιαφέρον, σε καλή τιμή. Είναι και στην πόλη της Κέρκυρας, που αν κατάλαβα είναι στο κεντρικό σημείο που είναι όλα ε?

            Comment


            • #21
              Είμαι Χανιά απο σήμερα και για 5-6 μέρες , περιμένω προτάσεις...

              ΥΓ: πρώτη φόρα στη Κρήτη
              Do a barrel roll!

              Comment


              • #22
                Και εμείς εκεί μας βλέπω να ερχόμαστε. Πες εντυπώσεις. Στην παλιά πόλη μένεις?

                Comment


                • #23
                  Στον Κάτω Σταλο, οικισμός παραλιακά δυτικά απο τα Χανιά.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • #24
                    Ime Xania 3 meres tora kai exo idi pethimisi tin Athina.

                    Comment


                    • #25
                      Αμαξι δεν εχετε να πατε καμια βολτα; Παντως η αληθεια ειναι οτι αν ηρθες πρωτη φορα Αθηνα εχεις πολλα μερη να δεις εφ'οσον γουσταρεις μεγαλη πολη και ισως ειναι αναμενομενο να βαρεθηκες εκει στα Χανια. Η επαρχια ειναι για χαλαρωση.
                      Do a barrel roll!

                      Comment

                      Working...
                      X