Announcement

Collapse
No announcement yet.

Περί Pinned topics στην General Discussion

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Περί Pinned topics στην General Discussion

    Λοιπόν επειδή θα υπαρξουν κάποιες αλλαγές θέλουμε τη γνώμη σας. Πρόταση μου είναι η δημουργία ενός τόπικ που θα έχει μέσα λινκς με πάντα επίκαιρα τοπικς και να παραμείνουν το τόπικ για τα νέα και τις ευκαιρίες. Σε δεύτερο χρόνο μπορεί να δημιουργηθεί και ένα τοπικ με hall of fame συζητήσεις.

  • #2
    Και οι δικές μου σκέψεις. Κοινώς θέλουμε τη γνώμη σας.

    * Στα pinned του general discussion / gaming news, να μείνουν 4+1 Pinned, δηλαδή να διαγραφούν τα "τεχνικά θέματα" και να γίνουν unpinned τα "πρόσφατες αγορές" και "collectors topic".

    * Ένα από τα δύο poll sections - ίσως και τα δύο - να φύγουν, και στη θέση τους να μπει το τμήμα για σχολιασμό των κειμένων της σελίδας.

    * Το Hall of Shame να καταργηθεί, και το Hall of Fame να μετατραπεί σε pinned topic στο general discussion, με σκέψη να ανοίξει κι ένα αντίστοιχο στο περί ανέμων και υδάτων για μη gaming συζητήσεις. Τα θέματα θα περιέχουν links για τις αντίστοιχες συζητήσεις.

    Η συζήτηση γίνεται για να δούμε τι σας βολεύει και να προχωρήσουμε σε ένα σουλούπωμα, τώρα που είδαμε τι έπιασε και τι όχι.

    Η μπάλα σε σας!
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • #3
      ΙΜΗΟ, δεν πιστεύω ότι χρειάζεται διαγραφή για τα τεχνικά θέματα,είναι χρήσιμο να υπάρχει ένα τέτοιο θέμα.



      Κατ εμέ χρειάζεται:

      2.Η ενότητα polls φεύγει από τον τομέα Gamer's Odyssey και στην θέση της μπαίνει ενότητα για σχολιασμό των κειμένων της σελίδας όπως ήταν εξαρχής ο σχεδιασμός,με κάθε κείμενο να έχει δικό του τόπικ.
      NDS themes

      Comment


      • #4
        Ακολουθηστε το κυμα της εποχης.. Συγχωνευσεις (και εξαγορες ) ftw.
        Το ειχα πει εξαρχης και τωρα να που καταληξαμε εκει (δε μας παρατας ρε ψωναρα; ).

        Tα halls of the dead εεεε.. fame/shame πιστευω πως μπορουν να γινουν ενα section μαζι με τα polls και ετσι να χουμε το 4 σε 1 bundle που τα χει ολα και συμφερει.

        Best game, worst movie, a vs b, ειτε σαν απλο θεμα, ειτε σαν poll μπορουν ολα να πανε εκει.

        Με τα pinned topics δε βλεπω καποιο προβλημα...

        Ας μεινουν τα news related topics.. τα charts προσωπικα δεν τα κοιταω ποτε αλλα αν ενδιαφερουν την πλειοψηφια παω πασο.

        Τα περι αγορων / τι παιζετε τωρα κτλ ειτε γινουν pin ειτε οχι δεν εχω προβλημα.

        Ειναι καταδικασμενα να ειναι σχεδον παντα στην κορυφη γιατι ολοι εχουν κατι να πουν καθε μερα.

        Comment


        • #5
          Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον boy.

          Τα Gaming Poll μαζί με Hall of να γίνουνε ένα μιάς και όλα έχουνε την μορφή poll,οπότε συμφέρει.

          Τα polls στο gamers odyssey section δεν χρειάζονται και έκει θα ήταν το καλύτερο να μπούνε τα θέματα τις κεντρικής σελίδας.

          Περί των pinned και εγώ πιστεύω πως τα τεχνικά θέματα πρέπει να μείνουνε.Αυτό γιατί ναι μεν μπορεί να μην έχουν κίνηση άλλα όλο και κάποιος κάποτε θα έχει ερώτηση,δεν είναι ανάγκη να ανοίγει νέο θέμα για αυτό.Όλα τα άλλα pinned δεν νομίζω πως χρειάζονται αλλαγή εκτός των charts που εγώ προσωπικά ποτέ δεν κοιτώ.Αλλά αν κοιτάν άλλοι ας μείνει


          Comment


          • #6
            Fine by me.Αν και τα charts εγώ τα κοιτώ πού και πού και πιστεύω είναι χρήσιμο ως σημείο αναφοράς να το έχουμε.Κακά τα ψέματα πιστεύω αρκετοί ανατρέχουν εκεί σε "δύσκολες στιγμές" και φυσικά μπορούν να γίνουν και κάποιες συζητήσεις σχετικά με αυτά.
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • #7
              Δεν έχω πρόβλημα να ενώσουμε τα Hall of, αν και ομολογώ ότι μ? αρέσει να είναι συγκεντρωμένα από τα μια τα καλά κι απ? την άλλη οι πατάτες.
              Αν μπορούσε να γίνει μια κατηγόρια στο main forum, με υποενότητες μέσα ίσως;
              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

              Comment


              • #8
                Παιδες τα charts ειμαι της αποψης του να μεινουν pinned . Υπαρχουν πολυ υλικο μαζεμενο ( απο διαφορες πηγες ) και πολλοι ειναι αυτοι που ενδιαφερονται για το τι παιζει. Τωρα για τα τεχνικα θεματα η ιδεα ειναι το να βρισκονται μαζεμενες αποριες και απαντησεις και να μην ανοιγουμε νεα θεματα για τυχον ερωτηματα , που ειναι αρκετα χρησιμο..παρ'ολα αυτα μεχρι στιγμης δεν υπαρχει κινηση.

                Comment


                • #9
                  Παιδες τα charts ειμαι της αποψης του να μεινουν pinned . Υπαρχουν πολυ υλικο μαζεμενο ( απο διαφορες πηγες ) και πολλοι ειναι αυτοι που ενδιαφερονται για το τι παιζει. Τωρα για τα τεχνικα θεματα η ιδεα ειναι το να βρισκονται μαζεμενες αποριες και απαντησεις και να μην ανοιγουμε νεα θεματα για τυχον ερωτηματα , που ειναι αρκετα χρησιμο..παρ'ολα αυτα μεχρι στιγμης δεν υπαρχει κινηση.
                  [/b]
                  Νομίζω πως έχουνε γίνει 2-3 ερωτήσεις σε κάθε section.Ακόμα και αυτό είναι μία χαρά κίνηση για αυτά τα θέματα.Νομίζω πρέπει να μείνουνε pinned.Δεν θέλω να βλέπω συνέχεια posts τύπου <<Χάλασε το xbox360 μου(τυχαία κονσόλα :icon_twisted: ) τι κάνω?>> από καινούργια μέλη που ψάχνουνε μία λύση


                  Comment

                  Working...
                  X