Announcement

Collapse
No announcement yet.

Xbox One

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Τεχνολογικα μαλλον επιβεβαιωνονται οι φημες που λεγανε για πιο αδυναμο μηχανημα (1.2 τεραφλοπια).Νομιζω φανηκε και σε αυτα τα λιγα που εδειξαν,το trailer του ghosts δεν εντυπωσιασε (δεν ηταν και ασχημο βεβαια).

    Comment


    • #17
      To όνομα μου αρέσει. Από κάτι Now, Infinity, Live που λέγανε πιο ωραίο είναι. Αλλά είναι η ασχημότερη κονσόλα που έχω δει. Είναι και τεράστια.

      Comment


      • #18
        Εγώ κρατάω ένα πράγμα, δεν έχω καμιά αμφιβολία για ποια κονσόλα θα πάρω

        Από εκεί και πέρα, όπως είπα και στο chat για το όνομα, πρώτη φορά βλέπω κονσόλα με prequel ονομασία. Το design μου είναι αδιάφορο, όχι γιατί δεν μου αρέσει (που δεν μου αρέσει), άλλα γιατί είναι το τελευταίο που με ενδιαφέρει. Τα υπόλοιπα τα βρίσκω από απλά gimmicks που εμένα δεν με ενδιαφέρουν έως μέγιστα fail.

        Το μόνο που βάζω στα θετικά είναι το game της Remedy. Μου φάνηκε πολύ ενδιαφερν το όλο concept live action TV series με gameplay.

        κονσόλα: (τεράστια είναι)


        specs : 8GB GDDR3 είναι η μνήμη. Και από ότι βλέπω από το Neogaf "3 GB reserved for the OS" λόγο του multitasking/switching.


        Και αντιδράσεις :

        Comment


        • #19

          Comment


          • #20
            Originally posted by Deus View Post
            Είμαι πάρα πολύ περίεργος να δω τι πωλήσεις θα κάνει στο launch,αν κρίνω από το neogaf που κράζουν ΌΛΟΙ αβέρτα υπάρχει πολύ αρνητικό κλίμα για το one.Πάρτε ενδεικτικά thread στο οποίο υπάρχουν και ορισμένα επικά σχόλια.Αγαπημένο μου είναι αυτό.





            Πάντως δεν μου αρέσει ούτε το design (φαίνεται τεράστιο και παραπάμπει σε βιντεο δεκαετίας 80)ούτε το όνομα.
            Εχει δει την θεση των αναλογικων ο εξυπνακιας gaffer η μονο το εξωτερικο design ειδε??

            Εμενα μου αρεσει το design σαν htpc ειναι αρκετα ομορφο και για σαλονι και για δωμάτιο.. Το μεγεθος οκ τοσο πολυ σας πειραζει? Μια φορα το βαζεις κατω απο την TV και τελος το ξεχνας μετα..

            Comment


            • #21
              Σαν tower υπολογιστή είναι.

              Επίσης,



              Tidy!

              Do not blame me.Blame yourself or God.
              In Matsuno we trust.

              Comment


              • #22
                Originally posted by i Have no Equal View Post
                Εχει δει την θεση των αναλογικων ο εξυπνακιας gaffer η μονο το εξωτερικο design ειδε??

                Εμενα μου αρεσει το design σαν htpc ειναι αρκετα ομορφο και για σαλονι και για δωμάτιο.. Το μεγεθος οκ τοσο πολυ σας πειραζει? Μια φορα το βαζεις κατω απο την TV και τελος το ξεχνας μετα..
                Κοίτα,δεν με απασχολεί και τόσο ούτε το μέγεθος ούτε η εμφάνιση.Αν και δεν τρελάθηκα αυτά μπορώ να τα προσπεράσω αν με καλύψει από games.Δεν θα το πάρω όχι επειδή δεν μου άρεσε εμφανισιακά αλλά για τους λόγους που ανέφερα πιο πριν.

                Όσον αφορά το χειριστήριο μου φαίνεται πολύ καλό αλλά δεν μου άρεσε που είναι το home button,μου φαίνεται πολύ άβολο για να το πατήσεις.


                Tidy!

                Do not blame me.Blame yourself or God.
                In Matsuno we trust.

                Comment


                • #23
                  But what if you want to bring a game disc to a friend's house and play there? You'll have to pay a fee—and not just some sort of activation fee, but the actual price of that game—in order to use a game's code on a friend's account. Think of it like a new game, Harrison says.

                  "The bits that are on that disc, you can give it to your friend and they can install it on an Xbox One," he said. "They would then have to purchase the right to play that game through Xbox Live."

                  "They would be paying the same price we paid, or less?" we asked.

                  "Let’s assume it’s a new game, so the answer is yes, it will be the same price," Harrison said.

                  But that doesn't mean used games are dead. In fact, Harrison told us, you'll be able to sell your Xbox One games online.

                  "We will have a solution—we’re not talking about it today—for you to be able to trade your previously-played games online," Harrison said.
                  Απο κοτακου.

                  Comment


                  • #24
                    εγω παντως θα δω την Ε3 της microsoft μονο για τα οποια νεα games του 360
                    μετα τη sega με το saturn, τη sony με το ps3 και τη nintendo με το wiiu ηταν η σειρα της microsoft να κυκλοφορισει νεα κονσολα με νοοτροπια υπεροψιας.
                    κακασχημο μηχανημα, ατσουμπαλο χειριστήριο, ενσωματωμενο kinect με καθε κονσολα, οπως δειχνουν τα πραματα αρκετα πιο αδυναμο απο το ps4 και κυριως αυτο το ανωμαλο παντρεμμα games με τηλεοραση αφηνουν τη χειροτερη εικονα.
                    μονο η ανακοινωση halo 5, gears 4 και shenmue 3 στην Ε3 μπορει να αλλαξει ολο αυτο το αρνητικο κλιμα.
                    sigpic

                    Comment


                    • #26
                      Στο neogaf γίνεται τση πουτάνας! :xp:
                      Το ένα άσχημο νέο μετά το άλλο. Βασικά για να χρησιμοποιήσεις την υπηρεσία TV της κονσόλας (διαθέσιμη μόνο Αμερική) πρέπει να αγοράσεις ένα συμπληρωματικό μηχάνημα.

                      Comment


                      • #27
                        Όντως ο σχεδιασμός δεν είναι και ο καλύτερος, ούτε και οι αρλούμπες που μας έριξαν. Απορώ πως πιστεύουν ότι αυτό θα τους βγει σε καλο. Αν και η παρουσίαση του PS4 δεν με συγκίνησε ιδιαιτερα, ήταν πολύ καλύτερη από αυτό. Βλέπω και την Microsoft να αρχίζει να στέλνει προσωπικά μηνύματα με παρακάλια στους κατόχους XBOX 360 για να το αγοράσουν, όπως έκανε και η Nintendo με το Wii U. Όμως όπως είπαν και κάποιοι άλλοι, ότι θέλει ας είναι, παιχνίδια να έχει καλά και να λειτουργήσει σωστά με κάποιο τρόπο αυτό το... πράμα, και τα αλλα είναι ok.
                        Originally posted by kakashi_gr
                        μονο η ανακοινωση halo 5, gears 4 και shenmue 3 στην Ε3 μπορει να αλλαξει ολο αυτο το αρνητικο κλιμα.
                        ΜΟΝΟ. Με βλέπω να περνώ μονο PS4 στο τέλος.

                        Comment


                        • #28
                          Originally posted by Evans View Post
                          Απο κοτακου.



                          Θα βγαλουν τα ματακια τους

                          Comment


                          • #29
                            Επιβεβαιώθηκε η υποχρεωτική χρήση ίντερνετ.

                            Xbox One games will require a one-time activation code to use, but you'll still be able to trade and sell them online, Microsoft tells Kotaku—although we're not 100% clear on the details.


                            Here's how the system works: when you buy an Xbox One game, you'll get a unique code that you enter when you install that game. You'll have to connect to the Internet in order to authorize that code, and the code can only be used once. Once you use it, that game will then be linked to your Xbox Live account. "It sits on your harddrive and you have permission to play that game as long as you’d like," Harrison said.

                            Comment


                            • #30
                              Δεν εχω ορεξη να γραψω πολλα, αυτα που πιστευα ηδη δε βλεπω να αλλαξαν στο ελαχιστο μετα το σημερινο. Η πολιτικη της MS μπορει να εχει απηχηση στο ευρυ κοινο, πιστευω πως ειναι casual με την καλη εννοια αν και ολη τους η λογικη περιστρεφεται γυρω απο τις αναγκες/συνηθειες του μεσου αμερικανου καταναλωτη.

                              Αυτη η λογικη βεβαια με τις οποιες προεκτασεις της λογικο ειναι να ξενιζει πασης φυσεως core gamers / geeks / whatever που εχουν μαθει μια αλλη νοοτροπια και εχουν εναλλακτικες λυσεις που ασχετως τι προσφερουν τουλαχιστον δεν τους βγαζουν απο τα νερα τους / συνηθειες ετων (Sony, Nint).
                              Κοινως λογικο ειναι που κανεις δεν εκφραζεται θετικα (ουτε εγω προφανως) στο εδω φορουμ και γι' αυτο επικρατει αυτο το αρνητικο κλιμα σε καθε φορουμ (neogaf etc).

                              Πολλα μπορουν να αλλαξουν στην πορεια αλλα για την ωρα θα αρκεστουμε σε αυτο το αρνητικο κλιμα.
                              Το μονο που με ενοχλει τωρα πραγματικα ειναι η (οπως φαινεται ως τωρα) παντελης ελλειψη BC οχι μονο σε 360 games αλλα και σε XBLA games. Αν δε δωσουν καμια λυση εστω για το 2ο τοτε καινε τα πιο δυνατα χαρτια που ειχαν για να προσφερουν ο,τι δε μπορει να προσφερει η Sony και συν τοις αλλοις επιβαλλουν μονοι τους καμποσα αλλα μετρα που ως τωρα μονο θετικα δε μπορει να τα εκλαβει καποιος.

                              Comment

                              Working...
                              X