Announcement

Collapse
No announcement yet.

Super Mario 3D World

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τώρα οι τίτλοι του τέλους θα πέσουν για μένα.
    Οι τίτλοι του τέλους και τίποτα τέρμα.
    Μα εγώ για σένα έπαιξα.
    Originally posted by Squall Leonhart
    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
    Originally posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Originally posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

    Comment


    • Αφού έλειπα βρε ζώον όρθιο,πότε να παίξω;
      Carpe diem

      Comment


      • Πρόσεχε πώς μιλάς!Mods πάει να δημιουργήσει flame!
        Γενικά μιλάω!
        Nintendo I.D.: paixtis
        3ds friend code: 2664-2347-7128

        Comment


        • Ξεκλείδωσα τον 5ο χαρακτήρα,έχω 183 αστέρια και για να ξεκλειδώσω την επόμενη πίστα θέλει 210,καλά κρασιά δηλαδή,δεν κάθομαι να φαρμάρω τώρα αστέρια.
          Carpe diem

          Comment


          • Originally posted by paixtis View Post
            Πρόσεχε πώς μιλάς!Mods πάει να δημιουργήσει flame!
            Γενικά μιλάω!
            LOL
            Do a barrel roll!

            Comment


            • Originally posted by Altair View Post
              Ξεκλείδωσα τον 5ο χαρακτήρα,έχω 183 αστέρια και για να ξεκλειδώσω την επόμενη πίστα θέλει 210,καλά κρασιά δηλαδή,δεν κάθομαι να φαρμάρω τώρα αστέρια.
              Δεν είναι απλά farming. Βασικά περνώντας τα αστερια έχεις καλύτερο interaction/experience με τον σχεδιασμό του παιχνιδιού, της ομορφιάς και της διασκέδασης του. Καμια σχέση με farming όπως το εννοείς.

              Βασικά είναι σαν να έχεις παίξει το 70% του παιχνιδιού. Αν δεν σου άρεσε πας για αλλα, αν και μου φαίνεται παράξενο να μην αρέσει σε κάποιον που ασχολείται με video games αυτό το παιχνίδι σε σημείο που να θέλει να το παρατήσει τόσο γρήγορα.

              Comment


              • Δεν πρόκειται να κάτσω να παίξω ξανά και ξανά τις ίδιες πίστες μόνο και μόνο για να ξεκλειδώσω νέες,όχι τώρα τουλάχιστον,όπως έχω γράψει και παραπάνω.Λόγω υποχρεώσεων,έγραψα παραπάνω,δε θα πάω για το 100% στην παρούσα φάση.Αλλά σε κάνα εξάμηνο που θα επιστρέψω,θα το παλέψω να φτάσω τουλάχιστον πριν την τελευταια πίστα.
                Carpe diem

                Comment


                • Μάλιστα. Την επομενη φορα όμως που θα απαντήσεις σε post (δικό μου τουλάχιστον), φρόντισε να είσαι στην διάθεση που είσαι μετά το edit, αλλιώς αν είσαι στην διάθεση πριν του edit μην απαντάς καλύτερα για να μην παίρνεις ανάλογες απαντήσεις. Ξέρεις εσύ.

                  Comment


                  • Έχεις πμ.
                    Ας δαιγραφούν τα άκυρα ποστς να μη χαλάει το θέμα.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Το βάζω εδώ μιας και πρόκειται για spin-off.
                      Νέο trailer για Captain Toad.
                      Προσωπικά αν μου λέγανε ότι είναι trailer για την νέα ταινία της Pixar θα τους πίστευα.




                      Θα κοστίζει 40 ευρώ και θα έχει 70+ επίπεδα.

                      Comment


                      • Θα ανοιχτει thread οταν ερθει η ωρα, παιζει να το παρω day one λογω τιμης.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • Τιμής εννοείς honour ή σα να ορκίζεσαι?

                          Comment


                          • Κοστος

                            Το ειδα οταν το γραφα οτι ερμηνευται κι αλλιως αλλα τ αφησα επιτηδες
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Μετα απο περιπου 20 ωρες και 200 χαμενες ζωες οπως βλεπω εφτασα στο "φυσιολογικο" (?) τελος του παιχνιδιου, τουτεστιν ολα τα αστερια στους κανονικους κοσμους... Κατι διαβασα πριν αρχισω να το παιζω αλλα μαλλον επιπολαια γιατι νομιζα πως ολα τα αστερια αρκουν για να δεις καθε πιστα και πως τα υπολοιπα extras (stamps, flagpoles) ειναι απλα για 100% ολοκληρωση. Τελοσπαντων, εχοντας στο μυαλο μου οτι ολα τα αστερια αρκουν το τελειωσα και τωρα μενει να το παρω αποφαση να παρω τα περιπου 15 golden flagpoles και αλλα τοσα stamps λιγο πολυ που δε μαζεψα. Το προβλημα δεν ειναι το οτι θα φαω λιγη ωρα για αυτο μιας και δεν πιστευω να ζοριστω ιδιαιτερα, αλλα το οτι ολα αυτα θα τα κανω για να φαω μαλλον τα μουτρα μου εν τελει με τα τοσα που εχω ακουσει για το Champions Road.

                              Αφηνοντας το αυτο στην ακρη μιλαμε για ενα παιχνιδι που παροτι το χαρηκα απο την αρχη ως το τελος γενικοτερα αργησε να μου κανει κλικ. Οι τελευταιοι κοσμοι το ανεβασαν παρα πολυ και κυριως ο πρωτος extra κοσμος ειχε μερικες φοβερες πιστες. Περιμενα αναλογη συνεχεια και στην πορεια και οχι πως δεν υπηρχε, αλλα απο ενα σημειο και μετα οι πιστες ηταν διαφορετικες εκδοχες παλιων πιστων. Πολυ καλες και παλι αλλα πιστευα πως θα συνεχιζε το παιχνιδι να δινει νεο υλικο μεχρι τελους.

                              Μπορει τα galaxy να ειναι πιο ολοκληρωμενα αλλα και το SMW3D εχει τα καλα του... Ειναι πιο αμεσο και εχει αφησει στην ακρη οτιδηποτε περιττο, οι μικρες πιστες εχουν νοημα και γενικα δε σου δινει τη filler αισθηση που σου δινουν κατα διαστηματα ολα τα 3D Mario. Η ρουτινα εχει μειωθει (πχ το να περνας απο την ιδια περιοχη ποσες φορες για διαφορετικα αστερια) και η ουσια εστιαζεται σε pure platforming και κυνηγι 3 αστεριων (οκ ας βαλω και το 1 stamp). Μουσικα ειχε καποιες καλες στιγμες αλλα λιγα κομματια ξεχωριζω εν τελει.

                              Η δυσκολια προσωπικα μου φανηκε μετρια το πολυ, αλλα απο την αλλη εχοντας πια παιξει τοσα Mario δεν περιμενα να ζοριστω ιδιαιτερα. Οι επιπλεον κοσμοι δε νομιζω πως ανεβασαν τη δυσκολια οσο περιμενα με βαση τα οσα ειχα ακουσει, αλλα σιγουρα ειχε 2-3 πιστες που ανεβαιναν ενα κλικ παραπανω απο το συνηθισμενο σε δυσκολια. Δεν πλησιασα ποτε το game over παντως, αλλα ειχε ενδιαφερον και το οτι στο 2ο μισο εστω ποτε δεν ειχα πανω απο 15 ζωες ας πουμε, κοινως καθε πιστα εβγαινε το πολυ με λιγα retries και παντα πηγαινα για 3 stars με τη μια.

                              Θα το σκεφτω για το Champions Road τωρα, δεν ξερω αν θα συνεχισω ετσι βεβαια γιατι την τελευταια εβδομαδα επαιζα σταθερα μισο ή ακομα και ενα κοσμο τη μερα, οποτε τωρα θελω να παρω μια ανασα.

                              Εν τελει μιλαμε για ενα πολυ ομορφο παιχνιδι που εχει αρκετα να δωσει σε οποιον ασχοληθει μαζι του και κατσει να βρει τα διαφορα μυστικα. Αυτα λοιπον, ωραιες χρονιες οι τελευταιες για οσους αγαπουν τα platform games... αυτο ειναι το μονο βεβαιο.

                              Comment


                              • Εγώ από την άλλη παίζω το Captain Toad Treasure Tracker μιας και είμαι τρελός φαν των puzzles γενικότερα. Θα γράψω μερικές εντυπώσεις εδώ όταν το τελειώσω δεν υπάρχει λόγος νομίζω να ανοίξω δικό του thread.

                                Comment

                                Working...
                                X