Announcement

Collapse
No announcement yet.

Final Fantasy XV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 5,5 GB patch. Είναι λέει διαθέσιμο για όλους όσους έχουν τερματίσει το παιχνίδι από το μενού. Δεν κρατάει πρόοδο, αντικείμενα κλπ, το έβαλαν απλά για να δούμε τι δουλειά έκαναν. Για να δούμε...


    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

    Comment


    • Originally posted by Phantom Duck View Post
       
      Τι είναι αυτό το spell που πετάει στον Adamantoise;
       
      Αυτό είναι:



      Λέγονται Limit Break. Θες ένα συγκεκριμένο συστατικό Zu Beak x3 για να μπορέσεις να ξεκελιδώσεις κάθε στοιχείου ή όλων των στοιχείων τα μαγικά. Το βίντεο στα εξηγεί όλα. Αυτό χρησιμοποίησα σ' ένα κυνήγι που με παίδευε για ώρες.
      sigpic

      Comment


      • Evans καπου διαβασα στο gaf οτι μπορεις να κανεις switch στα rest havens, τωρα δεν ξερω αν ισχυει. Οπως και να εχει προσωπικα δεν περιμενα να βαλουν free gameplay (μονο τα cutscenes) οποτε αισθανομαι οτι εκαναν deliver κατι παραπανω γενικα και κατα συνεπεια ειμαι πολυ ευχαριστημενος που απ'οτι φαινεται ασχολουνται ενω θα μπορουσαν να το αφησουν τελειως (αν και οντως θα επρεπε να σου δινει μια επιλογη μετα το 1 να παιξεις το αλλο αν θες ας πουμε, το να τα βαλουν υποχρεωτικα και τα 2 νομιζω δεν το εκαναν γιατι ειχαν φαει κραξιμο οτι το 13 ειναι ηδη μεγαλο).

        Απο κει και περα θελω να δω λιγο κριτικες για το πρωτο dlc αν και εγω μαλλον θα πιασω το παιχνιδι ξανα αφου ολοκληρωθει το year 1 (ολα τα dlcs και οτι free υλικο εχει προστεθει + fixes).

        Comment


        • Το έπιασα ήδη το DLC, θα σας πω εντυπώσεις όταν το τελειώσω.

          Comment


          • It's coming up to a year since Final Fantasy 15 released, but it's not as if work has stopped on Square Enix's epic RPG…


            Άρθρο από το eurogamer που μιλάει για την πορεία του τίτλου. Δεν το διάβασα για να μην πέσω πάνω σε σποιλερ, εσείς που το τελειώσατε το παιχνίδι διαβάστε το αν θέλετε και ρίξτε κανένα σχόλιο.

            Αποφεύγω να ξεκινήσω το παιχνίδι γιατί ξέρω πως θα προστεθεί πολύ περιεχόμενο ακόμα και περιμένω να ολοκληρωθεί η ανάτυξη του τίτλου.


            Tidy!

            Do not blame me.Blame yourself or God.
            In Matsuno we trust.

            Comment


            • Τα highlights για εμένα: Όταν τον ρώτησαν τι θα ήθελε να διορθώσει, είναι μεγαλύτερη ελευθερία στο αμάξι (οκ, λίγο με ενδιαφέρει προσωπικά) και να γινόταν καλύτερη μετάβαση προς το τέλος του παιχνιδιού, να μην είναι τελείως γραμμικό αλλά να πάει πιο ομαλά. Άλλο θέμα που λέει ότι είχαν, είναι πως η ιστορία του XV βασίζεται σε πολλά μέσα (ταινία, anime κλπ) και όποιος έχει παίξει μόνο το παιχνίδι δεν θα καταλάβει τα πάντα απόλυτα. Αυτό προφανώς ήταν θέμα της Squenix για να μεγιστοποιήσει τα κέρδη και απλά έπρεπε να δει πώς θα τα μπαλώσει.

              Και ο ίδιος ήθελε να βγει ολοκληρωμένο το παιχνίδι, όμως κόντευε 10 χρόνια δουλειάς επομένως έπρεπε κάποτε να βγει, έβαλαν deadline και το δούλεψαν όσο πήγαινε, και τώρα που ξελάσκαραν λίγο, συνεχίζουν την ανάπτυξη. Θα συμπληρώσω κι εγώ πως για να βγάλει τα σπασμένα η Squenix για τα τόσα χρόνια, θα το αρμέξει το όνομα του XV όσο πάει.

              Μέχρι το τέλος της χρονιάς ήταν το πλάνο να έχουν ολοκληρώσει το παιχνίδι, όμως με την πρόφαση πως οι φαν θέλουν κι άλλο, θα συνεχίσει λέει και του χρόνου, επομένως full edition θα δούμε από το 2018 και βάλε. Για το photo mode που θα είναι στην PC έκδοση λέει πως δεν ξέρει αν μπορεί να μπει στις κονσόλες λόγω κάτι nvidia libraries που δεν ξέρω λεπτομέρειες, ενώ για την κάμερα πρώτου προσώπου που θα έχει η PC έκδοση, λέει πως γίνεται να μπει στις κονσόλες μεν, δύσκολο να γίνει δε, αφού είναι φτιαγμένο για ποντίκι / πληκτρολόγιο. Και εγώ συνεχίζω και λέω πως στα παπάκια μας η κάμερα πρώτου προσώπου, μέχρι να διορθώσουν την κανονική κάμερα τουλάχιστον.

              Πέρα από το XV, είναι μαζί με 20-30 άτομα και είναι στις αρχές αρχές ενός νέου τίτλου μιας και έμαθαν πολλά από το FF, το οποίο πιθανόν να πάει για next-gen (PS5). Μιλάνε για νέο ΙΡ αν κατάλαβα καλά. Και επίσης το XVI λογικά δουλεύεται σιγά σιγά, από άλλη ομάδα όμως.

              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

              Comment


              • Warp με first person κάμερα; Vomit simulator;
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • Πάμε και για VR

                  PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                  Comment


                  • Έχει παίξει κανένας τα επεισόδια DLC που έβγαλαν; Είναι να βγουν κι άλλα; Ξέρουμε γενικά σε ποια φάση βρισκόμαστε; Έχω χάσει τελείως επαφή

                    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                    Comment


                    • Εγώ δεν αξιώθηκα ακόμα να το παίξω. Ο λόγος; Μια το πολύ βαρύ πρόγραμμά μου και μια η μετέπειτα πορεία του τίτλου με τις συνεχείς αναβαθμίσεις. Έτσι, αποφάσισα να παίξω την ολοκληρωμένη έκδοσή του μια και καλή.

                      Όσον αφορά τα dlcs δεν μπορώ να κατατοπίσω όμως ξέρω ότι έχουν βγει αρκετά updates που προσθέτουν υλικό στην ιστορία, αναμένεται να βγουν και άλλα και το κερασάκι σου το αφήνω για το τέλος.



                      Nαι, καλά καταλάβατε, θα μπορούμε να αλλάζουμε τον χαρακτήρα που ελέγχουμε!!!

                      Το gameplay των Ignis, Prompto, Gladio θα είναι το ίδιο με το αντίστοιχο των dlcs τους... Τεράστια αλλαγή για τον τίτλο αναμφισβήτητα. Επίσης θα υπάρξουν και άλλα pdate μέσα στο 2018, όποιος το παίξει στο τέλος της άλλης χρονιάς θα έχει παίξει εντελώς διαφορετικό παιχνίδι.


                      Tidy!

                      Do not blame me.Blame yourself or God.
                      In Matsuno we trust.

                      Comment


                      • Σώπα ρε, κοίτα πράγματα, το μπουκώσανε κι άλλο το παιχνίδι, μπράβο. Deus, στο youtube tag μην βάζεις όλο το λινκ, μόνο το τελευταίο κομμάτι που αλλάζει σε κάθε βίντεο, δηλαδή στην προκειμένη το «ec-UZJLAQ9c». Το βάζω κι εγώ για να φανεί σωστά.



                        Βέβαια όσο και να καταευχαριστήθηκα τις ~120 ώρες που έριξα στο παιχνίδι, νιώθω ριγμένος όσο να 'ναι που βλέπω πως έμειναν απ' έξω τέτοια πράγματα. Βέβαια από την άλλη όσο το έπαιζα δεν ένιωθα πως έλειπε κάτι ουσιαστικό, ήταν μια ολοκληρωμένη εμπειρία μπορώ να πω. Τέσπα, από την άλλη είναι καλό που βγάζουν πολύ πράμα σε updates και όχι μόνο σε DLC επί πληρωμή. Πάντως θα παιχτεί New Game + και θα πούμε και ένα τραγούδι όταν τελειώσουν τα πάντα όλα, να δούμε αλλαγές κλπ, αυτό είναι το μόνο σίγουρο

                        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                        Comment


                        • Ναι και εγω αυτο περιμενω, γενικα προσφατα ανακοινωσαν οτι θα υπαρξει και year 2 για το παιχνιδι μετα την ολοκληρωση των 3 dlc και θα περιεχει και αρκετο δωρεαν υλικο. Οπως και να εχει ναι και εγω θα ριξω ενα ακομα playthrough ισως τον επομενο χρονο που υποθετω θα εχει ολοκληρωθει και 100% το ολο development.

                          Comment


                          • Τώρα διάβαζα πως όντως έχουν ανακοινωθεί updates / DLC και για το 2018. Πολλά ακούγονται, επομένως κρατάω μικρό καλάθι και αναμένουμε. Ένα που μου έπιασε την προσοχή, είναι ότι μπήκε σφήνα σε update η ικανότητα να παίρνεις έως και 10 hunts ταυτόχρονα. Αν ισχύει, τέτοια πραγματάκια είναι πολύ σημαντικά. Αν τους κόψει και βάλουν και beastiary θα είμαστε τρέλα Από την άλλη, διαβάζω πως σκέφτονται για πολλαπλά endings κλπ, μπορεί να βγουν καλά αλλά για εμένα είναι αχρείαστα. Αλλά οκ, καλά να είμαστε και εδώ πέρα θα είμαστε για να τα δοκιμάσουμε και να κρίνουμε.

                            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                            Comment


                            • Originally posted by Phantom Duck View Post
                              Τώρα διάβαζα πως όντως έχουν ανακοινωθεί updates / DLC και για το 2018. Πολλά ακούγονται, επομένως κρατάω μικρό καλάθι και αναμένουμε. Ένα που μου έπιασε την προσοχή, είναι ότι μπήκε σφήνα σε update η ικανότητα να παίρνεις έως και 10 hunts ταυτόχρονα. Αν ισχύει, τέτοια πραγματάκια είναι πολύ σημαντικά. Αν τους κόψει και βάλουν και beastiary θα είμαστε τρέλα Από την άλλη, διαβάζω πως σκέφτονται για πολλαπλά endings κλπ, μπορεί να βγουν καλά αλλά για εμένα είναι αχρείαστα. Αλλά οκ, καλά να είμαστε και εδώ πέρα θα είμαστε για να τα δοκιμάσουμε και να κρίνουμε.
                              Έχει bestiary νομίζω από τον Οκτώβριο

                              Edit: Ρε παιδιά κάνα Comrades θα παίξουμε;

                              Comment


                              • Όντως, δεν το είχα παρατηρήσει, μια χαρά. Και βλέπω πως τα δείχνει κανονικά όλα, drops, exp, αδυναμίες κλπ. Τελικά καλά έκανα και είχα σταματήσει να ασχολούμαι, επειδή περνούσε πιο γρήγορα ο καιρός Τώρα άντε να περιμένεις να βγουν τα πάντα.



                                Το Comrades τι είναι;

                                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                                Comment

                                Working...
                                X