Announcement

Collapse
No announcement yet.

Final Fantasy XV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τα tonberry ειναι ευκολα αν τα απομονώσεις ενα ενα, απλα κανεις parry συνεχεια και δεν θα φας ουτε hit, αν ειναι 2 μαζι καλυτερα να φας το ενα γρηγορα αλλα ισχυει η ιδια λογικη με το parry.

    Comment


    • Originally posted by i Have no Equal View Post
      Τα tonberry ειναι ευκολα αν τα απομονώσεις ενα ενα, απλα κανεις parry συνεχεια και δεν θα φας ουτε hit, αν ειναι 2 μαζι καλυτερα να φας το ενα γρηγορα αλλα ισχυει η ιδια λογικη με το parry.
      Κι άμα είναι 4; Ελπίζω μετά να μην πέσω πάνω σε 2+ Master Tonberry.
      sigpic

      Comment


      • Δεν μου λέτε, όσοι έχετε βγάλει τα μυστικά 8 dungeons. Πήγα στο πρώτο πρώτο εξ όλων και έχω μία απορία

         
        Σε κάποια φάση μου έβαλε να επιλέξω ανάμεσα σε δύο πόρτες, και αν δεν απατώμαι, το έκανε δύο φορές. Αν έκανα διαφορετικές επιλογές, θα είχα διαφορετικά αποτελέσματα; Διαφορετικό loot, όπλα, τίποτα τέτοιο, ή είναι φιξ; Αν επιλέξω ένα, μετά μπορώ να γυρίσω πίσω για να πάω και στις υπόλοιπες πόρτες, ή δεν υπάρχει λόγος και πρέπει να βρεις το σωστό μονοπάτι με την μία; Έχουν και τα υπόλοιπα αντίστοιχα σκηνικά;
        Last edited by Phantom Duck; 02-02-2017, 02:11 AM.

        PK World - Τα πάντα για Disney comics!

        Comment


        • Γραμμικά ειναι τα dungeon δεν χανεις τιποτα απλα σε μερικα εχει καποια μικρα dead ends με loot της πλακας μη σε ανησυχεί, τα καλα δεν γίνεται να τα χασεις. Αν θες μπορεις να γυρισεις να τα βρεις ολα, δεν το εχουν ολα τα dungeon οπως θυμαμαι αυτο.

          Comment


          • Τα καλα items υπαρχουν στα 2 τελευταια dungeons που εχουν αλλο σχεδιασμο, υπαρχουν multiple paths αλλα δεν οδηγουν σε νεο δωματιο απλα ειναι dead end διαδρομος (κατα συνεπεια δεν παιζει να κανεις λαθος γιατι μονο ενα path καταληγει σε νεο δωματιο). Στα πρωτα dungeons τα multiple paths οδηγουν σε νεους χωρους που εχουν dead end μετα απο ενα ή δυο ακομα δωματια, αλλα οπως ειπε ο ihne οι ανταμοιβες ειναι της πλακας οποτε και να χασεις τιποτα δεν τρεχει κατι.

            Comment


            • Άρα είμαι κωλόφ... εεε... προ και τα βρήκα όλα με την μία, χωρίς να παραστρατήσω ούτε λίγο Ντουγρού μπροστά πήγαινα όλη την ώρα. Ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις, κάποια στιγμή θα κάνω και τα επόμενα 2 περίπου, από εκεί και πέρα θα πάρουν γραμμή τα quests & hunts στην Altissia, να τουμπανιάσω λίγο, επειδή βλέπω LV 99 προτεινόμενο και τρομάζω λιγουλάκι

              Εν τω μεταξύ μου αρέσει πολύ αυτή η δομή. Δεν έχει εξερεύνηση, αδιέξοδα, σκάλες, άντε πάλι γύρνα πίσω για εξερεύνηση κλπ. Εδώ είναι μπαίνουμε, σφάζουμε, παίρνουμε loot, και προχωράμε χωρίς πολλά πολλά. Αυτά είναι. Αν τους έκοβε να έκαναν μεγαλύτερες και τις σπηλιές για να μην βρίσκει η κάμερα στους τοίχους, θα ήταν τέλεια.
              Last edited by Phantom Duck; 02-02-2017, 03:09 AM.

              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

              Comment


              • Originally posted by Phantom Duck View Post
                Δεν μου λέτε, όσοι έχετε βγάλει τα μυστικά 8 dungeons. Πήγα στο πρώτο πρώτο εξ όλων και έχω μία απορία

                 
                Σε κάποια φάση μου έβαλε να επιλέξω ανάμεσα σε δύο πόρτες, και αν δεν απατώμαι, το έκανε δύο φορές. Αν έκανα διαφορετικές επιλογές, θα είχα διαφορετικά αποτελέσματα; Διαφορετικό loot, όπλα, τίποτα τέτοιο, ή είναι φιξ; Αν επιλέξω ένα, μετά μπορώ να γυρίσω πίσω για να πάω και στις υπόλοιπες πόρτες, ή δεν υπάρχει λόγος και πρέπει να βρεις το σωστό μονοπάτι με την μία; Έχουν και τα υπόλοιπα αντίστοιχα σκηνικά;
                Για ν' απαντήσω στην ερώτηση σου:

                 
                Αν βρεις το σωστό μονοπάτι, τότε η πύλη θα κλειδωθεί με κάγκελα. Αν βρεις το λάθος, τότε η πύλη θα είναι ανοιχτή κι αυτό σημαίνει ότι θα πέσεις σε αδιέξοδο και μπορείς να επιστρέψεις για να διαλέξεις άλλο. Σχεδόν όλα τα μπουντρούμια το έχουν αυτό σε κάποια επίπεδα.


                Έχε τελευταία τα βραδινά dungeons. Αυτά είναι τα παλούκια.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Phantom Duck View Post
                  Άρα είμαι κωλόφ... εεε... προ και τα βρήκα όλα με την μία, χωρίς να παραστρατήσω ούτε λίγο Ντουγρού μπροστά πήγαινα όλη την ώρα. Ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις, κάποια στιγμή θα κάνω και τα επόμενα 2 περίπου, από εκεί και πέρα θα πάρουν γραμμή τα quests & hunts στην Altissia, να τουμπανιάσω λίγο, επειδή βλέπω LV 99 προτεινόμενο και τρομάζω λιγουλάκι

                  Εν τω μεταξύ μου αρέσει πολύ αυτή η δομή. Δεν έχει εξερεύνηση, αδιέξοδα, σκάλες, άντε πάλι γύρνα πίσω για εξερεύνηση κλπ. Εδώ είναι μπαίνουμε, σφάζουμε, παίρνουμε loot, και προχωράμε χωρίς πολλά πολλά. Αυτά είναι. Αν τους έκοβε να έκαναν μεγαλύτερες και τις σπηλιές για να μην βρίσκει η κάμερα στους τοίχους, θα ήταν τέλεια.
                  Να σου πω την αλήθεια, και μένα δε με χάλασε ιδιαίτερα. Μετά από 100 ώρες εξερεύνησης, 20 ώρες ασταμάτητων μαχών με ενδιάμεσα διαλείμματα για camping είναι μία χαρά σχεδιαστικά κατά την άποψή μου. Πέραν τούτου, όλο και κάτι άλλο θα σου έχει μείνει στο παιχνίδι για να διαφοροποιηθεί λίγο η ρουτίνα. Αυτή τη στιγμή δεν παίζω άλλο 15, θα περιμένω να ανανεωθεί λίγο το περιεχόμενο για να μπω ξανά στη διαδικασία. Αν θυμάμαι καλά έβγαλα 3 από τα σφραγισμένα dungeons και μου μένουν τα υπόλοιπα + hunts και διάφορες βλακειούλες (βλέπε chocobo racing).

                  Κρίμα πάντως που το new game plus είναι τέτοια αποτυχία. Στο Witcher 3 μπορείς να ξεκινήσεις το παιχνίδι από την αρχή, κρατώντας τα πάντα, αλλά με τους εχθρούς να είναι ΠΟΛΥ πιο ισχυροί. Με αυτόν τον τρόπο μπορείς να παίξεις μόνο για το σενάριο, χωρίς να είναι όλοι οι εχθροί one-hit-kill. Μακάρι να έκαναν κάτι παρόμοιο και στο 15, η τωρινή υλοποίηση δεν έχει κανένα νόημα κατά την άποψή μου.

                  Comment


                  • Εδώ είναι μπαίνουμε, σφάζουμε, παίρνουμε loot, και προχωράμε χωρίς πολλά πολλά.
                    Παιξε diablo 3..

                    Το καλυτερο NG+ παντως το εχει το DS2 θα επρεπε να παρουν μαθηματα απο εκει, οχι μονο δυνατοτεροι εχθροι αλλα και ποσα weapons/rewards που μπορεις να παρεις μονο ετσι, θα μου πεις οκ ειχε τα bonefire ascetics και το χαλαγαν λιγο, αλλιως θα ηταν τελειο. Το θεωρω αδιανοητο να εχει NG+ το game και οχι increased difficulty και extra weapons/accessories.

                    Comment


                    • Το θεωρω αδιανοητο να εχει NG+ το game και οχι increased difficulty και extra weapons/accessories.
                      Συμφωνώ σε αυτό. Προσωπικά δύσκολα ξαναπαίζω παιχνίδια, αλλά τα Soulsborne κατάφεραν να κάνουν το NG+ κομμάτι της εμπειρίας και in-fact απαραίτητη προϋπόθεση για να δεις τα πάντα στον τίτλο. Δεν είναι δηλαδή απλώς ένα δεύτερο playthrough, όπως πχ στο Witcher 3.

                      Στο FF XV τώρα... περιττό ήταν .

                      Comment


                      • Μπορεί να έχουν plans για αργότερα, one can only hope. Δεν νομιζω να το παρατήσουν ετσι το NG+ ειναι αστείο. Btw σας φαινονται και εσας λιγο lazy τα weapon skins και η επιλογη που δεν υπαρχει για transmogrify?? Θελω για παραδειγμα το balmung sword με το skin του masamune γιατι να μην υπαρχει η επιλογη για transmogrify απο τη στιγμη που εχει τοσα pre-order weapons?? Απλα να τα χρησιμοποιησεις 20 λεπτα μεχρι να βρεις καλυτερα και αυτο ηταν?

                        Comment


                        • Νέο info από το σημερινό event:

                          - PS4 Pro Full HD 60 fps support
                          - Start of limited time quest(s)
                          - Level cap raised to 120
                          - Photo capacity increased from 150 to 200
                          - Use the music player while riding a Chocobo

                          Comment


                          • Για το NG+ γελάει ο κόσμος, δεν το συζητάμε. Πιστεύω το έβαλαν για να το φτιάξουν αργότερα. Εγώ αυτό που περιμένω πώς και πώς, είναι το beastiary που είχε ανακοινωθεί πως θα έρθει κάποια στιγμή. Τότε είναι που δεν θα μείνει τέρας για τέρας στον χάρτη Κρίμα πάντως που ακόμα και η ναυαρχίδα της Square Enix καταλήγει σε post game patches για να διορθώσει ένα παιχνίδι που έπρεπε να ήταν έτοιμο εξ αρχής. Λίγα οχυρά έχουνε μείνει πλέον (βλέπε Nintendo) για να πούμε πως περνάμε οριστικά και ανεπιστρεπτί στα τεμαχισμένα παιχνίδια, που θα διορθώνονται στην πορεία με patches (και ενίοτε επί πληρωμή).

                            ΕΔΙΤ
                            Αυτά Evans πότε ξεκινάνε;

                            ΕΔΙΤ 2
                            Εεεεε... τι 120 LV cap είναι αυτά; Εγώ θα τα βγάλω LV 99 τα dungeons, αν γίνεσαι ΟΡ και εκεί, τότε ποιο το νόημα; Εκτός και αν ανέβουν και τα dungeons, τότε πάσο
                            Last edited by Phantom Duck; 02-02-2017, 02:33 PM.

                            PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                            Comment


                            • Comment


                              • Υπαρχει level 120 boss οποτε λογικο, απλα λιγο χαζομαρα που σπαταλήσαμε τοσο experience αφου χτυπησαμε το cap. Τωρα πρεπει να ψαχνουμε τα coins για expericast παλι.

                                Comment

                                Working...
                                X